dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48
  1. #1

    Domyślnie projekt PROSTY pracownia DOBRE DOMY

    Witam wszystkich forumowiczów!

    Od roku przymierzamy się do ucieczki z centrum miasta Łodzi... Działka już jest. Projektu wciąż szukamy. Bardzo realny jest ten, z niewysublimowaną nazwą (tak to ujmę) - mianowicie PROSTY z pracowni DobreDomy:
    http://www.dobredomy.pl/?id_project=74

    Z przyjemnością wysłucham opinii (nie oczekuję achów i ochów).

    Uff, pierwszy post już za mną - teraz może byc tylko lepiej.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    witam,
    dostałam od Ciebie wiadomośc prywatną, ale jakoś nie kminię o co chodzi.
    A mogę prosto z mostu na temat Prostego:
    1. swego czasu zastanawiałam się nad nim, napisałam maila do pracowni i przysłali plan, przekroje AA oraz BB. Prosty nie ma wersji z garażem, można kombinować samemu, ale zaburzy się bryłę budynku. To był główny argument za nie (dla mnie).
    2. pomieszczenie gospodarcze w środku domu, odpada opcja pieca na paliwo stałe.
    3. strop jest tylko nad częścią pomieszczeń, pozostałe przykrywa tylko dach - mogą być trudne do dogrzania.
    4. dom idealny na działkę z wjazdem od północy.
    Tak mi się coś kojarzy, że w którejś gazetce Murator lub Ładny Dom była analiza porównacza kosztów ogrzania różnych domów. Prosty wskazany był jako, niestety, ten którego będzie trudniej ogrzać (wysokie pomieszczenia, duże okna).
    marta

  3. #3

    Domyślnie





    Domek bardzo ładny, całkowicie w moim guście i nie będę tu w ogóle obiektywna
    Jest to mały domek, ale jak pisał ms. nie mozna zbytnio zaliczyć go do tanich przy takiej ilości okien na zamówienie, obstawiam ze 40tys za okna wysokiej klasy (chciałabym się mylić )... No ale to właśnie te piękne przeszklenia decydują o charakterze tego domu i osobiście nie radzę z nich rezygnować.

    Na początek minus -jak zwykle w gotowcach - za mały wiatrołap- można go powiększyć kosztem kawałka kuchni. Zakłądam, że kotłownia będzie też pralnią i suszarnią, wtedy przydało by się osobne wc. Minus to 2 okna w kuchni- będzie niezbyt ustawna. Za to przydałoby się okno w jadalni, przy stole.

    Poza tym, na plus - wyraźnie rozdzielona strefa dzienna i nocna, jeden komin do pieca i kominka, kominek w środku domu. Prosty dach, prosta bryła, piękna elewacja.

    Domki o podobnym układzie funkcjonalnym to np Cynober, gienia, słoneczko oraz małe parterówki z pracowni Bauher

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za uwagi i proszę o jeszcze.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    variuss, wymieniłaś pracownię Bauherr www.domparterowy.pl Zgadzam się, mają bardzo ciekawe parterówki o prostej i eleganckiej bryle.
    CoureRosso - nawet jak nie zdecydujecie się na Bauherra, warto obejrzeć te projety (po sielsko-wiejskich dworkach, kolumienkach i przyporach na stronach Archonu) - odpoczynek dla oczu. Jeśli podoba Wam się PROSTY, nie powinniście się rozczarować.
    marta

  6. #6

    Domyślnie

    A rzeczwiście. Kilka sensownych chałupek tam jest.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gangwolf

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    7

    Domyślnie "Prosty" www.dobredomy.pl

    Witajcie,

    Co sądzicie o tym projekcie? Czy to na pewno tani dom? Czy ktoś może buduje lub budował "Prostego".
    http://www.dobredomy.pl/?id_project=74

    Pozdrawiam,

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gangwolf

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    7

    Domyślnie Dom prosty i tani

    Witajcie,

    Co sądzicie o tym projekcie? Czy to na pewno tani dom? Czy ktoś może buduje lub budował "Prostego".
    http://www.dobredomy.pl/?id_project=74

    Jak Wam się wydaje - jakie mogą być orientacyjne koszty budowy tego domu?

    Pozdrawiam,

    Gangwolf

  9. #9

    Domyślnie

    Projekt bym nazwał śmiałym - szczegolnie jak na ta ilosc okien.
    Pamietaj ze nie kazda zima musi byc taka łagodna jak tegoroczna - przynajmniej w naszej strefie klimatycznej.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gangwolf

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,

    Pluszku, jak widzisz dużo okien jest tylko w salonie. Ale chyba przyznasz, że jest to ciekawy i nietuzinkowy projekt,

    Pozdrawiam,

    Gangwolf

  11. #11

    Domyślnie

    Projekt jest ciekawy i nietuzinkowy.
    Lecz na okna wydasz majatek.
    No i jeszcze straty ciepla.
    Sciana ma K=0,30 a okno 4 razy wiecej.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    domek bardzo ladny w ktoryms numerze ladnego domu, byl opisywany i wyceniany

  13. #13

    Domyślnie

    Jeżeli będziesz budował beż żadnych fajerwerków i innych szaleństw, przy dużym wkładzie własnej pracy masz dużą szansę zejść poniżej 150 000 zł.
    pod klucz.
    Ale wszystko zależy od ilości włożonej własnej pracy, przyjętego standardu i poziomu cen na materiały ( one ostatnio cały czas drożeją )
    Regulamin forum

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gangwolf

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    7

    Domyślnie Prosty c.d.

    Może znajdzie się ktoś, kto wybudował "Prostego"?Poszukuję również wszelkich publikacji, relacji na temat realizacji tego projektu.

    Pozdrawiam i dziękuję za powyższe opinie,


    Gangwolf

  15. #15

    Domyślnie Dom PROSTY z "Dobre Domy"

    Witam... czy ktoś buduje lub wybudował dom PROSTY z "Dobre Domy"?
    Ja jestem na etapie fundamentów i tak się zastanawiam...może kto już...

  16. #16

    Domyślnie Projekt domu PROSTY

    A wygląda on tak

    http://www.dobredomy.pl/?id_project=74&infopage=1
    Co prawda troche chcemy w nim pozmieniać bo wiadomo ze nie ma gotowego projektu domu idealnego ale ten najbardziej spełnia nasze wymogi.
    Bedzie otwarta kuchnia na trzech scianach bez szafek wiszących ) Drzwi do kibelka(pomieszczenia gospodarczego) będą przeniesione na ściane od strony wejściowej oraz drzwi wejściowe będa węższe po to aby zyskac miejsce na szafe wnekową.
    Jak ktoś ma jakieś uwagi to z chęcia przeczytam.
    Nie żyje sie po to aby jeść, lecz je sie po to aby nie pić naczczo

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    Super zdjęcia wielkie dzięki
    Nie żyje sie po to aby jeść, lecz je sie po to aby nie pić naczczo

  19. #19

    Domyślnie

    nie ma za co..kiedys wpadłam na te fotki i pamiętałam...szkoda, ze wiecej nie zamieszczają fotek bo pewno juz domy są skonczone

    mnie osobiscie domek sie podoba, faktycznie prosty i pewno tani..plus ma ten efekt z postaci wysokiego salonu co da przestronnosci...wnetrzu
    zmiany proponowane przez Ciebie są ok...
    jak zaczniesz budowac to zamieszczaj fotki bo na tamtym forum cisza zapadła juz od dawna bo to mało popularny projekt chociaz fajny

  20. #20

    Domyślnie

    pewnie ze bede zamieszczac ) fakt tam cos cisza bo pisałem ale nikt sie nie odzywa (
    w projekcie wysoki sufit jest nawet w pokojach i łazience ale zastanawiam sie nad zrobieniem drewnianego ze wzgledu na ogrzewanie
    co do kosztów to fakt wychodzi tanio a jak ma sie dostep do materiałow w takich cenach jak ja to juz w ogóle
    zapotrzebowanie materiałów według projektu
    ściany fundametowe bloczki M-6 1800szt 2,50 szt
    ściany zewnętrzne i wewnetrzne Silika 24cm 1800szt - 3,20 szt
    ścianki działowe silka 12cm 1300 szt- 1,60szt
    ceny są netto i z transportem na budowe
    najlepiej dach wypadł bo według wyliczeń firmy miał byc za 12500pln a ja ten sam materiał mam za 6000pln (ceramika)
    Nie żyje sie po to aby jeść, lecz je sie po to aby nie pić naczczo

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony