dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jacek1237

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-575
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam
    szczerze odradzam kociol Ulrich KO-21 jak i kontakty z firma Ulrich.
    Mój kocil zakupiony nowy z gwrancją wyrzuciłem po niecałych 2 latach. Kupiłem inną markę.
    Ulrich był bardzo zawodny, wielkokrotnie wyłączał się, szczególnie w nocy, serwis na miejscu w gdyni niekompetentny, mimo 30-40 (!) wizyt, w tym 2 wizyt serwisu producenta (!) nadal sie wyłączał.
    mimo ważnej gwarancji ( nie zawierającej żadnych wyłączeń np na części ekspolatacyjne itp ) za naprawe serwisant i sama firma Ulrich żądała ode mnie pieniędzy (!).
    po naprawie nadal zawodził, wyłączał sie, psuł. (!!)
    Kocioł innej marki, pracujący w tej samej konfiguracji, pracuje bezawaryjnie.
    Szczerze odradzam - chyba że ktoś lubi zaglądać do pieca co 15 minut każdej nocy.
    Zaintereswanych zapraszam na priv - moge przeslac kopie korespondencji mailowej i pocztowej, itp.

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    brutu

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,
    posiadam kocioł Ulrich KO od 2005 w zestawie z bojlerem 140 litrów. 6 lat co obala bajkę o wymianie kotłów po 5 latach użytkowania, chyba, że były montowane prze pseudo specjalistów. Kocioł jest w stanie bardzo dobrym i myślę, że popracuje jeszcze kilka lat. Instalowałem samodzielnie z bay pasem z którego nie korzystam.
    Nabyłem go kierując się głównie ceną i tym że miał być to kondensat. Wówczas na rynku, nawet po upustach 30% wiodące marki były droższe o około 25%. Wady:Na samym początku kocioł gwizdał. Serwis z Warszawy od razu poinformował co należy wymienić, drugad samego początku uszkodzony zawór trój drogowy w kotle i tak pozostał bo korzystam z zasobnika, trzecia:kocioł się wyłączał, wyrzucając komunikat o braku odbioru ciepła. Nikt mi tu nie pomógł, nawet serwis z Warszawy a czytając fora wiele osób na to cierpiało. Bardzo proste rozwiązanie podnieść temperaturę c.o. na piecu do temp. jaką max. mógł osiągnąć kocioł by nagrzać dom (u mnie 70 st.) i problem zanikł. Nie wiem czemu przy osiągnięciu zadanej kocioł się wyłącza. Zalety: po półrocznej walce z kotłem, bezawaryjna eksploatacja, zużycie i oczywiście cena. Dziś, jeżeli faktycznie (w co wątpię) tak jest i różnica między wiodącą marką, a KO jest tyko 500 pln
    wybrałbym "firmówkę". Ale nie sądzę, że można w tych cenach nabyć kocioł z zasobnikiem.
    Zawsze można trafić wadliwy egzemplarz każdej firmy.
    Przypuszczam, że na forach pisuje wielu serwisantów, więc to oni powinni wyjaśnić dlaczego przeciw bądź za, bo bebechy w KO są takie same jak w firmówkach, tzn. zazwyczaj włoskie elementy, poza elektroniką (a tu daleki wschód przoduje na świecie)

    Pozdrawiam.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Podobają mi się posty w tym wątku. Ulrich musi w sobie coś mieć. Specjalnie rejestrują się ludzie na FM by obrzucać te kotły błotem lub wychwalać je. Jeden ma 2 posty, drugi 4 inny 7. Co za rzetelne podejście do tematu. Drodzy handlowcy - umówcie się na leśnej polanie na ustawkę, a nie zaśmiecajcie forum nic nie znaczącymi postami. To forum ma pomagać, a nie utrudniać.

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    brutu

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Podobają mi się posty w tym wątku. Ulrich musi w sobie coś mieć. Specjalnie rejestrują się ludzie na FM by obrzucać te kotły błotem lub wychwalać je. Jeden ma 2 posty, drugi 4 inny 7. Co za rzetelne podejście do tematu. Drodzy handlowcy - umówcie się na leśnej polanie na ustawkę, a nie zaśmiecajcie forum nic nie znaczącymi postami. To forum ma pomagać, a nie utrudniać.
    Szanowny Panie z Górnego Śląska proszę czytać teks ze zrozumieniem. Nikogo nie zachęcałem do zakupu kotła, ani nie reklamowałem konkretnej marki kotłów. Wytknąłem wady i zalety. Jest to rzetelne podejście do sprawy w przeciwieństwie do pańskiej wypowiedzi. Jak Pan nie ma co do powiedzenia na powyższy temat to patrz wyżej. Jak jest niedowiarkiem proszę ruszyć d.. i przyjechać do Torunia z chęcią pokażę kocioł i zaprezentuję jak działa.

    Pozdrawiam
    Niby Handlowiec

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    To może ja , z PYRLANDII

    Nie wiem jak te wasze kotły działają , bo mnie to nie podnieca...
    Trochę wiem natomiast o kominkach . I tu Ulrich się nie popisał,
    zresztą jak większość firm na siłę i za wszelką cenę wprowadzających
    do swego katalogu kominki z PW . Bo taka moda , bo im się
    zdawało ,że zrobią interes życia . Przyznać muszę ,że w tej
    kwestii Buderus wdepnął w jeszcze większą kupę...

  6. #26

    Domyślnie

    Buderus akurat potrafi przystosować chińszczyznę ( patrz moje TQD pompa ciepła do CWU - na razie chwalę) jako swoje własne wyroby i opylać za grubszą dużo kasę. Zmienia się tylko kolor górnej części obudowy i voilà! Podejrzewam, że Ulrich podobnie. Mam działający kocioł olejowy tej firmy i narzekać nie mogę. Ich kominek to również może być nie ich własna konstrukcja.
    I już mieszkamy !

  7. #27

    Domyślnie

    ja tam dalej twierdzę ze Urlich to kupa a handlowcem nie jestem

  8. #28

    Smile

    Witm , To fragment mojej wypowiedzi z 2007r
    "Pawel61

    Witamwszystkich,
    Ja od około 2 lat mam kotlownie Ulricha (kompresor + zasobnik 140L)
    DzIała bez awaryjnie."


    Ku przypomnieniu dzis mamy 2012 rok i moj Ulrich dziala rewelacyjnie ....a minelo okolo 7lat ciaglej eksploatacji..
    Nic sie nie bylo wymieniasne w kotle...Ja jestem z tego pieca bardzo zadowolony.

    Pozdrawiam wszystkich zwolennikow i przeciwnikow produktow firmy Ulrich.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    3 razy wymieniałem sterownik w Wandichu i już mam dosyć tego wynalazku

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tommib1

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ponieważ też mam Ulricha - Sakatę to pozwolę sobie wyrazić opinię (mimo że mam 2 posty) - kocioł dwufunkcyjny zainstalowałem w 2003 roku do ogrzewania mieszkania. Padło na ta firme ze względu na wymiary zewnętrzne i moc kotła (na 36 m^2 kocioł 10kW). Szczerze nie wiem, czy został dobrany prawidłowo, ale rachunki za gaz mam 30-40% niższe niż sąsiedzi mający zainstalowane znane kotły dwufunkcyjne. Jeżeli chodzi o awaryjność - wiosną 2011r zepsuł się automatyczny dopust wody (zaczął ciec). Serwisant wymienił na nowy, ale patrząc na to z perspektywy czasu, myślę że wystarczyło go wyjąć i wymienić uszczelniacze. Jesienią 2011 piec zaczął się przegrzewać. Serwisant (ten sam zresztą) przyjechał, podpiął sterownik który ma możliwość odczytu kodu błędu, wypił kawę, zerknął do mojej instrukcji co oznacza wyświetlony błąd, wziął kasę i pojechał. Dodał tylko, żebym sobie wygotował wymiennik w kwasku cytrynowym.....
    Wygotowałem - nic nie dało. Wkurzony zacząłem analizować krok po kroku co może być przyczyną przegrzewania - okazało się, że wąż gumowy doprowadzający wodę do wymiennika obrósł kamieniem kotłowym. Wystarczyło go parę razy zgnieść, wypłukać i złożyć wszystko do kupy. Tak też zrobiłem ... i działał do dzisiaj.
    Obecnie zepsuł się zawór trójdrożny. Już nie dzwonię po serwisanta - zawór wymontowałem, sprawdziłem i wiem co wymienić.
    Jedyny problem to części - potrzebuję silniczek do zaworu a jedyne dostępne są na stronie w Korei (Shineui). Zadzwonię jednak do Ulricha, może coś dostanę.
    Gdybym miał go kupić jeszcze raz, na pewno bym to zrobił. 8 lat pracował bezawaryjnie i bez serwisowania. A że teraz zastrajkował... Pralka czy lodówka mi się szybciej zepsuły ...
    Pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artis0 Zobacz post
    ja tam dalej twierdzę ze Urlich to kupa a handlowcem nie jestem
    Skoro tak piszesz to przedstaw jakieś argumenty. A tekst że wymieniliście 30 szt. kotłów Ulrich to każdy może napisać - jestem wieloletnim serwisantem i mam jeszcze parę marek pod swoją pieczą. Napisz w jakim rejonie to było a skontaktuje się z firmą Ulrich i potwierdzę o takiej akcji. Piszesz również że nie jesteś handlowcem a z twoich postów wynika jasno, że nie dość że sprzedajesz urządzenia to jeszcze je montujesz - powinieneś się wstydzić.

    Co do firmy Ulrich i marki jej urządzeń na pewno jest to alternatywa dla drogich zachodnich marek. Urządzenia psują się i psuć będą bo taka polityka. Może to i dobrze bo pracy bym nie miał Z własnego doświadczenia i obsługi tych urządzeń (Ulrich) mogę je polecić.

    Jeżeli ktoś ma pytania techniczne bądź inne służę pomocą gdyż nadal z nimi współpracuję. Zapraszam na prv.

    Pozdrawiam,

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Servis Zobacz post
    Skoro tak piszesz to przedstaw jakieś argumenty. A tekst że wymieniliście 30 szt. kotłów Ulrich to każdy może napisać - jestem wieloletnim serwisantem i mam jeszcze parę marek pod swoją pieczą. Napisz w jakim rejonie to było a skontaktuje się z firmą Ulrich i potwierdzę o takiej akcji. Piszesz również że nie jesteś handlowcem a z twoich postów wynika jasno, że nie dość że sprzedajesz urządzenia to jeszcze je montujesz - powinieneś się wstydzić.

    Co do firmy Ulrich i marki jej urządzeń na pewno jest to alternatywa dla drogich zachodnich marek. Urządzenia psują się i psuć będą bo taka polityka. Może to i dobrze bo pracy bym nie miał Z własnego doświadczenia i obsługi tych urządzeń (Ulrich) mogę je polecić.

    Jeżeli ktoś ma pytania techniczne bądź inne służę pomocą gdyż nadal z nimi współpracuję. Zapraszam na prv.

    Pozdrawiam,
    No to powodzenia życzę Tobie i Twoim klientom z tym badziewiem. Wstydzić akurat nie mam się czego. Dalej potwierdzam, że handlowcem (przedstawicielem handlowym) nie jestem. To, że jestem z branżą związany i potrafię odróżnić coś wartego wydania paru zł od czegoś nie wartego swojej ceny to już inna kwestia.
    Inwestycje o którą pytasz mieli prawie na przeciwko ich siedziby, choć pewnie żyją w przekonaniu, że ich kotły mają się tam całkiem nieźle......

  13. #33

    Domyślnie

    Ja nie narzekam. Na razie Ulrich jest niezawodny.
    I już mieszkamy !

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artis0 Zobacz post
    No to powodzenia życzę Tobie i Twoim klientom z tym badziewiem. Wstydzić akurat nie mam się czego. Dalej potwierdzam, że handlowcem (przedstawicielem handlowym) nie jestem. To, że jestem z branżą związany i potrafię odróżnić coś wartego wydania paru zł od czegoś nie wartego swojej ceny to już inna kwestia.
    Inwestycje o którą pytasz mieli prawie na przeciwko ich siedziby, choć pewnie żyją w przekonaniu, że ich kotły mają się tam całkiem nieźle......
    może się wtrącę gdyż mam gazowy kociołek tej firmy - z tego co widzę faktycznie handlowcem nie jesteś w całym tego słowa znaczeniu ale osobą która sprzedaje urządzenia grzewcze jak najbardziej więc sens jest ten sam (chcesz coś sprzedać).
    ...Co do ostatniego zdania to skoro żyją w takim przekonaniu to może warto tę sytuację zmienić? Logiczne jest to że jak coś się psuje zgłaszamy na gwarancji.... Więc argument że Ulrich jest taki i owaki ma się nijak skoro coś się psuje a oni w ogóle o tym nie wiedzą - do kogo masz pretensje?

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarynioM Zobacz post
    może się wtrącę gdyż mam gazowy kociołek tej firmy - z tego co widzę faktycznie handlowcem nie jesteś w całym tego słowa znaczeniu ale osobą która sprzedaje urządzenia grzewcze jak najbardziej więc sens jest ten sam (chcesz coś sprzedać).
    ...Co do ostatniego zdania to skoro żyją w takim przekonaniu to może warto tę sytuację zmienić? Logiczne jest to że jak coś się psuje zgłaszamy na gwarancji.... Więc argument że Ulrich jest taki i owaki ma się nijak skoro coś się psuje a oni w ogóle o tym nie wiedzą - do kogo masz pretensje?
    Hmm czy ja mam do kogos pretensje? Prosze czytac ze zrozumieniem. Nic nikomu tutaj nie sprzedaje, ale mialem i mam doczynienia z duza iloscia badziewia instalacyjnego dostepnego na naszym rynku i staram sie przestrzegac innych przed wywalaniem pieniedzy w bloto

  16. #36

    Domyślnie

    Kocioł olejowy bardzo ładnie pracował u mnie w sezonie grzewczym drugi sezon. Żadnych uwag, żadnych zmian w działaniu. Prosta konstrukcja made in Korea, sprawdzona u amerykańców. Znajomy serwis który ma go pod opieką w czasie gwarancji nie ma do tych urządzeń krytycznych uwag.
    I już mieszkamy !

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony