dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie stół wibracyjny

    witam
    chcąc zaoszczędzić przy budowie domu troche kaski postanowiłem podpiwniczenie wykonać z bloczków betonowych które sam zrobię. I tu moja prośba o pomoc a dokładnie o to czy wie ktoś jak zrobić samemu stół wibracyjny, bede wdzięczny za informacje, ew. zdjęcia, szkice itp. Z góry dzięki
    gizi

  2. #2

    Domyślnie

    W czasie i koszcie wykonania stołu wibracyjnego zrobisz deskowanie i wylejesz, najprawdopodobniej wyjdzie nawet taniej a na pewno mniej roboty.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Jeśli znasz takie urządzenie do przecinania drzewa, które nazywa się cyrkularka, to po zdjęciu z tego urządzenia piły tnącej i założeniu mimośrodowo pierścienia metalowego (wystarczy masa ok. 0,4 - 0,5 kg), otrzymujesz porządny stół wibracyjny.
    W realu stół wibracyjny ma regulowaną wysikość nóg, aby dopasować ergonomicznie wysokość do potrzeb, np. wielkości i ciężaru formy.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  4. #4

    Domyślnie

    Ja ubijałem łopatą w formie , szybko się robiło i tanio wychodziło.

  5. #5

    Domyślnie dzięki

    chyba wybiorę metodę z łopatą. dzięks
    gizi

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar qnik111
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    315
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Znajomy robił kostkę brukową, stół zrobił z pralki automatycznej bez amortyzatorów, pięknie podskakiwała

  7. #7
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood Zobacz post
    Jeśli znasz takie urządzenie do przecinania drzewa, które nazywa się cyrkularka, to po zdjęciu z tego urządzenia piły tnącej i założeniu mimośrodowo pierścienia metalowego (wystarczy masa ok. 0,4 - 0,5 kg), otrzymujesz porządny stół wibracyjny.
    W realu stół wibracyjny ma regulowaną wysikość nóg, aby dopasować ergonomicznie wysokość do potrzeb, np. wielkości i ciężaru formy.
    nie drzewa a lecz drewna i założenia wału korbowodowego do tego całość na sprężynach lub poduszkach
    Ostatnio edytowane przez ANSEXXX ; 20-06-2010 o 20:12

  8. #8
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy Zobacz post
    W czasie i koszcie wykonania stołu wibracyjnego zrobisz deskowanie i wylejesz, najprawdopodobniej wyjdzie nawet taniej a na pewno mniej roboty.
    nie wiem czy kolega wie lecz do wykonania odpowiedniego bloczka potrzebna jest prasa z wibracją odpowiednie kruszywo żwir ilośc cementu oraz wody

  9. #9

    Domyślnie Pytania związane z tematem wykonywania samodzielnie bloczków fundamentowych....

    W jakich proporcjach robiliście te bloczki z poszczególnych materiałów tj. ile żwiru, cementu oraz wody?
    Z czego wykonane były formy do robienia bloczków?
    Czy takie samodzielne robienie jest choć trochę opłacalne cenowo w porównaniu z zakupem gotowych bloczków?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Andre79 ; 24-07-2010 o 22:50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony