dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 109
  1. #21

    Domyślnie

    Wszystko zależy od proporcji i wielkości domu oraz przeznaczenia poddasza. Ja wolę małe domki z dachem dwuspadowym, przy czterospadowym wyglądają trochę jak altana lub sklepik osiedlowy, a poddasze jest wtedy bardzo ciasne i nieustawne. Zbyt wielka czapa dachu stanowi trochę "przerost formy nad treścią" i przytłacza niewilekie ściany. Z kolei podniesienie ścianki kolankowej powoduje efekt "czapki na czubku głowy". Dwuspadowe dają przy małych domkach lepsze proporcje i lepsze wykorzystanie powierzchni poddasza. Na wielkich domach, wysokich dach dwuspadowy rzeczywiście wygląda jak stodoła. Wybrałam Sosenkę w wersji C - z garażem dobudowanym w literę L.

  2. #22

    Domyślnie

    Mam średni dom, dach zrobiłam 4-spadowy, ale teraz myślę że 2-spadowy byłby praktyczniejszy i wyglądałby równie dobrze.

  3. #23

    Domyślnie

    dach...wielospadowy...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  4. #24

    Domyślnie

    wybralem czterospadowy i takie mi sie nabardziej podobaja, choc przyznaje, ze gdybym spotkal dwuspadowka odpowiadajaca moim oczekiwaniom, to moze rezlizowalby wlasnie taki budynek

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    raydenstream

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    od samego początku tylko dwuspadowy
    po pierwsze tylko taki mnie interesował
    a przy okazji jest tańszy
    a co ważne większa powierchnia poddasza

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anusik
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    114

    Domyślnie

    Dwuspadowy - gdyż taki zakładał Plan Zagospodarowania Przestrzennego

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    No tak, jak zwykle zdania podzielone, każdy swoje chwali Jak robiliśmy projekt, to bardzo nie podobały mi się dachy kopertowe (mężowi tak). Architekt tłumaczyła nam, że w przypadku naszego domu nie dałoby się zrobić kopertowego dachu bez dodatkowych słupów na poddaszu (czego ja nie lubię). Poza tym właśnie te dodatkowe koszty, czyli droższa, bardziej skomplikowana więźba, te wszystkie gąsiory (nie wiem jaka jest teraz cena za sztukę, ale nie da się ukryć, że taki dach jest napewno droższy, bo chyba sama powierzchnia dachu jest większa).

    Właśnie będą nam robić dach (przez zimę stał pod deskowaniem z papą), i teraz jestem bardzo zadowolona, że jednak mamy dach dwuspadowy. Niestety na naszym etapie każdy grosz się liczy Tak więc jesli nie masz dużo pieniędzy, to spróbuj zdobyć wyceny dachu w wersji kopertowej i w wersji dwuspadowej. Żebys później nie została z papą na dachu przez kilka lat (tak jak jeden z domów w mojej okolicy - wielki, skomplikowany dach, a docelowego pokrycia nie ma do tej pory - ja mieszkam tu ponad 3 lata, a dom był już zamieszkany jak się wprowadzaliśmy).

    Aha - teraz bardzo mi się podobają dachy kopertowe, baaaardzo. jednak tylko takie, gdzie ścianka kolankowa jest niziutko (inaczej to głupio wygląda), a wiadomo, miejsca na poddaszu ubywa w takim przypadku.


    No i bądź tu człowieku mądry i wybierz

  8. #28

    Domyślnie

    Dwuspadowa stodółka
    Dom w Truskawkach 2 wersja z garażem
    Archon+
    silikat 24 cm + 16 cm styropian
    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m43e7511f3271d

  9. #29

    Domyślnie

    Zdecydowanie dwuspadowy.
    Nie jest to jedyny, jaki mi się podoba, oczywiście, ale postawiłam na rozwiązania jak najprostsze.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    W wz mam notatke ze dach 2 spadowy..
    I tak by był 2 spadowy bo tańszy..

  11. #31

    Domyślnie

    Dwuspadowy bo "nasz" i bardziej tradycyjny. Do tego tańszy , praktyczniejszy, ładniejszy z ganeczkiem i naczółkami. Żadne tam wynalazki czterospadowe rodem ze zgniłego moralnie zachodu...

  12. #32

    Domyślnie

    Dwuspadowy.Tani w budowie.
    Aga

  13. #33

    Domyślnie

    Jak dla nas czterospadowe. Są najładniejsze, ale nie mogą mieć zbyt wysokiego kata nachylenia dachu. Do max 30 stopni

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał agunia0911
    Dwuspadowy.Tani w budowie.
    potwierdzam i bardziej funkcjonalny w uzytkowaniu. Zawsze masz jakos sciane a tak same spady po zewnatrz. kolega ma manuele i klnie bo jak sie wprowadzil to kiepsko bylo ustawic graty a u mnie dwuspadowy byl luzik

  15. #35

    Domyślnie

    Dwuspadowy kombinowany..
    Życie jest piękne...
    Projekt: http://www.gmistudio.pl/projekt_fikus.html
    Realizacja: z czasem...

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysztof_o

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    89
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Dwuspadowy jest dla mnie zdecydowanie praktyczniejszy i mój taki będzie

  17. #37

    Domyślnie Re: [ANKIETA] DACH DWU-CZY CZTEROSPADOWY ??

    Cytat Napisał marzycielka74
    DACH DWU-CZY CZTEROSPADOWY ??
    Baaardzo dziwne pytanie...,
    Przecież dach jest funkcją bryły domu i zastosowania poddasza, a nie odwrotnie.
    Albo inaczej: Czy dom buduje się dla dachu czy dach dla domu?

    U mnie bryła domu w kształt litery L, to co mam odpowiedzieć, że dwuspadowy sobie wybiorę?

    ...baaardzo dziwne pytanie.
    .

  18. #38

    Domyślnie

    Dwuspadowy bo taki nam się podoba
    MATKO ELEKTRYCZNA- JAKIE TO TRUDNE JEST

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    U mnie będzie wielospadowy, ale dlatego, że .. Żona lubi skosy.. Dla mnie obojetne.. Dwuspadowy rzeczywiście i tańszy i praktyczniejszy, ale .. czasami estetyka wygrywa.. Dach bardzie "pokopany" jest ładniejszy, ale .. o gustach nie sykutuje się. Jak ktoś ma mniej kasy to zdecydowanie dwuspadowy!
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  20. #40

    Domyślnie

    Ja mam projekt z prostym, dwuspadowym.Gdybym mial miec dom wylacznie parterowy ( a taki mialem zamiar miec)..to moglbym sie zastanawiac nad kopertowym, bez żadnych scianek kolankowych itp. Ponieważ dzialka (dluga ale wąska)wymusila na nas poddasze użytkowe, to dwuspadowy jak znalazł.Jest praktyczniejszy, mniej skosow.Jeśli chodzi o urodę , to parterowa koperta jest urodziwa, ale nie mniej urodziwy jak dla mnie jest także klasyczny dwuspad...a że praktyczniejszy, tanszy itd. to tylko dodatkowa zaleta)))

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony