dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    solary, płaszcz wodny i rekuperator idą w parze, wtedy taka inwestycja najlepiej się opłaca. Wiem, że jak się buduje to liczy się każdy grosz, ale ja wychodzę z założenia- znaleźć w miarę tani w budowie projekt,2spadowy dach, żadnych zbędnych lukarn, balkonów itp( a myślę, że taki znalazłam) i za zaoszczędzoną kasę zainwestować w rekuperator. Uważam że teraz jest on obowiązkowy przy tych szczelnych oknach itp. Jeśli mogę, wkleję CI fają wypowiedź jednego z forumowiczów- mam nadzieję, że nie będzie miał nic przeciwko. Ta wypowiedź utwierdziła mnie w tym, że warto wydać te pieniądze. Najwyżej będę się budowała o rok dłużej, ale później będę w pełni zadowolona, tzn taką mam nadzieję
    Oto ta wypowiedź

    Rekuperator to centrala wentylacyjna, która zapewni nam skuteczną wymianę powietrza oraz jego cyrkulację w całym budynku. Oczywiście oprócz centrali wentylacyjnej budynek taki musi zostać wyposażony w kanały wentylacyjne, którymi powietrze dostarczymy do pomieszczeń takich jak salon, sypialnia czy gabinet, oraz usuniemy powietrze z kuchni, garderoby czy ubikacji - czyli ze wszystkich pomieszczeń, gdzie może powstać wilgoć lub nieprzyjemne zapachy.
    Kiedyś naturalną wentylację zapewniały nam mało szczelne okna .. drzwi .. Kiedy jednak zaczęto montować plastikowe okna, idealnie szczelne w wielu domach zaczęła pojawiać się pleśń, zaduch i wilgoć. Zazwyczaj chcemy zaoszczędzić na kosztach ogrzewania .. szczególnie w domach o dużej powierzchni jest to ważne.. chyba że chemy wywalać połowę wypłaty w koszta utrzymania domu i nie korzystać z uroków życia wyjeżdżając to tu to tam

    Budując dom zastanawiamy się co powinniśmy zrobić aby był on jak najbardziej komfortowy, aby nasza rodzina czuła się w nim zdrowo oraz aby dom ten był energooszczędny? Kupujemy szczelne okna, ocieplamy ściany, inwestujemy duże pieniądze w wysokosprawny system ogrzewania. Komfort mieszkania w takim budynku zaczyna zaraz po wprowadzeniu się pozostawiać wiele do życzenia.

    Zamiast czuć się dobrze w naszym domu zastanawiamy się dlaczego szyby pokryte są parą wodną, ze ścian zaczyna wychodzić grzyb a rano czujemy się zmęczeni i nasze samopoczucie pozostawia wiele do życzenia. Otwieramy okna, wietrzymy pomieszczenia, a nasze planowane oszczędności wylatują bezpowrotnie wraz z ciepłym powietrzem za okno. My stoimy w przeciągu i myślimy czy to przypadkiem nie miało być trochę inaczej. Dom budowany w nowej technologii trzeba rozszczelnić, czy się to komuś podoba czy nie. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest system wentylacji mechanicznej, przy czym najbardziej optymalny jest układ nawiewno-wywiewny z odzyskiem ciepła.
    Do tego starał się nas przez dobre dwa miesiące przekonać nasz majster. I udało mu się!! Montaż rekuperatorów ma li tylko zalety:
    - gwarantuje znaczną oszczędność w kosztach ogrzewania,
    - do 95% odzysku ciepła
    - umożliwia stały dopływ świeżego powietrza,
    - filtruje powietrze (mniej kurzu w budynku),
    - skutecznie usuwa przykre zapachy,
    - nie występują przewiewy,
    - likwiduje hałas uliczny,
    - eliminuje nadmierną ilość pary wodnej z pomieszczeń (ochrona konstrukcji budynku),
    - umożliwia rezygnację z budowania niektórych przewodów kominowych wentylacji
    - grawitacyjnej.
    - na lato zapewnia wentylację bez odzysku ciepła
    Ja bardzo długo zastanawiałem się nad rekuperacją. Wybrałem rekuperator: BRINK RENOVENT 400 LARGE AUTO-BYPASS.
    Jest super i gorąco polecam !!!!
    Lepiej dopłacić i kupić Brinka niż Bartosza.
    A co do samego systemu rekuperacji to jest to super sprawa. W domu świeże i czy te powietrze.
    "...To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..."

  2. #42

    Domyślnie

    Mozna zrobić też tak
    http://www.renovent.pl/produkty/renovent-advance
    Mimo wszystko drogie to jednak
    Nie żyje sie po to aby jeść, lecz je sie po to aby nie pić naczczo

  3. #43

    Domyślnie

    ale cuda znalazłem )
    http://www.ekomin.pl/index.php?page=...mart&Itemid=37
    http://www.ekomin.pl/index.php?page=...mart&Itemid=37
    Zaczynam sie powaznie zastanawiac nad piecem kominkowym byłem wrogiem płaszcza wodnego ale za takie pieniądza? hmmm
    Nie żyje sie po to aby jeść, lecz je sie po to aby nie pić naczczo

  4. #44

    Domyślnie

    hehe zdanie pewnie się zmieni jeszcze nie raz. Ja też tam mam hihi Teraz piszę, ze zrobię to i tamto a przyjdzie co do czego jak będę na etapie zakupu, dowiem się o czymś innym i zmienię zdanie hehe
    Tyle, że ja bardziej myślę o wkładzie kominkowym z płaszczem wodnym..n a Ty podałeś tu piec. Ale warto się wgłębić w lekturę
    "...To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..."

  5. #45

    Domyślnie

    a ja tam ide w standard..piec gazowy, kaloryfery, kominek normalny , tylko znajomy mi mówił ze mozna od kominka zrobic odprowadzenie ze jak sie napali zeby powietrze ciepłe wpadało do małych pokoi...

  6. #46

    Domyślnie

    Juz wczesniej pisalismy o takim kominku z nawiewem. Gdzies czytałem ze rury do 7 metrów nie musza miec turbiny nawet
    Nie żyje sie po to aby jeść, lecz je sie po to aby nie pić naczczo

  7. #47

    Domyślnie

    A tak z innej beczki- widzieliście ten projekt?
    http://www.mtmstyl.pl/projekt-grafit/widoki/
    "...To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..."

  8. #48

    Domyślnie

    Jak by ktos cos skopiował troszke ale Prosty mi sie podoba i koniec
    Nie żyje sie po to aby jeść, lecz je sie po to aby nie pić naczczo

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony