dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Rozliczenie w uldze odsetek kredytu w CHF

    Mam kredyt hipoteczny we frankach. Rozliczam sobie własnie PIT, w którym chcę skorzystać z ulgi odsetkowej.
    I mam dwie zagadki:
    1) Bank przysłał mi zestawienie nie za rok kalendarzowy ale za 1 rok spłacania kredytu (czerwiec 2005 - czerwiec 2006). Czy podstawą do odliczenia jest zestawiene z banku? Bo jeśli tak to muszę zabulić za zestawienie od lipca 2006 do końca 2006.

    2)rozliczenie banku jest we frankach. W PIT muszę wpisać oczywiście złotówki. Jaki kurs mam przyjąć? średni NBP? na jaki dzień?

    Jeżeli ktoś przerabiał już ten temat to będę wdzięczny za info.
    Pozdrawiam,
    Robert

    Zdjęcia mojej chatki: http://tinyurl.com/owx8f

  2. #2

    Domyślnie

    Witam

    Jeszcze nie przerabiałem odliczania ulgi odsetkowej ale w przyszłym roku mnie to czeka więc trochę informacji już przygotowałem dotyczących 2005 roku aby być gotowym dołożyć tylko 2006 i rozliczyć PIT.

    Mam nadzieję że kwota Twojego kredytu nie przekracza 189 000 PLN. (przeliczona po kursie wypłaty kredytu lub jego transz).

    do rozliczenia PIT bieżesz odsetki zapłacone w okresie od 01.01.2006 do 31.12.2006 jeśli jest to już kolejny rok odliczenia odsetek, jeśli jest to pierwszy rok odliczenia to pod uwagę bieżesz odsetki od momentu rozpoczęcia spłaty.

    Do przeliczenia przyjmujesz kurs po jakim bank sprzedał Ci CHF w dniu spłaty.

    U mnie BPH podaje ten kurs na comiesięcznym wyciągu bankowym w pozycji spłata kredytu hipotecznego. Na konto w tym banku wpłacam PLN a bank w dniu spłaty po kursie z tego dnia sprzedaje mi CHF i spłaca ratę kredytu.

    W tabeli bankowej jest to kurs sprzedaży dewiz. W BPH np na dzień 12.02.2007 wynosił 2,468 PLN za 1 CHF.

    Więcej informacji mogę udzielić na priv po podaniu większej ilości szczegółów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony