dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 19
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 380
  1. #321

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edybre
    Cytat Napisał Jola z Melisy
    Cytat Napisał agatasw1
    płytki w salonie chce śnieżno białe i duże a może ktoś poleci firme
    Dobrze się zastanów. Gres polerowany praktyczny nie jest. Tzn. bardzo trudno utrzymać go w czystości, a tylko idealnie błyszczący wygląda pięknie. Jeszcze jak chcesz śnieżnobiały, to już zupełna masakra. Wiem co mówię, bo mam w salonie i jadalni ponad 50 mkw i piaskowy a nie biały. Roboty po kokardę.
    No dokładnie tak. Mam tylko 35 m gresu polerowanego jasnego beżu (jadalnia, kuchnia i hol) i mam co robić. Dziękuję Bogu, że w wiatrołapie położyłam szkliwiony.
    A ja mam właśnie biały i też podpisuję się pod NIE dla gresu polerowanego. Z chęcią kopnęłabym w tyłek gościa, który to dziadostwo wymyślił, a potem siebie za to że na własne życzenie i za własne pieniądze dałam go sobie w domu położyć

  2. #322

    Domyślnie

    Dziewczyny, ja nie wiem, co wy chciecie od tych gresów, ja miałam terrakotę w kolorze ceglastym przez kilka lat, zbiłam i od półtora roku mam jasny poler, trójkę dzieci, rottweilera, duże okna na wprost wejścia, od zachodu i NIE NARZEKAM. Poważnie Odkurzam i myję wodą z octem, mopem na kiju, bez żadnych ceregieli Co jakiś czas gąbką Jana przecieram fugi (3-4 razy do tej pory od położenia). Ból mam tylko jak suka gubi sierść, bo gdzie nie legnie, jak wstaje mam czarny dywanik Gres ok 100m - kuchnia, salon, wiatrołam, przedpokój, plus schody w ciemnym polerze, dla odmiany

    Za każdym razem jak czytam o kłopotach sprawdzam u mnie i jest ok. to nie dowierzam Mam tyle samo roboty, co przy poprzedniej podłodze a wygląd: niebo a ziemia Jedynie w kuchni od czasu do czasu po pryskającym smażeniu biorę szmatkę z mikrofibry i wycieram plamki z tłuszczu z podłogi, bo faktycznie jak się rozniesie to zostają ślady.

    Chodzimy w skarpetkach bo tak wygodniej Psu wycieram łapy po powrocie z podwórka, jak leje, a i to nie zawsze, bo wystarczy, że robię za oddźwierną przy wszystkich oknach tarasowych to mi się już kolejny raz schylać nie chcie.

    Gres jasny krem, ceramstic, więc chińszczyzna, ani razu nie pomyślałam że żałuję.
    Rottweiler to morderca....bo pożera ludziom serca. Tylko raz popatrz na niego, a już zawsze będziesz jego

  3. #323

    Domyślnie

    I naprawdę pielęgnacja jasnego poleru zabiera Ci tyle samo czasu i siły co mycie ceglastej terakoty??? Ja swój gres w wiatrołapie (grązowiasto-ciapaty) mogłabym myć raz w roku i byłoby O.K. a poler to najlepiej co 2-3 dni.

  4. #324

    Domyślnie

    Ja swój gres myłam dwa dni temu i dziś nadaje się do ponownego mycia. To mycie to jeszcze pół biedy, ale czym bym nie myła zostają smugi, które trzeba docierać, a to już masakra. Dodam, że pies nie wchodzi do salonu i nikt u nas nie chodzi w butach.

  5. #325

    Domyślnie

    Ja swój dzisiaj umyłam więc na razie wygląda o.k.

  6. #326

    Domyślnie Gres polerowany

    Witam. Szepnijcie słówka ,jaki gres wybraliście ,a jaki wybralibyscie po poźniejszym użytkowaniu waszego koloru.Jaki kolor lepiej wygląda ;jasny,ciemny,jasny głądki czy w jakies pręgi.Pomóżcie ,bo do końca tygodnia mam juz zadecydowac.Do tej pory podobał mi sie jasny ,jaśniuteńki popiel-beż(z serii Marni Modermi 001),ale zaczynam nabierać wątpliwości czy aby nie zbyt jasny,na którym będzie wszystko widać.Dodam ,że ten gres będę miała przedpokój,kuchnia i łazienka.Chodzi mi ,aby osiągnąć efekt wizualny i porządkowy...

  7. #327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Tu szeptali o tym w wielu wątkach:

    http://www.google.com/search?hl=pl&r...2&lr=&aq=f&oq=


  8. #328

    Domyślnie

    zona i ja wybralismy taki do przedpokoju i kuchni
    http://www.cersanit.com.pl/katalog.p...z_gl=7&lang=pl
    ale jestem ciekaw, czy sie sprawdzi gres polerowany, czy nie bedzie za sliski

  9. #329

    Domyślnie

    Przedpokój, kuchnia i łazienka. No to będziesz mieć przerypane. Nie ma trudniejszych do utrzymania w czystości płytek niż poler. I to jeszcze chcesz je dać w takich miejscach? Ja mam w salonie i jadalni i klnę przy wiecznym myciu i docieraniu. Gdybym miałą to jeszcze w kuchni i wiatrołapie to już całkowita złamka.

  10. #330

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jola z Melisy
    Przedpokój, kuchnia i łazienka. No to będziesz mieć przerypane. Nie ma trudniejszych do utrzymania w czystości płytek niż poler. I to jeszcze chcesz je dać w takich miejscach? Ja mam w salonie i jadalni i klnę przy wiecznym myciu i docieraniu. Gdybym miałą to jeszcze w kuchni i wiatrołapie to już całkowita złamka.
    To co byś mi poradziła,położyć w tych miejscach,abym jeszcze miała czas wyjśc z domu,a nie latac ze szmata i docierac ,docierac.......

  11. #331

    Domyślnie

    Utrzymanie gresu zależy od kilku rzeczy .Jaki to gres(kolor).Czy jest impregnowany. Jak jest położony.Generalnie do gresu musisz sobie kupić miotłe z gumowym włosiem i mopa z mikrofibry.Drugi temat gres musi być impregnowany.Polecam materiały Sopro.W razie pytań pisz na PW
    Pozdrawiam Pablo

  12. #332

    Domyślnie

    Jessssuu! A ja sobie durna baba wybrałam Arkesię na cały dół ( salon, kuchnia, jadalnia)!!!!!!!!

    I co już do końca życia na szmacie, buuu

    A może ten gres jest ok? Ma ktoś z was?? Jest nadzieja????

    P.S. Idę szukać wątku o czyszczeniu tego g..wna
    Już mam dość zimy!!!!!!!!!!!!!!!

  13. #333

    Domyślnie

    A jeszcze mam jedno pytanie. Jak z tą impregnacją. Impregnować przed położeniem fug czy po fugach?
    Już mam dość zimy!!!!!!!!!!!!!!!

  14. #334

    Domyślnie

    Fachowiec mi powiedział, że impregnacja po położeniu a przed fugowaniem

    Ps: wybrałam Kando Bianco poler ( jadalnia, salon) i Grys satyna ( kuchnia, wiatrołapy) NIc innegi nie wpadło mi w oko, więc mam nadzieję jednak nie jeździć wiecznie na ścierze

  15. #335
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    agatek751, tak jak mowi izaa jest najlepiej. Duzo o impregnacji mozna przeczytac tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/gres-pole...nie,t38839.htm

    Boni55, sporo na temat gresu polerowanego znajdziesz tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/post55991...hlight=#559919

    Mam bezowy gres polerowany w salonie, jadalni, holu, kuchni i wiatrolapie. Od razu wyjasniam, ze jest to wysokogatunkowy gres wloski a nie wyrob "no name". Polozony 8 lat temu, uzytkowany od 6.5 roku.
    Wnioski:
    Sprawdzil sie w pomieszczeniach czystych i suchych, czyli salonie, jadalni i holu.
    Natomiast, jak dla nas, totalna porazka w wiatrolapie (przykrylismy go wykladzina podlogowa juz kilka dni po przeprowadzce) oraz kuchni (codzienne, czasami kilkukrotne mycie mopem). Przy nastepnym wiekszym remoncie zdzieramy go w tych dwoch pomieszczeniach i polozymy jakas normalna terakote - tak jak mamy w lazienkach.

  16. #336
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arbea

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    105

    Domyślnie podłoga gres polerowany wysoki połysk

    Chciałam zaczerpnąć informacji od osób które taką podłogę posiadają w domu, mieszkaniu.
    Jak to się sprawuje w użytkowaniu i przede wszystkim czy się nie rysuje, czy nie jest śliska taka podłoga. I przede wszystkim jak wygląda mycie takiej podłogi, bo czytałam że trzeba ją do sucha wycierać żeby nie było śladów/zacieków

    Szukam płytek w wysokim połysku ale w małym formacie, najlepiej 30x30 może macie jakieś namiary

    Dziękuję Wam za informację

  17. #337

    Domyślnie

    O polerach było tu już tyle, że można by książkę napisać Wpisz sobie w forumową wyszukiwarkę "gres polerowany" i wyskoczy Ci z kilkadziesiąt tematów do poczytania

  18. #338

  19. #339
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bloodyandy

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Pan który kładzie nam płytki (Arkesia Beige Paradyż Poler) porysował je w trakcie poprawiania fugi epoksydowej papierem ściernym.

    Płytka wygląda na nieuszkodzoną, ale pod światło widać wyraźnie nachodzące na siebie gęste rysy - w efekcie w tych miejscach płytka jest matowa.

    Czytałem, że można użyć pasty polimerowej twardej - ale nie wiem czy to da jakiś efekt. Na razie dogadałem z nim wymianę na jego koszt - ale szkoda tych wszystkich płytek i jego pracy.

    Może da się jeszcze uratować te płytki?

    Bardzo proszę o pomoc.

    Z góry dziękuję

  20. #340
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jurgill

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich zachwyconych Arkesią w polerze .Do dziś też się do nich zaliczałem ponieważ mam je położone w kuchni na podłodze i pomiędzy szafkami są naprawde ładne więc postanowiłem położyć je w salonie i przedpokoju .Udałem się więc do TGS Bytom i zakupiłem całą partię by był ten sam odcień .Jakie było moje zaskoczenie jak zawołał mnie kafelkarz i stwierdził ,że te akurat płytki są wygięte (banan) na powierzchni o jakieś 5 mm na długości 60cm i nie da się ich ułożyć na mijankę bo będzie to bardzo znaczne. Złożyłem reklamację u producenta ,14-tego dnia zjawił się przedstawiciel Paradyża i stwierdził ,że rzeczywiście są krzywe ale musi zabrać jedną do badania i da odpowiedź czy reklamacja będzie uwzględniona. Dzisiaj dostałem odpowiedź ,że płytka Arkesia Beige Poler mieści się w granicach normy producenta i miałem pecha ,że trafiła mi się partia z górnej granicy normy i reklamacji nie uwzględnią .Nadmienię ,że była to 1 klasa i poprzednie płytki które kupiłem do kuchni były prościutkie ,czyli się da zrobobić proste.Chciałem wszystkich ostrzec przy kupnie płytek 60 x60 z paradyża by zwracali uwagę na płaskość powierzchni może producent zmieni swoje zdanie i przestanie twierdzić ,że trochę krzywe też jest proste jak straci pare set złotych z kieszeni . Ja już płytek z paradyża nie chcę widzieć i szukam innej firmy co ma gres polerowany jeśli możecie coś polecić to będę wdzięczny.

Strona 17 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony