dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Jak zażywicować trawertyn na podłodze??

    Pytanie, jak w temacie. Żywicowanie trawertynu.
    Problem w tym, że mam położony przepiękny surowy trawertyn w holu, ale niestety ma on naturalnie wiele wżerów i otworów.
    Początkowo miał iść tylko na ścianę ale zdecydowalismy się wrzucić go też do holu.
    No a teraz jest problem, bo kazda drobina piasku i kurzu będzie lądować w zagłębieniach.
    Zastanawiam się, czy są środki do samodzielnego żywicowania takiej podłogi.
    Proszę o doradzenia.
    yp
    Szaleństwo to robienie ciągle tego samego i oczekiwanie za każdym razem innego rezultatu.

  2. #2

    Domyślnie

    Odradzam trawertyn , każdy kamieniarz ci powie ze zamiękki na podłogi .... Będzie ponadto pękac . Mnie tez podoba sie faktura tego kamienia i kolor i taki cieply w dotyku. Ale trzeba zafugowac te wżery i tez to juz straci swój urok . Jesli juz macie go na podłodze to dajcie znac jak sie wam spisuje . i może jakąś fotke?

  3. #3

    Domyślnie

    też chcemy położyć trawertyn w salonie. Fajnie jak toś maiłby parę fotek.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Jeśli juz to tylko żywice epoksydowe o niskiej lepkości ( do gruntowania), niezółknące.
    Ale mogą one znakomicie nadać kamieniowi plastikowego wyglądu .
    Nie radzę zaczynać bez poważnej próby.

  5. #5

    Domyślnie

    Trawertyn wymaga wyobrazni . Na polce sklepowej wyglada niespecjalnie . Dopiero po zafugowaniu nabiera wygladu . Impregnat zas , obowiazkowo , uwypukla jego barwe . Dopiero wtedy trawertyn pieknie wyglada . Reasumujac : odpowiednio dobrana fuga i zaimpregnowanie , pokaze piekno tego kamienia . Odradzam zywicowanie samodzielne , badz tez fuge epoksydowa .

  6. #6
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol
    Trawertyn wymaga wyobrazni . Na polce sklepowej wyglada niespecjalnie . Dopiero po zafugowaniu nabiera wygladu . Impregnat zas , obowiazkowo , uwypukla jego barwe . Dopiero wtedy trawertyn pieknie wyglada . Reasumujac : odpowiednio dobrana fuga i zaimpregnowanie , pokaze piekno tego kamienia . Odradzam zywicowanie samodzielne , badz tez fuge epoksydowa .
    Podnoszę. I miałbym pytanie dotyczące mozaiki z trawertynu (wanna + ytongi pod umywalkami w łazience):
    - jaka fuga (rozumiem że epoksydowa nie, czy zwykła elastyczna taka jak do podłogówki jest OK?)
    - czy jakiś dobry impregnat mógłby ktoś polecić właśnie szczególnie do mozaiki z trawertynu?
    - czy żywicowanie naprawdę jest takie trudne do samodzielnego wykonania? mam już kupioną mozaikę, oczywiście niezażywicowaną...
    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Trawertyn zafuguj na calej powierzchni . Chodzi o to , aby wypelnic pory . Fuga zwykla jest ok. Najlepiej wyglada fuga w kolorze zgodnym z trawertynem , a wiec beze , brazy .

  8. #8
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol
    Trawertyn zafuguj na calej powierzchni . Chodzi o to , aby wypelnic pory . Fuga zwykla jest ok. Najlepiej wyglada fuga w kolorze zgodnym z trawertynem , a wiec beze , brazy .
    Ale pory też zafugować? Nie lepiej (da się?) zażywicować?
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Zafuguj cala powierzchnie .Pory i wzery rowniez . Potem zaimpregnuj .

  10. #10
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol
    Zafuguj cala powierzchnie .Pory i wzery rowniez . Potem zaimpregnuj .
    Wybacz, ale mi - laikowi czasem trzeba wbić młotkiem. Proszę jeszcze o poradę - przecież fugowanie porów w trawertynie będzie tak czy inaczej widoczne (fuga, nawet jeśli zbliżona kolorem do trawertynu, tak czy inaczej będzie się odróżniać, choćby dlatego, że faktura trawertynu sama w sobie nie jest jednolita). Nie lepiej (przepraszam za upartość) zażywicować bezbarwną żywicą / szpachlą? Znalazłem na internecie nazwy Tenax (podobno znany producent żywic), Epokitt (dwuskładnikowa żywica epoksydowa) i Marmorkitt 1000 THIXO (elastyczna masa szpachlowa do marmuru, także do szpachlowania większych ubytków bez nadlewania, równomiernie osiadająca - np. do trawertynu). Oczywiście nie znam do końca przeznaczenia w/w chemii, może ma to się nijak do mojego problemu. Proszę o poradę.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Vadiol wie co pisze Vadiol puknij fotkę - nie bądź żyła
    Ja też chcę żywicowany, ale kupię już gotowy, po ot by właśnie nie robić tego w domu. Uwielbiam te przeźroczyste kanaliki
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #12
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Vadiol wie co pisze Vadiol puknij fotkę - nie bądź żyła
    Ja też chcę żywicowany, ale kupię już gotowy, po ot by właśnie nie robić tego w domu. Uwielbiam te przeźroczyste kanaliki
    Co do Vadiola to wierzę - mimo to waham się nad fugą, wolę przezroczyste pory. A zażywicowanej mozaiki nie znalazłem - jedyna mozaika z trawertynu, jaką znalazłem, jest z dziurawymi porami

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #14
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Ślicznie, tyle że mi chodzi o mozaikę, nie blat. A nawet jeśli da się znaleźć mozaikę zażywicowaną to i tak nie zmienia to faktu, że nie zwykłem kupować czegoś bez zobaczenia na żywo - a po licznych wizytacjach warszawskich sklepów nie udało mi się znaleźć zażywicowanej mozaiki z trawertynu. Kupiłem więc z porami i o tym piszę.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Henku, kurde googlarka. Są płytki, płyteczki, potniesz to jak chcesz - wystarczy , że powiesz co sobie życzysz
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #16
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Henku, kurde googlarka. Są płytki, płyteczki, potniesz to jak chcesz - wystarczy , że powiesz co sobie życzysz
    Oto rzeczona mozaika



    Już kupiona. Pory widać z odległości kilometra. Będzie na wannie (właściwie na styropianowym profilu wokoło wanny) i na podmurówce z ytonga, znajdującej się pod 2 umywalkami. Oczywiście dylatacje między poszczególnymi mozaiczkami będą zafugowane, ale - o ile to możliwe - wolałbym nie fugować powierzchni samego kamienia (porów). Stąd dylemat i rozprawka nad możliwością samodzielnego bezbarwnego zażywicowania. Pory są śliczne i chciałbym zachować ich wygląd, a jedynie zakryć (bezbarwnie) dziury.

  17. #17
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    podnoszę

    Trawertynowa mozaika w łazience: ma być na obudowie do wanny i na podmurówce pod umywalkami. Czy całą powierzchnię mozaiki koniecznie trzeba pokryć fugą (przez co zasłoni się typowe dla trawertynu pory - a fuga tak czy inaczej będzie się odróżniać od mozaiki) czy też można (jeśli się da) pokryć pory przezroczystą żywicą?

  18. #18
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Rozmawiałem ze specem ze sklepu, w którym trawertyn został kupiony (przypominam, chodzi o mozaikę, nie o blat ani płytki ). Potwierdził, że powierzchnię trawertynu można zafugować i że niektórzy glazurnicy tak robią ale że faktycznie jest to mniej estetyczne (bo bardziej widoczne). Polecił natomiast inne rozwiązanie: powierzchnię trawertynu zaimpregnować specjalnym preparatem "uszczelniającym", z przeznaczeniem m.in. do porowatych trawertynów - preparat ten to Fila W68. Oraz standardowo położyć fugę na dylatacjach (między poszczególnymi mozaiczkami).

    Sprawdzam jeszcze w innym źródle możliwość samodzielnego bezbarwnego żywicowania (nazwy preparatów podawałem już we wcześniejszym poście - choć nie wiem jeszcze, czy one faktycznie się nadają).

    Wybór padnie więc albo na impregnat albo na żywicę.
    pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie Re: Jak zażywicować trawertyn na podłodze??

    Cytat Napisał yupiter
    Pytanie, jak w temacie. Żywicowanie trawertynu.
    Problem w tym, że mam położony przepiękny surowy trawertyn w holu, ale niestety ma on naturalnie wiele wżerów i otworów.
    Początkowo miał iść tylko na ścianę ale zdecydowalismy się wrzucić go też do holu.
    No a teraz jest problem, bo kazda drobina piasku i kurzu będzie lądować w zagłębieniach.
    Zastanawiam się, czy są środki do samodzielnego żywicowania takiej podłogi.
    Proszę o doradzenia.
    yp
    ************
    POLECAM: Adam Słodowy Zrób to Sam
    ludzie czy wy wiecie czym się żywicuje trawertyn. Najlepiej lakierem do paznokci takie rzeczy wykonują automaty polerskie o których istnieniu 90% z was nawet nie wie. Taka impreza to już są koszty surowy trawertyn z hipermarketu x 2 razy jego cena.
    Wiele widzieliśmy samo wykonanych żywicowań trawertynu, wykonanych przez klientów, i co się okazuje GŁUPOTA LUDZKA NIE ZNA GRANIC.
    Jeszcze trzeba wiedzieć gdzie kupić żywicę i jak przygotowywać kamień do tego. Od lat żywicujemy trawertyn i to co tu piszecie to istna głupota.
    Nikt nie napisał nawet w jakiej temperaturze można żywicować trawertyn,że najpierw trzeba go zeszlifować do 120 a potem za polerować do 3500.
    Więc uwaga na oszołomów i firmy podawające się za wielkich kamieniarzy.

    żywicowanie posadzki trawertynowej do pełnego poleru to koszt ok. 150zł/m2

    [ moderowano - reklama ]

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    a czy przypadkiem impregnacji to nie trzeba przeprowadzić przed kładzeniem (i fugowaniem - ma się rozumieć) ??
    Ja impregnowałem granitowe parapety przed ich montażem - i bardzo dobrze zrobiłem bo były paprane wielokrotnie przez różne ekipy - i teraz ładnie i bezproblemowo je doczyściłem.
    Mam zamówiony "mocno matowy" trawertyn an ścianę do łazienki i też zastanawiam się jak go ugryźć.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony