dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    płomyk

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Wiertarka udarowa

    Witam. Panowie potrzebuje wiertarki udarowej do użytku domowego. Będzie używana sporadycznie, teraz muszę wywiercić w betonie 4 otwory i kilka w drewnie. W związku z tym mam pytanie czy wystarczy np Kinzo 710W lub Perles 600W? Kupię dobre wiertła. Czy uda mi się podziałać tańszym sprzętem, czy muszę kupić Boscha lub Makite? Co mi polecacie?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie Re: Wiertarka udarowa

    Cytat Napisał płomyk
    Witam. Panowie potrzebuje wiertarki udarowej do użytku domowego. Będzie używana sporadycznie, teraz muszę wywiercić w betonie 4 otwory i kilka w drewnie. W związku z tym mam pytanie czy wystarczy np Kinzo 710W lub Perles 600W? Kupię dobre wiertła. Czy uda mi się podziałać tańszym sprzętem, czy muszę kupić Boscha lub Makite? Co mi polecacie?
    wiertła sa wazne ale zeby wywiercic w betonie jest tez potrzebny dobry udar! kup Boscha z wymiennym wrzecionem (sds + zwykłe zaciskowe) i bedziesz jej uzywał do konxca zycia i bedziesz zadowolony. Ja uzywam Boscha GBH 2-24 DFR zawodowo od ponad 4 lat i oprocz tego ze brudna to smiga jak nowka i bez problemu radzi sobie z przewiertami przez zelbetony... najwiecej wierce wiertłem fi 6 i uzywam wiertła boscha..i 1 wierło starcza mi na min 1 rok,w wierce bardzo duzo i czesto i kołki wbijam tez wiertlem bo nie chce mi sie ich wkrecac.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    płomyk

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jestem amatorem. Potrzebuje wiertarki uniwersalnej (beton i drewno) a nie młotowiertarki.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    teraz muszę wywiercić w betonie 4 otwory i kilka w drewnie. W związku z tym mam pytanie czy wystarczy np Kinzo 710W lub
    wystarczy...

  5. #5

    Domyślnie

    Kiedyś stałem przed podobnym dylematem dużo czytałem na forum o wiertarakach, które dobre które złe. Tak się zabierałem do kupowania kiedy to mój ojciec przyniósł z marketu jakaś czerwoną wiertare z promocji za 49 zł. Wiertara ta jest co prawda troche ciężka, ale ma dwa biegi szybki i wolny do przestawiania, czuły spust jak naciskasz mało to kręci powoli no i przełącznik udar/zwykły. Montowałem na niej takie duze wiertło do betonu chyba z 30 cm miało, ale ze stropem kiepsko sobie radziła. Porzyczyłem wiec od brata Skilla SDS poszłu dużo lepiej. Ale żeby nie było, tą czerwoną wiertarą robie wszystko. Otwory w pustakach, drewnie, metalu. Przewiercałem otwory na wylot w pustakach żeby kanał wentylacyjny wyprowadzić. Montowałem do niej mieszak do betonu i zapraw klejowych do styropianu. Montowałem ruszt pod płyty g-k, przykręcałem płyty g-k ( troche ciężka i niewygodna ale się dało ). Naprawde ekstra się sprawuje. A to wszystko dzięki tym dwum biegą, bo na zwykłej wiertarce to nie przykręcisz płyty g-k, a jak włożysz mieszalnik to ci wszystko wychlapie.
    Wniosek, jak chcesz zrobić przepusty w stropie to porzycz jakąś młotowiertarkę, albo jakiegoś SDS od znajomego. A sobie kup jakąs dwubiegową wiertareczkę

  6. #6

    Domyślnie

    Od wielu lat używam Kinzo i marketową za 29zł.
    W Kinzo dwa lata temu wymieniłem zjechane duże trybo a w marketowej szczotki.Biorąc pod uwagę to,ile się napracowały mogę ocenić obie na czwórkę z plusem.Do stropu pożyczyłem starą Celmę (ten cięższy model).Szło jak po maśle.Ale jednak młotowiertary żaden udar nie przebije.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  7. #7

    Domyślnie

    Majsterkuję przy domu od wielu lat, za cenę przeciętnego Boscha kupisz 5 Kinzo czy innej maści, 700 Watt wystarczy na pewno, ja wierciłem przepust pod autom. podlewanie ogrodowe, fundament 50 cm cegła pełna , żeby wywiercić otwór 10cm musiałem nawiercić wiele po obwodzie, kupiłem wiertło 60 cm chińskie za 4zł ! i dalej do wiercenia , po 1,5 godz było po robocie, wiertło całe wiertara też żyje. Używam jej już 3 rok. Tak samo ze szlifierką kątową, jak ma się nieco wyczucia w rękach i nie przegrzewa się się narzędzi to mogą długo służyć, a wrazie czego nie żal wyrzucić.

  8. #8

    Domyślnie

    a dobra wiertarko wkrętarka akumulatorowa jakie powinna mieć napięcie. Słyszałem ze 12V (najbardziej popularne) to za mało

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał popi
    a dobra wiertarko wkrętarka akumulatorowa jakie powinna mieć napięcie. Słyszałem ze 12V (najbardziej popularne) to za mało
    Mam taką http://www.elektronarzedzia.ive.pl/i...e_proddet.html
    bardzo dobre akumulatory jak i wkrętareczka,nigdy mnie nie zawiodła
    22-10-2005 dzień rozpoczynający budowę.
    09-12-2006 W końcu przeprowadzka

  10. #10

    Domyślnie

    MAKITAmówi samo za siebie. Dzięki za link. Przyda się

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    płomyk

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Chodziło mi o to czy jeśli korzysta ktoś z wiertarki raz na rok to czy ma sens kupowanie markowego sprzętu. Chyba kupię coś chińskiego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony