dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 119
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Komentarze do Domku na Komarowie

    W tym wątku poproszę o pozostawianie komentarzy do naszego dziennika.

  2. #2

    Domyślnie

    Skąd pomysł na konstrukcję nośną dachu zrobioną ze stali? To pierwszy raz kiedy się z tym spotykam. Opowiesz o to coś więcej? Dlaczego stal, a nie drewno, jak się kształtują koszty itp.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Spokojnie, drewno też będzie Waga stali to ok. 3t, a koszt jest uzależniony od składu. U nas to było ok 7tys. Konstrukcja? Ciężko nam ustalić, bo mamy to wliczone w prace murarskie i nie jesteśmy w stanie powiedzieć ile konkretnie samo spawanie i stawianie konstrukcji kosztowało. Dlaczego rama stalowa? Bo mamy dużą rozpiętość kopertową dachu. Część dachu jest otwarta nad salonem i nie podpiera jej strop.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie udzielam się na forum chociaż konto mam od kilku lat ale po przejrzeniu Pani/Państwa dziennika budowy musiałam się wypowiedzieć, chociaż w kilku słowach Piękny projekt! Już widzę, że będzie cudnie.
    Mam nadzieję, że budowa naszego domu (póki co robi się projekt) pójdzie nam równie sprawnie jak budowa Waszego domu
    Pozdrawiam!

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lady_AnneBelle Zobacz post
    Nie udzielam się na forum chociaż konto mam od kilku lat ale po przejrzeniu Pani/Państwa dziennika budowy musiałam się wypowiedzieć, chociaż w kilku słowach Piękny projekt! Już widzę, że będzie cudnie.
    Mam nadzieję, że budowa naszego domu (póki co robi się projekt) pójdzie nam równie sprawnie jak budowa Waszego domu
    Pozdrawiam!
    Dziękujemy!!! Na razie budowa trwa nieco ponad trzy miesiące, więc tempo chyba mamy dobre Trzymam kciuki za Wasz domek i sprawną budowę!!!

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cześć Gratuluję postępów na budowie Ciekawe rozwiązanie z tym Thermano. Żałuję, że wcześniej nic o tym nie słyszałam.

    Czy zmienialiście coś w układzie więźby, czy mam tylko takie złudzenie, że wykonana więźba różni się od tej ze zdjęcia wizualizacji?

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Skąd pomysł na konstrukcję nośną dachu zrobioną ze stali? To pierwszy raz kiedy się z tym spotykam. Opowiesz o to coś więcej? Dlaczego stal, a nie drewno, jak się kształtują koszty itp.
    My też w projekcie mamy taką stalową konstrukcję. Bardzo podobną. Ale mąż ostatecznie dogadał się z konstruktorem i jednak będzie żelbet w miejsce stalowej konstrukcji. W każdym razie stalowa rama Bepo to nie jest odosobniony pomysł.

    Trzymam kciuki i pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Ocieplenie nakrokwiowe - na tym koniec, czy będziecie coś jeszcze dokładać?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Cześć Gratuluję postępów na budowie Ciekawe rozwiązanie z tym Thermano. Żałuję, że wcześniej nic o tym nie słyszałam.

    Czy zmienialiście coś w układzie więźby, czy mam tylko takie złudzenie, że wykonana więźba różni się od tej ze zdjęcia wizualizacji?


    My też w projekcie mamy taką stalową konstrukcję. Bardzo podobną. Ale mąż ostatecznie dogadał się z konstruktorem i jednak będzie żelbet w miejsce stalowej konstrukcji. W każdym razie stalowa rama Bepo to nie jest odosobniony pomysł.

    Trzymam kciuki i pozdrawiam
    Tak Dodaliśmy dwie lukarny. Pierwsza w sypialniach na górze zamiast okien dachowych. W projekcie było 10 okien dachowych, finalnie będą tylko dwa- na antresoli i w łazience. Druga lukarna wynikła z wysunięcia klatki schodowej nieco poza obrys budynku, żeby wejście do łazienki na górze zmieściło się na korytarzu- w pierwotnym projekcie była to łazienka głównej sypialni.

    Mój mąż marzył o żelbetowych skosach! Niestety budżet nam na to nie pozwolił

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Ocieplenie nakrokwiowe - na tym koniec, czy będziecie coś jeszcze dokładać?
    Ocieplenie nakrokwiowe + ok. 15-20 cm wełny. Finalnie chcemy, żeby spełniało to takie same parametry, jak 45 cm wełny.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Czy zmienialiście coś w układzie więźby, czy mam tylko takie złudzenie, że wykonana więźba różni się od tej ze zdjęcia wizualizacji?
    Tak teraz pomyślałam, że może chodzić Ci o to, że część dachu nad antresolą nie wystaje na zdjęciach tak wyraźnie nad dach nad garażem/sypialnią, jak na wizualizacji. To efekt perspektywy Dom jest trochę wyżej niż ja, kiedy robię mu fotki

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Tak teraz pomyślałam, że może chodzić Ci o to, że część dachu nad antresolą nie wystaje na zdjęciach tak wyraźnie nad dach nad garażem/sypialnią, jak na wizualizacji. To efekt perspektywy Dom jest trochę wyżej niż ja, kiedy robię mu fotki
    Tak, o to mi chodziło. Tak pomyślałam przez moment, że to kwestia perspektywy, ale potem stwierdziłam, że jednak niemożliwe, żeby perspektywa tak oszukiwała. Aż zaczynam się zastanawiać, jak będzie wyglądał nasz dach... Może będzie wyglądał na dużo bardziej wypłaszczony niż się tego spodziewam

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Nasz dom został w projekcie podniesiony aż o 50 cm. Pierwotnie miał być wyprowadzony nad ziemię na wysokość 30 cm, ale ze względu na warunki wodne u nas nie było to realne. To spowodowało, że dom jest sporo wyżej niż na wizualizacji, a ja i tak jestem od niego dużo niższa, więc dach wygląda inaczej niż w płaskiej wersji z wizu.

    Tutaj widać, że środkowa część dachu jest najwyżej:


  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Hej Bepo
    Zajrzałam z kominkowego i przeleciawszy szybko dziennik znalazłam to zdanie „Mamy całkiem sporo książek i marzy mi się duży regał na książki na całą, dłuższą, ścianę”. Tu mnie masz Troszkę uważniej, bo czasu mam mało ostatnio, popatrzyłam dalej i znowu znalazłam a n t r e s o l a i widok na salon i krokwiami. Do tego kominek. No, poczułam się u siebie Bo mamy w salonie ścianę książek 7 mb i to tylko część biblioteki. Bo mamy w salonie od podłogi do kalenicy ponad 6 m. Bo skosy sufitowe (u nas deskowane). Bo komin z kominkiem.
    Tego olbrzymiego okna zazdroszczę. U nas są 3 skosy, więc okna stosownie niższe, ale są 2 okna połaciowe.
    Pozwolisz, że będę zaglądać i pewnie, jak to ja wtrącać swoje 3 grosze
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Hej Bepo
    Zajrzałam z kominkowego i przeleciawszy szybko dziennik znalazłam to zdanie „Mamy całkiem sporo książek i marzy mi się duży regał na książki na całą, dłuższą, ścianę”. Tu mnie masz Troszkę uważniej, bo czasu mam mało ostatnio, popatrzyłam dalej i znowu znalazłam a n t r e s o l a i widok na salon i krokwiami. Do tego kominek. No, poczułam się u siebie Bo mamy w salonie ścianę książek 7 mb i to tylko część biblioteki. Bo mamy w salonie od podłogi do kalenicy ponad 6 m. Bo skosy sufitowe (u nas deskowane). Bo komin z kominkiem.
    Tego olbrzymiego okna zazdroszczę. U nas są 3 skosy, więc okna stosownie niższe, ale są 2 okna połaciowe.
    Pozwolisz, że będę zaglądać i pewnie, jak to ja wtrącać swoje 3 grosze
    Zapraszam, zapraszam! Mamy dość jasną wizję co i jak chcemy, ale dobra rada zawsze w cenie. Nasz książki na razie mieszczą się na ok. 2,5mb +2 pudła, więc daleko mi do Ciebie, ale książki już zamieszkały w obecnie zajmowanej sypialni, więc myślę, że ściana w gabinecie, którą planuję zająć książkami starczy nam na jakieś 2-3 lata i potem część książek wprowadzi się do salonu. Tym bardziej, że w gabinecie marzy mi się regał z zamykaną szafą na: włóczki, koraliki, maszynę do szycia etc. z rozkładanym stoliczkiem. Coś jak Scrap Box, tylko dużo tańsze


    źródło: https://www.theoriginalscrapbox.com/

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Świetna „szafa”. Też by mi się takie cudo przydało. Trochę szyję, trochę robię na drutach, a ostatnio zaczęłam myśleć, czy by nie spróbować coś utkać Mój dziadek uczył tkactwa niewidomych i sam tkał piękne materiały. Ja chętnie spróbowałabym zrobić jakiś front poduchy, może coś niedużego na ścianę

    Nasze książki to zbiór z kilkudziesięcioletniego kupowania osobno i razem, a także trochę po rodzicach. Od pewnego czasu, za co winić należy możliwości internetu, kupujemy znacznie mniej. Na szczęście, bo nie da się mieszkać w domu o ścianach z książek
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Hahaha, no warto mieć kilka ścian, na których można powiesić coś innego niż książki.

    Ja też trochę na drutach, do tego trochę szydełkuję. Zeszłej jesieni zaczęłam poduszkę zimową z jeleniem, może tej jesieni ją skończę.


  17. #17

    Domyślnie

    Ou, najmocniej przepraszam i biję się w pierś, jakoś przegapiłem, że komentarze są w wątku z komentarzami...
    Przeklejam ostatni komentarz:

    Skorzystajcie z prawa do rękojmi.

    Tutaj parę pomocnych linków (o ile ich nie znacie):
    http://www.prawo.egospodarka.pl/1324...ic,1,84,1.html


    Rękojmia za wady rzeczy przejawia się większym sformalizowaniem. Uprawnienia kupującego są wyraźnie wskazane w ustawie, a sprzedawca nie może uzależniać spełnienia żądania klienta od jakichkolwiek okoliczności. Dzięki temu konsument, który reklamuje wadliwy towar, wie, czego może się spodziewać. W celu realizacji praw wynikających z rękojmi należy udać się do sprzedawcy i oznajmić, że składa się reklamację na podstawie rękojmi za wady. Co ciekawe, wcale nie jest konieczne posiadanie paragonu, ponieważ fakt zakupu można udowodnić w inny sposób, jak chociażby wydruk z historii konta, jeżeli zakup został opłacony kartą.

    Wśród możliwych żądań konsumenta są wymiana towaru na wolny od wad albo naprawa wadliwego, a także zwrot ceny albo obniżenie ceny. Co ważne, sprzedawca jest związany terminem na rozpatrzenie reklamacji, który wynosi 14 dni. Jeżeli w tym czasie nie zajmie stanowiska, to przyjmuje się, że uznał w całości żądanie reklamującego. Niestety ustawodawca nie wyznaczył konkretnego terminu na spełnienie żądania konsumenta co do wymiany towaru na wolny od wad albo usunięcie wady, jednakże sprzedawca powinien uczynić to w rozsądnym czasie i bez nadmiernych niedogodności.
    http://www.infor.pl/prawo/prawa-kons...sprzedazy.html


    Pozostałe skasowałem.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Ou, najmocniej przepraszam i biję się w pierś, jakoś przegapiłem, że komentarze są w wątku z komentarzami...
    No problemo! Nie trzeba było kasować- szkoda Twojego czasu Dzięki za poradę- na razie social media zadziałały. Casto ma bardzo dobrą agencję obsługującą ich FB, bo w kilka godzin po wysłaniu do nich prywatnej wiadomości miałam odpowiedź, a w kilka godzin + trochę czasu drzwi Oczywiście reklamacja męża była czynnikiem najważniejszym, ale FB pomogło. I dużo zyskali w moich oczach, bo korespondencja na 5+.

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar sztybek
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cześć,
    piękny domek budujecie. My ruszamy w przyszłym roku, domek nasz zupełnie inny (wzorowany na projekcie Z7 P35), ale Wasz domek bardzo mi się spodobał. Fajne masz pomysły na kuchnię, coś podobnego chcemy mieć u siebie. Będziemy śledzić bacznie postępy no i życzę byście się wprowadzili w przyszłym roku tak jak planowaliście.
    W sumie widzę, że w miarę niedaleko mnie się budujecie
    Ostatnio edytowane przez sztybek ; 22-11-2017 o 10:30

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał sztybek Zobacz post
    Cześć,
    piękny domek budujecie. My ruszamy w przyszłym roku, domek nasz zupełnie inny (wzorowany na projekcie Z7 P35), ale Wasz domek bardzo mi się spodobał. Fajne masz pomysły na kuchnię, coś podobnego chcemy mieć u siebie. Będziemy śledzić bacznie postępy no i życzę byście się wprowadzili w przyszłym roku tak jak planowaliście.
    W sumie widzę, że w miarę niedaleko mnie się budujecie
    Miło Cię poznać! Zapraszam do czytania i odwiedzania dziennika. Wam życzę bardziej suchej wiosny, niż w tym roku, żeby budowa rozpoczęła się zgodnie z planem i przebiegała bez problemów! Niestety w projektowaniu kuchni nie ustrzegliśmy się błędów, które wyszły dopiero na etapie instalacji- np. zmywarkę zaplanowaliśmy za blisko ciągu szafek pod oknem(nie otwierałaby się), co sprawiło, że będziemy mieć miejsce na węższą, niż planowana, lodówkę. Tak to jest, jak się inwestorka uprze, że chce coś w tym miejscu i koniec.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony