dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    a do czego ta przystawke sie doczepia? do karchera?

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Cytat Napisał konzad
    a do czego ta przystawke sie doczepia? do karchera?
    Zobacz to:
    http://www.allegro.pl/item174187163_...a_karcher.html

    Jednak musisz się liczyć z zalaniem pomieszczenia, na sucho tego nie ma, ale jest kurz.
    Zapytaj ew. sprzedawcę czy przystawka pozwala na pracę w pionie ? (eżektor... czy nie).
    beton wiąże ludzi...

  3. #23

    Domyślnie

    super dzieki za link

  4. #24

    Domyślnie

    Witam.
    Oczywiście w metodzie którą podałem jest sporo wody. Ja nadmiar zbierałem Wodnikiem
    Da się czyścić w pionie. Ważna jest granulacja piasku. Zbyt drobny zapycha rurki i nie zostaje zassany. Za gruby zatyka dysze. Piasek (żwirek?) musi być suchy.
    Niezbędne są okulary. Ja przy czyszczeniu ok 12 m kw sufitu zmatowiłem 4 pary.
    Robiłem to w łazience jeszcze bez kafli. Nie bardzo sobie wyobrażam takie prace w pomieszczeniu wykończonym.
    Moim zdaniem przed podjęciem tego typu pracy trzeba zrobić próbę jak zachowa się materiał czyszczony. Woda pod ciśnieniem potrafi wiele uszkodzić. Dodane do tego ziarenka piasku to naprawdę siła.
    Pozdrawiam, Heniek

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Henio dobrze robi że ostrzega, bo woda pod ciśnieniem 3500 atm - z proszkiem ściernym,
    tnie płyty stalowe do # 80 mm. W twoim przypadku to będzie inna skala, ale uważać trzeba.
    Cegiełki są malinowe
    beton wiąże ludzi...

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    I na koniec taka ciekawostka. Szczególnie ważne dla cywilizacji zabytki czyści się
    skorupkami z jajek . Skorupy są suszone, mielone a następnie rozpędzane w strudze
    sprężonego powietrza i z dużą prędkością uderzają o zabytek.
    Są na tyle twarde że ścierają glony, patynę wieków oraz brud, ale nie naruszają
    struktury samego materiału.
    beton wiąże ludzi...

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Są duże róznice, czy czyścisz starą ścianę, czy nową.
    Nowa ma zawsze trochę nie związanego wapna, które właśnie jest źródłem kłopotów.

    Na starych ścianach wszystkie metody z agregatem wodnym mogą być skuteczne, do tego dochodzą agregaty parowe np CP (w slangu czyszczenie nimi nazywają "cepowaniem"), piaskowanie mielonym pumeksem, analog do skorupek.

    Dla nowych ścian można sobie zrobić kuku, bo nadmiar wody z agregatu ... pogorszy sytuację, bo uruchomi jeszcze nie wymyte i nie związane wapno przez penetrującą wodę. Na świeżo będzie cacy, a potem wykwit dwa razy większy niż był.

    Lepiej więc stosowac preparaty czyszczące - i jak można minimalną ilośc wody ze względów jak wyżej. Przeszukaj archiwum - pod hasłem wykwit wapienny lub wykwity na klinkierze - znajdziesz pełne uzasadnienia i metody, pisałem parokrotnie.

    Pełna paleta gotowej chemii do czyszczenia budowlanki, usuwania wykwitów, odmywanai etykiet itp. jest na

    http://www.basf-cc.pl/DCCPoland/PL/o...czenieochrona/

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Jestem zwolennikiem piaskowania na sucho, na początku proponowałem koledze
    taki właśnie sposób, głównie z powodu ogólnego zalania pomieszczenia, on co prawda
    nie wykwity chce czyścić, ale przywartą zaprawę. Zgadzam się jednak że jeśli ktoś będzie
    zbyt długo moczył nową ścianę, to wykwity mogą się pojawić.
    beton wiąże ludzi...

  9. #29

    Domyślnie

    witam - ściany w pomieszczeniu sa juz wygipsowane wiec metoda ktora niesie sporo skutków ubocznych niestety odpada - w weekend znalazłem troche czasu i sprawdzilem 2 metody - szczotka na wiertarce - skuteczna ale cały dom w pyle ceglanym - wiec zabrałem papier scierny który pozostał po gipsowaniu - efekt nadspodziewanie dobry - pył osiada tylko pod sicaną - trzeba sie troche namachac rekoma ale cóz zrobic - wyczysciłem kilka rzedów i chyba tak zrobie z reszta sciany - potem spłukałem to woda ale teraz boje sie co bedzie jak wyjda mi teraz wykwity wapienne - nie bylem od tego czasu na budowie wiec nie wiem jak to wyglada po wyschnieciu - sciana ma 2 lata wiec jest niebezpieczenstwo ich pojawienia sie

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleksandra1
    Jest taki preparat Atlas Szop (chyba od szopa pracza ). Czyści on plamy z zaprawy np. na kafelkach. Można spróbować. Dostępny w każdym Praktikerze, Castoramie itp.
    Mam pytanie, dosyć pilne. Czy tym środkiem zmyję wapno z blachodachówki?? W sobotę ekipa od zalewania tarasu zalała również "okap" z blachodachówki wapnem i teraz nie wiem czym go mam zmyć. Szorowanie cifem nie pomaga. Pomocy

  11. #31

    Domyślnie

    Ja mam zapaskudzony komin z cegły klinkerowej. Czy Szop tez sie sprawdzi?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony