dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 135
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    IBM

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    1

    Domyślnie "ZGRABNY" MGproject

    czy ktoś z Was jest w trakcje budowy tego domu??

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hu

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2

    Domyślnie

    Kupilem ten projekt ale nieco go zmienilem. Fundamenty bede wylewal dopiero jesienia 2004 wiec ewentualnie wtedy bede mogl pomoc.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    Gdyby można było obejrzeć, łatwiej byłoby coś o tym projekciku powiedzieć

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hu

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2

    Domyślnie

    Żeby było wszystko jasne... mowa tu o projekcie o nazwie Zgrabny:
    http://www.wlasny-dom.pl/projekty.ph...ominek=&basen=

    Z oryginału wyrzuciłem tzw. wykusz i przeniosłem parę okien/drzwi Kiedy stanie ten dom (da Bóg, w 2005 stan surowy zamknięty) to bedę wiedział czy zrobiłem źle. W tej chwili służę ewentualnie zdjęciami kartonowego modelu mojej wesji ([email protected]).
    Szukam ludzi, ktorzy toto budują...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    To teraz już mogę powiedzieć, ze bardzo mi się ten projekt podoba. Chyba też wyrzuciłabym wykusz- nie jestem ich zwolenniczką. Życzę powodzenia w budowaniu

    My wykańczamy D33 Nieuży L Muratora

  6. #6
    Guest

    Domyślnie kto ma jakis fajny projekt domu z piwnica?

    szukam taniego w budowie domu z piwnica
    czekam na propozycje
    moze juz ktos buduje...

  7. #7

    Domyślnie

    Jeżeli interesuje Cię dom o powierzchni użytkowej około 150 m bez piwnic ( piwnice to około 90 m ) to ciekawy projekt znajdziesz w firmie Archi projekt w Lublinie. Co do tego czy tani czy drogi , to zależy jaką technologię budowy wybierzesz. Wyślę rzuty na priva.

  8. #8

    Domyślnie

    Właściwa nazwa to ARCHIPROJEKT. Przepraszam

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam GLX 19 + pełne podpiwniczenie. Projekt ze STUDIAATRIUM. Gorąco polecam

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Leon,

    a moze przeglądnij projekty z katalogu, wybierz te ktore Tobie odpowiadają i doprojektuj piwnice. Projektow jest tak wiele, ze na pewno znajdziesz cos dla siebie.

    Jesli w katalogu nie znajdziesz idealnego dla Ciebie projektu, wtedy sądze, że znajdziesz projekt, ktorego rozwiazania architektoniczne stanowic bedą punkt wyjscia dla projektu indywidualnego. Taką decyzje podjąłem i dom z piwnicą wybudowałem.

    Powodzenia

    KrzysiekS

  11. #11

    Domyślnie

    Właśnie zakończyłem fundamenty pod "Zgrabny" domek w wersji powiększonej. Wyszło mi 5m.sz.chudego betonu, B-20, 16m.sz. w szalunku i 1200 bloczków M-6. Zrobione sa izolacje, zostały do zasypania fundamenty. Z nastaniem wiosny- dalej do przodu.

  12. #12

    Domyślnie Zgrabny z mgprojekt

    Poszukuję osób, które pobudowały lub będą budowąć domek wg projektu Zgrabny 3 z pracowni mgprojekt. Mój adres [email protected] lub 504191698. Aneta

  13. #13

    Domyślnie

    Jako że jest nas już dwie osoby chcące budować "Zgrabny 3" z pracowni MGprojekt niech będzie to oficjalny wątek na jego temat.
    Przy okazji przyłączam się do prośby - jeśli ktoś zbudował/buduje/ma zamiar budować "Zgrabny 3" lub którąkolwiek inną jego wersję (Zgrabny, Zgrabny 2, Zgrabny 4 i jeszcze kilka innych wersji), proszę pisać w tym wątku i podzielić się doświadczeniami

    Mowa o tym domku:

  14. #14

    Domyślnie

    No to zamówiłem projekt
    Teraz maks 7 dni i będę go miał i będzie można zająć się adaptacją.

  15. #15

    Domyślnie Zgrabny III

    Ja już otrzymałam warunki zabudowy i w najbliższych dniach wybieram się do pani architekt. Stuk - jak możesz to daj namiary telefoniczne na siebie i jak tak z Twoją budową? mój nr 504191698 Pozdrawiam.Aneta

  16. #16

    Domyślnie Jak wasze budowy?

    Witam budujących Zgrabnego

    Przymierzam się do zakupu tego projektu (wersja III). Jest jednak tam kilka rzeczy, które mnie niepokoją:

    - kwestia dziwnie umieszczonych schodów, jak to mądrze poprawić?

    - gdzie umieścić spiżarnię kuchenną, nie przewidzianą w tej wersji?

    - zmiana lokalizacji pionów kominowych/wentylacyjnych w celu powiększenia garderoby na parterze i wygospodarowania miejsca na spiżarkę (patrz inne wersje projektu)

    - niska ścianka kolankowa, wolałbym nie podwyższać ale czy to wystarczy, żeby było wygodnie?

    - czy ktoś liczył ile kosztują lukarny od ogrodu, wydaje mi się, że szkoda z nich rezygnować ale wiadomo - koszty, lecz jakie?


    Pozdrawiam i czekam na raporty z budów
    [/url]

  17. #17

    Domyślnie Re: Jak wasze budowy?

    Cytat Napisał Lolec
    - kwestia dziwnie umieszczonych schodów, jak to mądrze poprawić?
    Dlaczego dziwnie? Mi siępodobaja. Szkoda tylko że maja 90cm zamiast 100 - to do przemyślenia jak lekko poszerzyć.

    - gdzie umieścić spiżarnię kuchenną, nie przewidzianą w tej wersji?
    Np. w części kotłowni, pod schodami

    - niska ścianka kolankowa, wolałbym nie podwyższać ale czy to wystarczy, żeby było wygodnie?
    Podwyższyć, będzie nawet lepiej wyglądał. Ja chce dać 2 bloczki. Oczywiście bez zmiany kąta nachylania połaci.

    - czy ktoś liczył ile kosztują lukarny od ogrodu, wydaje mi się, że szkoda z nich rezygnować ale wiadomo - koszty, lecz jakie?
    Nie liczył, ale też nie sposób z nich zrezygnowac

    A tak w ogóle, to gratuluję wyboru ładnego domku

  18. #18

    Domyślnie

    Ja rozpoczynam budowę dopiero na wiosnę (wersja 4) projekt już mam u siebie w domu.

    Mam taką prośbę do osób które budują ten właśnie domek lub którąś z wersji o wklejanie tu na forum zdjęć bądź podesłanie mi na maila [email protected] oraz podzielenie się problemami jakie wystąpiły w trakcie budowy.

    Z góry dziękują i pozdrawiam wszystkich.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dzonline

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie Zgrabny MGProjekt

    Witamy wszystkich Forumowiczów!!!

    Przejrzałem dość uważnie forum i bardzo mało miejsca poświęcone jest projektowi Zgrabny http://www.mgprojekt.com.pl/domki/zgrabny z pracowni MGProjekt. Po przejrzeniu wielu projektów wydaje on nam się dość ciekawym projektem (na pewno chcielibyśmy dodać wiatrołap tak jak w wersji Zgrabny z przedsionkiem http://www.mgprojekt.com.pl/domki/zgrabnyp/rzuty.php).
    Szukamy projektu prostego a funkcjonalnego, taniego w budowie i eksploatacji. Prosilibyśmy o opinie co do tego projektu (co o nim myślicie, może macie inne propozycje), bo nie będziemy ukrywać, że jesteśmy początkujący w temacie budowania własnego domu.

    Pozdrawiamy czekając na opinie
    Ewa i Darek[/url]

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar agi_78
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Witam

    Ja też jestem zainteresowana Zgrabnym z przedsionkiem. Poszukuje domu prostego i taniego w budowie. Z chęcią usłyszałabym kilka opinii na temat tego projektu, lub zobaczyła kilka zdjęć ...

    Pozdrawiam

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony