dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 141
  1. #101
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran Zobacz post
    Coz, kazdy pod pojeciem kremu moze rozumiec co innego..
    W tym wypadku to wlasnie taki rzadszy sos jesli chodzi o konsystencje, a dodatkiem moze wlasnie byc ten groszek ktory jest wrzucony na sam wierzch przed podaniem na stol.
    Jezeli sadzisz ze ten zmielony ryz ma zamulic zupe czy krem, to jestes w bledzie, to on nadaje wlasnie odpowiedznia gestosc.
    Nie wiem czy jestes praktykiem, czy teoretykiem TM. Jesli tym pierwszym to wystarczy zajrzec do jednej z ksiazek o pichceniu w TM, a jesli tym drugim to dla zobrazowania tego co pisalem bedac w domu podrzuce oryginalny przepis.
    Wiesz co, podaj ten przepis z zagęszczeniem mielonym ryżem bo jego ilość w TM jest bardzo istotna by np.łyżka nie stawała.Rzeczywiście każdy ma inne pojęcie zupy-krem.Widzisz np. wspomniany ryż ugotowany w wodzie do której potem dodasz składniki,pozostawi zawiesinę.Ale...ale jeżeli ten sam ryż ugotujesz oddzielnie itd. a dopiero potem zmiksujesz i będziesz komponować zupę ,wtedy to zupa będzie zagęszczana tak jak sobie będziesz chciał.Ot i wsio.Acha teoretykiem nie jestem zważywszy chociażby na fakt ,kto jest autorem tego topiku.Z TM nie rozstaję się w ogóle.Przyznam ,że w składzie na tą zupę z ryżem nie pasuje mi groszek ptysiowy.

  2. #102
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Zupa krem z zielonej sałaty.

    Jeszcze takowej nie robiłem ale może ktoś skorzysta z przepisu który różni się tylko tym ,że miast sałaty jest np.szczypior.

    składniki:
    -kilka liści sałaty(lub pęczek szczypioru)
    -duża cebula
    -serek topiony (dowolny)
    -3 łyżki śmietanki
    -kostka rosołowa(dowolna) lub dwie
    -natka pietruszki
    -mąka ryżowa(około 2 łyżki)
    -około 1 l wody
    -sok z cytryny do smaku
    -pieprz Vegeta do smaku

    wykonanie:
    Cebulę, natkę pietruszki,porwaną sałatę,serek topiony,kostkę rosołową,,mąkę ryżową,śmietanę,miksujemy z nie wielką ilością wody,Do zmiksowanych składników wlewamy pozostałą część wody.Ustawiamy temp. i gotujemy.Czas 20 min.Pod koniec gotowania dodajemy sok z cytryny.Grzanki z grahamki na maśle i smacznego.

    Ze szczypiorkiem robię i zupa jest smaczna.Jak zrobię z sałata to się wypowiem.

  3. #103

    Domyślnie

    Bije czolem o ziemie i chowam sie ze wstydu gdzie popadnie, ale dzisiaj jestem nie przygotowany.
    Od samego rana chodzilo mi cos po glowie, ze cos mialem zrobic, nieststy przypomnialo mi sie dopiero jak w pracy wlaczylem kompa.
    Obiecuje, ze jutro sie poprawie, a jak dobrze pojdzie to jeszcze dzisiaj wieczorem i podesle ten przepis po konsultacji z moja Pania Domu.
    I jeszcze slowo do niktspecjalny . Pislalem o ryzu mielonym, czyli mozna traktowac go jako make ryzowa o ktorej takze i Ty piszesz. A jesli chodzi o groszek ptysiowy to pelni on dokladnie ta sama role co np. grzanki z grachamki pokrojone w kosteczke. To zalezy jednak juz od gustu, co i jak kto lubi.
    Rowniez salate mozna zastapic nie tylko szczypiorkiem, ale i zielona pietruszka. Nieststy nie przypadla mi jednak taka zamiana do gustu poniewaz nie jestem fanem zielonej pietruszki

  4. #104

    Domyślnie

    Mi znow wylecialo z glowy, a Wy sie nie przypominacie.
    Do zupa-krem z zielonej salaty potrzebyjemy:
    10 duzych lisci salaty
    50ml mleka (5MT)
    100ml wody (10MT)
    90g ryzu
    ok.30g masla
    2 kostki rosolowe
    1-2 lyzeczki vegety ewentualnie innej przyprawy warzywnej
    1/4 lyzeczki mielonego bialego pieprzu
    szczypta mielonej galki muszkatalowej
    Jak to wszystko mamy to w naczyniu miksujacym mielimy ryz 2min/8-9obr. lub na interwale. Nastepnie dodajemy salate i polowe wody (50ml)
    Wszystko miksujemy 15sek/6-8obr. Potem dodajemy reszte skladnikow i gotujemy 12min/90*C/1,5-2 obr.
    Jezeli do zupy uzyjemy wrzacej wody to czas gotowania mozemy skrocic mniej wiecej o polowe. A dla zaostrzenia smaku mozna dodac 4 lyzki soku z cytryny.
    Smacznego.

    Przepis wedlug ksiazki Nowoczesna Gotowanie.

  5. #105
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran Zobacz post
    Mi znow wylecialo z glowy, a Wy sie nie przypominacie.
    Do zupa-krem z zielonej salaty potrzebyjemy:
    10 duzych lisci salaty
    50ml mleka (5MT)
    100ml wody (10MT)
    90g ryzu
    ok.30g masla
    2 kostki rosolowe
    1-2 lyzeczki vegety ewentualnie innej przyprawy warzywnej
    1/4 lyzeczki mielonego bialego pieprzu
    szczypta mielonej galki muszkatalowej
    Jak to wszystko mamy to w naczyniu miksujacym mielimy ryz 2min/8-9obr. lub na interwale. Nastepnie dodajemy salate i polowe wody (50ml)
    Wszystko miksujemy 15sek/6-8obr. Potem dodajemy reszte skladnikow i gotujemy 12min/90*C/1,5-2 obr.
    Jezeli do zupy uzyjemy wrzacej wody to czas gotowania mozemy skrocic mniej wiecej o polowe. A dla zaostrzenia smaku mozna dodac 4 lyzki soku z cytryny.
    Smacznego.

    Przepis wedlug ksiazki Nowoczesna Gotowanie.
    Coś mi się tu nie zgadza albo masz inną miarkę MT.50 ml mleka i 100 ml wody to trochę za mało do zupy w TM.Wydaje mi się ,że 1 MT=50 ml.Może się mylę....... ale zupa krem zupie krem nie równa.

  6. #106

    Domyślnie

    O.K. masz racje zgadza sie 5MT to nie 50, a 500ml i analogicznie 10MT to 1litr, a nie 100ml.
    Podstawowa miarka naszego TM ma 100ml.

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran Zobacz post
    O.K. masz racje zgadza sie 5MT to nie 50, a 500ml i analogicznie 10MT to 1litr, a nie 100ml.
    Podstawowa miarka naszego TM ma 100ml.
    To ile tej wody i mleka?

  8. #108
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    To ile tej wody i mleka?
    Zmierzyłem i miarka MT ma 100ml,czyli do jego zupy potrzeba 500ml=5MT mleka i 1000ml=10MT wody.W moim TM max można zrobić około 1,7 l=1700ml gotowej zupy bo zwiększenie grozi wykipieniem przez otwór na MT.Jest to bardzo istotne przy dobieraniu produktów i powstałej proporcji w stosunku do ilości wody.Jeszcze raz podszeptuję lubiącym gotować zupy.Najpierw miksujemy "zielepachę" a dopiero potem dobawiamy pozostałe składniki i jeszcze małe spostrzeżenie.Według mnie nie ma potrzeby wlewania wrzącej wody .Po co, by skrócić i tak już krótki czas wykonania zupy?Zaraz zacznie nam się warzyć itp.Ale to moje zdanie.Każdy wedle uznania.

  9. #109

    Domyślnie

    Tak dokladnie tak jak pisze przedmowca.
    Jesli chodzi o ta wrzaca wode to jest taka uwaga zawarta w przepisie wiec i ja o tym takze napisalem.
    Prawde mowiac nie bralismy nidy tego pod uwage, zawsze robimy to z pelnym czasem gotowania.

  10. #110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Zmierzyłem i miarka MT ma 100ml,czyli do jego zupy potrzeba 500ml=5MT mleka i 1000ml=10MT wody.W moim TM max można zrobić około 1,7 l=1700ml gotowej zupy bo zwiększenie grozi wykipieniem przez otwór na MT.Jest to bardzo istotne przy dobieraniu produktów i powstałej proporcji w stosunku do ilości wody.Jeszcze raz podszeptuję lubiącym gotować zupy.Najpierw miksujemy "zielepachę" a dopiero potem dobawiamy pozostałe składniki i jeszcze małe spostrzeżenie.Według mnie nie ma potrzeby wlewania wrzącej wody .Po co, by skrócić i tak już krótki czas wykonania zupy?Zaraz zacznie nam się warzyć itp.Ale to moje zdanie.Każdy wedle uznania.
    Dziękuję za uściślenie ilości. Chyba będzie trzeba wypróbować ten przepis

  11. #111
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    Dziękuję za uściślenie ilości. Chyba będzie trzeba wypróbować ten przepis
    Nie ma sprawy.Pokuś pokuś się o wypróbowanie tej zupy tylko zamiast sałaty użyj szczawiu i świeżej bazylii.Doskonałym dodatkiem są grzanki ziemniaczane nic innego jak smażone frytki na głębokim oleju w kształcie właśnie grzanek.Takie grzanki można zrobić z marchewki i selera ,pamiętając by przed ich włożeniem do zupy-krem odsączyć z oleju na ręczniku jednorazowym.Jajo na twardo i smacznego.

  12. #112
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.508
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    dzisiaj piekę keksa, tydzień temu piekłam ciasto "bananowy song".

  13. #113
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Mam termomixa 6 lat i przyznaję że ostatnio przez budowlany brak czasu całkiem o nim zapomniałam, ten wątek zachęcił mnie do odkurzenia sprzęta kiedyś robiłam makowce z lukrem według książki - rewelacja, niestety uczuliłam się na mak w każdej postaci i domownicy na tym cierpią.....

  14. #114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    latem często serwowałam gościom( i nie tylko ) sorbet z szampanem ( owoce i sok z puszki - zamrozić osobno ) w TX rozbijać dodając ok 0,20l szampana
    podawać z łyżeczka i słomką
    Najlepiej smakują gruszki lub brzoskwinie

  15. #115

    Domyślnie

    Witam! Nie chciałabym absolutnie nikogo urazić, ale......tak czytam sobie i czytam - bo przyznam się szczerze, że pierwszy raz o takim cudzie słyszę i mam nieodparte wrażenie,że to wszystko można zrobić nie posiadając cudownego urządzenia za 3 tysiące. Np.: ciasto marchewkowe, aby zrobić wystarczy mikser - wychodzi rewelacyjnie bez thermomixa. Czy się mylę?
    Pozdrawiam

  16. #116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszka Zobacz post
    Witam! Nie chciałabym absolutnie nikogo urazić, ale......tak czytam sobie i czytam - bo przyznam się szczerze, że pierwszy raz o takim cudzie słyszę i mam nieodparte wrażenie,że to wszystko można zrobić nie posiadając cudownego urządzenia za 3 tysiące. Np.: ciasto marchewkowe, aby zrobić wystarczy mikser - wychodzi rewelacyjnie bez thermomixa. Czy się mylę?
    Pozdrawiam
    Oczywiście, że się nie mylisz
    Podobnie można nad morze pojechać pociągiem, zamiast samochodem. Można nawet pojechać rowerem i też się dojedzie

  17. #117

    Wink

    Ajajaj! to wolę rowerem - i zdrowo, i tanio A ile satysfakcji przy tym

  18. #118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszka Zobacz post
    Np.: ciasto marchewkowe, aby zrobić wystarczy mikser -
    30 lat temu nie miałam nawet miksera............ tylko pałka i makutra .....a ciasta ? palce lizać

    pewnie ,że TX nie jest obowiązkowym sprzętem kuchennym ale jak sie go kupiło ( za 4 tys !!!) to się z niego korzysta i chwali pod niebiosa

  19. #119
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Ostatnio jesteśmy na etapie kopytek do obiadów sobotnich gotuję więcej ziemniaków i zostają na niedzielę - w 1,5 minuty ciasto się wymiesi, nawet woda jeszcze nie zdaży się zagotować a kopytka już gotowe

  20. #120
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszka Zobacz post
    Ajajaj! to wolę rowerem - i zdrowo, i tanio A ile satysfakcji przy tym
    Dobrze Ew-ka ci tłumaczy ale i tak tego nie zrozumiesz bo nie masz TX w domciu.Mój zwrócił się chyba ze trzy razy.Jeszcze go ani razu nie naprawiałem.Mam jeden z pierwszych modeli ale spisuje się rewelacyjnie.Ostatnio bardzo dużo czasu poświęcam varomie która potrafi zrobić fajne żarełko.Ty niestety musisz posiłkować się garem i gazą ,ponieważ mixer nic w tym nie pomoże.Warzywa,mięsa,owoce na parze to rewelacja z TX. Powstały wywar ze skroplin z w/w daje nam całkiem całkiem smaczną zupkę.

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony