dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał pati2007
    zobaczcie ofertę grzejników kanałowych na www.convector.pl , mają szeroką ofertę kanałów ocieplanych i nie, oraz atrakcyjne ceny!!!
    Ten się kurcze zareklamował
    Pozdrawiam expert

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.125
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Lepiej byłoby poszukać grzejnika kanałowego o dobrych parametrach z jakiejś wyższej półki - nie szukać taniochy!!!
    A dlaczego nie może być coś niezłe a tańsze, dostępne cenowo niemal dla każdego?
    Jeśli ktoś funduje sobie przeszklenie na całą ścianę to go stać czy też nie?

    Wszystkie obecnie występujące na rynku grzejniki poza jednopłytowym "planem" i żebrami żeliwnymi, są to grzejniki konwektorowe...
    (nie konwektory). Udział konwekcji, jako sposobu oddawania ciepla, wobec ciepła promieniowania jest zmienny i zależy głównie od temperatury czynnika.

    "Czysty" konwektor, posiada wymiennik nie kontaktujący się z obudową a zatem obudowa jest całkowicie zimna.



    Konwektory czasami nawet zyskują w stosunku do zwykłych grzejników w miarę spadku parametrów zasilania - a wszystko zależy od konstrukcji wymiennika ciepła w konwektorze. Ważne jest żeby odstępy między rurkami oraz lamelami wymiennika były odpowiednio dobrane - jak są za duże to strata wydajności, a jak za małe to osłabienie zjawiska konwekcji i ten sam efekt. Najlepiej jak są pofalowane lamele - to znacznie zwiększa wydajność
    A to już, jako twierdzenie tak ogólnie sformulowane, całkowita nieprawda.

  3. #23

    Domyślnie Re: Z tymi wydajnościami to trochę nie tak :)

    Cytat Napisał darekexpert
    -
    Co do podłogówki - jest ona fajna, bo ciepła podłoga ale poza tym to same wady. Nie można jej rozkręcać do wysokich parametrów, bo takie promieniowanie ciepła do góry jest niezdrowe i powietrze w chacie się nie porusza. Duża bezwładność instalacji co powoduje straty energii - to po co ten kondensacyjny kocioł, jak i tak walimy kupę energii w stygnięcie i nagrzewanie się tej wiekiej masy wody i podłogi. W przypadku paneli - tak jak u koleżanki - podłogówka jest bez sensu, ponieważ drewno jest słabym przewodnikiem ciepła i cała energia zostanie załadowania w glebę po domem.

    Podłogówka może być fajna, ale tylko do leciutkiego podgrzania podłogi przy temperaturze zasilania podłogówki nie więcej niż 35-40 stopni.

    Jakbyście mieli jakieś pytania to piszcie - chętnie odpowiem.
    Tak ja mam pytanie do powyższego cytatu... Gdzie się takich głupot dowiedziałeś?

  4. #24

    Domyślnie Re: Z tymi wydajnościami to trochę nie tak :)

    Cytat Napisał turcin
    Cytat Napisał darekexpert
    -
    Co do podłogówki - jest ona fajna, bo ciepła podłoga ale poza tym to same wady. Nie można jej rozkręcać do wysokich parametrów, bo takie promieniowanie ciepła do góry jest niezdrowe i powietrze w chacie się nie porusza. Duża bezwładność instalacji co powoduje straty energii - to po co ten kondensacyjny kocioł, jak i tak walimy kupę energii w stygnięcie i nagrzewanie się tej wiekiej masy wody i podłogi. W przypadku paneli - tak jak u koleżanki - podłogówka jest bez sensu, ponieważ drewno jest słabym przewodnikiem ciepła i cała energia zostanie załadowania w glebę po domem.

    Podłogówka może być fajna, ale tylko do leciutkiego podgrzania podłogi przy temperaturze zasilania podłogówki nie więcej niż 35-40 stopni.

    Jakbyście mieli jakieś pytania to piszcie - chętnie odpowiem.
    Tak ja mam pytanie do powyższego cytatu... Gdzie się takich głupot dowiedziałeś?

    To jest wszystko prawda, jak chcesz to Ci prześlę badania i bedziesz mógł sam poczytać. Jestem w posiadaniu raportów z badań instytutów Belgijskich, Angielskich i Rosyjskich - światowej sławy. Nie wiem tylko o których fragmentach wypowiedzi myslisz ze są głupie.
    Pozdrawiam expert

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw
    Lepiej byłoby poszukać grzejnika kanałowego o dobrych parametrach z jakiejś wyższej półki - nie szukać taniochy!!!
    A dlaczego nie może być coś niezłe a tańsze, dostępne cenowo niemal dla każdego?
    Jeśli ktoś funduje sobie przeszklenie na całą ścianę to go stać czy też nie?

    Wszystkie obecnie występujące na rynku grzejniki poza jednopłytowym "planem" i żebrami żeliwnymi, są to grzejniki konwektorowe...
    (nie konwektory). Udział konwekcji, jako sposobu oddawania ciepla, wobec ciepła promieniowania jest zmienny i zależy głównie od temperatury czynnika.

    "Czysty" konwektor, posiada wymiennik nie kontaktujący się z obudową a zatem obudowa jest całkowicie zimna.



    Konwektory czasami nawet zyskują w stosunku do zwykłych grzejników w miarę spadku parametrów zasilania - a wszystko zależy od konstrukcji wymiennika ciepła w konwektorze. Ważne jest żeby odstępy między rurkami oraz lamelami wymiennika były odpowiednio dobrane - jak są za duże to strata wydajności, a jak za małe to osłabienie zjawiska konwekcji i ten sam efekt. Najlepiej jak są pofalowane lamele - to znacznie zwiększa wydajność
    A to już, jako twierdzenie tak ogólnie sformulowane, całkowita nieprawda.
    Oj Bogusław Bogusław mało Ty jeszcze wiesz o ogrzewaniu, lepiej sobie w Regulusie jakieś badania urządźcie i sprawdźcie niektóre parametry, bo jak kwestionujesz oczywiste rzeczy to znaczy, że nie macie o tym pojęcia. Jasne że prawie wszsystkie grzejniki są konwektorowe, nawet te płytowe tylko stosunek konwekcji do radiacji zmienia się, nawet żeliwne żebra oprócz promieniowania oddają część ciepła przez konwekcję, bo ogrzane powietrze zawsze uchodzi do góry, a klasyfikacja czy jest to konwektorowy czy radiacyjny jest słaba, lepiej byłoby nazywać bardziejradjacyjny i mniej radiacyjny - idąc oczywiście za Twoim tokiem rozumowania. Dobre i tanie - nie ma takich rzeczy - to tak jak ze wszystkim. Coś co jest tanie musi być albo wykonane z gorszego materiału, albo gorzej zaprojektowane, albo mniej estetyczne itd. To tak jak jeansy oryginalne i podróbki - jedne posłużą Ci długo, a drugie do pierwszego prania. Co do zakwestionowania przez Ciebie mojej wypowiedzi o dobrym zaprojektowaniu wymiennika to nie będę tego komentował, skoro twierdzisz, że to nie prawda to idź do szkoły podstawowej na fizykę jeszcze raz albo weź jakies korepetycje. A poza tym to jak piszesz do mnie to nie wstawiaj tych swoich reklam, bo nie wiem czy tak naprawdę odpowidasz, czy jest to tylko pretekst do wpisania po raz kolejny słowa Regulus lub konwektor
    Pozdrawiam expert

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekexpert
    Cytat Napisał pati2007
    zobaczcie ofertę grzejników kanałowych na www.convector.pl , mają szeroką ofertę kanałów ocieplanych i nie, oraz atrakcyjne ceny!!!
    Ten się kurcze zareklamował
    Czy ktoś korzystał już z grzejników kanałowych z firmy convector ?
    Cennik wydaje się być mocno atrakcyjny w porównaniu do pozostałych zaproponowanych w temacie firm

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.125
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Widżę, że wszystko Ci się miesza.....

    W którym momencie wstawilem slowo Regulus?
    Ty nawet nie rozumiesz co ja i turcin w swoich postach kwestionujemy...

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw
    Widżę, że wszystko Ci się miesza.....

    W którym momencie wstawilem slowo Regulus?
    Ty nawet nie rozumiesz co ja i turcin w swoich postach kwestionujemy...
    Szczerze mówiąc nie chce mi się prowadzić z Tobą przepychanek, bo to do niczego nie prowadzi. Wpisałeś "konwektor", a Regulus i linki do różnych podstron wstawiasz prawie wszędzie. Jest to bezczelna forma reklamy i powinni to moderować. Jak się tak ludziom narzuca to przynosi często odwrotny skutek - nie widzisz, że już chyba nikt oprócz mnie nie odpisuje na Twoje posty?
    Pozdrawiam expert

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.125
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Pisałem:
    A dlaczego nie może być coś niezłe a tańsze, dostępne cenowo niemal dla każdego?
    Jeśli ktoś funduje sobie przeszklenie na całą ścianę to go stać czy też nie?

    Wszystkie obecnie występujące na rynku grzejniki poza jednopłytowym "planem" i żebrami żeliwnymi, są to grzejniki konwektorowe...
    (nie konwektory). Udział konwekcji, jako sposobu oddawania ciepla, wobec ciepła promieniowania jest zmienny i zależy głównie od temperatury czynnika.

    "Czysty" konwektor, posiada wymiennik nie kontaktujący się z obudową a zatem obudowa jest całkowicie zimna.
    Powtórzę:
    Ty nawet nie rozumiesz co ja i turcin w swoich postach kwestionujemy...

    Może by tak uwagi do tekstu a nie ad personam?
    Pozdrawiam, mimo wszystko....

    REGULUSY to nie klasyczne konwektory...... Grzeją rozwiniętą powierzchnią boczną....
    Równanie charakterystyki cieplnej mają typowe dla grzejników radiacyjnych.

  10. #30

    Domyślnie

    kolego darekexpert piję do praktycznie całego zacytowanego fragmentu

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał turcin
    kolego darekexpert piję do praktycznie całego zacytowanego fragmentu
    To nie pij tyle
    Pozdrawiam expert

  12. #32

    Domyślnie

    jak ludzie czasem nieprawdę wypisują to czasem nic innego nie pozostaje

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw
    Pisałem:
    A dlaczego nie może być coś niezłe a tańsze, dostępne cenowo niemal dla każdego?
    Jeśli ktoś funduje sobie przeszklenie na całą ścianę to go stać czy też nie?

    Wszystkie obecnie występujące na rynku grzejniki poza jednopłytowym "planem" i żebrami żeliwnymi, są to grzejniki konwektorowe...
    (nie konwektory). Udział konwekcji, jako sposobu oddawania ciepla, wobec ciepła promieniowania jest zmienny i zależy głównie od temperatury czynnika.

    "Czysty" konwektor, posiada wymiennik nie kontaktujący się z obudową a zatem obudowa jest całkowicie zimna.
    Do głupstw nie mam zamiaru się ustosunkowywać. Więcej szkoleń mniej nauki w tym wszystkim co piszesz widać - Panie Bogusławie Turcin.

    Powtórzę:
    Ty nawet nie rozumiesz co ja i turcin w swoich postach kwestionujemy...

    Może by tak uwagi do tekstu a nie ad personam?
    Pozdrawiam, mimo wszystko....

    REGULUSY to nie klasyczne konwektory...... Grzeją rozwiniętą powierzchnią boczną....
    Równanie charakterystyki cieplnej mają typowe dla grzejników radiacyjnych.
    Do głupstw nie mam zamiaru się ustosunkowywać. Więcej szkoleń mniej nauki w tym wszystkim co piszesz widać - Panie Bogusławie Turcin.
    Zresztą nie chce mi się już gadać z Tobą, bo tu nikogo oprócz Ciebie nie ma.
    Pozdro i żegnam.
    Pozdrawiam expert

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.125
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Tu przerwał. lecz róg trzymał, wszystkim się zdawało,
    że Wojski wciąż gra jeszcze a to echo grało....
    pozdrawiam choć niegrzeczny jesteś.

    http://uk.youtube.com/watch?v=yjnvSQuv-H4

  15. #35

    Domyślnie

    Chyba Wasza dyskusja zatarła moje pytanie, więc ponawiam:

    Czy ktoś korzystał już z grzejników kanałowych z firmy convector ?
    Cennik wydaje się być mocno atrakcyjny w porównaniu do pozostałych zaproponowanych w temacie firm

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    podbijam wątek, bo sami mamy problem

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hejjpozn

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie Re: grzejnik kanałowy

    Cytat Napisał Amor
    Witam Wszystkich!

    Czy ktoś z Was zrobił u siebie grzejnik kanałowy? Czy warto go robić ? Jaki jest jego koszt ?

    Mamy dylemat: czy zrobić 2 takie grzejniki o długości ok. 190 cm + 1 "zwykły" o podobnej dł. czy położyć podłogówkę na całości pod panele . Co będzie lepsze, tańsze, wygodniejsze?

    Czy ktoś stawał przed takim dylematem?
    Z góry dzięki za pomoc.

    Pzdr
    Amor

    Podpinam się pod temat, choć bardziej chodzi mi o koszt zgrania ogrzewania podłogowego z grzejnikiem kanałowym. Głównym źródlem ogrzewania będzie u mnie piec na eko-groszek, ale będzie też piec gazowy. Na piętrze będą zwykłe grzejniki (80m2), parter bez salonu (40m2)będzie w podłogówce, a w salonie (37m2)chcę mieć grzejnik kanałowy. Mój dylemat odnosi się do kosztu samej robocizny tzn zgrania podłogówki z grzejnikiem podłogowym. Absolutnie się na tym nie znam i chciałabym się dowiedzieć ile Was kosztował taki montaż i potrzebne "sprzęty" typu pompy, mieszacze itp. nie licząc kosztu samych grzejników?

    Asia

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony