dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: pytanie do tych co juz dach maja: co jest lepsze - RR czy Pruszynski czy moze cos innego?

Głosujących
5. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • RR

    2 40,00%
  • Pruszynski

    1 20,00%
  • cos innego

    2 40,00%
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56

Temat: BLACHODACHÓWKA PRUSZYŃSKI - wątek zbiorczy: opinie, uwagi, zdjęcia, kolorystyka

  1. #1

    Domyślnie BLACHODACHÓWKA PRUSZYŃSKI - wątek zbiorczy: opinie, uwagi, zdjęcia, kolorystyka

    Witam wszystkich forumowiczów!

    Przymierzam się d budowy dwuspadowego domu i zdecydowałem się na blachodachówkę. Czy ktoś z Was ma doświadczenia z blachodachówką z firmy Pruszyński? Zastanawiam się w szczególności nad matowym Szafirem(ocynkowana i powlekana poliestrem). Cena jest dość atrakcyjna z rabatem tylko 20,14 za m2 szwedzki producent, 10 lat gwarancji, poza tym przycinają na wymiar. Co o tym sądzicie?
    Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    u mnie na dachu Prószyński leży ponad 4 lata i jest OK

  3. #3

    Domyślnie

    a jakie są tego materiału ceny? musze porównać z tymi co mam u siebie wokół W-wy

    dzięki za ewentualne linki do internetu z cennikami.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Polecam "FINISHDAK"z firmy FINISHPROFILES
    Pruszynski się chowa,a cena podobna

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    On 2002-02-28 16:31, Anonymous wrote:
    Pruszynski się chowa,a cena podobna
    cena niekoniecznie podobna
    a czemu się chowa - czy ktoś wie?
    my się właśnie nad tą blaszką zastanawiamy, więc odświeżam temacik i czekam na uwagi!

  6. #6

    Domyślnie

    10 lat gwarancji, owszem, pod warunkiem, że to firmowa ekipa za znacznie większe pieniądze będzie montowała blachę na Twoim dachu. W innym przypadku zapomnij o gwarancji, w razie czego... -odpukać - nie ma gwarancji.

  7. #7

    Domyślnie

    przy niektórych pokryciach nawet liczba zamocowań ma wpływ na gwarancję, trzeba więc czytać wszystkie najdrobniejsze druczki
    Finiszant

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    dzięki za info, nie wiedziałam.

    a czy ktoś wie cosik nt. jej jakości?
    czy np. w porównaniu z Lindabem jest to AŻ TAK znacząca różnica?[wiem, te ładniejsze co nieco wykończeniówki, ale bez przesady....]
    bo jeśli chodzi o cenę - różnica jest dla mnie AŻ TAK znacząca - prawie 10 zł na metrze.
    wiem, że za taką kwotkę cudów nie można oczekiwać, ale chyba mi ta blacha z dachu na łeb nie spadnie?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    On 2002-07-08 15:46, yemiołka wrote:
    chyba mi ta blacha z dachu na łeb nie spadnie?
    hmmm, czy to dyplomatyczne milczenie oznacza, że jednak mi spadnie?!


    jejku, nikt nie kładzie blaszki?
    a jak kładzie to tylko Lindaba??

  10. #10

    Domyślnie

    Yemiołka, jestem właśnie na etapie wyszukiwania "blach". Już sama nie wiem co jest lepsze a jak powiem, że chcę mat i to w dodatku grafitowy to zaczynają mnie szokować cenami. Jeszcze nie tak dawno, w czerwcu, widziałam te same balachy do 20,-/mkw a dzisiaj średnio 28,- i dowiedziałam się, że od 15 lipca zaczynają się podwyżki cen blach i osprzętu o ok. 7%.

  11. #11

    Domyślnie

    Niestet, jedno co mogę potwierdzić, to podwyżki cen - pochodna zapowiedzianych ceł na wyroby stalowe, w tym blachy płaskie powlekane i ocynkowane. Huta Sendzimira od dawna wstrzymała dostawy blach cienkich oczekując na lepsze ceny.
    Co do jakości - nie podniecajcie się, wszyscy gniotą te blaszki z jednakowych materiałów wyjściowych, różnią się jedynie sprawnością marketingu. W gruncie rzeczy decydując się na konkretnego producenta głosujecie na jego agencję reklamową .....

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    On 2002-07-11 11:47, Luna_tyk wrote:
    Co do jakości - nie podniecajcie się, wszyscy gniotą te blaszki z jednakowych materiałów wyjściowych, różnią się jedynie sprawnością marketingu
    no właśnie ja się nie chcę podniecać
    dlatego chyba w końcu wezmę tego Pruszyńskiego, po jakieś 21 złociszy za metr, i zobaczymy....
    brak kasy totalny, a coś nad główką trzeba mieć, zwłaszcza że zapowiadają deszcze

  13. #13

    Domyślnie [i]czy RR i Pruszynski to to samo? [/i]


    jeden z dekarzy, z ktorym sie spotkalem twierdzi iz blacha dla RR i Pru pochodzi z tego samego zrodla na slowacji.

    co wy na to?

  14. #14

    Domyślnie

    chodzi mi generalnie o jakosc / trwalosc materialu a nie o atrakcyjny wzor lub ilosc kolorow.

  15. #15

    Domyślnie blacha Pruszyński

    Co myślicie o położeniu na dach blachodachówki Pruszyński?
    Jakość w stosunku do ceny.
    Pozdrawiam!

  16. #16

    Domyślnie

    wypuscilem w piatek ankiete na ten temat ale jej nie widze.

  17. #17

    Domyślnie

    o tu jest ...
    ... ale jak widac malo kto moze cokolwiek powiedziec

  18. #18

    Domyślnie blacha

    To daj znać jaki będzie wynik. Jestem przed decyzja o zakupie czegoś na dach. Musi to być blacha (przeróbka dachu obecnego pokrytego blacho-dachówką). U znajomych widziałam właśnie Pruszyńskiego. wyglada ok.
    Pozdrawiam!

  19. #19

    Domyślnie

    Jeżeli już miałbym wybierać z tych dwóch, to zdecydowanie RR. A źródło stali RR ma inne niż P.

  20. #20

    Domyślnie

    ja tez remontuje dach i sklaniam sie bardziej do RR (pural) ale mam nadzieje ze ankieta pomoze

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony