dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1

    Domyślnie Pilarka spalinowa Stihl czy Partner ?- dylemat

    Witam.
    Zamierzam kupić pilarkę spalinową - taką do przydomowych prac (przygotowywanie drewna opałowego do kominka, przycinanie krokwi i desek, sporadycznie ścinka pojedyńczych drzew itp.)
    Mam ograniczony budżet: max 600-700 pln.
    Byłem w Stihl-u i Husqvarnie.
    W tym pierwszym jest promocja na najmniejszy model (Stihl MS 170 - 1.8 KM) za 699zł. W Husqvarnie nie łapię się na żaden model (najtańsza za ~999 pln - 2.2 KM - nie ma na razie jej w promocji, a o mniejszej mocy (tańszych) nie mają). Polecili mi "Partner-a" - podobno robią to "pod jednym dachem" -tańszy odpowiednik "H" (jest na to serwis i części zamienne). Do 700 zł mogę kupić pilarkę "P"o mocy 2.2 KM. Na co się zdecydować
    Stihl 1.8 KM czy Partner 2.2 ?!!

  2. #2

    Domyślnie pila

    Witam. wybierasz z gornej pólki ale jest taka firma z Niemiec ktora robi równie dobre pily a marze nawet lepsze mam jez 6lat i same plusy przemysl to .Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie pila

    nie podałem nazwy firmy SOLO.

  4. #4

    Domyślnie Re: pila

    Cytat Napisał andrzej111
    nie podałem nazwy firmy SOLO.
    Bo to chyba wygląda tak ,że Stihl i Solo to tak jak Husqvarna i Partner. Tylko czy cena (niższa) tych tańszych odpowiedników wynika np tylko z tego, że ci drudzy mniej się reklamują, czy ma mimo wszystko odbicie w jakości?

  5. #5

    Domyślnie

    Też miałem dylemat, wybrać husqvarne czy partnera. Mi sprzedawca powiedział że partner to są starsze wersje husqvarny. Mój kumpel ma partnera i ogólnie nie narzeka, ale ja kupiłem husqwarne.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam piłę Partner 351 juz 9 lat!!! i nie narzekam. Leję paliwo, ostrzę łańcuch i regularnie ją czyszczę.ALe ostatnio miłem okazję używac Stihla 018 czy cos takiego i powiem że jestem zachwycony. Piła sama tnienie trzeba wkładac siły. Jakbym miał kupowac nastepna pilarkę chyba bym wybrał Stihla. Pozdrwiam.

  7. #7

    Domyślnie

    ja mam stihla 23 i jestem baaaardzo zadowolony.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Guzu
    Mam piłę Partner 351 juz 9 lat!!! i nie narzekam. Leję paliwo, ostrzę łańcuch i regularnie ją czyszczę.ALe ostatnio miłem okazję używac Stihla 018 czy cos takiego i powiem że jestem zachwycony. Piła sama tnienie trzeba wkładac siły. Jakbym miał kupowac nastepna pilarkę chyba bym wybrał Stihla. Pozdrwiam.
    To że piła dobrze tnie nie zalezy od jej marki, tylko od tego jak ostrzysz łańcuch. W tym Stihlu pewnie zrobione to było prawidłowo.

    Husqvarna - wykupiła kiedyś Partnera, dlatego są w jednej sieci
    Stihl - nie ma pod swoim szyldem innych "innych" pilarek
    Solo - dobre pilarki, tylko mniej znane.

    Stihl czy Partner - nie odpowiem, mimo, że związany jestem ze Stihlem. Prawda jest taka,. że i jedna i druga będą dobrze chodziły, jeżeli:
    - nie będziesz nikomu pożyczał
    - będziesz używał dobrych olejów i benzyny z dobrego źródła
    - będziesz prawidłowo ostrzył łańcuch

    P.s. Jeżeli już Stihl, to weź MS180, moc niewiele większa, ale inny łańcuch tnący. "Grubszy" Przekłada się to na sprawniejsze cięcie i mniej częste wymiany łańcucha.
    Tu była reklama.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    richard.r

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Popieram wypowiedż Marzina jak się dba to się ma i również polecam
    Stihl MS 180 kupiłem 2 lata temu i jestem bardzo zadowolony super zapalanie i lekka jak piórko drobne drewno można pociąć nawet jedną ręką naprawdę polecam
    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie Re: Pilarka spalinowa Stihl czy Partner ?- dylemat

    Cytat Napisał adiz1
    Witam.
    Zamierzam kupić pilarkę spalinową - taką do przydomowych prac (przygotowywanie drewna opałowego do kominka, przycinanie krokwi i desek, sporadycznie ścinka pojedyńczych drzew itp.)
    Mam ograniczony budżet: max 600-700 pln.
    Byłem w Stihl-u i Husqvarnie.
    W tym pierwszym jest promocja na najmniejszy model (Stihl MS 170 - 1.8 KM) za 699zł. W Husqvarnie nie łapię się na żaden model (najtańsza za ~999 pln - 2.2 KM - nie ma na razie jej w promocji, a o mniejszej mocy (tańszych) nie mają). Polecili mi "Partner-a" - podobno robią to "pod jednym dachem" -tańszy odpowiednik "H" (jest na to serwis i części zamienne). Do 700 zł mogę kupić pilarkę "P"o mocy 2.2 KM. Na co się zdecydować
    Stihl 1.8 KM czy Partner 2.2 ?!!
    Jeśli pilarka ma służyć tylko do drobnych prac to nie ma znaczenia którą kupisz.
    Zarówno z "Partner-a" jak i z "Stihl-a" będziesz zadowolony.
    Miałem okazję pracować wszystkimi wymienionymi pilarkami, łącznie z "Husqvarną", muszę przyznać, ze jednak "H" jest najlepsza, nie do zajechania (oczywiście przy właściwej eksploatacji). "Stihl" wydawał mi się trochę zbyt delikatny i niestety łańcuch szybko się "wyciągał", nie wiem czy to typowe czy tylko w tym modelu, dlatego pewnie wybrałbym "Partner-a" za tą samą cenę.

  11. #11

    Domyślnie Re: Pilarka spalinowa Stihl czy Partner ?- dylemat

    Cytat Napisał slawek_wlkp
    Miałem okazję pracować wszystkimi wymienionymi pilarkami, łącznie z "Husqvarną", muszę przyznać, ze jednak "H" jest najlepsza, nie do zajechania (oczywiście przy właściwej eksploatacji). "Stihl" wydawał mi się trochę zbyt delikatny i niestety łańcuch szybko się "wyciągał", nie wiem czy to typowe czy tylko w tym modelu, dlatego pewnie wybrałbym "Partner-a" za tą samą cenę.
    A jakimi modelami pracowałeś? I ile to trwało? 10 minut, godzinę, dzień, miesiąc, rok? Porównać można tylko pilarki podobnej mocy i wagi z podobną podziałką łańcucha i co najważniejsze z tej samej grupy przeznaczenia. Nie można porównywać Stihla 023 do Hysqvarny 254 i odwrotnie. Profesjonalna do profesjonalnej. I w długim okresie czasu w tych samych warunkach.

    Wyciąganie się łańcucha - rzecz względna. Zalezy od: zastosowanego oleju, ustawienia pompki olejowej (o i le jest taka opcja) rodzaju ciętego drewna, zanieczyszczeń w tym drewnie, i najwazniejsze: prawidłowości naostrzenia łańcucha.
    Tu była reklama.

  12. #12

    Domyślnie

    Posiadam od dwóch lat partnera 371 działa bez zarzutu, ma jedną wadę jest dośc ciężka w porównaniu ze Stihlem. Pod względem cięcia nie ma większej różnicy (jeśli jest odpowiednio naostrzony łańcuch i dobrze wyregulowana). Patrząc z perspektywy czasu nie żałuję zakupu, ale wybierając jeszcze raz zastanowiłbym się czy na takie potrzeby "przydomowe" nie wybrałbym piły tańszej mniej znanej marki np. z 3 letnią gwarancją
    Edzio i Zibi

  13. #13

    Domyślnie Re: Pilarka spalinowa Stihl czy Partner ?- dylemat

    Cytat Napisał Marzin
    A jakimi modelami pracowałeś? I ile to trwało? 10 minut, godzinę, dzień, miesiąc, rok? Porównać można tylko pilarki podobnej mocy i wagi z podobną podziałką łańcucha i co najważniejsze z tej samej grupy przeznaczenia. Nie można porównywać Stihla 023 do Hysqvarny 254 i odwrotnie. Profesjonalna do profesjonalnej. I w długim okresie czasu w tych samych warunkach.

    Wyciąganie się łańcucha - rzecz względna. Zalezy od: zastosowanego oleju, ustawienia pompki olejowej (o i le jest taka opcja) rodzaju ciętego drewna, zanieczyszczeń w tym drewnie, i najwazniejsze: prawidłowości naostrzenia łańcucha.
    Pracowałem w Szwecji w okresie wakacyjnym 7-10 lat temu i miałem okazję używać różnych pilarek (modeli dziś nie pamiętam). Były to zarówno profesjonalne jak i do zastosowań domowych, oczywiście Husqvarny i Partner.
    Muszę przyznać, ze mimo intensywnej pracy w ciężkich warunkach pilarki spisywały się znakomicie a nie były nowe, miały 5-7 lat.
    Stąd moja opinia o tych pilarkach.

  14. #14

    Domyślnie Re: Pilarka spalinowa Stihl czy Partner ?- dylemat

    Cytat Napisał slawek_wlkp
    Pracowałem w Szwecji w okresie wakacyjnym 7-10 lat temu i miałem okazję używać różnych pilarek (modeli dziś nie pamiętam). Były to zarówno profesjonalne jak i do zastosowań domowych, oczywiście Husqvarny i Partner.
    Muszę przyznać, ze mimo intensywnej pracy w ciężkich warunkach pilarki spisywały się znakomicie a nie były nowe, miały 5-7 lat.
    Stąd moja opinia o tych pilarkach.
    Widzisz, to nie jest dobra baza do porównań. Ale nie ulega wątpliwości, że Husqvarna jest i kiedyś Partner był, dobrym sprzętem. Napisałem "kiedyś", bo byli oddzielną firmą z własną pełną linią produkcyjną. W tej chwili Partner to "drugi" tańszy rzut urządzeń. Coś jak Bosch zielony i niebieski. Ten najtańszy Partner w sieci Husqvarny jest tylko po to, żeby nie oddawać pola Stihlowi.

    Niestety nie można zaliczyć mnie do obiektywnych, bo od ponad 10 lat mój ojciec ma sklep ze Stihlem i serwis, a ja mam za sobą dziesiątki godzin spędzonych w warsztacie. Tych Partnerów, że względu na niską cenę i wysoką sprzedaż na rynku jest full, więc i nie raz zdarzało się mieć je na stole operacyjnym.

    Nie jestem pewien, czy nasza gadanina pomoże koledze dokonać wyboru.
    Tu była reklama.

  15. #15

    Domyślnie Re: Pilarka spalinowa Stihl czy Partner ?- dylemat

    Cytat Napisał Marzin
    Nie jestem pewien, czy nasza gadanina pomoże koledze dokonać wyboru.
    Niestety, chyba masz rację ....
    A swoją drogą to szkoda, że nie mamy takiego polskiego "Stihl-a" albo "Husqvarny" ale tak z "krwi i kości"

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cześć
    Mam stary blisko 10 letni model Stihla, bodajże '21'.
    Niczego innego bym nie kupił. Nigdy sie nie zepsuła. Raz wymieniana świeca.
    Dolewane paliwo i olej do smarowania łańcucha. No i ostrzenie łańcucha.
    Cudowne narzędzie, a sporo sie nią naciąłem drzew w lesie. Największa średnica jaką przecinałem to ok. 60 cm grusza.
    Jestem b. zadowolony.

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  17. #17

    Domyślnie

    Nie ma co prawda pilarki....jest w najblizszych planach, ale ma inne narzedzia stihla...profesjonalna kosa spalinowa, kosiarka do trawy.
    Moge z całą odpowiedzialnością powiedzieć......sprzęt super !!!!!!!

  18. #18

    Domyślnie

    Ja osobiscie uzytkuje Husqvarne 340 i jestem bardzo zadowolony, trzeba tylko po sezonie oddac pilarke do przegladu i czyszczenia. Ogromnym plusem jest serwis- ukrecilem korek wlewu oleju- nie bylo zadnego problemu z zakupem nowego. Dodam jeszcze sugestie aby nie mieszac benzyny z olejem "na zapas"- pilarka na starej benzynie nie chce zapalac, nie ma tego problemu ze swieza mieszanka.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał basset
    Ja osobiscie uzytkuje Husqvarne 340 i jestem bardzo zadowolony, trzeba tylko po sezonie oddac pilarke do przegladu i czyszczenia. Ogromnym plusem jest serwis- ukrecilem korek wlewu oleju- nie bylo zadnego problemu z zakupem nowego. Dodam jeszcze sugestie aby nie mieszac benzyny z olejem "na zapas"- pilarka na starej benzynie nie chce zapalac, nie ma tego problemu ze swieza mieszanka.
    I to jest pomysł na podjęcie decyzji. Niech kolega adiz1 sprawdzi który z dilerów ma lepszy serwis i dobre zaopatrzenie w części! Bo prawda jest taka, że i jedno i drugie będzie chodziło.
    Tu była reklama.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    .. Niech kolega adiz1 sprawdzi który z dilerów ma lepszy serwis i dobre zaopatrzenie w części! Bo prawda jest taka, że i jedno i drugie będzie chodziło.
    Klamka zapadła, zdecydowałem się i kupiłem "Partnera" 2.2 KM. Cena identyczna jak najmniejszego Stihla 1.8 KM ( 699 pln). Oglądałem jednego i drugiego. "Niemiec" wydał mi się delikatniejszy i przynajmniej z zewnątrz mniej dopracowany (np. na plastikowej obudowie nadlewy - zupełnie jak na marketowej chińszczyźnie - dziwnie wyglądała na tym naklejka "made in Germany"). Nawet sprzedawca/serwisant Stihla nie ukrywał, że ten najtańszy model to sprzęt do wąskich zastosowań, delikatnych prac. Specjalnie nawet nie namawial do zakupu - zrezygnowałem. Partner daje 2 lata gwarancji (pod warunkiem pełnego przeglądu po roku użytkowania ~50z). Ten sam serwis co Husqvarny, są części zamienne itd.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony