dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hejjpozn

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie pytanie do osób mających grzejnik kanałowy i podłogówkę

    Bardzo podobają mi się grzejniki kanałowe i chciałabym sobie taki założyć w salonie. Reszta powierzchni, czyli kuchnia, hol, przedsionek i łazienka z założenia mają być w podłogówce, ale Pan w sklepie z grzejnikami poinformował mnie, że takie rozwiązanie niekoniecznie się zgra, a nawet jesli się da to będzie to bardzo kosztowne. Głównym źródłem ogrzewania będzie u mnie piec na ekogroszek 25KW i piec dwufunkcyjny gazowy. Ściany domu 24+15 styro, powierzchnia domu 160m2 użytkowej. Pytanie to kieruję do osób, które mają podłogówkę i grzejnik kanałowy na jednej powierzchni, czy to rozwiązanie było faktycznie drogie i warto je robić, czy dać sobie spokój i zrobić na całości podłogówkę?

    Asia

  2. #2

    Domyślnie

    Ja tez mialam w planach grzejniki kanalowe + podlogowka, ale jak otrzymalam ich wycene to szczenka mi opadla i nie moglam jej podniesc. za grzejniki do salonu bez kratek musialabym zaplacic ponad 15 tysiakow, wiec pozostalam przy podlogowce. zreszta naczytalam sie i naogladalam (bardzo popularne w Holandii) jak zbiera sie w nich kurz. praktycznie czyszczenie przynajmniej raz w tygodniu.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hejjpozn

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cena grzejników mnie nie przeraża, bo mam znajomości w tej branży i dostanę spory rabat. Bardziej interesuje mnie koszt podłączenia i zgrania grzejników z podłogówką, bo z tego co wiem to samo rozplanowane jest skomplikowane i wymaga wiedzy. Jeśli zgranie grzejników z podłogówką znacznie przedrożyłoby samą podłogówkę to wiadomo, że zrezygnuję z kanału.

  4. #4

    Domyślnie grzejnik kanałowy

    Powinieneś zrobić dwa obiegi grzewcze .Jeden grzejnikowy ,drugi podłogowy.Jeżeli masz kocioł na paliwo stałe to powinieneś zastosować bufor.Za buforem automatykę sterującą dwoma obiegami grzewczymi z mieszaczami.Nadmiar ciepła zgromadzisz do bufora a mieszacze podadzą taką temperaturę odpowiednią do danych obiegów grzewczych.pozdrawiam

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    zreszta naczytalam sie i naogladalam (bardzo popularne w Holandii) jak zbiera sie w nich kurz. praktycznie czyszczenie przynajmniej raz w tygodniu.
    Po sezonie grzewczym kanał przykrywa się w Polsce podestem posezonowym...
    W Holandii jeszcze na takie rozwiązanie nie wpadli..
    Kanałowe ogrzewanie połączone z podłogówką pozwala zniwelować negatywne skutki dużej bezwładności ogrzewania podłogowego - kanałowe grzeje szybko..

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Nie widzę podłogówki bez kanałowego przy dużych przeszkleniach.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie Re: grzejnik kanałowy

    Cytat Napisał k_m
    Powinieneś zrobić dwa obiegi grzewcze .Jeden grzejnikowy ,drugi podłogowy.Jeżeli masz kocioł na paliwo stałe to powinieneś zastosować bufor.Za buforem automatykę sterującą dwoma obiegami grzewczymi z mieszaczami.Nadmiar ciepła zgromadzisz do bufora a mieszacze podadzą taką temperaturę odpowiednią do danych obiegów grzewczych.pozdrawiam
    U mnie właśnie tak jest zrobione. W kotłowni jest bufor . Oddzielnie jest obwód do podłogówek (z regulatorem temperatury), a oddzielnie obwód na kaloryfery (także kanałowy). Jak to się będzie sprawować to mam nadzieję niedługo zobaczę.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  8. #8

    Domyślnie

    przy dużych przeszkleniach grzejnik kanałowy lub inny stojący szpecący i zasłaniający widok


    ekogroszek włączył bym w powrót kotła gazowego przez płyciak a c.w.u. z zasobnika z dwoma lub jedną wężownicą w zależności od miejsca w pomieszczeniu) i założeń eksploatacyjnych.

    jeśli gaz płynny to zrezygnował bym z niego -> kocioł elektryczny na 0,65 zapotrzebowania c.o. (AWARYJNIE LUB WYJAZDOWO np: na narty).

    jeśli gaz ziemny nie montował bym kotła na groszek a tylko kondensacyjny jak najwięcej powierzchniowego ogrzewania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony