dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: pytanie do tych co juz dach maja: co jest lepsze - RR czy Pruszynski czy moze cos innego?

Głosujących
5. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • RR

    2 40,00%
  • Pruszynski

    1 20,00%
  • cos innego

    2 40,00%
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 56

Temat: BLACHODACHÓWKA PRUSZYŃSKI - wątek zbiorczy: opinie, uwagi, zdjęcia, kolorystyka

  1. #21

    Domyślnie

    A co to za blacha?
    Pozdrawiam!

  2. #22

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    dzięki, a jak to wygląda cenowo? Co jest tańsze?

  4. #24

    Domyślnie

    trudno mi powiedziec bo cena poszycia zalezy nie tylko od ceny blachy. najlepiej oddac projekt do wyceny. dla mnie przykoszcie dachu okolo 10kPLN roznica 10% jest do zaakceptowania jesli mialbym wybrac lepsza blache. I tak jest w moim przypadku.

  5. #25
    Guest

    Domyślnie

    Tom u mnie dach (ok. 250 - 300 m2) było robiony następująco:
    -blachodachówka
    -papa
    -deski
    -ocieplenie, które chyba było miękką gąbką a teraz wygląda jak zasuszona gąbka z morskich głębin
    -deski na piórowpust. dodatkowo dobite gwozdziami (takie cos ala boazeria).

    W tym roku podnosimy część dachu nad pokoikiem (ok. 11m2) na zasadzie lukarny i zastanawiamy się jak to zrobić, żeby było dobrze i sensownie wyglądało z pozostałą częścią dachu (w tym roku nie damy finansowo rady zmienić całego dachu).

    Czyli - czy lukarnę robic już folią wysokoparoprzepuszczalną, czy dalejl jednak ciągnąć w papie i deskach
    No i oczywiście musi pozostać blachodachówka.

  6. #26

    Domyślnie

    ja odoptuje poddasze (100m˛) i w dachu kopertowym robie cztery wykusze (lukarny) i z tego co mi wiadomo lukarny powinny byc deskowane wiec ... lepiej zostan przy "swojej" technologii. ja przy remoncie tez mam dylemat bo moj dekarz upiera sie przy deskowaniu calego dachu co podrozy sprawe ale moze to lepsze rozwiazanie?

  7. #27

    Domyślnie

    tylko, że ta lukarna to jest wyciągnięty kawałek dachu - żadnych skosów, trójkątów czy łuczków. Tak jakbyś wyciął kawałek dachu i podniósł go do góry..
    Pozdrawiam!

  8. #28

    Domyślnie

    mam tak samo na poczatku mialem kafry trapezowe ale zdecydowalem ze beda proste. remont nie jest wart wszystkich pieniedzy

  9. #29

    Domyślnie

    Ale mimo wszystko przy tym dachu i prostej lukarnie i oczywiście blacha mówisz, ze lepsza będzie papa z deskami niż folia wysokoparoprzepuszczalna?
    Pozdrawiam!

  10. #30

    Domyślnie

    wydaje mi sie generalnie ze kafry sie deskuje - kazdy dekarz z ktorym rozmawialem tak by robil. pytanie co z reszta? czy tez deskowac czy nie? jesli juz masz deskowanie na dachu to odeskowanie kafra to pestka a zawsze jest to solidniejsze (?) niz sama folia.

  11. #31

    Domyślnie

    Ok, gut. A co to są kafry? sorry.. ale nie wiem..
    Pozdrawiam!

  12. #32

    Domyślnie

    kafer = lukarna = wykusz
    to prawie to samo

  13. #33

    Domyślnie

    ok, senkju! Bo miałam wrażenie, że zaczynam "błądzić"...
    Pozdrawiam!

  14. #34
    XYZ
    Guest
    XYZ

    Domyślnie Blachodachówka Pruszyński

    Czy wiecie cos na temat blachodachówki Szafir 350 firmy Pruszyński ?
    Jakie sa wymiary blach - bo chyba nie co moduł 35 cm ?
    wiem ze najmniejsza to 85 cm a najwiekasz to 505 cm, ale ile maja pośrednie arkusze ???

  15. #35

    Domyślnie

    Witaj XYZ, mam blachodachówkę szafir 350, co do szerokości to o ile pamiętam było to 110 cm efektywnego krycia (czyli z zakładem) długości arkuszy wyliczają pod konkretny dach, ten wymiar 350 oznacza,że co 35 cm masz falę . Dach ma 2 tygodnie wygląda ładnie, był tani a co do jakości to wydam opinię za jakieś 6 lat.
    pozdrawiam
    bacha

  16. #36
    XYZ
    Guest
    XYZ

    Domyślnie

    dzieki bacha, ale mi chodzi o to czy oni tną blache na ile chce czy co moduł tzn tną co 35 cm ???

  17. #37

    Domyślnie Blachodachówka

    Czy ktoś może mi podać prawdziwe wady i zalety blach Pruszyński?

  18. #38

    Domyślnie

    cienka, jednostronnie ocynkowana, fala 35 cm długości / co 40 mniej łat /

  19. #39

    Domyślnie

    Fachowcy, którzy mi układali dach mówili, że 'trudno się składają' te blachy, że tłoczą je na wyrobinych matrycach i to dlatego, cokolwiek miałoby to znaczyć ...ja na szczęście mam Planiję
    ...wreszcie w swoim domu!

    _VV

  20. #40

    Domyślnie Jakość blach Pruszyński

    A jak jest z jakością?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony