dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Domyślnie Podłoga z desek bez wylewki ?

    Witam i proszę o poradę.
    Na poddaszu użytkowym marzy mi się podłoga z desek (sosna). Problem w tym, że ekipa od posadzek obliczyła, że nie ma miejsca już na żadną wylewkę względem drzwi (otwór w murze 210 cm) , a sama podłoga będzie mieć grubość min. 7cm.
    A więc zostaje mi mieszkać na stropie z wszystkimi rurami na wierzchu dopóki nie uzbieram kasy na podłogi. Stolarz mówi, że można położyć legary na stropie pomiędzy rurami i na to dechy. Pomiędzy legarami wełna i będzie git.
    Jednak brak końcowych wylewek trochę mnie martwi, a co Wy o tym sądzicie ?

  2. #2

    Domyślnie

    znajomi mają na legarach podłogę z desek i sobie chwalą. Na razie jest pół roku i nie różni się wizualnie i użytkowo od podłogi na wylewce.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie Re: Podłoga z desek bez wylewki ?

    Cytat Napisał Przemasek114
    Witam i proszę o poradę.
    Na poddaszu użytkowym marzy mi się podłoga z desek (sosna). Problem w tym, że ekipa od posadzek obliczyła, że nie ma miejsca już na żadną wylewkę względem drzwi (otwór w murze 210 cm) , a sama podłoga będzie mieć grubość min. 7cm.
    A więc zostaje mi mieszkać na stropie z wszystkimi rurami na wierzchu dopóki nie uzbieram kasy na podłogi. Stolarz mówi, że można położyć legary na stropie pomiędzy rurami i na to dechy. Pomiędzy legarami wełna i będzie git.
    Jednak brak końcowych wylewek trochę mnie martwi, a co Wy o tym sądzicie ?
    Przy wylewkach trzeba czekac kilka tygodni aż wyschną do 2% aby na nich położyc posadkę z drewna.
    Stolarz ma absolutnie rację, zdrowiej i taniej.
    4cm legary a na nie deski 28mm razem 68mm. Oczywiscie najwyższy punkt na stropie musi byc przy drzwiach. Poza tym panowie od drzwi mogą je trochę skrócic np o 1-3cm. nic z tego powodu nikomu się nie stanie. Nie takie problemy rozwiazywałem ku zadowoleniu wszystkich zainteresowanych.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    nic dodac nic ujac switea racja..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Trzeci parkieciarz też za legarami. Legary 4x4 wystarczą ale dobrze by było przyśrubować je do podłoża. Poziomować klinami z bardzo ostrym kątem (15stopni), Kliny wjeżdżają na siebie i podnoszą jak jest ok ustalić gwoździkiem legar i kliny. Pod gotową przykręconą konstukcję legarów dobrz jest dać piankę.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    ja kliny i kleje i bije gwozdziem dla pewnosci..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marek.Bud

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Turza/W-aw
    Posty
    270

    Domyślnie

    moze ciekawostka z pracy, przegladalem projekt podlogi na sali gimnastycznej i tam warstwami wyglada to tak.
    pomijam juz ocieplenia, chudy i plyte zbrojona i izolacje.
    pod legarami lezy warstwa elastyczna 2cm, potem legary krzyzowo o wymiarach 9,5cm na 1,9cm .te 1,9cm to wysokosc, na tym podwojnie plyta osb 12mm i podloga, czyli w naszych domkach moznaby zastosowac panele czy parkiet . czyli mamy 6,2cm i plus panel na przyklad.
    ale to domu to tez chyba lepiej legar na srubach regulowany i pianka oraz deska,zawsze mozna miedzy legarami poprowadzic instalacje oraz wylozyc izolacja .

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    w domu kratownicy nie trzeba nie ma takiej potrzeby aby na uzytek wlasny w domostwie robic..np podbudowe jak pod squasha..np..choc czasem kratownice trzeba zrobic..jak stropy czy sciany nie trzymaja..zbytnioo..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34
    w domu kratownicy nie trzeba nie ma takiej potrzeby aby na uzytek wlasny w domostwie robic..np podbudowe jak pod squasha..np..choc czasem kratownice trzeba zrobic..jak stropy czy sciany nie trzymaja..zbytnioo..
    jeżeli podniesienie podłogi nie wymaga więcej niż 6cm, to mozna śmiało stosowa układanie płyt OSB na piance poliuretanowej. Sposób opisano w Profesjonalnym Parkiecie ostatni numer! Sposób na wiele bolączek z terminami , słabymi jastrychami, podniesieniem wysokosci podłogi. Szybko idealnie równo i taniej niż naprawianie wylewek. Sam układam około 30m2 dziennie takiego podkładu pod parkiet czy deski.
    Ja nie uzywam żadnych gwoździ ani śrub do mocowania legarów z podkładami lub stropem.
    Stosuję jedynie metodę podpierania (wyrównania poziomu) materiałami, które nie powodują skrzypienia podczas ocierania się o siebie. U mnie podłoga leży. Jedynie kleję wszystkie elementy podpór do siebie i do podkładu klejem poliuretanowym elastycznym. Sprawdzaa się wyśmienicie.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam zrobione schody z jesionu. Na polpietrze mam wylewke i przyklejono mi taki wiekszy kawal drewna. Na pietrze z kolei, nie mialam wylewki i zrobiono mi podloge na legarach. Roznica poziomow pomiedzy pokojami byla ok. 1cm, w linii prostej (pokoje na przeciwko siebie).
    I te deski na pietrze przytwierdzono srubami, ale co gorsze od gory, czyli z zewnatrz.
    I teraz, zamiast zwracac uwage na powiedzmy piekno drewna, widac tylko te zaslepione sruby. Tym bardziej, ze kolorystycznie nie sa dobrane idealnie i jest roznica.
    Wchodze na gore i widze tylko te male koleczka.
    Mysle juz, jaki dywanik zarzucic na to, a miala byc gola podloga

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek.Bud
    ale to domu to tez chyba lepiej legar na srubach regulowany
    Co to znaczy "regulowany na śrubach" ?

    Cytat Napisał jarekkur
    Stosuję jedynie metodę podpierania (wyrównania poziomu) materiałami, które nie powodują skrzypienia podczas ocierania się o siebie.
    Czyli jakimi?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    np. twarda guma. Drewno a miedzy nim guma. Zależy od wysokości podłogi.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  13. #13

    Domyślnie

    Jarekkur, a co powiesz na temat mojej podlogi? Da sie z tym cos zrobic czy juz za pozno?

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marek.Bud

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Turza/W-aw
    Posty
    270

    Domyślnie

    moja metoda to taka, legar jak legar nie dasz rady idealnego legara 5 m dlugiego ustawic od tak, zawsze nim powykrzywia.poza tym podloga tez nie zawsze jest idealna. przewiercasz go,dyblujesz, z dolu nakretka i wtedy sruba krecac obnizasz lub podnosisz, pod nim calego piankujesz zeby tlumilo. na to albo plyty osb i panel lub odrazu dechy.
    te podkladki tez sa dobre, ale ja tam wole miec legary na sztywno.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellaj
    Jarekkur, a co powiesz na temat mojej podlogi? Da sie z tym cos zrobic czy juz za pozno?
    jezeli masz wkręcone śruby w jednej linii i w równych odstępach od siebie (tak powinni byli zrobic, możesz deski zabejcowac na kolor ciemniejszy, wywiercic otwory na srednicę 12 lub 15mm i wstawic równe nowe kołki w miejsce starych. Kołki będą kontrastowac z powierzchnią podłogi. Możesz tez sytuację odwrócic włożyc kolki ciemniejsze.
    Możesz równiez okleic kołki po obwodzie i same kołki zabejcowac.Przy tych pracach muszą byc dwa warunki spełnione. Warunek pierwszy - równo osadzone otwory po śrubach, drugi,- że deski nie są lakierowane czy olejowane. W przeciwnym razie musisz wszystko robic od początku. Cyklinowac poprawic wyglad podłogi i całośc zalakierowac lub olejowac. Takie podłogi już wykonywałem. Wygląda to trochę jak pokład jachtu.
    Poza tym drudno jest sytuację dokładnie ocenic nie widząc podłogi.
    Czy twój dom jest konstrukcji drewnianej, że wkręcali śruby z góry w deski?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  16. #16

    Domyślnie

    Nie, dom jest normalny, nie drewniany.
    Chyba wkrecali od gory. Nie wiem, bo nie widzialam, ale na dole odpadlo troche sufitu.
    Wszystko jest rowno i ogolnie wyglada ok.
    Ale, wiesz. Chcialam taka idealna podloge, jak na polpietrze. Tylko, ze musialabym wylac wtedy beton i nie wiem co z ta roznica poziomow.
    Niemniej uspokoiles mnie, ze tak ma byc.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellaj
    Nie, dom jest normalny, nie drewniany.
    Chyba wkrecali od gory. Nie wiem, bo nie widzialam, ale na dole odpadlo troche sufitu.
    Wszystko jest rowno i ogolnie wyglada ok.
    Ale, wiesz. Chcialam taka idealna podloge, jak na polpietrze. Tylko, ze musialabym wylac wtedy beton i nie wiem co z ta roznica poziomow.
    Niemniej uspokoiles mnie, ze tak ma byc.
    Niestety ja nie pisałem, że tak ma byc, wręcz odwrotnie. Pisałem jak pomóc żeby było lepiej.
    Domy drewniane też normalne a nawet normalniejsze od tych betonowych schronów. Jeżeli konstrukcja domu jest drewniana wtedy bije się deski gwoździami od góry po dwa obok siebie. To usztywnia konstrukcję domu.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  18. #18

    Domyślnie

    "jezeli masz wkręcone śruby w jednej linii i w równych odstępach od siebie (tak powinni byli zrobic"

    To, jak mam to rozumiec?
    A po co mi nowe korki? Kontrastujace na dodatek?
    Moje niektore sie zlewaja z deska, a niektore maja inny odcien.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellaj
    "jezeli masz wkręcone śruby w jednej linii i w równych odstępach od siebie (tak powinni byli zrobic"

    To, jak mam to rozumiec?
    A po co mi nowe korki? Kontrastujace na dodatek?
    Moje niektore sie zlewaja z deska, a niektore maja inny odcien.

    Cytat z twojego postu..."I teraz, zamiast zwracac uwage na powiedzmy piekno drewna, widac tylko te zaslepione sruby. Tym bardziej, ze kolorystycznie nie sa dobrane idealnie i jest roznica.
    Wchodze na gore i widze tylko te male koleczka.

    W ostatnim poście piszesz, że się niektóre zlewają a niektóre mają inny odcień. Więc w takim razie jest wszystko dobrze z podłogą. drewno tego samego gatunku np. sosna ma wiele odcieni jednego koloru i to jest naturalna prawidłowośc.
    Poza tym za rok dwa całośc będzie żółta, żółto-pomaranczowa i nic już nie zobaczysz.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  20. #20

    Domyślnie

    Dzieki, Jarekkur.
    Juz teraz na schodach mam rozne odcienie, jasne, ale rozne. Jest to jesion.
    Troche mnie zalamales z tym zoltym kolorem. Myslalam, ze zawsze beda jasne.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony