dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie JUNKERS GAZOWY w łazience : można zabudować / jaki czujnik b

    Hello

    Mam pytanie, co prawda nie dotyczące domu, ale mieszkania ....

    w łazience, w której wkrótce będę robić remont jest junkers gazowy... strasznie mnie on wkurza, bo nie dość, że sam jest brzydki, to jak mniemam spaskudzi mi całą łazienkę...

    1. czy można to pasqcutwo jakoś zabudować ?? jest on na gaz ?? czy taka ewetualna zabudowa jest bezpieczna ??

    2. i drugie pytanko czy macie jakieś czujniki bezpiecześtwa przy takich wynalazkach ??

  2. #2

    Domyślnie Re: JUNKERS GAZOWY w łazience : można zabudować / jaki czujn

    Nie możesz niestety go zabudować bo zakłucisz ciąg kominowy. Można spróbować wykonać zabudowę ale bez spodu i wierzchu - to też może dobrze wyglądać...
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    acha dzieki ...

    czyli przód tylko można zabudować i boki...

    hmmm, szkoda ....- a można go jakoś z łazienki "wyciągnąć" do kuchni ?? czy niebardzo ?

  4. #4

    Domyślnie PIECYK...

    Warunkiem jest istnienie drożnego przewodu kominowego i należytej wentylacji pomieszczenia...

  5. #5

    Domyślnie

    nie wiem za bardzo nic o "drożności przewodu kominowego", ale według mnie kuchnia (dość duża), gdzie będą dwa okna jest chyba lepiej wietrzona niż mała łazienka i to jeszcze bez okna ...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Jeśli spełnione są pewne warunki, to technicznie rzecz biorąc jest możliwe przeniesienie junkersa do kuchni. Ale wtedy zamiast spaskudzonej łazienki będzie spaskudzona kuchnia .

    ps. taki piecyk (zakładam, że z otwartą komorą spalania) podczas pracy potrzebuje dużo powietrza tym samym wymuszając jego obieg - dobrze wpływa to na suszenie ubrań, więc jeśli mają być one suszone w łazience, to zastanowiłbym się nad pozostawieniem tam pieca.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał wbrat
    spaskudzonej łazienki będzie spaskudzona kuchnia .
    no właśnie, tak źle - tak jeszcze gorzej

    to jedyna rzecz w tym mieszkaniu, która mnie tak martwi.....

  8. #8

    Domyślnie

    Wymień go na mniejszy zgrabniejszy są teraz takie fajne.

    A w bloku to nawet możesz na prąd wodę zrobić i wcale dużej różnicy nie będzie, bo piec pali się cały czas, a prąd tylko gdy włączysz wodę. Tzw ogrzewacze przepływowe. Mi w dawnym mieszkanku to nawet do kąpieli wystarczyło.

  9. #9

    Domyślnie

    Mój brat miał podobny problem, więc piecyk zamontował w kuchni, zrobił zabudowe mebli tak, że jedna szafka po otwarciu to piecyk oczywiście od spodu i góry nie jest zabudowany - śmiesznie to wygląda, ale pieca nie widać.
    Problem zaczyna się jak trzeba się umyś tak jak pisali poprzednicy piec potrzebuje powietrza i to sporo, więc brat biegnie do kuchni i otwiera drzwiczki od szafki aby piec zassał powietrze.

    Reasumując lepiej pomysleć nad dobrym miejsce w łazience niż mieć zabudowany piec, który nie będzie spełniał swojej roli. W przypadku brata przez większość czasu jednak drzwiczki muszą być otwarte.

    Pozdrawiam
    ... nic na siłę - wszystko młotkiem
    http://kowalstwo-metaloplastyka.pl/h...przedmiotu.swf

  10. #10

    Domyślnie

    Gazowych podgrzewaczy wody przepływowej czyli tzw. "junkersów" nie wolno zabudowywać ze względu, jak to juz pisali poprzednicy, na duże zapotrzebowanie powietrza (tlenu) niezbędnego do spalania gazu.
    Do kuchni oczywiście można go przenieść, jeśli kuchnia spełnia odpowiednie warunki odnośnie kubatury, wentylacji nawiewno-wywiewnej oraz dostępu do wolnego kanału spalinowego.
    Oczywiście, by to zrobić należy uzyskać opinię kominiarza, zlecić opracowanie dokumentacji remontu instalacji gazowej (nie mylić z remontem sieci gazowej, bo ta nie wymaga pozwolenia) , wystąpić do Starostwa Powiatowego o pozwolenie na budowę, po uzyskaniu pozwolenia przeprowadzić remont, a nstępnie uzyskać potwierdzenie kominiarza o podłączeniu sie do kanału spalinowego zgodnie z wcześniej wydaną opinią. I oczywiście przed remontem i po zgłosić do "gazowni". To tak pokrótce
    Celowo opisałem tę drogę przez mękę, by wszystkim potencjalnym remontowiczom inst. gaz. uzmysłowić drogę jaką muszą przejść chcąc być w zgodzie z przepisami I oczywiście do tego wszystkiego jakie koszty!!!!
    A z drugiej strony z gazem nie ma żartu - ostatni przypadek w Krakowie Nowej Hucie - 5 osób nie żyje
    Errare humanum est.
    Seneka Młodszy

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał symfonia
    Wymień go na mniejszy zgrabniejszy są teraz takie fajne.

    A w bloku to nawet możesz na prąd wodę zrobić i wcale dużej różnicy nie będzie, bo piec pali się cały czas, a prąd tylko gdy włączysz wodę. Tzw ogrzewacze przepływowe. Mi w dawnym mieszkanku to nawet do kąpieli wystarczyło.
    witam,
    wiem, że cięzko będzie wymienić ten na inny, ten który tam jest jest nowy ( ma na pewno nie więcej niż półtora roku) i nie wygląda źle... tylko wiesz, ja jako kobieta pedantka, chciałam mieć wszystko na cacy.. by łazieneczka była cudna i romantyczna... a tu takie cuś

    a mój mężuś centuś.. na pewno nie kupi nowego, jak ten jest dobry i nowy... ale dzieki za radę ... zawsze pozostanie nadzieja, że może szybko sie popsuje... tylko będzie ciężko.. bo pralke, czy lodówke łatwo szło zepsuć (zalać wodą, wrzucić druty niby przypadkiem...), a z piecykiem na gaz troszkę strach kombinować..

    czyli będę musiała się z nim zaprzyjaźnić

  12. #12

    Domyślnie

    Andy01, misztan dzięki za rady i macie chyba racje - nie warto kombinowac, bo ryzyko jest zbyt duże !

    a mam jeszcze jedno pytanko...
    czy są jakieś przeciwskazania, żeby zamontować go np. nad kibelkiem ?? czyli wyżej niż stadartowo sie one znajdują.... tak, by chociaż nie był na wysokości wzroku...

    i własciwie ciągle za mną chodzi drugie pytanko...
    czy warto pomyśleć o jakimś czujniku gazu, czadu... czy jakoś sie to nazywa

  13. #13

    Domyślnie

    czujnik czadu warto zainstalować gdy mamy jakiekolwiek urządzenie z otwartą komorą spalania ( junkers , kominek, piec CO)
    czad jest cięższy od powietrza więc montujemy go nisko ( zgodnie z instrukcją ) gaz ziemny jest lżejszy od powietrza i jesli mamy sprawną instalację wentylacyjną i sprawdzoną i poprawnie wykonaną instalację gazową możemy go sobie podarować
    Tu była reklama...

  14. #14

    Domyślnie

    Rogacek... czyli zamontować czujnik czadu, a gazowy sobie podarować tak ??

    a czy masz jakieś wskazówki co do tego czujnika, typ, rodzaj... cokolwiek... na co zwrócić uwagę ??

    będę dźwięczna dzieki za wszystko

  15. #15

    Domyślnie

    Witam...

    nie wiem czy to szczęście, czy nieszczęście, czy szczęście w nieszczęściu... ale sprawa jakby rozwiązała sie sama

    wczoraj byłam u administratora bloku, do którego mamy się przperowadzić i okazało się, że w czerwcu będą w całym bloku będzie przperowadzany remont i ciepła woda będzie dostępna w kranie ... więc będzie można zlikwidować junkersy

    co prawda troszkę jestem zła, bo nie zaczniemy remontu w kwietniu tylko najpóźniej równocześnie z nimi ( a to ogromny blok, nie dosć, że sięga do samego nieba .... to jeszcze ma chyba z 10 klatek jak nie więcej).. co prawda nasze mieszkanie jest na parterze... ale nie wiadomo od której strony zaczną, czy od góry, czy dołu bloku.. nie wiem

    ale najważniejsze jest to, że nie będzie tego pudła w łazience i żadnych czujników.. lalala

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    a_prawdzik

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Należy się zastanowić nad celem stosowania czujników. Ich zadaniem jest wykrywanie tlenku węgla w pomieszczeniach. Gaz ten jest produkowany przy niezupełnym spalaniu, którego powodem jest zbyt mała ilość tlenu (powietrza) niezbędnego do spalania w pomieszczeniu.
    Radzę zastanowić się czy ma sens stosowanie czujników ostrzegających przed czadem i życie w ciągłym stresie i gotowości do wybiegnięcia na korytarz przy każdorazowym uruchomieniu się alarmu (zakładając że bateria i urządzenie będą sprawne) , czy nie lepszym rozwiązaniem jest usunięcie (wyeliminowanie) przyczyny niebezpieczeństwa, czyli usprawnienie wentylacji tzn. zapewnienie dopływu świeżego powietrza na potrzeby wentylacji i spalania oraz zapewnienie wyciągu usuwającego zanieczyszczenia z pomieszczenia.
    Wystarczy raz zainwestować w skuteczny i stosunkowo niedrogi system wentylacji żeby na zawsze cieszyć się świeżym i bezpiecznym powietrzem w mieszkaniu. W celu usprawnienia wentylacji należy wykonać następujące czynności:
    - zamontować w pokojach nawiewniki, dzięki którym nawet przy szczelnym zamknięciu okien uzyskujemy nawiew świeżego powietrza do mieszkania w optymalnej ilości;
    - zapewnić przepływ powietrza do pomieszczeń pomocniczych (drzwi wewnętrzne powinny posiadać odpowiednio wykonane otwory)
    - zamontować kratki wentylacyjne na przewodach wentylacyjnych
    Obecnie na rynku wiele firm świadczy specjalistyczne bezpłatne porady dotyczące tego problemu,
    Polecam: alfredmoll.pl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony