dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie czym wyczyścić zabrudzenia z zaprawy cementowej

    Zastanawiam sie jak wyczyscić zabrudzenia z zaprawy cementowej na sciance zrobionej z surowej cegły - niestety murarze nie byli zbyt staranni i na sciance która miała byc ozdoba salonu pozostawili mase zabrudzen z zaprawy - czysciłem to juz szopem ale nie pomogło - do czasu az jest mokre to wyglada ładnie ale po wyschnieciu osad powraca - czy jedynym sposobem jest wechaniczne oczyszczenie cegły - próbowałem juz to robic szczotka na wiertarce ale to starsznie duzo pracy - a moze papierem sciernym?
    Jesli ktos to ma to juz za soba to prosze o rady

  2. #2

    Domyślnie

    Kup kwas solny 33,3 procentowy ,banka 5 litrów chyba jest najmniejsza. Rozcięcz go tzn. na 10litrów wody wlej litr kwasu, zaopatrz sie w gumowe rękawiczki takie grube , szczotkę ryżową i myj. Jeżeli to tylko ciągle wyłażący osad po wapnie,cemencie to wystarczy umyć ,Jesli zaś są widoczne resztki zaprawy to namocz najpierw wszystko ,odczekaj parę minut potem szczotka ryżowa i czyść mocząc co chwile w kwasie.
    Wykonujemy tynki myte , właśnie kwasem solnym rozcieńczonym , po umyciu ściany kamyczki aż błyszczą.Różnica taka ze lejemy ścianę ,nie trzemy szczotkami,potem spłukujemy wodą i gotowe.Przy tynkowaniu jednak tarasy , parapety czasami sie zabrudza zaprawą, ale na kwas niema wszystko błyszczy jak nowe.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź - to jeszcze spytam o jedno - gdzie można kupić taki kwas??

  4. #4

    Domyślnie

    hmmmmmmmmmmmmm
    to ci pytanie, ja mam stałego dostawcy ,biorę go średnio 150litrów na tydzień wiec sami dowożą . Widziałem w butlach 5 litrowych w sklepach tzw.żeleźniakach
    popytaj w budowlanych .Mogę ci przesłać pocztą tylko nie wiem jak to przyjmną na poczcie w razie wycieku byłby kłopot.
    Raz odprysło mi do oka ,trochę sie najeździłem po szpitalach w nocy ,raczej żona najeździła bo ja za bardzo nie widziałem

  5. #5

    Domyślnie

    OK - bedę szukał - może sie uda - z poczta to faktycznie mogłoby byc ciekawie

  6. #6

    Domyślnie

    Raz wieźliśmy beczkę na pace , przewróciła sie i trochę wyciekł przez nieszczelne zamkniecie po jakiś dwóch tygodniach na pace zrobiła sie dziura średnicy 50cm jeden pracownik coś ładował i mu noga przeszła

    Kwas solny powoduje korozję która szybko postępuje , ale tylko stali nie zabezpieczonej tzw.gołej .Z resztą nic sie nie dzieje

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem czy od kwasu nie powstana jakies wikwity na cegle, cos mi sie obilo o uszy, ze na zwykla cegla (nie klinkier) nie za dobrze wytrzymuje kwas solny.
    Ale moze to tylko plotka.
    Jezeli zabrudzenia nie sa duze to papier scierny (grubszy aby nie wygladzic za bardzo cegly) moze byl by stosowniejszy.

  8. #8

    Domyślnie

    jak znajde kwas to zrobie próbe gdzies w rogu a swoja droga wyprobuje tez sposób z papierem

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Odradzam amatorom zabawę z kwasem solnym!!! - samo rozcieńczanie jest niebezpieczne, nie mówiąc o możliwości pochlapania siebie, czegoś dookoła i smrodu chlorowodoru.
    Sprobuj najpierw z papierem ściernym a potem spytaj np. w Castoramie o inne środki do czyszczenia takich zanieczyszczeń.

  10. #10

    Domyślnie

    Jest taki preparat Atlas Szop (chyba od szopa pracza :D ). Czyści on plamy z zaprawy np. na kafelkach. Można spróbować. Dostępny w każdym Praktikerze, Castoramie itp.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleksandra1
    Jest taki preparat Atlas Szop (chyba od szopa pracza ). Czyści on plamy z zaprawy np. na kafelkach. Można spróbować. Dostępny w każdym Praktikerze, Castoramie itp.
    Dokładnie - polecam SZOP'a
    U ojca stawialiśmy ogrodzenie z klinkieru i pozostało "trochę" zaprawy - zeszło wszystko doskonale.

  12. #12

    Domyślnie

    o szopie pisłaem ze juz próbowałem ale efekt nieciekawy - jak było mokre to w miare wygladało - spłukałem to kilkakrotnie ale jak juz wyschło to bez zmian - faktycznie w castoramie maja jakis inny srodek do czyszczenia - dzisiaj dzwoniłem - kupie i sprawdze
    dzieki za odzew

  13. #13

    Domyślnie

    szop moze działa jak to sa w miare świeże zabrudzenia ale tak jak w moim przypadku to juz 2 lata minęły od czasu wykonania scianki wiec świeże to nie jest

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Mieszkasz już w domu, czy stan surowy ? Można brudzić ?
    beton wiąże ludzi...

  15. #15

    Domyślnie

    jeszcze nie mieszkam - niedługo mam układac płytki i dlatego chciałem rozprawic sie z ta scianka wczesniej

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    To dobrze. Załatw sobie jakąś piaskarkę, trzeba przepiaskować zabrudzenia, a generalnie
    to radziłbym ci przepiaskować całą powierzchnię cegieł. Najpierw oczywiście zabrudzenia
    a potem lekko całość. Będzie się z tego kurzyć aż miło, ale jeśli jeszcze nie mieszkasz to o.k.
    Tak się czyści zabytki cegła, beton, dachówka i te sprawy.
    Takich pięknych cegiełek jeszcze nie widziałeś
    beton wiąże ludzi...

  17. #17

    Domyślnie

    Witam.
    Ja kiedyś czyściłem sufit czymś w rodzaju Karchera z końcówką do piaskowania. Woda pod ciśnieniem i piasek. Cegły super czyste. Tylko to były cegły poniemieckie. Nie wiem jak się zachowają produkowane obecnie.
    Po wysuszeniu zaimpregnowałem Delfinem (Atlas).
    Robota wredna (raczej na lato, bo można wysuszyć się na słońcu) , ale efekt jest.
    Pozdrawiam, Heniek

  18. #18

    Domyślnie

    tylko gdzie znależć taka maszynę?? bo samą wodą i karcherem to chyba nie pójdzie

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Samą wodą nie masz szans ( nie mówię tu o maszynach do cięcia wodą )
    Poszukaj wśród wypożyczalni narzędzi i maszyn budowlanych, czasem piaskarki mają też
    ludzie z branży motoryzacyjnej oraz szklarskiej. Warunek jest tylko taki że musi być przenośna.
    beton wiąże ludzi...

  20. #20

    Domyślnie

    Szukałem firm zajmujących sie piaskowaniem. Znalazłem, ale zaproponowane ceny mocno mnie ostudziły. Kupiłem za sto pare złotych przystawkę do piaskowania, i zrobiłem sobie sufit sam. Sama woda pod ciśnieniem też czyści, ale potem trzeba resztki wymyć jakimś kwasem. Najbezpieczniej środkami zawierającymi kwas cytrynowy. Później trzeba to solidnie przepłukać wodą. Moim zdaniem lepiej wygląda cegła oczyszczona wodą z piaskiem. Dostaje takiej porowatej struktury. Ale to kwestia gustu.
    Pozdrawiam, Heniek

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony