dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 396 z 1620
Pokaż wyniki od 7.901 do 7.920 z 32399
  1. #7901
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał AmberWind
    ...
    Chef, szarancza wyglada na smakowita i dobrze wypieczona Obiera sie podobnie jak krewetki czy takie "chrupiace" spozywa?
    ... nareszcie jakiś głos poszanowania dla azjatyckiej kuchni
    ... w sprawie "spożycia" ... urywa się łepek a zawartość skorupki należy wyssać (można polać specjalnym sosem - mieszanka soji, ginger i wasabi)

    pozdrawiam smakowicie
    unde venis et quo tendis

  2. #7902
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    O fuuuuuujjjj!!!
    Paweł!!!!
    Wpierdziel dostaniesz, jak dorwę!!!!
    Nogi z doopy i jaja z torebek powyrywam!!!

    Ambercia, syrop z czarnego bzu to ja też od dawna robię i nawet mam dla gości do nabycia w szafie, a jakże.
    Ale chciałam coś więcej się dowiedzieć.

    Gwoździk - jak cos fajnego wyczytam, to napiszę, na razie jest ciągle o Hildegardzie z Bingen i św. Tomaszu z Akwinu, którzy czarny bez bardzo szanowali...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  3. #7903
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Depesia to wyczytaj w tej ksiażce, moze przepis bedzie na nalewkę z kwiatu czarnego bzu. Podobno bardzo dobra.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  4. #7904

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS
    Ambercia, syrop z czarnego bzu to ja też od dawna robię i nawet mam dla gości do nabycia w szafie, a jakże.
    ciekawe czemu o tym nie wiedzialam
    BTW a co jeszcze mozna z bzu oprocz syropkow i nalewek uczynic?

    Chef, generalnie nie stronie od zadnego smakolyku ... no psa bym na pewno nie zjadla, ale np. suszona szarancza, to w Chinach tak samo popularna na spotkaniach biznesowych, jak u nas krakersy i paluszki
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  5. #7905
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Witaj Depesiu, jak dawno mnie tu nie było.
    Fajne te Twoje kurki i kogucik...no i nie ma to jak jajka od swojej kury.
    A syropek z czarnego bzu pyszny.
    Częściej muszę do Ciebie zaglądać może załapię się przepisy przetworw z czarnego bzu

    pozdrawiam cieplutko

  6. #7906
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Ambercia, hm...
    No nie wiem, czemu nie wiedziałaś...

    Zajrzałam na razie na indeks przepisów z bzu - no wszystko tam jest!!!
    Wina, torty, sosy, soki, syropy, kompoty, konfitury, kremy, galaretki...
    Ooooj, czuję, że będzie się działo w tym roku w spiżarni.

    Edziu - jak ja się cieszę, że wreszcie zajrzałas!
    Twój koniec tęczy podziwiałam bardzo.
    Pierwszy raz w życiu widziałam koniec tęczy, chociaz na zdjęciu.
    I zaglądaj częściej, proszę!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  7. #7907
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Znalazłam przepis na nalewkę z kwiatów. nie wiem tylko skąd ja wezme korzen arcydziegla
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  8. #7908
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Znalazłam przepis na nalewkę z kwiatów. nie wiem tylko skąd ja wezme korzen arcydziegla
    W Tesco nie mają
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  9. #7909
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Znalazłam w aptece
    http://www.aptekanamatejki.pl/korzen...0g-p-2946.html
    Ale nie wiem czy taki to ma byc do celów spozywczych.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  10. #7910
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wciornastek
    Ogólnie to czasami mine martwi bo ona takie niedzisiejsza - wiesz inidianie, łuki, szałasy. Ku rozpaczy rówiesników czyta ksiażki oczywiscie dziki zachód, London, May te sprawy. Ma nawet z tego powody trudnosci z kontaktem z rówiesnikami. Szczególnie z dziewczynami.
    Też tak miałam. Namiętnie czytywałam te lektury, zakochałam się na zabój w Winnetou (na podstawie książki, nie filmu). Z koleżankami nie było problemu - tak je nakręciłam, że też się w Winnetou zakochały!
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  11. #7911

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS
    Zajrzałam na razie na indeks przepisów z bzu - no wszystko tam jest!!!
    Wina, torty, sosy, soki, syropy, kompoty, konfitury, kremy, galaretki...
    Ooooj, czuję, że będzie się działo w tym roku w spiżarni.
    SUPER! Brzmi niesamowicie To ja juz rezerwuje i syrop i naleweczke i konfitury i co tam jeszcze wyczarujesz. Boś Czarodziejka niesamowita ... nawet moja Mama to mowi, bo wie!

    Dzien dobry ... Milego dzionka dla Wszystkich. Zaraz ide pobiegac, a korzystajac z pieknej (w koncu ) pogody mam pare godzin zdjec w plenerze ... potem dlubanina przy komputerez i tak pewnie do poznej nocy
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  12. #7912
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Amber, Ty łakomczuchu!

    Mayland - z tym arcydzięglem to ja tez nie wiem, Sołtys mnie męczy od kilku lat, że mamy szukać i posadzić.
    A ja się bronię, bo to duże i ekspansywne jest, poza tym trudno znaleźć.

    Coś Wam napiszę, bo to proste jest bardzo, a przydatne na pewno.

    Herbata z liści czarnego bzu

    - Na szklankę naparu bierzemy 1 kopiastą łyżeczkę suszonych liści lub 4 do 5 świeżych, rozdrobnionych liści czarnego bzu;
    - Liście zalewamy wrzątkiem;
    - Napar zostawiamy na 15 minut pod przykryciem, następnie przecedzamy.

    Herbata z liści czarnego bzu jest bardzo silnym środkiem przeczyszczającym, wykrztuśnym, działa moczopędnie, napotnie, czyści też zewnętrznie skórę. Dawki trzeba ograniczyć do 2 szklanek dziennie.
    Herbata ta w domowym wykorzystaniu jest stosowana także jako cenny środek wspierający kurację w schorzeniach reumatycznych, artretyzmie, dolegliwościach nerkowych oraz w cukrzycy. Oprócz tego herbatę ze świeżych liści bzu mozna podawać do płukania gardła przy anginie, przy przykrym zapachu z ust lub jako dodatek do kąpieli w celu oczyszczenia skóry lub w przypadku hemoroidów. Zimna herbata z liści bzu może być stosowana jako oprysk przeciwko mszycom.

    Nieźle, co?
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  13. #7913
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Oooo swietnie! Mam duzy krzak czarnego bzu na miedzy Musze go obskubać i zrobic napar na mszyce
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  14. #7914
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Witam zielarskie towarzystwo
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  15. #7915
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cześć a ja mam mnóstwo pokrzyw

  16. #7916
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Spoko Piąteczko, Depsia na pewno znajdzie setki sposobów na ich racjonalne wykorzystanie
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  17. #7917
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Oooo, Piatko, pokrzywy to skarb jest - nie żartuję.
    Gnojówce roślinnej z nich żaden nawóz nie dorówna, a jesli sama ją zaczniesz konsumować, to będziesz zdrowa jak rzepa, nie przymierzając.

    O tym skarbie można poczytać, że ho, ho - jest bardzo zdrowa i w ogóle!
    Zobacz tylko.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  18. #7918
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    A nie mówiłam ...

    Lecę bo psuka mi młynki robi ... co ona może chcieć o tej porze
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  19. #7919
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    dzięki..narazie je wyrywam i na jedną kupkę wożę..szlaki dzieciom robię nad rzeką

  20. #7920
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Spróbuj rozwiesić w pęczkach w przewiewnym zacienionym miejscu i wysuszyć, później (zimą) zajmiesz się zastosowaniem suszu w praktyce.
    Szkoda takiego dobrodziejstwa marnować, skoro i tak wyrywasz.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

Strona 396 z 1620

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony