dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 135
  1. #41

    Domyślnie

    Ci co wybudowali widać tu nie zglądają. Ja musze jeszcze czekać 2 miesiące na zezwolenie i rusza budowa pełną parą. Jak dom bedzie nabierał kształtu chętnie podziele się zdjęciami. I w druga stronę liczę na to że się podzielicie swoimi zdjęciami wrażeniami.
    Pozdro

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KROPELKA2

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    186

    Domyślnie

    nie znalazłam niestety jeszcze nikogo kto budował zgrabnego chyba będę pierwszą znaną sobie osobą jak tylko otrzymam pozwolenie i coś zacznę robić napewno się pochwalę

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maksym1001

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał megi67
    To jeszcze raz ja. Chciałabym się Was spytać który jest ładniejszy domek z zewnątrz:
    - zgrabny II
    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/zg...es/zgrabny.jpg
    czy zgrabny III ?
    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/zg...es/zgrabny.jpg

    Pozdrawiam.
    Witam !

    Moim zdaniem zgrabny III

    Pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Dla mnie z zewnątrz (architektonicznie) ładniejszy jest Zgrabny 3 ale za chwilę poszperam w internecie aby znaleźć pełen opis tego projektu i wtedy będę (mam nadzieję ) mądrzejszy
    Pozdrowienia dla wszystkich zmęczonych

  5. #45

    Domyślnie

    Kropelka2
    bardzo Ci zazdrościmy że już masz w ręku projekt)) nam równiez podoba się ten domek!
    nie możemy się jednak zdecydować i postawić ostatecznej kropki...jeszcze się zastanawiamy...
    niestety tez nikogo nie znaleźliśmy kto miałby juz zgrabnego na swej działce

    a czym bedziesz ogrzewać?

    pozdrawiamy,
    sylwia i adam

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KROPELKA2

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    186

    Domyślnie

    dabrowsa
    ciężko było się zdecydować i nawet jak go zamówiliśmy to się zastanawiam czy to napewno ten.A projekt jeszcze nie doszedł.Ogrzewać będziemy gazem ziemnym , piecem dwu funkcyjnym no i kominkiem przynajmniej narazie takie są założenia...
    Pozdrawiam

  7. #47
    JAGŁUK
    Guest
    JAGŁUK

    Domyślnie budujemy zgrabnego

    Witam,
    Zakupiliśmy projekt zgrabnego z przedsionkiem. Jestesmy na etapie czekania na pozwolenie na budowę. Tej wiosny zaczynamy budowę
    Co do pracowni MG projekt, to nie jesteśmy zbyt zadowoleni. Po konsultacji z architektami i konstruktorami (sama też jestem po budownictwie) to dla mnie projekt nie jest zbyt staranny, mało czytelny, instalacje są narysowane mazakiem na projekcie, opis techniczny bardzo skąpy, są pewne nieścisłości w elementach konstrukcyjnych. Ogladalismy znacznie dokładniejsze rysunki architektoniczne i konstrukcyjne innych domów z innych pracowni. Próbowałam dzwonic do nich, kazali mi napisac email z moimi spostrzeżeniami, to było pół roku temu, do tej pory nie mam odpowiedzi.
    Mimo to budujemy go, bo jest niezwykle funkcjonalny, spełnia nasze zapotrzebowania, a jego prostota bryły, pomieszczeń jest nie tylko estetyczna ale i zmniejsza znacznie koszty budowy. Poza tym znaleźliśmy wykonawcę, który ma juz na koncie zgrabnego.
    Nasze główne zmiany:
    1.Powiększamy kotłownię kosztem toalety
    2.Wejście do łazienki na dole od korytarza
    3.Na poddaszu łazienkę przenosimy do pokoju 12,56 - dzielimy ten pokój na garderobe 3,23 i łazienkę 8,64 - zrezygnowalismy tam z jednego okna połaciowego

    Pozdrawiam wszystkich

  8. #48

    Domyślnie

    JAGŁUK witajcie,
    fajnie że Was znaleźlismy)) bo niestety nie ma za dużo osób budujących zgrabnego wogóle do mgprojekt mamy pewne zastrzeżenia...są przede wszystkim nieterminowi, zastanawiamy się jedynie nad kupnem gotowego projektu BEZ ADAPTACJI bo można mieć niezły poślizg...
    jestesmy zainteresowani tym projektem,podobnie ja Wy stwierdzamy jego bardzo dużą funkcjonalnośc tam jest chyba wszystko co potrzeba,ale i też pewne błędy, nasz znajomy starszy już architekt powiedział o kilku problemach, nad którymi mocno sie zastanawiamy...jak je rozwiązać...
    np że
    1.wiatrołap jest zbyt wąski,
    2.stopnie w schodach są za wysokie i wogóle całe schody są zbyt "kręte czy coś takiego" a podobno na inne nie ma miejsca,
    3. nie wiemy jak mamy rozwiązać miejsce na składzik węgla bo takim sposobem będziemy ogrzewać.

    Pozdrawiamy,
    Sylwia i Adam

  9. #49

    Domyślnie Projekt domu "Zgrabny"

    Witam Wszystkich. Zwracam sie z pytaniem dotyczacym domku jednorodzinnego "Zgrabny" z Biura projektowego MG Projekt, czy ktoś kupił ten projekt i jednocześnie go stawiał.Jeśli jest taka szansa otrzymania zdjęc będe wdzięczny.Wiadomo, że zdjęcie w katalogu nie odzwierciedla rzeczywistości.

    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/zgrabnyp/index.php

    pozdrawiam
    sebi :D

  10. #50
    JAGŁUK
    Guest
    JAGŁUK

    Domyślnie

    Najlepiej adaptację zlecić komuś z waszego starostwa - popytać się w starostwie w architekturze, albo zgłosic sie do lokalnego architekta - wtedy szybciej zazwyczaj trwa, bo ludzie stamtąd łatwiej i szybciej załatwiają uzgodnienia, znają wymagania i urzędników i sprawa jakoś idzie.
    1. Wiatrołap - to rzeczywiście najsłabszy punkt zgrabnego, mimo to nie widzę sensownej poprawy, bo wszędzie są ściany nośne, myślę że na buty i wieszaki znajdzie się miesce, w głebi można dać jakąś szafę. Mimo że jest wąski, to jednak stanowi ważną funkcję.
    2. Co do schodów- to musimy sie temu dokładniej przyjrzeć. Dzieki za cynk
    3. My tez na ekogroszek bedziemy ogrzewać- co do magazynowania go - zastanawiamy się nad tym - albo mały budynek gosp albo da radę to jakos magazynowac w domu, pewnie okaże się póżniej, łukasz chce większość magazynować w małym pom. gospodarczym na zewnatrz, w jakiejśc drewnianej komórce.
    POZDR

  11. #51
    JAGŁUK
    Guest
    JAGŁUK

    Domyślnie

    Sprawdziłam schody na różne sposoby i nie widzę z nimi problemu. Spełniają warunki optymalnej wysokości i szerokości stopnia, wartości mieszczą się w zakresie dla domków jednorodzinnych. Maksymalna wysokość to 19 cm.
    Musi byc spełniony warunek 2h+s=60-65cm , w Zgrabnym jest
    2*18,9+27,1=64,9 - więc jest ok. Ilość stopni tez sie zgadza co do różnicy poziomów - ale na pdfach ze strony nie widać dobrze - tylko na właściwym projekcie.
    Można znaleźć w internecie wszystko na temat teorii schodów
    A krętość pozwala szybciej sie wnieść, żeby spiżarka była większa.
    Moja ciotka ma kręte, bardziej strome schody, i jest ok.

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KROPELKA2

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    186

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad przesunięciem okna w kuchni o około 30 cm , z tego względu że nie lubię zlewu koło okna , pod oknem nie wejdzie też kuchenka z okapem.Zrobiłam symulację kuchni w programie z strony ikei i jakoś mi nie pasuje .Więc chyba okno trochę przesunę w jedną stronę i zmieści się zlew z szafką- ociekaczem na ścianie.
    ktoś coś jeszcze zmienia?

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KROPELKA2

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    186

    Domyślnie

    myśłicie że jest problem z umyciem okna nad schodami?

  14. #54
    JAGŁUK
    Guest
    JAGŁUK

    Domyślnie

    myśłicie że jest problem z umyciem okna nad schodami?
    Moim zdaniem nie będzie, parapet jest na wys. 90cm, schodki tam podnoszą się w środku okna na wys. 76cm, najwyższy schodek przy oknie jest na wys.95cm

  15. #55

    Domyślnie

    dzięki za info na temat schodów, cenne wiadomości )) niestety my nie mieliśmy takich dokładnych...

    Pozdr
    Sylwia i Adam

  16. #56

    Domyślnie

    Jagłuk / Kropelka2
    a gdzie zamierzacie postawić lodówkę???

    Pozdr
    Sylwia i Adam

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dzonline

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Witam,

    troszkę nas niepokoją Wasze informacje na temat niezbyt szczegółowego jak piszecie projektu jak i nie najlepszej współpracy z biurem projektowym. Jednak cały czas Zgrabny jest naszym projektem nr 1 ze względu na optymalny rozkład i prostą bryłę. To co zmienilibyśmy w tym projekcie to przeniesienie łazienki na górze tak jak napisała Jagłuk do pokoju 12,56 zmniejszając jej rozmiar na rzecz pokoju 12,76. Przemawia za tym fakt, że po stronie, gdzie obecnie jest łazienka jest okno balkonowe, pionowe co jest nie bez znaczenia dla oświetlenia "nowego" pokoju. Zawsze takie okno daje więcej światła niż okno połaciowe. Ponadto łazienka w "nowym" miejscu jest prawie w jednym pionie jak łazienka na dole.
    Oprócz projektu Zgrabny mamy jeszcze na oku projekt Ala z domna5.pl, jak i Agatka z garażem z pracowni HbStudio. Może któś z Was zastanawiał się nad tymi projektami?

    Pozdrowienia
    Darek

  18. #58
    JAGŁUK
    Guest
    JAGŁUK

    Domyślnie

    a gdzie zamierzacie postawić lodówkę???
    Moja wizja kuchni na razie to zlew centralnie przed oknem. Zabudowę kuchenną planuję tylko wzdłuż ścian zewnętrznych nośnych. Kuchenka na środku krótszej ściany a lodówka w rogu przy ścianie spiżarki. Tak wydaje mi się najprościej. Poza tym marzy mi się okrągły drewniany średniej wielkości stół na środku kuchni, ale czy ten pomysł wypali tego nie wiem, muszę namacać przestrzeń

    Mamy jeszcze jedną zmianę, chcemy wejście na strych zrobić od łazienki, którą umieszczamy w pokoju przy strychu jak opisywałam wcześniej. Trochę tam wąsko między ścianą a pionem wentylacyjnym. Nie wiem czy to się uda... może ktos ma dobrą radę ??
    POZDR

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KROPELKA2

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    186

    Domyślnie

    co chwile plany kuchni się zmieniają ale na tą chwilę lodówka ma stanąć z brzegu przy ścianie spiżarki.
    Pozdrawiam
    Aniela

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KROPELKA2

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    186

    Domyślnie

    a co do łazienki na górze to też chcemy ją przenieść do pokoju 12,56 tylko myśłę aby wstawić tam saunę , nie wiem czy się da muszę jeszcze pomyśleć

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony