dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 19
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 380
  1. #301

    Domyślnie

    Może się zdarzyć to, co u nas- pęknięta 1 płyta i kilka się rusza fuga 2mm. Daliśmy fugę Kerakoll 0-8mm dla podług podgrzewanych a i tak płytki się sypią i na wiosnę będziemy musieli wymieniać

  2. #302

    Domyślnie GRES polerowany

    Pytanie do tych co juz jakis czas mają na podłodze w holu wejściowym/ wiatrołapie gres polerowany. Czy nie ulega on szybkiemu zniszczeniu, matowieniu lub jakies inne argumenty sa przeciw?
    Warszawa-Białołęka

  3. #303

    Domyślnie GRES polerowany

    Pytanie do tych co juz jakis czas mają na podłodze w holu wejściowym/ wiatrołapie gres polerowany. Czy nie ulega on szybkiemu zniszczeniu, matowieniu lub jakies inne argumenty sa przeciw?
    Warszawa-Białołęka

  4. #304

    Domyślnie

    Mam jasny poler ponad rok. Moje argumenty przeciw:
    - wżera sie brud mimo impregnacji
    - jasna fuga


  5. #305

    Domyślnie

    można zęby stracić.... jeśli się je posiada....
    BOHO
    Warszawa

  6. #306

  7. #307
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GonPL

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Gres polerowany

    Mam położony gres polerowany (chiński) jest zaimpregnowany i umyty. Posiadam taką polerkę http://allegro.pl/item653414432_to_t...a_fak_vat.html czy mogę nią przejechać ten gres żeby był błysk ??

  8. #308
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    zainwestuj w dobra chemie do mycia, a ten pomysł sobie odpuść
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  9. #309
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GonPL

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dobrą tzn jaką ?

  10. #310

    Domyślnie Re: Gres polerowany

    Cytat Napisał GonPL
    Mam położony gres polerowany (chiński) jest zaimpregnowany i umyty. Posiadam taką polerkę http://allegro.pl/item653414432_to_t...a_fak_vat.html czy mogę nią przejechać ten gres żeby był błysk ??
    Taką polerką możesz równomiernie rozprowadzić środek do nabłyszczania powierzchni. Efekt zależy od jego jakości. Taka polerka nie usuwa rys, jedynie nabłyszcza powierzchnię.
    Nie ma takiej rury na świecie, której nie można odetkać.

  11. #311
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    a jaki środek wciera się w powierzchnię gresu polerowanego ?

    np. starwax
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  12. #312
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ania_B

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Impregnujemy PRZED fugowaniem.

    Impregnacja ma zapobiec wtarciu fugi w pory gresu. Gdyby się tak stało, to fugi już niczym się nie wymyje!!!


    HELP!!!!!
    Przeczytałam to i zamarłam. Na 120 m2 mamy WSZĘDZIE na podłogach oraz w dwóch łazienkach na ścianach jasnoszare chińskie płytki gresowe (kupione w markecie Raper Czarodziej ) w rozmiarze 60x60. "Fachowiec", który je kładł, nie zaimpregnował ich przed fugowaniem, ani nawet sam nie miauknął o tym, że tak trzeba zrobić. Położył fugi, trochę poprzecierał je mokrą szmatą i...zmył się. Teraz wszędzie widać smugi po fugowaniu i choć fugi są w kolorze płytek, to i tak na błyszczącej powierzchni widać szare, rozmazane placki. Poza tym w paru miejscach gdzieś się coś zabrudziło (np. od nieszczelnego worka na śmieci) i zostały plamy! A do pełni szczęścia: nie dodał również impregnatu do fug i ...sami już wiecie!
    Próbowałam do tej pory:
    - skrobania szpachelką
    - ścierania filcem nałożonym na polerkę, ale rzucało mną po całej powierzchni - ze ścianami tego numeru już nie próbowałam - trudno, nie jestem strongmanem
    - szorowania druciakiem/myjką z użyciem: płynu do okien, płynu do naczyń, płynu do mycia podłóg, szarego mydła, mleczka do czyszczenia i kwasku cytrynowego
    - przetestowałam również płyny z odkamieniaczem i proszki do czyszczenia WC
    I NIC!!!!!!!! Skończyły mi się koncepcje
    Każda z tych metod dawała minimalną poprawę, ale potrzeba mi będzie chyba siedmiu wcieleń, żeby to wszystko wyczyścić. Bo nawet, jak ta fuga zlazła, to płytki matowiały i trzeba było je potem z równą siłą polerować.
    Błagam, poradźcie co robić, bo wygląda to okropnie. Brakuje mi już sił!
    Nie stać mnie na skucie tego wszystkiego i położenie nowych płytek, a to co jest....ech, szkoda słów.
    Help PLIZZZ!
    A tak przy okazji powinnam sobie łeb popiołem posypać za to, że dopiero teraz (a nie kilka miesięcy wcześniej) poszukałam tego wątku.

  13. #313

    Domyślnie gresss..............

    http://forum.muratordom.pl/gres-pole...ja,t141758.htm

    http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=11568

    to sa 2 linki jakie moga sie przydac ale nie czytalam ich wiec przesledz rozmowe ,moze ktos bedzie mial jakis pomysl...??
    U mnie do kladzenia plytek to raczej daleko.......bardzo daleko bo jestesmy na etapie(jakby to ujac) poczatkowym ale czytam duzo postow na forum wlasnie daltego by pozniej nie narobic sobie roboty,bo mnie tez nie bedzie stac na powtorne malowanie czy zrywanie nowych plytek...
    hmmm....no wspolczuje ale jesli ktos byl juz w takiej sytuacji jak Ty to moze ma jakies pomysly...??

    ************************************************** *******

    tak na marginesie wiecie czy ladniej prezentuje sie gres polerowny w salonie z otwarta kuchnia i jadalnia czy w samym salonie wylozyc panele podlogowe,bo na drewienko raczej sie nie rzuce...za wysokie ceny

    podzielcie sie doswiadczeniami .../tak przy okazji /
    pozdrawiam

  14. #314
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Może ktoś chce kupić praktyczni nie zużyte płyny do czyszczenia gresu z wosku i impregnacji. Kupiłam je na próbną płytkę - zaimpregnowały świetnie, ale później rozmyśliłam się i kupiłam gres matowy niewymagający impregnacji płyny, skubane, drogie - zużyłam max. 1 łyżeczkę.

  15. #315

    Domyślnie

    gresy są bardzo twarde. Ale powierzchnie twarde a błyszczące są podatne na zarysowania. Przykład: metalowy błyszczący kubek można zarysować ścierką czy papierowym ręcznikiem. Jeśli powierzchnia jest wewnątrz i nie będzie chodziło się w butach, tylko w miękkich ciapkach, to śmiało, można stosować.
    i tak, i nie...

  16. #316

    Domyślnie biały gres

    mam salon 50 m kwadratowych ,salon bedzie w piwnicy tak wyszło
    więc na podłogi chce bardzo biały gres oczywiście połysk a do łazienki wybrałam sobie płytki czarno białe z tubądzina wersja colour
    miałam ochote na płytki zaprojektowane przez Zienia ale mój mąz stwierdził ze nie bedzie ich kładł,oczywiście łazienka bedzie połaczona z salonem(drzwi szklane)
    co sadzicie o takiej koncepcji a może ktoś ma takie płytki w łazience

  17. #317

    Domyślnie

    płytki w salonie chce śnieżno białe i duże a może ktoś poleci firme

  18. #318

    Domyślnie

    czy można stosować podgrzewanie podłogowe przy białym gresie polerowanym słyszałam ze może się odbarwiać czy to prawda?

  19. #319

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatasw1
    płytki w salonie chce śnieżno białe i duże a może ktoś poleci firme
    Dobrze się zastanów. Gres polerowany praktyczny nie jest. Tzn. bardzo trudno utrzymać go w czystości, a tylko idealnie błyszczący wygląda pięknie. Jeszcze jak chcesz śnieżnobiały, to już zupełna masakra. Wiem co mówię, bo mam w salonie i jadalni ponad 50 mkw i piaskowy a nie biały. Roboty po kokardę.

  20. #320

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jola z Melisy
    Cytat Napisał agatasw1
    płytki w salonie chce śnieżno białe i duże a może ktoś poleci firme
    Dobrze się zastanów. Gres polerowany praktyczny nie jest. Tzn. bardzo trudno utrzymać go w czystości, a tylko idealnie błyszczący wygląda pięknie. Jeszcze jak chcesz śnieżnobiały, to już zupełna masakra. Wiem co mówię, bo mam w salonie i jadalni ponad 50 mkw i piaskowy a nie biały. Roboty po kokardę.
    No dokładnie tak. Mam tylko 35 m gresu polerowanego jasnego beżu (jadalnia, kuchnia i hol) i mam co robić. Dziękuję Bogu, że w wiatrołapie położyłam szkliwiony.

Strona 16 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony