dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie 20 metrow gazu na dobe!!!!

    czesc!.Czy to normalne chyba nie.czy spalil tyle przez pierwsza dobe poniewaz dom nie wygrzany.mam kondensat, na dole podlogowka u gory grzejniki.czy jak dom sie nagrzeje to jego spalanie wroci do normy.nadmienie ,ze mam pogodowke.czy bardziej sie oplaca pogodowka czy sterowanie pokojowe.prosze o jakiekolwiek informacje od ludzi ktorzy mieli podobna sytuacje.Z gory dziekuje.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Dom 50m2 czy 550m2 ?

    - dla 50m2 to dużo
    - dla 550m2 może być ...
    --
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    U nas, gdy uruchamialiśmy kocioł kondensat 2 tygodnie temu też tyle poszło gazu. 60 m2 podłogówki i 4 grzejniki na parterze. Poddasze poza podłogówką w łazience nie było ogrzewane.
    Dom 150 m2 powierzchni.

    Jestem równiez tym załamana, pocieszam się tylko tym, że dom nie był ocieplony styropianem i wyziębiony po zimie.

    Dorota

  4. #4

    Domyślnie

    Przepraszam za niekompletne informacje i za bledy .dom 200 metrow ocieplony styro 12 cm.nie bylo w nim wczesniej grzane.odpalony byl 3 marca a 6 dostalem rachunek na 80 pln

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawek budowniczy
    Przepraszam za niekompletne informacje i za bledy .dom 200 metrow ocieplony styro 12 cm.nie bylo w nim wczesniej grzane.odpalony byl 3 marca a 6 dostalem rachunek na 80 pln
    Nadal mało danych ...
    --
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Jakich informacji oczekujesz napewno bedzie szybciej. [/b]

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Danych dotyczących konstrukcji budynku , jego ocieplenia , obliczeniowego zapotrzebowania budynku na ciepło, rodzaju i typu kotła , rodzaju układu c.o. , temperatur wewnątrz utrzymywanych etc ...

    Na podstawie jednego dnia - czy dwóch nie można wyciągnąć żadnych wniosków ... - poczekaj trochę , poobserwuj kocioł , jego pracę , notuj zużycie ...
    --
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie Re: 20 metrow gazu na dobe!!!!

    Cytat Napisał Pawek budowniczy
    czesc!.Czy to normalne chyba nie.czy spalil tyle przez pierwsza dobe poniewaz dom nie wygrzany.mam kondensat, na dole podlogowka u gory grzejniki.czy jak dom sie nagrzeje to jego spalanie wroci do normy.nadmienie ,ze mam pogodowke.czy bardziej sie oplaca pogodowka czy sterowanie pokojowe.prosze o jakiekolwiek informacje od ludzi ktorzy mieli podobna sytuacje.Z gory dziekuje.
    Sensowe zużycie to będzie po ok. 2 miesiącach, piszę na moim przykładzie, dom 120m2.
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: 20 metrow gazu na dobe!!!!

    Cytat Napisał admiro
    Cytat Napisał Pawek budowniczy
    czesc!.Czy to normalne chyba nie.czy spalil tyle przez pierwsza dobe poniewaz dom nie wygrzany.mam kondensat, na dole podlogowka u gory grzejniki.czy jak dom sie nagrzeje to jego spalanie wroci do normy.nadmienie ,ze mam pogodowke.czy bardziej sie oplaca pogodowka czy sterowanie pokojowe.prosze o jakiekolwiek informacje od ludzi ktorzy mieli podobna sytuacje.Z gory dziekuje.
    Sensowe zużycie to będzie po ok. 2 miesiącach, piszę na moim przykładzie, dom 120m2.
    Oczywiście zakładając, że dom jest już wykończony. Ja zacząłem palić w środku października. Średnie spalanie miesięczne mam ogroomniaste ale ....w tym czasie docieplaliśmy poddasze. Jak piec był odpalony to była tylko wełna miedzy krokwiami. Obecnie mam jeszcze dwa pomieszczenia bez KG w tym jedno bez wełny w poprzek. Koło połaciowych w zimę wiało aż miło. Podwiewało w okolicach parapetów....których nie było. Dom wyziębiał nam garaż bo nie było drzwi w środku. Po drugie jak przebrnąłem przez wielki wątek o spalaniu gazu to wiele osób mówiło, że spalanie w pierwszym sezonie niewygrzanego nowego (jak domownicy wprowadzali się na jesień -zimę) domu było nawet o 30-40% wyższe niż w sezonie następnym.

    Także pierwszego sezonu grzania jakoś na poważnie bym nie traktował.
    pozdrawiam,
    M

  10. #10

    Domyślnie

    Normalne, w pierwszym sezonie wszyscy tak mają, od października do stycznia, 1700 l . Ale od stycznia do dziś tylko 900, mimo, że grzejemy o 3 stopnie więcej niż wcześniej

  11. #11

    Domyślnie Re: 20 metrow gazu na dobe!!!!

    Cytat Napisał Pawek budowniczy
    czesc!.Czy to normalne chyba nie.czy spalil tyle przez pierwsza dobe poniewaz dom nie wygrzany.mam kondensat, na dole podlogowka u gory grzejniki.czy jak dom sie nagrzeje to jego spalanie wroci do normy.nadmienie ,ze mam pogodowke.czy bardziej sie oplaca pogodowka czy sterowanie pokojowe.prosze o jakiekolwiek informacje od ludzi ktorzy mieli podobna sytuacje.Z gory dziekuje.
    Ja to mam czasami wrażnie jakby Murator podstawiał ludzi, którzy takimi wypowiedziami ożywiają forum ... jest ogromny wątek "ile wam poszlo gazu..." i to jest kopalnia wiedzy na temat zużycia gazu ale tak poza tym .... 20m3/dobę? 3 marca odpalona instalacja? Jaka temp była wcześniej w domu? Jeżeli nie było wcześniej innego źródła CO to zużycie rewelka i w tym sezonie na więcej (tzn mniej) bym nie liczył acha, i co znaczy "wróci do normy"? Czy to jest jego odpalenie po jakiejś przerwie?
    pozdrawiam
    Sławek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony