dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Piekarnik i mikrofalówka w jednym

    Czy ktoś użytkuje piekarnik z funkcją mikrofali 2in1? Znalazłam model Siemens HB 84K550 i biorę go pod uwagę, ponieważ nie wyobrażam sobie życia bez mikrofalówki, a z drugiej strony używamy jej wyłącznie do podgrzewania. Taki zestaw oszczędziłby mi miejsce w kuchni, ale nie wiem jak się taka hybryda sprawuje. Proszę o wasze opinie.
    Pozdrawiam, Ada

  2. #2

    Domyślnie

    Zależy jak często i do czego używasz piekarnik. Moja przyjacióła ma coś takiego, więc mogę napisać tylko jej opinię,
    Otóż ta moja przyjaciółka narzeka, że to coś jest za małe na piekarnik. Porównaj sobie z samodzielnymi piekarnikami. Nie da rady upiec czegoś na dwie blachy (grzanki w tym samym czasie dla wszystkich odpadają), w większej blaszce też nie bardzo się uda upiec ciasto. Zapomnij o indyku Natomiast jeśli używasz piekarnika do pieczenia niedużych ciast czy mięs to powinno wystarczyć. Jako mikrofala sprawuje sie świetnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne, spróbuję porównać wymiary wspomnianego Siemensa z "normalnym" piekarnikiem, bo na żywo niestety tego nie widziałam.
    Pozdrawiam, Ada

  4. #4

    Domyślnie

    z tego co sie orientuje, jeden z modeli siemensa (ale nie wiem ktory) ma "normalne" wymiary i nie ma problemu z pieczeniem na 2 blachcach. Jest to podobno jedyny taki piekarnik z funkcja mikrofalowki na rynku
    pozdrawiam
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bisia
    Zależy jak często i do czego używasz piekarnik.
    zgadza się. my też mieliśmy kupić taki zestaw combo siemensa ale w końcu kupiliśmy oddzielnie micro (też tylko podgrzewamy potrawy ewentualnie popcorn i oddzielnie piec. oba firmy siemens i sprawują się dobrze.
    gotujemy tylko weekendowo i nie mamy ograniczeń jeśli chodzi o wielkość pieczystego
    Look, if you had one shot, one opportunity to seize everything you ever wanted....one moment....
    Would you capture it or just let it slip?
    by EM

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fasola25
    z tego co sie orientuje, jeden z modeli siemensa (ale nie wiem ktory) ma "normalne" wymiary i nie ma problemu z pieczeniem na 2 blachcach. Jest to podobno jedyny taki piekarnik z funkcja mikrofalowki na rynku
    pozdrawiam
    Jeśli chodzi o Siemensa, znalazłam tylko ten jeden. Jeśli ktoś wie, jaki konkretnie model fasola25 ma na myśli, proszę o info, bo może rzeczywiście produkuje ich kilka.
    Pozdrawiam, Ada

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał bingo-ada
    Cytat Napisał fasola25
    z tego co sie orientuje, jeden z modeli siemensa (ale nie wiem ktory) ma "normalne" wymiary i nie ma problemu z pieczeniem na 2 blachcach. Jest to podobno jedyny taki piekarnik z funkcja mikrofalowki na rynku
    pozdrawiam
    Jeśli chodzi o Siemensa, znalazłam tylko ten jeden. Jeśli ktoś wie, jaki konkretnie model fasola25 ma na myśli, proszę o info, bo może rzeczywiście produkuje ich kilka.
    Chodzi mi o model HB880570, ma on 50 litrow pojemnosci, pozostale tego typu urzadzenia maja 42 litry
    Zwykly piekarnik siemensa ma co prawda 58 litrow pojemnosci, ale sa one wyjatkowo duze
    oto ten model http://www.agd-rtv.net/product_info....oducts_id=7079
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za link, piekarnik fajny i rzeczywiście większy, ale cena... Zastanawiam się, czy 42 l to dużo czy mało i czy te 8l rzeczywiście robi różnicę? Kurczę, nie wiem jaką pojemnosć ma mój stary piekarnik, bo bym sobie porównała .
    Pozdrawiam, Ada

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał bingo-ada
    Dzięki za link, piekarnik fajny i rzeczywiście większy, ale cena... Zastanawiam się, czy 42 l to dużo czy mało i czy te 8l rzeczywiście robi różnicę? Kurczę, nie wiem jaką pojemnosć ma mój stary piekarnik, bo bym sobie porównała .
    obecnie mam w domu zwykla stojaca kuchenke Mastercook, 50 cm szer
    Na szybko zmierzylam jej piekarnik i wyszlo mi ze ma 55 litrow
    swobodnie w nim pieke na 2 blaszkach, ale jakis wielki to on wcale nie jest
    podejrzewam wiec ze 42 litry to moze byc rzeczywiscie malo, niestety
    a tak swoja droga, to nie rozumiem dlaczego na stronie siemensa pisza, ze icj piekarniki maja jakas niestandardowa pojemnosc - raptem 3 litry wiecej od mojego
    a moze i 3 litry stanowi jakas znaczaca roznice?
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  10. #10

    Domyślnie

    Porównywałam na szybko wymiary piekarników w sklepie internetowym i wychodzi, że podstawową różnicą jest wysokość. Więc jeśli pieczenie na 1 blaszce nie stanowi problemu, to chyba ok. Indyka przez ostatnie 15 lat nie piekłam, nawet kurczaka w całości też nie... Piekę proste ciasta normalnych gabarytów, jakiś schab, udka, zapiekanki.. i czuję, że nie będę cierpiała z powodu tych 42 l, czy 10 cm wysokości. Ale jeszcze to przemyślę.

    Fasola25, dzięki
    Pozdrawiam, Ada

  11. #11

    Domyślnie

    No i jaką decyzję podjęłaś? Sama również zastanawaim się nad tą kuchenką... i jestem w kropce.

  12. #12

    Domyślnie

    Nie podjęłam jeszcze żadnej, bo kuchnię instalujemy w lipcu, na razie to tylko przymiarki. Ale skłaniam się ku temu mniejszemu modelowi, bo na nasze potrzeby chyba będzie wystarczający.
    Pozdrawiam, Ada

  13. #13

    Domyślnie

    ja mam siemensa hft759 i nie jest dobry ani jako piekarnik ani jako mikrofalowka - jednak odczuwalny jest brak obrotowego talerza a termoobieg nie jest tak sprawny jak w normalnym piekarniku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony