dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 141
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    a ktore ciasta Ci nie wyszły ? robilam -sernik Fredzi ,ciasto drożdżowe- rewelacja piernik ....a na swieta pieke tort orzechowy własnie z tx
    ciasteczka orzechowe oraz faworki ......wszystkie ciasta są udane i bardzo smaczne .....nie zrażaj sie i próbuj dalej trzymam kciuki

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.508
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ew-ka,
    Tobie to wszystko wychodzi, jestem fanką Twojego domku, ozdób, przepisów na obiad itp. Ciasto drożdżowe ok, piernik też, ale biszkopt zupełna kicha mi wyszła. Pieczywo też bez rewelacji.

    A co jeszcze robisz z TX?

    POZDRAWIAM

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania klepka
    Ew-ka,
    Tobie to wszystko wychodzi, jestem fanką Twojego domku, ozdób, przepisów na obiad itp. Ciasto drożdżowe ok, piernik też, ale biszkopt zupełna kicha mi wyszła. Pieczywo też bez rewelacji.

    A co jeszcze robisz z TX?

    POZDRAWIAM
    prawie wszystko mam jeszcze inne ksiazki do TX
    bardzo dobre są zapiekanki na parze str -51 ....robie wariacje z rybą lub piersią ...sos jest pyszny
    spróbuj zupy .....procz rosołu ( ten robie tradycyjnie) robie wszystkie zupy ...grochowka to moja ulubiona a barszczyk czerwony -pycha
    Co do biszkoptu ....hmmmm ....tu trzeba wyczucia -nauczysz sie mam nadzieje ,że ten tort orzechowy mi sie uda - piekę we wtorek -trzymaj kciuki
    ps...chleb też upieke na świeta

  4. #24

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania klepka
    i jak tam Ew-ka po świętach, tort udany?
    tort wyśmienity i chleb wypiekł sie rewelacyjnie
    nie poddawaj sie ....tylko próbuj -powodzenia
    i pochwal sie ...czekam na efekty

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    dzisiaj zrobiłam barszcz czerwony z TX ale doprawiłam go dodatkowo kwasem z burakow ,ktory nastawiłam tydzien przed Swietami ....dorzuciłam do niego jeszcze grzybki suszone usmażone na masełku i podałam z uszkami ,ktore zamroziłam przed Wigilią . Pierwszy raz zrobiłam barszczyk na zakwasie i tak juz bedzie na wieki wiekow jest wspaniały

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Do zakwaszania barszczyku używam czasem wody z kiszonych ogórków, też dodaje smaku

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Do zakwaszania barszczyku używam czasem wody z kiszonych ogórków, też dodaje smaku
    czasami leczy kaca
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  9. #29

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    dzisiaj zrobiłam pączki -po raz pierwszy z przepisu TX ....bardzo dobre-polecam
    dżem wisniowy zmieszałam z łyżką konfitur różanych - nadziewałam tym pączki -niebo w gębie
    Z pół kg mąki wyszło jakieś 35 szt i ...juz wszystko zjedzone
    został tylko smrodek z tłuszczu .... i smak na ustach

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.508
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    też robiłam paczki dzisiaj po raz pierwszy - wyszły ok

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.508
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Z thermomixa robiłam pierogi ruskie, faworki, pączki, rogaliki kruche z różą.
    Szczerze nie zachwyca mnie to urządzenie, lepsze wypieki wychodzą mi jak ręcznie wykonuję. Korzystam z przepisów Siostry Anastazji i zawsze wszystko wychodzi tak jak trzeba.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.508
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    dzisiaj robiłam sernik na zimno z Thermomixa - pycha,
    oraz buraczki na ciepło też dobre.
    Macie jakieś ciekawe przepisy na potrawy z thermomixa, których nie ma w książkach?

  14. #34

  15. #35

    Domyślnie

    Jak dla mnie: oprócz żony termomix najlepszy jest
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  16. #36

    Domyślnie

    Czy to prawda, że thermomix robi wszystko, przy minimalnym wkładzie własnej pracy? Nawet ketchup? (to pytanie laika, więc proszę o wyrozumiałość )
    Czy to urządzenie naprawdę jest warte tych pieniędzy?

  17. #37

    Domyślnie

    Dla mnie, znaczy dla nas domownikow TAK.

    Zgadza sie ketchup tez robi, jak i wiele innych rzeczy.

  18. #38
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał sofie
    Czy to prawda, że thermomix robi wszystko, przy minimalnym wkładzie własnej pracy? Nawet ketchup? (to pytanie laika, więc proszę o wyrozumiałość )
    Czy to urządzenie naprawdę jest warte tych pieniędzy?
    Topik stary ale jary tak jak mój thermomix ,który w domciu od lat zawsze jest na pierwszym miejscu.Ostatni człon w nazwie tego ciekawego urządzenia zawsze kojarzył mi się z mikxowaniem wielu składników.Powiem Ci ,że thermomix doskonale przygotowuje podłoże do wielu potraw które w innych urządzeniach tego typu niestety tak się nie sprawdza.Bez niego w chałupie ani rusz.Bo kto jak nie on przygotuje za nas ciasto do pizzy,pierogów czy pączków itp.Obecnie jestem na etapie różnego rodzaju past tych "wytrawnych"(jajeczne,rybne,mięsne z warzyw gotowanych i surowych,) a nawet i słodkich.Bez zup z thermomixa nie da się już żyć.Tak się przyzwyczailiśmy ,że np. zupa ogórkowa z ogórków surowych i małosolnych z dodatkiem warzyw z var omy,na bazie polędwiczki wieprzowej to już standard.Słynny napój z prezentacji doskonale przypominający kiwi(nać pietruszki,cytryna,woda mineralna,cukier) zagościł u nas na stałe już tyle lat.Bez owocowych napoi tych z alkoholem i tych bez, z mixowanym lodem,bitą śmietaną i gorącą czekoladą na polanie to już swego rodzaju odlot w nieznane W zimowy wieczór żaden automat nie zrobi grogu jak on,rum + goździki, sok z cytryny, odrobina cukru i cynamonu i jeszcze mógłbym tak długo.....długo i długo


    pozdrawiam

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Zazdraszczam takiej maszyny

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Zazdraszczam takiej maszyny
    nie zazdraszczaj tylko se kup na raty po 200zl /mc

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony