dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 19
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 380
  1. #361
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    Jeśli jest to gres z przeznaczeniem do korytarza to jak najbardziej polecam fugi epoksydowe.Ciężko jest to dobrze zrobić szczególnie dla laika za pierwszym razem.
    Trzeba koniecznie zaimpregnować gres zanim rozpocznie się fugowanie.Szczególnie gres polerowany posiada mikropory,które po zanieczyszczeniu fuga nie dadzą sie domyć.Poza tym uodparnia to gres przed dostawaniem się wszelkich innych zabrudzeń w głąb gresu.
    polecam poczytac o tym problemie:
    http://olazience.pl/montaz-lazienki-...-plytki-i-fugi

  2. #362
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie

    czym i jak czyscicie gres ?
    ja dopiero po przeprowadzce i szukam sposobu idealnego

    co do impregnowania UWAGA nie kazdy
    ja jestem tego najlepszym przykladem mam gres polerowany wlasnie i oczywiscie w salonie gdzie obslugiwala nas "znajoma" ostro nas namawiano na impregnat. Nasz fachowiec byl na nie i oczywiscie zgonilismy to na jego "lenistwo" bo oczywiscie to dodatkowa praca dla niego. Kupilsmy i zonk juz 3 razy go szorowalam myjka a pod swiatlo i tak widac kropki. Nic z tego impregnatu gres nie wchlonal, a ja mam teraz szorowanie na kolanach juz 3 razy zaliczone.

  3. #363

    Domyślnie

    My mamy popielaty polerowany gres łączony z matowym. Moim zdaniem polerowany jest dużo łatwiejszy do utrzymania w czystości. Teraz żałuję, że nie posłuchałam męża i nie daliśmy polerowanego na całej powierzchni. Po pięciu latach użytkowania na gresie polerowanym widać bardzo niewielkie rysy, pomimo bardzo intensywnego użytkowania (mamy dużego psa i niewyrobiony nawyk zdejmowania butów). Jedyny błąd, jaki zrobiłam to jasne fugi. Wypróbowałam już większość impregnatów i niestety jasne są przez dwa tygodnie po umyciu ich domestosem lub cilitem. W tym roku myłam je wkrętarką z rękodzielniczą końcówką ze szczotki ryżowej. Reasumując: uwielbiam mój polerowany gres i wcale nie czuję się jak w centrum handlowym, jednakże teraz dałabym ciemniejszy i ciemniejszą fugę.

  4. #364

    Domyślnie Gres do kuchni

    Witam
    Chce zakupic gres na podloge do kuchni ale nie wiem jaki aby jakies ewentulne chlapnięci tluszczu, rozlania czegos na podloge nie spowodowaly stalych juz plam itp. Spodobal mi sie gres szkliwiony Scandia - czy taki rodzaj gresu moze byc do kuchni ? czy moze musi to byc gres sliski z polyskiem (chyba nazywa sie polerowany)? Nie znam sie na rodzajach gresu dlatego prosze was o porade

  5. #365
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Zanim zapytasz, poszukaj odpowiedzi - taki masz status, weź go sobie do serca...

  6. #366

    Domyślnie

    Cytat Napisał araman Zobacz post
    A jak z utrzymaniem czystosci na tym gresie z Nowej Gali bo ja mam problemy najlepiej widać psie łapy reszta jest OK. Amoże jakiś sposób na mycie gresu?
    Gresy polerowane nowej gali kupiliśmy do łazienki, myślę czy po ułożeniu nie zaimpregnować płytek? Ma ktoś może jasnego polera w łazience?
    Ostatnio edytowane przez ArturPoniatowski ; 05-03-2012 o 19:28

  7. #367
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie jasny gres polerowany

    czy polecacie? wady zalety?
    czym impregnować?
    jakiego producenta najlepiej brać
    chodzi o kolor biały lub odcień ecru

    dodam ze będzie podłogówka, a gres położony przedpokój kuchnia i moze salon
    dziękuje

  8. #368

  9. #369

    Domyślnie

    Gres jest swietnym wyborem ze wzgledu na niska nasiakliwosc i twardosc. Wersja polerowania raczej do salonu bo jest delikatniejszy ( bardziej podatny na zarysowania i plamy). Do kuchni i korytarza raczej zaleca sie szkliwiony. Generalnie kluczowe jest by gres taki kladl doswiadczony fachowiec. Ze wzgledu na koniecznosc impregnacji i strukture porowata latwo o bledy na etapie kladzenia.

    Jesli chodzi o producenta to ja polecam gres Ceramstic i do tego materialy Rotberg. Na oba produkty dostaniesz 6letnia gwarancje (najdluzsza na rynku)

  10. #370
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szafiarka

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    3

    Domyślnie jakie płytki podłogowe do kuchni, prośba o pomoc w doborze

    witam , wlasnie remontuje kuchnie i mam problem czy wybrac matowe plytki na podloge czy z polyskiem wpadly mi w oko wlasnie takie z polyskiem i całkiem gładkie ale boje sie ze beda sie ślizgać. ponad to do kuchni 10 m2 nie za duze bylyby plytki o wymiarze 42x42 ?
    czy lepiej jak plytki sa z takimi jakby rowkami, nie całkowicie gładkie ?

  11. #371
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mishaa

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Giżycko
    Kod pocztowy
    11-500
    Posty
    20

    Domyślnie

    Dawno nie użytkowany temat, ale powtórzę pytanie, które pojawiło się na którejś stronie wątku - ktoś wspominał, że po zaimpregnowaniu gresu ciężko jest nałożyć fugi i czy w związku z tym nie lepiej zrobić tak, że na początek położyć płytki wraz z woskiem zabezpieczającym (tym od producenta), nałożyć fugi, zdjąć wosk i dopiero zaimpregnować? Być może jednak wosk nie da rady zabezpieczyć płytki prze wchłonięciem się fugi w pory gresu? I wtedy lepiej zdjąć go po położeniu płytek, zaimpregnować, a na koniec fuga? Dziękuję za każdą radę

  12. #372

    Domyślnie

    Nie rozumiem dlaczego miałoby być cieżko położyć fugi.....
    U mnie zosły położone płytki, umyte,zaimpregnowane zgodnie z instrukcją a następnie zafugowane i wszystko jest ok

  13. #373

    Domyślnie gres polerowany:((( ROZPACZ!

    Witam! Od 3 lat walczę z gresem polerowanym...Smugi to już chleb powszedni! Ostatnio zaczęłam się poważnie zastanawiać nad pokryciem płytek farbą rozpuszczalnikową, uretanowo-alkidową. Wiem, że tworzy błyszczące (połysk), trwałe, mocne i łatwe w utrzymaniu czystości powłoki. Tylko czy można ją stosować na gres polerowany?

  14. #374
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Być może dało by się pokryć, ale nie wyobrażam sobie, aby ktoś mógł to zrobić na tyle starannie by nie było skaz w powierzchni.
    Usunięcie ewentualnych błędów w takiej sytuacji wiązałoby się z kuciem płytek w konsekwencji całej powierzchni.
    Skoro przeszkadzają Ci smugi - przeszkadzać będą niedoskonałości w pokryciu, nawet auto malowane w komorze malarskiej gdzie nie ma prawa być pyłków nie ma nieskazitelnie położonego lakieru, a co dopiero w użytkowanym mieszkaniu.
    Nie polecam takiego zabiegu będzie gorzej niż jest !
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #375

    Domyślnie

    Rozumiem. Sił mi już brakuje. Wydawać by się mogło, iż w końcu przywyknę do tych smug ale ja chyba jestem niereformowalna Kiedyś zwróciłam uwagę, że posadzka w pewnym budynku nagle zyskała wspaniały połysk. Oczywiście nie jest to idealnie pokryta powierzchnia ale w porównaniu z moją to po prostu cudo! Stąd moje rozważania w tej kwestii....

  16. #376

    Domyślnie

    Wspominając o nowym połysku w jednym z budynków miałam na myśli coś takiego
    http://diyfunideas.com/wp-content/up.../concrete2.jpg

  17. #377

    Domyślnie

    Całkiem smug się nie pozbędziesz, ale polecam dodać do wody parę kropel nabłyszczacza do zmywarki Lepiej mój gres wygląda jak myję go mopem parowym.

  18. #378

    Domyślnie

    Ja smug nie mam, poważnie. Parę kropli Ludwika plus nabłyszczacz do zmywarki, mop płaski i już
    Rottweiler to morderca....bo pożera ludziom serca. Tylko raz popatrz na niego, a już zawsze będziesz jego

  19. #379
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lea28

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    60

    Domyślnie

    Miónika co to za gres? jaki kolor pozdrawiam

  20. #380
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rabatka

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Kępno
    Kod pocztowy
    63-600
    Posty
    8

    Domyślnie

    Podzielę się swoim doświadczeniem z gresem polerowanym. Dopiero po położeniu fachowiec zasugerował impregnację. Zaczęłam więc czytać opinie w internecie. Byłam przerażona . Wybierając gres do kuchni nie sądziłam, że będzie to potrzebne. Przeczytałam mnóstwo porad na temat gresów, impregnacji i użytkowania. Same problemy. Im więcej czytałam tym bardziej żałowalam jego kupna. Opinie bardzo skrajne ale większość negatywnych. Sama nie wiedziałam co robić, impregnować czy nie? A może pozbyć się ich zanim meble wstawione? Dużo osób pisało, że po impregnacji smugi wychodzą i trudno się ich pozbyć. inni pisali też, że trudno się go myje bo zostają ślady po wodzie. Ale cóż.... kupiliśmy środek do impregnacji gresu polerowanego z firmy HG o nazwie "ochrona przed plamami". Przed nałożeniem impregnatu przemyłam podłogę wodą z octem aby pozbyć się zabrudzeń i odtłuścić ją trochę. Następnie po wysuszeniu położyłam gąbeczką do naczyń cienką warstwę impregnatu. Pani w sklepie poradziła aby smarowac jak najcienszą warstwą i tak też zrobiłam. Po około 3 godzinach impregnat wyschnął ale widoczne były smugi. Załamałam się lekko... Myślałam że będzie to już nie do usunięcia. Pełna obaw nalałam do wiaderka gorącej wody i przemyłam podłogę. Kochani, po wyschnięciu mój gres pięknie lśni . Piszę to po to aby nie załamywać się czytając te wszystkie opinie o gresach. Myślę, że każdy gres jest inny ale zdarzają się też takie które warto kupić i się nim cieszyć. Impregnacja to też nic strasznego i trudnego. Te wszystkie negatywne komentarze to chyba dotyczą gresu chińskiego. Którego pełno na rynku.
    Moje płytki to gres polerowany firmy OPOCZNO o nazwie MOONDUST LIGHT GREY 60X60. Jeszcze jedno - nie jest on woskowany więc przed impregnowaniem nie ma potrzeby specjalnego czyszczenia.

Strona 19 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony