dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    jesli macie sprawdzone ekipy na wykonanie przydomowej oczyszczalni bylbym wdzieczny za namiary. Co sadzicie, czy lepsze sa te z drenazem rozszaczajacym jesli ktos ma spora dzialke, czy te biologiczne. Jestem narazie na etapie wyboru i jestem "zielony" w tym temcie. Bede wdzieczny za pomoc
    DaroR
    Nasz "Dom w Bluszczu 2" na stonach Pracowni Projektowej ARCHON
    http://www.archon.pl/gallery/pictures/389

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gumboj
    Wentylacja wypuszczona ponad połać dachu jest niezbędna. Tamtędy właśnie wydostają się "zapachy", wiem, bo sprawdzałem. Moja POŚ spisuje się świetnie. Działa od 4 lat, bakterie dosypuję raz na miesiąć, domestos ze 3, 4 razy do roku i po kilku dniach podwójna dawka bakterii i wszystko jest OK. Oczywiście łagodne środki czyszczące można używać na bieżąco, nic złego się nie dzieje. Osadnik opróżniany był jak dotąd raz, w drugim roku użytkowania.
    a jak masz rozwiazane to odpowietrzanie? przez odpowietrzenie kanalizacji czy jakas osobna rure?

  3. #23

    Domyślnie

    Witam
    Już prawie jestem zdecydowana na poś biologiczną, nie dawno spotkałam się z opinią, że drenażówkę trzeba po 10 latach wymienić tz. sypnąć nowym żwirem, piaskiem itd. Nie wiem czy to do końca prawda ale lepiej nie ryzykować, nie wyobrażam sobie w moim pięknym ogrodzie po 10 latach wykopalisk
    A to mój wybór:

    http://www.wobet-hydret.pl/cennik_pl.shtml

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  4. #24

    Domyślnie

    Przy prawidłowo wykonanej instalacji nic nie śmierdzi, zapaszki ulatują ponad dach i jest ok, domestosy itp stosuję ale dolewam częściej bakterie i też jest ok - użytkuję POŚ od 2 lat i jak widzę że do sasiada co miesiąc podjeżdza szambiarka to się cieszę że u mnie była tylko 1 raz ( nie tylko ze względu na kasę )


    Leszek

  5. #25

    Domyślnie

    chopinetka moglabys cos wiecej napisac o tej oczyszczalni biologicznej, jaka i za ile?
    Nasz "Dom w Bluszczu 2" na stonach Pracowni Projektowej ARCHON
    http://www.archon.pl/gallery/pictures/389

  6. #26

    Domyślnie

    Najpierw zasada działania, cytuję:
    Złoża biologiczne są urządzeniami, w których zachodzi proces oczyszczania ścieków w warunkach tlenowych przez mikroorganizmy tworzące błonę biologiczną na powierzchni wypełnienia złoża. Proces oczyszczania przebiega w dwóch etapach. W pierwszym zachodzi sorpcja zawartych w ściekach zanieczyszczeń organicznych na powierzchni błony biologicznej, i dalej wykorzystanie zanieczyszczeń jako pokarmu dla mikroorganizmów błony biologicznej. W wyniku tego procesu następuje przyrost biomasy, nadmiar której w postaci kawałków błony jest odrywany i wynoszony ze złoża wraz z przepływającymi ściekami. Drugi etap stanowi mechaniczne oddzielanie kawałków błony biologicznej, najczęściej w procesie sedymentacji w osadniku wtórnym.
    Niestety ten system kosztuje więcej niż "drenażówka" jak poszukasz w internecie wyskoczy ci wiele firm. No i jeszcze jedno, do tego jest potrzebny prąd.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  7. #27

    Domyślnie

    [DO BRACHOLA]
    Przez odpowietrzenie kanalizacji

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gumboj
    [DO BRACHOLA]
    Przez odpowietrzenie kanalizacji
    dzieki

  9. #29

    Domyślnie

    no ja mam takie odpowietrzenie, ze mam "zawor zwrotny" czy ktos ma w ten sposob rozwiazane odpowietrzenie kanalizacji?
    Nasz "Dom w Bluszczu 2" na stonach Pracowni Projektowej ARCHON
    http://www.archon.pl/gallery/pictures/389

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał DaroR
    no ja mam takie odpowietrzenie, ze mam "zawor zwrotny" czy ktos ma w ten sposob rozwiazane odpowietrzenie kanalizacji?
    Masz na mysli zawór napowietrzający. Stosuje się go do wyrównania ciśniena w instalacji przy spuszczaniu wody. Zapobiega to wysysaniu wody z innych syfonów. Nie nadaje się jednak do napowietrzenia złoża biologicznego, bo działa w odwrotnym kierunku. Jak masz kilka pionów, to można niektóre tak zakończyć. Jedna tradycyjna wywiewka powinna pozostać do prawidłowego napowietrzenia złoża. Napowietrzenie odbywa się na skutek różnicy ciśnień, więc im wyżej jest wywiewka tym lepiej. Jednak należy dopilnować, aby rura wchodząca do osadnika gnilnego nie była zanurzona. Dla pewności czasami robi się "bypass", tj. obejście osadnika gnilnego dodatkową rurą łączącą pion kanalizacyjny z drenażem.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  11. #31

    Domyślnie

    w moim przypadku mam juz 2 piony kanalizacyjne i te 2 sa zakonczone zaworem o ktorym mowisz. To co w takim przypadku zrobic? przerabiac? Mowilem hydraulikowi o tym zeby wyprowadzic odpowietrzenie na dach, ale on stwierdzil ze ten zawor w zupelnosci wystaczy. Co radzilbys zrobic? dach mam juz pokryty i ocieplony. Nie za bardzo usmiechaja mi sie zmiany
    Nasz "Dom w Bluszczu 2" na stonach Pracowni Projektowej ARCHON
    http://www.archon.pl/gallery/pictures/389

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał DaroR
    w moim przypadku mam juz 2 piony kanalizacyjne i te 2 sa zakonczone zaworem o ktorym mowisz. To co w takim przypadku zrobic? przerabiac? Mowilem hydraulikowi o tym zeby wyprowadzic odpowietrzenie na dach, ale on stwierdzil ze ten zawor w zupelnosci wystaczy. Co radzilbys zrobic? dach mam juz pokryty i ocieplony. Nie za bardzo usmiechaja mi sie zmiany
    Nie czuję się ekspertem w tej dziedzinie, ale zbierzmy fakty. Od strony poprawności działania kanalizacji powinno być ok. Napowietrzenie drenażu rozsączającego może być nieco utrudnione, bo kierunek przepływu powietrza będzie odwrócony, a grzybki napowietrzajace drenaż przejmą rolę wywiewek. Z grzybków może trochę śmierdzieć, ale jak nie masz ich pod nosem to pewnie nie zauważysz. Pozostaje Ci wąchać. Jak stwierdzisz, że jednak śmierdzi, to zacznij kombinować jakąś wywiewkę, może bezpośrednio z osadnika gnilnego.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  13. #33

    Domyślnie

    Przestrzegam tylko abyście nie decydowali się na robienie POŚ jeśli budujecie sie na terenie gliniastym! Mój projektant szybko wybił mi poś z głowy jednak sąsiad nie miał takiego szczęścia. Latem zeszłego roku założył sobie poś jeszcze nie mieszka a już żałuje bo ciągle ma wode w zbiorniku i wszystko mu sie zamula, nie pomogła nawet wymiana gruntu Ja niestety póki co zdecydowałam się na szambo aczkolwiek modle sie o kanalize w niedługiej przyszłości

  14. #34

    Domyślnie

    ja tez myslalem o szambie, ale koszt zbiornika, instalacji, szambo atest w moich okolicach wynosi 4 tys. zł. Dlatego wole dolozyc 3 tyz. i zainstalowac poś.
    Jesli chodzi o grunt, to masz racje zetka, na glinie ciezko jest aby woda byla wchlaniana. Ale dziwie sie, ze po wymianie gruntu to nic nie pomoglo. W moim przypadku jest piach gliniasty i wystepuje nie na calosci dzialki, tylko miejscowo. Wykonawca stwierdzil ze jesli napotka sie na gline podczas prac zostanie ona "przekopana". Oprocz tego daje 10 lat gwarancji na poprawne funkcjonowanie poś. Wydaje mi sie ze nie powinienem miec obaw.
    Pytalem sie rowniez o slynne "zamulanie drenażu". Zamulanie wystepuje tylko przy zbiornikach jednokomorowych, gdzie scieki nie sa dostatecznie oczyszczone, oraz przy stosowaniu nieodpowiednich rur drenażowych "karbowanych". Ale bez obaw, sa tez srodki, ktore czyszcza drenaz i wszystko wraca do normy. To jest opinia eksperta z firmy ktora od 10 lat jest na rynku poś i cieszy sie dobra renoma.

    am00 dziekuje za wskazowki. Znalazlem jednak wyjscie z mojej sytuacji. Otoż znalzlem wolny kanal wentylacyjny i tam wprowadze rure kanalizacji. Dzieki
    Nasz "Dom w Bluszczu 2" na stonach Pracowni Projektowej ARCHON
    http://www.archon.pl/gallery/pictures/389

  15. #35

    Domyślnie

    Witam! Nie będę się rozpisywał i filozofował sugeruję zapoznanie się ze stroną "Stowarzyszenia Dziedzictwa Karpat" http://www. carpathians.pl lub www.ibmer.org.pl. ciekawe rozwiązania dotyczące oczyszczania ścieków szczególnie gdy chodzi o zastosowanie w terenie gliniastym, nieprzepuszczalnym. Z uwagi na dobry kontakt polecam pierwszy adres, z którego sam korzystałem. [/url]

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał joanna_zaj
    POŚ uzytkuje juz pół roku.
    -Raz na miesiac nalezy wsypywac bakterie,
    -myslec,co wlewamy do kanalizy,
    -uwazac,czym czyscimy sanitariaty (na rynku najczesciej sa dostepne preparaty,takie,ktorych ja nie moge stosowac),te ktore stosuje nie spelniaja moich oczekiwan ,
    -po zastosowaniu leczenia antybiotykowego ponownie zasilac bakteriami,

    Ogolnie do d...y,nie jestem szczesliwa z takiego rozwiazania.Wolalabym jednak czyscic tym ,czym chce,wylewac to co chce i nie myslec,czy przypadkiem nie zatka mi sie drenaz.

    Czekam na opinie innych uzutkownikow,moze ja robie cos nie tak i jest jakies sloneczko nadziei na plus dla POS.
    My tez jestesmy posiadaczami POŚ, ale w przeciwieństwie do ciebie szczęśliwymi posiadaczami.
    Trzeba po prostu stosowac renomowane, spawdzone bakterie. My stosujemy dwa sprawdzone: Septifos Vigor i BIO7 Etretien (kupiliśmy te srodki w firmie która nam montowała POŚ - www.wid-bud.pl). Sa tylko trochę droższe od ogolnodostępnych, ale po ich użyciu nie trzeba zastanawiac się co wlewa się do kanalizy. Ja tam stosuję Domestosa i i nic się nie dzieje. Poza tym przy używaniu Domestosa może się coś zadziać ale tylko przy stosowaniu ogromnych jego ilości...
    Buniaa

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony