dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 62
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1221
  1. #1
    Guest

    Domyślnie jakie macie tarasy

    pochwalcie się tarasami- interesuje mnie czy ktoś ma drewniany i czy nie żałuje tej decyzji- ale chętnie poczytam o innych technologiach

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    stander

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeszcze nie mamy, bo dopiero wyrosły nam fundamenty, ale planujemy po prostu taras ziemny. Piasek, trochę humusu, trawka, gdzieniegdzie kamienne płyty. Z czasem może jakieś zadaszenie, albo i nie... To zależy jak się sprawdzi.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam drewniany.
    Niestety, dopiero w planach...
    Pozdr.Aga

  4. #4

    Domyślnie

    Ja na wiosnę rozpoczynam budowę naszego tarasu, który ma być z drewna. Na razie w zadaszonej części przeznaczonej na taras ok. 18 m kw. wysypałem żwirek. Już latem ubiegłego roku podczas budowy mogłem się przekonać, że zadaszony taras to rewelacyjne rozwiązanie. Na okres letni faktycznie stanowi przedłużenie salonu, gdzie nawet podczas deszczu można spokojnie zjeść posiłek, czy zrobić grila i nie przeszkadza nawet największy upał. Zimą to bardzo praktyczny podręczny magazyn na drewno do kominka.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Ja też chciałabym mieć taki taras Teraz jest wylana wylewka a na to zamierzamy położyć legary i dechy drewniane - pytanie tylko z jakiego drewna? Podobno najlepsze jest egoztyczne ale straszliwie drogie

  6. #6

    Domyślnie

    W projekcie domu, jaki mam zamiar zacząć budować w tym roku jest zadaszony taras. Finalnie wykończony płytkami. Dom ma bardzo dużo elementów wykonanych z drewna i taras również taki będzie. Uwazam że dużo lepiej pasował bedzie, a po za tym jestem gorącym zwolennikiem drewnianych okładzin.
    Nie mogę sobie pozwolić na nie w domu- Ogrzewanie Podłogowe, więc taras jak najbardziej.

  7. #7

    Domyślnie

    Oczywiście egzotyczne drewno byłoby najlepsze, ale nasza impregnowana ciśnieniowo sosna też wytrzyma niejedno. Słyszałem również o specjalnie przygotowanym drewnie tzw. termowood, które doskonale nadaje się na tarasy a nie jest tak drogie jak egzotyki.

  8. #8

    Domyślnie

    Myślełem o drewnie z naszej ojczyzny, ale kolor ciekawy...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    mik a gdzie można takie drewno dostać?

  10. #10
    w
    Guest
    w

    Domyślnie

    Ja mam taras z kostki betonowej obramowanej kostką granitową (wys 50 cm). Fakt drewno jest bardzo ładne ale z trwałością ciężko. Niestety taras nie jest zadaszony.
    w.

  11. #11
    Rysiek S.
    Guest
    Rysiek S.

    Domyślnie

    JAKO ŻE MAM DOM PODPIWNICZONY TO TARAZ JEST CZĘŚĆIA PIWNICY. WYMROWANY W CAŁOŚCI 3 M. SZEROKI 10 M. DŁUGI - COŚ PIĘKNEGO - MNÓSTWO PRZYJEMNYCH MOŻLIWOŚCI.
    PONAD TO POD TARASEM ( W PIWNICY MAM DUŻĄ SIŁOWNIE- W PLANIE)

  12. #12

    Domyślnie

    Ja mam taras klasyczny betonowy a na to płytki, Łatwy do utrzymania w czystości i trwały.

  13. #13

    Domyślnie

    Mam w planach taras nad garażem i na parterze na długość salonu, ale niestety niezadaszony i nie drewniany.

    Czy macie pomysły jak estetycznie osłonić taras choć częściowo, by można było z niego skorzystać przy każdej pogodzie??
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rysiek S.
    JAKO ŻE MAM DOM PODPIWNICZONY TO TARAZ JEST CZĘŚĆIA PIWNICY. WYMROWANY W CAŁOŚCI 3 M. SZEROKI 10 M. DŁUGI - COŚ PIĘKNEGO - MNÓSTWO PRZYJEMNYCH MOŻLIWOŚCI.
    PONAD TO POD TARASEM ( W PIWNICY MAM DUŻĄ SIŁOWNIE- W PLANIE)

    Rysiu daj info na maila jak sobie poradziłeś z izolacją tarasu nad piwnicą - nic Ci nie cieknie?

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Ja planuje taras murowany okładany gresem (28 m2 ). Jest częściowo zadaszony. Taras będzie z jednym schodkiem. Po zejściu z pierwszego tarasu będzie drugi , tym razem wybrukowany z wymurownym grillem.

    Paty.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał anekri
    Mam w planach taras nad garażem i na parterze na długość salonu, ale niestety niezadaszony i nie drewniany.

    Czy macie pomysły jak estetycznie osłonić taras choć częściowo, by można było z niego skorzystać przy każdej pogodzie??
    Dobrym sposobem wydaje się markiza z tkaniny - wysuwa się do chyba maksymalnie 3m, szerokość chyba 6m. Cena za taki zestaw to ok. 3tys.zł (o ile pamiętam z Budmy)

  17. #17

    Domyślnie

    O Thermowood było już na forum. Trochę informacji znalazłem na www.finnforest.pl[/url]

  18. #18

    Domyślnie

    Dzięki [/b]GrzegorzS
    Dobrze pamiętałeś- markizy BUDMY. Fajna sprawa

    Tylko przydatne raczej na słoneczko, a co przy deszczyku?? kiełbaski na grillu mi zaleje
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  19. #19

    Domyślnie

    U rodziny w gorach w domku letniskowym - drewniany. Deski swierkowe pomalowane lazurem (bo lakier podobno łuszczy sie, a lazur "oddycha") - kanty sie wytarły blyskawicznie - po 2 sezonach do kompletnego odnowienia.
    Za to u mnie - taraz zadaszony (prawie 20 mkw, można leżeć w cieniu i piwo pić) - płytki.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  20. #20

    Domyślnie

    ja mam taras betonowy, jakieś 4x3m. Jset spoko. grille, impry i tak dalej..... wyłoziny płytkami. Zależy jeszcze w jakiej technologi budujesz dom. Jak drewniany to pasuje drewniany,a jak murownay to betonowy. Takie mam zdanie. Betonowy poza tym łatwiej konserwować i czyscic, a drewno moze prochniec i gnić...........
    wieczór

Strona 1 z 62

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony