dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21

    Domyślnie

    Hejka
    Jaki masz kąt nachylenia dachu skoro planujesz ceramikę?
    Pono 20stopni (jak w projekcie) to ciut mało.
    Jest szansa wybudowac ten domek (sam dom bez papierów itp)w granicach 200 kł

  2. #22

    Domyślnie

    JAKĄ CERAMIKE? Wyraźnie napisane jest że silikaty a co do nachylenia dachu to zgadza sie 20 stopni.
    Nie żyje sie po to aby jeść, lecz je sie po to aby nie pić naczczo

  3. #23

    Domyślnie

    najlepiej dach wypadł bo według wyliczeń firmy miał byc za 12500pln a ja ten sam materiał mam za 6000pln (ceramika)

  4. #24

    Domyślnie

    mysle, ze 200 tys, przy znacznych oszczednosciach...i moze nie wszystko w srodku to mozna sie porwac...ale na wszystko 200 tys to chyba za mało na całosc , tak aby ogrodzenie, kostka, w srodku itd itd..
    ale na pewno jest to alternatywa , jak ktos nie ma kasy za duzo...a domek całkeim fajny ot takie wieksze meiszkanie tylko ze z wlasnym ogrodkiem..ale tak na serio to czego wiecej trzeba??
    taki dom to dobry na mlode lata i na stare bo tani w utrzymaniu

    czy taka zmaina..poszerzenie domu o metr od strony salonu i kuchni jest możliwa?? jak myslicie??

    z tego co wyczytałąm, to w małych pokojach robili stron własnie ze wzgledu na ciepło..tylko salon z kuchnia duzy..ale urok tez extra miec takie małe pokoje z wysokim sufitem...

  5. #25

    Domyślnie

    200tys to w zupełnosci wystarczy )) Dlatego że pracuje w wykończeniówce, brat elektryk, teściu firma budowlana co prawda w niemczech, dwóch wujków to samo ) mój przyjaciel sprzedaje dachy a w hurtowniach budowlanych rozległe znajomości ) Aha zapomniałem szwagier spawa bramy, balustrady, ogrodzenia.
    Dostep do darmowego sprzętu budowlanego tez robi swoje.
    Nie ukrywając policzyłem że stan surowy otwarty wyjdzie 50000pln )
    aha ala chodziło ci o dach) w projekcie obliczone jest na dach z dachówki ceramicznej wiec nie ma problemu )
    Nie żyje sie po to aby jeść, lecz je sie po to aby nie pić naczczo

  6. #26

    Domyślnie

    to masz chłopie szczeście , nie zazdroszcze tylko gratuluje
    powiem Ci tak...sa pewne projekty popularne inne nie...ale czesto ludzie wybieraja projekt na zasadzie..widza u innych juz gotowy dom, i dlatego podejmuja decyzje...
    ten prosty malo osob buduje..na tamtym forum ale zainteresowanie bylo male i dziewczyny przestaly pisac i zamieszczac fotki..ale juz cos widac..i efekt jest
    jak masz w rodzinie budowlancow to zapytaj o ta zmiane czy mozliwa ..to poszerzenie o metr salonu i kuchni bo to mnie b. interesuje

  7. #27

    Domyślnie

    Wszystko mozna wystarczy dobry architekt a najlepiej ten co robił ten projekt. Mam juz z nim kontakt i jak by co wystarczy wycieczka do Wrocławia
    Mam stronki projektu w PDF i nie wiem jak je tu załadowac
    jak chcesz to podaj maila to ci wysle
    Nie żyje sie po to aby jeść, lecz je sie po to aby nie pić naczczo

  8. #28

    Domyślnie

    [email protected]

    wiem, ze wszystko można..i ta zmiana nie jest trudna..bo po prostu po fundamencie i chyba szerokosc krokwi trzeba ..no ale ze tam nie ma sufitu i dlatego sie zastanawiam..czy mozliwa

  9. #29

    Domyślnie

    Poszło Brak stropu tylko ułatwia zadanie
    Tam gdzie jest zaznaczenie pisakiem tak siega orginalny strop ja albo zabuduje całość bez salonu i kuchni albo równo ze ścianami w pokojach a to dlatego że kominek bedzie z nadmuchem i bedzie jak łatwo i tanio doprowadzic nawiewy do pokoi .
    Nie żyje sie po to aby jeść, lecz je sie po to aby nie pić naczczo

  10. #30

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukjanko
    .....kominek bedzie z nadmuchem........
    Jeśli mogę wtrącić się w zdanie- według mnie lepiej zrobić kominek z płaszczem wodnym. Nie jest jakaś kosmiczna różnica w cenie (tak mi się wydaje) a jest o wiele praktyczniejszy. Mój wujek ma z nadmuchem- oszczędzali przy budowie- niestety teraz żałują i będą przerabiać na płaszcz wodny. A taka przeróbka ich teraz o wiele więcej kosztuje. Dlaczego odradzam z nadmuchem?- ponieważ tam przy wylotach baaaaardzo brudzi się ściana!! Jeśli chciałabyś mieć ładnie bez żadnych czarnych plam na ścianie, to po każdym sezonie grzewczym malowanie obowiązkowe. Wiem, że masz jeszcze sporo czasu aby sie zastanowić i wgłębic w temat, dlatego też napisałam moją opinie Decyzje i tak podejmujesz sama

    Ps Ciekawy ten domek, sama szukam parterówki, myślałam kiedyś o prostym ale najprawdopodobniej moim domkiem będzie "IRYS" duża kuchnia i przestronny salon bez stropu to tak na marginesie hehe
    "...To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..."

  12. #32

    Domyślnie

    Temat kominka juz przerobiłem i nie ma sensu robic z płaszczem wodnym za drogo to wychodzi i jest nieopłacalne Tu masz stronke fakt ze stary troche ten artykuł ale nadal na czasie http://www.tanie-ogrzewanie.pl/pl/poradniki_abc/46.html
    to jest jedna ze stron na temat kominków ale w wiekszości przypadków sie zgadza. Moi znajomi tez maja i zbyt zadowoleni nie sa. Co do brudu to wszystko zależy gdzie mieszkasz (jak brudne powietrze jest tam gdzie mieszkasz).
    Glupia sprawa w kominku z płaszcze wodnym jest rozpalanie np. latem wieczorem żeby sobie romantyczny nastrój zrobic bo woda w wężownicy sie nagrzewa i co dalej? Włączać ogrzewanie? Fajną sprawą jest gdy dokłada sie wężownice do grzania ciepłej wody użytkowej

    Aha dlaczego SAMA? Ja jestem facet .
    Koszt zrobienia nadmuchu do pokoi wyjdzie koło 700pln
    A tu masz domek nad którym sie zastanawialiśmy ale wygrał Prosty
    http://www.hana.com.pl/projekty/vist/vist.html
    Nie żyje sie po to aby jeść, lecz je sie po to aby nie pić naczczo

  13. #33

    Domyślnie

    ja myslałąm , ze mam chyba wszystkie projekty dostepne przewertowane..a tu prosze..nie znam tych projektow ....

  14. #34

    Domyślnie

    hehe Ja znalazłem kupe fajnych projektów dlatego że szukałem najpierw domu z płaskim dachem ale ciężko działke znaleśc pod taka budowe ((
    Przewaznie wszyscy ograniczaja sie do tych najbardziej znanych stron z wyszukiwarkami projektów.
    to jest dom który mi w rozkładzie pomieszczeń najbardziej odpowiadał , nic bym w nim nie zmieniał a to rzadkość znaleść takie cudeńko
    http://www.kreodom.pl/portal/projekt...120_2_2_4.html
    Nie żyje sie po to aby jeść, lecz je sie po to aby nie pić naczczo

  15. #35

    Domyślnie

    to prawda, ze znaleźć dom w gotowcach bez zadnej zmiany ..to cud nad Wisła..
    projekt fajny ale wejscie do wc ..zepsute bo widok z salonu na drzwi od wc..to błąd w projektowaniu
    a jak ma dach prosty to zawsze mozna dach zmienic i zaprojektowac dwuspadowy..gdzies widziałam projekt domu własnie ze stropodachem i z dachem dwuspadowym...tylko to duza zmiana i kosztowna wiec chyba nie opłacalna...
    dlatego trzeba znależć projekt gdzie zmiany sa łatwe i proste i to tez jest juz ideał w gotowcach

  16. #36

    Domyślnie

    Te drzwi i tak kominek zasłania no mogły by sie w druga strone otwierac ale to juz nie zmiana budowlana A propo kominka to tak usytułowany rewelacyjnie ciepło oddaje, byłem w domu gdzie tak stał wiec rewelacja. W tym projekcie łatwo można garaż dokleić od strony garderoby i spizarni .
    Nie żyje sie po to aby jeść, lecz je sie po to aby nie pić naczczo

  17. #37

    Domyślnie

    luklianko sorki za pomyłkę, nie wiem dlaczego tak napisałam
    Jeśli chodzi o płaszcz wodny to oczywiście, podgrzewa on od razu wodę. A ten brud przy nawiewach wydaje mi się, że bierze się już z kominka z ogrzanego powietrza. Ale każdy ma na ten temat różne zdanie, dlatego też mamy wiele dostępnych opcji na rynku Ja wiem, że na pewno będzie u mnie będzie płaszcz wodny.
    "...To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..."

  18. #38

    Domyślnie

    A tak z innej beczki Z jakiego materiału planujecie zrobić instalacje CO i CW ? Ja osobiście zastanawiam sie nad pexalem.
    Nie żyje sie po to aby jeść, lecz je sie po to aby nie pić naczczo

  19. #39

    Domyślnie

    Jak u mnie temat CO i CW jest nadal otwarty. Moim pomysłem są solary słoneczne- aby latem nie trzeba było grzac wody, na wiosenne i jesienne wieczory kominek z plaszczem wodnym. Zostaje kwestia zimy. Ja sobie myślałam, że skoro będzie kominek do którego trzeba "dokładać" to bez sensu robić kolejny piec na paliwo stałe Ale z drugiej strony gaz jest drogi..... przyznam szczerze, że to już będzie problem męża Póki co, w środę staliśmy się posiadaczami działki, ja teraz poszukuję projekt i zajmuje się cześcią plastyczną- mąż jest od tej "brudniejszej" roboty.
    A jak Ty planujesz CO i CW?
    "...To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..."

  20. #40

    Domyślnie

    Jak pisałem zastanawiam sie głęboko nad pexalem bo łatwy i można samemu robic bez zbędnych narzędzi tylko instalator odbierze . Co do solarów to tez chciałem ale odradzam. To nie jest wcale takie piekne jak pisza. Wujek założył sobie w zeszłym roku i teraz dają mu 7C wody tylko (( Wydaje mi sie że mozna myśleć o solarach z podłogowym ogrzewaniem do tego kominek z płaszczem i rekuperator ale to juz zaczyna wkraczać w konkretne koszta.
    Co do pieca to najchetniej wział bym z otwarta komora ale ten projekt wymusza zamknięta komore spalania. Chodzi mi jeszcze po głowie piec pulsacyjny z zasobnikiem. Jak przelicze sobie wszystkie za i przeciw to sie zdecyduje i napisze )
    Nie żyje sie po to aby jeść, lecz je sie po to aby nie pić naczczo

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony