dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 1620
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32399
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie Komentarze pod sosnami czyli nowe życie starej stodoły

    O rany, dopiero dzisiaj załapałam, że powinnam sama założyć ten temat. Bystra jestem, nie ma co... Niemniej zapraszam wszystkich do skomentowania naszych poczynań w stodole pod sosnami!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Bardzo się ciekawie zapowiada ! Pisz pisz - ja napewno będe czytać. Od jakiegos chyba już roku noszę się z zamiarem ruszenia z własnym dziennikiem, ale im badziej zanurzamy się w nasze prace tym badziej mnie one pochłaniaja i zwyczajnie brakuje czasu.A szkoda bo taki dziennik ładnie prządkuje pewne sprawy i pozwala troche spojrzeć z dystansu.. A robimy podobne rzeczy! Przenieslismy sie na stałe na wieś i szykujemy agroturystykę (stodoła, stajnie,)
    Dziwi mnie jedno - że Wasz fachowiec pracuje SAM. Są sprawy które, robione w pojedynke, stają się prawie niemożliwe (lub szalenie trudne) do wykonania.. Ale moze weźmie jakiegos pomocnika jak uzna że trzeba.
    Jestem ciekawa nowych zdjęć!
    Napisz cos więcej o miejscu, w którym mieszkacie i w ogóle o, że tak powiem, całokształcie Na razie mamy tyko wyrwaną z konteksu sotodołę Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki !

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Gagata, witaj tutaj! Nawet nie wiesz, jak się ucieszyłam! Fajnie, że ktoś tu zajrzał, a jeszcze fajniej, że ktoś też od agroturystyki. Już macie, czy dopiero zamierzacie? Napisz coś o sobie, bardzo jestem ciekawa, na Twojej stronce tylko loga szkół i nie wiedziałam, jak się to ma do Ciebie. Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości i mnóstwa gości!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Szkoły w stopce to moje zaprzyjaźnione i moje, nazwijmy to, hobby.
    My dopiero zaczynamy, nie mamy więc jeszcze własnej strony
    Dzięki za słowa otuchy i wsparcia - to baardzo potrzebne!
    Pozdrawiam gorąco i będę śledzić historię Waszej Stodoły. Trzymam kciuki! Nasza stodoła jest drewniana i własnie fachowcy okładają ją od nowa(stare to próchno..) dechami, które będziemy potem malować. I będzie w niej sala "biesiadna" z dużym kominkiem a jak będzie trzeba to i prezentacje multimedialną się zrobi
    O nas tu więcej pisać nie będę bo to nie moje miejsce tylko Twoje .
    A ja może wreszcie uruchomię własny "pamiętnik budowlany"..........?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    E, no rewelka...Ja też nie planuję tynków, chcę najpierw pomalować cegłę na ścianach na biało, a w przyszłości chyba wyłożymy to drewnem. Nie masz jakichś zdjęć? Chętnie bym poczytała dziennik i obejrzała fotki. U nas trwa walka z tartakami, podobno dzisiaj jeden już dostał drewno, więc jest szansa, że jutro zrobią. Nie wiesz, dlaczego może mi się nie wyświetlać czat? Jest tylko kontur obrazka, wynika z tego brak możliwości logowania. A zajrzałoby się, pogadało... Pozdrówka! Jak wytrzymujesz, to zaglądaj tutaj - jesteś moją podporą, ha, ha, ha.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Gagaciu! Żyjesz? Tęsknię za Tobą.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paullina

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Niedawno widziałam w jakimś czasopiśmie zrobiony dom ze stodoły, wyglądał bardzo fajnie.
    Twoja stodoła też pewnie będzie w przyszłości efektowna.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Ja myślę...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Żyje żyję, Domkupodsosnami)

    Tylko czasem specjalnie nie włączam komputera zeby mnie nie kusił i czasu nie pożerał!

    U mnie w zyciu wszystko do góry nogami więc ja studiuję teraz (kiedy studiuje też moja córa), z tym że oczywiście zaocznie. No i próbuję to wszsytko połączyć.. w ten weekend mialam egzamian z Szaty Roślinnej i przygotowywanie "materiaów" (hi hi) na ten egzamin zajęło mi trochę czasu..Ale za to myśle że będzie OK!
    Nie mam czasu na powtórki egzaminów!!
    Poza tym w tym semestrze piszę pracę inzynierską (bo to już koniec..!)
    A oprócz tego WALCZĘ z DODR-ami (wiecie co to?) i chyba się poddam. Albo, innymi słowy, każę sie im wypchać
    Jak idą Twoje prace?? Zaraz zaglądam do dziennika!

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Cześć, kochana! Z tym niewłączaniem to może i nigłupia taktyka... A co to jest DODR? Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego? Prace idą całkiem nieźle u mnie, wciąż czekam na Twój dziennik..
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Tak, DODR to dokladnie to. Skąd wiesz?? Tak beztrosko użyłam skrótu, niekonieczne jasnego dla wszystkich

    Ależ się zmienia ta Wasza stodółka!
    A jak wyglądały Wasze agroturystyczne początki..........???

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    No wiesz, my wieśniary wiemy takie rzeczy, nie?

    A początki były takie, że pojechaliśmy do Austrii zimą na kwaterę w alpejskiej wiosce. Wtedy zalągł mi się pomysł. Co pawda u nas nie Alpy, ale jaki las... No i postawiliśmy sami, bez jednego fachowca, domek pod lasem, za stodołą. Chwyciło. Dalej poszło samo... Ważna jest reklama w dobrym serwisie.
    A wchodziłaś na moją stronkę (żółty przycisk WWW)? Jak na naszej stronie głównej wejdziesz w zakładkę Nasza Oferta, to ujawni się Galeria i tam sporo zdjęć gospodarstwa. Zapraszam!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Na stronce byłam - bardzo mi sie podoba Wasz domek (brawo!) i okolica..
    Domek to taki bliźniak, jak dobrze widzę, dla dwóch rodzin?
    Fajnie z tym basenikiem wymysliliście, taki obudowany drewnem wygląda bardzo naturalnie...jakby tam wokoło posadzic troche roslin to by wyglądało prawie jak naturalny zbiornik. On jest specjalnie dla gości?

    Ale rozumiem, że mieszkaliście tam gdzie mieszkacie, nie było to tak jak u nas, że najpierw wielka wyprowadzka z miasta na wieś ?

    Sami wszystko? a jakieś pozwolenia itp???????
    I czy od razu tak wszystko "zaskoczyło"?

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iwozelka
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    450
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    48

    Domyślnie

    Co do okulisty i portfela to trafiłaś w sedno

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gagata
    Na stronce byłam - bardzo mi sie podoba Wasz domek (brawo!) i okolica..
    Domek to taki bliźniak, jak dobrze widzę, dla dwóch rodzin?
    Fajnie z tym basenikiem wymysliliście, taki obudowany drewnem wygląda bardzo naturalnie...jakby tam wokoło posadzic troche roslin to by wyglądało prawie jak naturalny zbiornik. On jest specjalnie dla gości?

    Ale rozumiem, że mieszkaliście tam gdzie mieszkacie, nie było to tak jak u nas, że najpierw wielka wyprowadzka z miasta na wieś ?

    Sami wszystko? a jakieś pozwolenia itp???????
    I czy od razu tak wszystko "zaskoczyło"?
    No więc tak:
    Basenik jest specjalnie dla gości, ma ok. 4 m średnicy, ale to trochę za mało, w planach już jest kupno większego, 7x3 m. Z roślinami to nie bardzo, bo:
    a/ utrudnią gościom dostęp do basenu
    b/nawet jeśli będą, to będzie na nie chlapać chlorowana woda - nie przeżyją
    c/ pełno listków, igiełek i galązek w wodzie
    d/ z czasem brak słońca, bo cień roślin

    Paweł jest czwartym pokoleniem, które tu mieszka;

    Załatwiliśmy wszystkie papierki jak trzeba, a potem wykonawstwo załatwiliśmy sami, tylko kierbuda mieliśmy dobrego;

    Zaskoczy od razu jeśli pokażesz w necie na właściwym serwisie zachęcające zdjęcia. Wiadomo, w pierwszym roku będzie skromnie, w drugim dobrze a w trzecim... no, wiesz.



    iwozelka, jak miło Cię tu powitać! Dzięki za odwiedziny!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    No basenik większy to napewno dobra myśl!

    a/ utrudnią gościom dostęp do basenu
    No ale to by było takie a'la naturalny staw a w jednym czy dwóch miejscach zostawić dojścia...
    b/nawet jeśli będą, to będzie na nie chlapać chlorowana woda - nie przeżyją
    O tym nie pomyślałam, że w takim baseniku musi byc chlorowana
    c/ pełno listków, igiełek i galązek w wodzie
    Ano tak, ale to można pokusic sie o sprzątanie co jakiś czas a efekt mógłby byc tego wart! igiełki to nie - widziałbym tam rośliny rosnące naturalnie nad wodą czyli trawy różne i jakaś nieduża wierzba albo brzoza zwisła ("youngii")
    d/ z czasem brak słońca, bo cień roślin
    Taak, no to by trzeba przemyśleć..

    Ja tak trochę chaotycznie - to "choroba zawodowa" (arch.krajobrazu) - wszędzie bym sadziła rośliny))

    Ale tak mi sie spodobał ten Wasz basenik, fakt że go tak ładnie osłoniliście tym drewnem to w Waszej pieknej leśnej okolicy ładnie wtapia sięw otoczenie, nie widać takiego brzydkiego plastiku na 1 rzut oka! Fajnie kombinujecie! Z wyczuciem.

    Ale Ty to masz dobrze - po prostu sobie mieszkasz w tak pieknym miejscu!
    Ja musiałam w tym celu swoje życie przewrócić do góry nogami..No ale myslę, że warto

    A mam pytanie odnośnie papierologii-czy dostaliscie pozwolenie na dom dwurodzinny? Taki był w projekcie?

    "..w pierwszym roku będzie skromnie, w drugim dobrze a w trzecim... no, wiesz..." - Baaardzo podoba mi sie to Twoje zdanie !

    A ten Wasz wykonawca to chyba geniusz????
    SAM JEDEN tak sensownie i sprawnie działa?
    Może podpytaj go jaka dietę stosuje

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Robin2
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    698
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    123

    Domyślnie

    No, no!
    proszę bardzo, widze, że Komentarze opanowała płeć piekna

    To ja dla równowagi dorzucę swoje trzy grosze-
    piekna stodoła!

    Trzymajcie dalej ten kurs to szybciutko bedziecie mieli taką przystan, że sam się zapiszę w kolejkę do odwiedzin

    Pozdrawiam z ciepłego Podlasia!

    Robin

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Hej, Gagatko! Toś Ty architekt... No to przecież wiesz, że jak kąpielowy to musowo na słońcu... Ja też przewracałam życie, bo przyjechałam ze Świnoujścia... Na początku bardzo tęskniłam za morzem...
    Co do projektu - od początku podawaliśmy "domek gościnny na cele agroturystyczne". Ponieważ przepisy są mocno nieprecyzyjne i nikt nie potrafi na pewno powiedzieć, czy jest to obiekt hotelowy czy mieszkalny, to się nas nie czepiali. A ten dwurodzinny to nie przejdzie - to są dwa pokoje 3-osobowe, każdy z osobnym wejściem z zewnątrz i łazienką, a pomiędzy nimi wspólna kuchnia.

    Co do wykonawcy - jest niesamowity. Dzisiaj miał kończyć komin, ale lało, więc on nie przyjechał, a my pojechaliśmy do miasta. W tym czasie przestało padać - i co powiesz? Przyjeżdżamy wieczorem i widzimy dokończony komin, a pan dawno wrócił dodomu... Niesamowity gość. Jak masz blisko do nas, to polecam gorąco.

    Robin, dzięki, że zajrzałeś tutaj! Dziennik ma zdjęcia tylko dzięki Twojej życzliwości. Zajrzyj jeszcze od czasu do czasu...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Witaj Domkupodsosnami

    Fajnie tam u Was.
    Stodoła zamieniona na pokoje gościnne - super pomysł.
    Podoba mi się
    Że też ja nie mieszkam w takich okolicach

    Szkoda, że Wasza pani kierownik odeszła, na pewno duzo łatwiej byłoby "ciągnać" budowe z taką osobą.

    Niemniej, życzę powodzenia i kciukasy trzymam
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Eeee-architekt to tylko z nazwy bardziej ogrodnik, przyrodnik, ekolog itp - w tym kierunku... i jeszcze wieśniak (od roku) i wielbiciel wsi!

    A Wasz wykonawca to prawdziwy skarb! tylko czy dogadaliscie się w końcu cenowo...?
    Ja tez mam fajna ekipę, nie mogę narzekać! Chłopaki się nie boją żadnych wyzwań, zrobili nam juz parę fajnych rzeczy, ktore, gdyby robiła je wyspecjalizowana firma to kosztowałyby ze dwa razy więcej! np murowana kuchnia wiejska z kaflami - zrobili wg mojego rysunku, jest przepiekna (kupiłam uzywane kafle piecowe przez allegro - cena za 1 piec 150 zł)i DZIAŁA rewelacyjnie. Gotuję tylko na niej, ma tzw duchówkę (piekarnik) gdzie np na świeta robiłam schab ze sliwkami-extra!) i jeszcze grzeje bardzo dużą powierzchnię a dzięki kaflom ciepło się utrzymuje do rana.
    Ale muszę często ich mocno przekonywać do moich tańszych rozwiązań bo nie mieści im się np w głowie, że ja się nie przejmuję że kolor na ścianach nie będzie jednolity a wręcz mi to odpowiada....

    Wiesz Sosenko (taki skrót ..?) w czym mój problem z pozwoleniami?
    My mamy tez na decyzji o pozwoleniu na budowę napisane "na cel agroturystyczny" i w związku z tym (chyba..) nadano naszej inwestycji kategorię XIII czyli podlegająca pod konieczność uzyskania pozwolenia na użytkowanie.. Czy tez tak mieliscie?? Mnie to troche spłoszyło, bo to oznacza że po zakończonej budowe musze wysłac pisma do instytucji typu - inspetor sanitarny, straz pożarna, i - uwaga!- państwowa inspekcja pracy!! PO CO?? mnie nawet, przy agroturystyce do 5 pokoi , jak zapewne wiesz doskonale, NIE WOLNO nikogo zatrudniać.
    nie wiem teraz czy nie czkaja mnie kłopoty... czy ci inspektorzy sie pofatyguja do mnie (mogą ale nie muszą) czy nie, a jak tak to CZEGO BĘDĄ CHCIELI??
    Wydaje mi się że to chyba nieporozumienie... nie robie tu hotelu ani pensjonatu tylko agroturystyke w gospodarstwie rolnym..
    Może przejśc się jeszcze do starostwa i porozmawiać z Paniami?
    No słowem mam problem.

Strona 1 z 1620

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony