dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 135 z 135
  1. #121
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Czyli Twój dom jest kolejnym dobrym przykładem, że jeżeli na poddaszu ma być dużo miejsca, to lepiej od razu wybierać rozsądnie pomyślany i odpowiadający potrzebom mieszkańców projekt.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  2. #122
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Śniegu

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    A ja mam inne pytanie. W projekcie, który kupiłem (dach dwuspadowy) ściana kolankowa ma 86 cm. Do tego dochodzi m.im. murłata. W takim razie na jakiej wysokości od podłogi będzie zaczynał się skos po zabudowie i ociepleniu?

  3. #123
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Za dużo zmiennych, żeby odpowiedzieć na to pytanie. Nie wiadomo, jaka grubość ocieplenia połaci (ile między krokwie, ile poniżej), jaka grubość murłaty, ile cm dojdzie od poziomu stropu do poziomu wykończonej podłogi. No ale przecież wcale nie trzeba tego liczyć, bo w projekcie na przekrojach budynku powinieneś albo odczytać wpisaną wysokość właśnie na gotowo, czyli od podłogi do rozpoczęcia skosu, a jak nie ma, to po prostu wziąć linijkę i zmierzyć. Wynik pomiaru pomnożyć przez liczbę, którą podaje skala (najczęściej 1:50, więc razy 50) i będzie wiadomo.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  4. #124
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Śniegu

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zmierzyłem i wychodzi mi, że od podłogi do rozpooczęcia skosu będzie 110 cm. czyli niby 24 cm więcej niż wysokość samej ścianki kolankowej. Jest to możliwe?

  5. #125
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie Jak projekt parterówki?? Pomóżcie

    Witam.
    Szukam szukam i nic..Mam kilka projektów na oku , ale nie mogę się dokładnie zdecydować. Może Wy mi doradzicie.

    Szukam projektu domu parterowego: 3pokoje,dach dwuspadowy i myślę o kotle na paliwo stałe. Chciałabym też salon od frontu, bo to będzie strona zachodnia, więc myślę, że tak będzie najlepiej..
    Pokażę Wam mój plan domu:

    Ostatnio zauważyłam projekt Hebana
    http://www.domywstylu.pl/projekt-dom..._projektu_opis

    Kotłownia w dobrym miejscu, salon od frontu. Trochę bym zmieniła wiatrołap i tą szafę w korytarzu, ale już jest coś. Niestety nie mogę nikogo znaleźc , kto by taki dom wybudował, więc jest troszkę trudniej.

    http://www.studioatrium.pl/projekty-...tro.html#rzuty
    Projekt Świt lustro- kotłownia do zmiany a poza tym nawet mi się podoba.

    No i co Wy sądziecie na ten temat? Jakie są Wasze odczucia. Możecie pomóc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom plan.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	45,8 KB
ID:	165318  

  6. #126

  7. #127
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Mnie się najbardziej z nich podoba Heban A na czym polega trudność w znalezieniu wykonawcy?
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  8. #128
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Dziekuję za kolejne pprojekty olinek..Przejrzę dokładnie..

    bury_kocur źle się wyraziłam. Teraz dopiero dostrzegłam. Nie znalazłam nikogo kto by już wybudował taki dom, żeby podejrzeć rozkład pomieszczeń..Przepraszam

  9. #129

    Domyślnie

    aagaaz zwróć uwagę, że w powyższych projektach praktycznie nie ma pomieszczeń gospodarczych - pomyśl gdzie schowasz taczkę, kosiarkę, grabie, łopaty, rowery, narty, opony, grilla, węża ogrodowego... naprawdę masa tych rzeczy się robi, człowiek mieszkający w bloku nie zdaje sobie z tego sprawy, dopóki nie przekona się na własnej skórze. Radzę naprawdę dobrze to przemyśleć.
    Pozdrawiam

  10. #130
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Może garaż wolno stojący? A jeśli nie ma miejsca, to szopka w ogródku - ja tak zrobię, bo nie zmieszczę nic innego (u mnie będzie wielkości sławojki ) A rowery, opony itd trzymamy w garażu zupełnie gdzie indziej - raz kiedyś można po to pojechać...
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  11. #131

    Domyślnie

    Ja tylko mówię, żeby to przemyśleć dobrze - te projekty, które powyżej pokazaliście to praktycznie parterowe mieszkania, a nie domy - jeśli jedyne pomieszczenie gospodarcze to kotłownia, w której w dodatku będzie trzymane paliwo stałe, to chyba za dobrze nie jest. Oczywiście, garaż wolnostojący jest jakimś rozwiązaniem. Nie wiem czy najwygodniejszym - kwestia gustu. Ale trzeba koniecznie przed wyborem projektu takie pytanie sobie zadać. Aagaaz ja bym jeszcze poszukała czegoś... a może indywidualny?
    Pozdrawiam

  12. #132
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    agagrusz dzięki bardzo za takie informacje. Ja mieszkam teraz w starym domu i wiem jak to jest, zeby wszystko pochować. Nowy dom na powstać na tej samej działce co teraz mieszkam , więc mam już garaż i szopki, więc takie pomieszczenia w domu nie są mi bardzo potrzebne.

    bury_kocur też mamy garaż , ale obok domu, więc takie różne łopaty, grabie , rowery mamy pod ręką


    Mi najbardziej przypadł do gustu Heban. Nic lepszego na razie nie znalazłam.

  13. #133
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjus

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kalinowice
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83

    Domyślnie

    My robimy częściowe podpiwniczenie do Dom w jonagoldach Archon-u, będzie ok. 50 m2. Zobaczymy, jak wyjdzie.I za ile !!!!

  14. #134

    Domyślnie

    No to po dzisiejszej poradzie autor wątku wreszcie bedzie mógł coś wybrać

    Pozdrawiem

  15. #135
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Znalazłam jeszcze jeden w miarę pasujący.

    http://www.olsztyn.i-dmx.pl/projekty...523&mirror=yes

    Kotłownia oczywiście trochę mi tam nie pasuje i zrobiłabym tylko jedną łazienkę a z drugiej jakies pomieszczenie.
    Co myślicie?

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony