dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 109 z 109
  1. #101

    Domyślnie

    A to chyba sobie to wyobrazam.W takim ukladzie jak u Ciebie to rzeczywiscie pokoje wyjda pore bo sa na calej szerokosci domu.ja chcialam tam wcisnac 3 sypailnie dlatego jedna strona domu musialaby byc podzielona na poł(stad moje wyobrazenie o dlugim a waskim pokoju)A jak masz zrobione wejscie na ten stryszek?-pewnie bezposrednio z garazu?Jezeli mialbys to w formie elektronicznej moglbys mi wyslac na maila
    kaka

  2. #102

    Domyślnie

    Gdy szukaliśmy dla siebie projektu, mieliśmy kilka priorytetów. Akurat rodzaj dachu nim nie był. Wszystko co było nam potrzebne, znaleźliśmy w "Klementynce" z Archipelagu. Oczywiście sam dom (bryła) też musiał nam się podobać. I tak też jest. Dach jest dwuspadowy, ale dom jest w kształcie litery "L", gdzie ogonek, to garaż. Tak więc "stodołowość" została przełamana tym elementem.
    BTW nigdy nie patrzyliśmy na projekty czy też gotowe realizacje przez pryzmat dachu... Wg mnie, nie jest tak, że któryś jest ładniejszy. Dach jest tylko jednym z elementów układanki. Musi pasować do reszty. Podoba/nie podoba mi się cały dom a nie ten z ...spadowym.
    BTW II O tym że dwuspadowy jest tańszy, wiedzieliśmy. Ale gdy przyszło zapłacić za 280m dachówki, a wcześniej za drewno na więźbę
    Samochód to tylko pudło rezonansowe

  3. #103

    Domyślnie

    kakusek
    Wejście na stryszek będzie bezpośrednio z garażu. A na poddasze schody ażurowe - będą z salonu, pod schodami kominek. Niestety nie mam wersji elektronicznej

  4. #104

    Domyślnie

    Trudno-moze kiedys pochwalisz sie fotkami z budowy Mniej wiecej sobie to wyobrazam .Ten dom z 2 spadowym dachem tez ma garaz wysuniety do przodu i dodatkowo frontowa czesc dachu jest bardziej opuszczona i podparta przed wejsciem 2 filarkami.Bardzo ladnie to wyglada zwlaszcza ze drzwi wejsciwoe sa szerokie (po bokach naswietlenia) i nieco cofniete w stosunku do elewacji.Szkoda ze jest on taki waski bo z tymi pokojami na poddaszu jest problem.Mozna byloby go poszezac ale metraz domu w tym momencie jest juz dla nas za duzy.
    kaka

  5. #105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kasia_Artur
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    74

    Domyślnie

    Dach czterospadowy - taki byl w projecie
    Przez całe życie się uczymy
    my tutaj a domek tam
    komentarze do dziennika

  6. #106

    Domyślnie

    Ja mam w palanach czterospadowy z doklejanym garażem czyli dodatkowe trzy spady i jeszcze dwie lukarny... mam nadzieję, że moja kieszeń to wytrzyma Ale taki nam się najbardziej podoba
    Pozdrawiam
    grregg

  7. #107

    Domyślnie

    Dwuspadowy,lubimy rzeczy praktyczne

  8. #108
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar piteriks
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Uwielbiam z żoną poddasza i te niesamowite skosy.... U nas będzie 4-spadowy 30-35 stopni nachylenia i sporo okien dachowych. Piękny klimat...... Rozumiem że taki dach jest droższy ale w końcu buduję dom dla siebie. Można na innych rzeczach zaoszczędzić.

  9. #109

    Domyślnie

    Ja zmieniam dach z dwuspadowego na czterospadowy. Dom jest dość pokaźnych rozmiarów (15x10 + doczepiony garaż). Do tej pory wyglądał nieciekawie, trochę jak budynek gospodarczy, więc mam nadzieję że czterospadowy dach poprawi jego wygląd. Dodatkowo 3 lukarny z trzech stron domu - każda 3m szerokości
    Kacha1

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony