dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: pytanie do tych co juz dach maja: co jest lepsze - RR czy Pruszynski czy moze cos innego?

Głosujących
5. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • RR

    2 40,00%
  • Pruszynski

    1 20,00%
  • cos innego

    2 40,00%
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56

Temat: BLACHODACHÓWKA PRUSZYŃSKI - wątek zbiorczy: opinie, uwagi, zdjęcia, kolorystyka

  1. #41

    Domyślnie

    Witam.Będe niedługo robił dach i właśnie zastanawiam się nad blachodachówką Planji, ale jeszcze nie orientowałem się u innych producentów blach(tylko w Planji), poprostu nie mam jeszcze rozeznania w tym temacie, dlatego chciałem was zapytać jak Planja wypada na tle innych producentów blachodachówek dostępnych na naszym rynku(jakościowo i cenowo)???
    Pozdrawiam.

  2. #42

    Domyślnie

    Ja nie mam, ale mój majster powiedział, że kazdą inną blachę tylko nie Prószyńskiego, bo po 5 latach bardzo źle wygląda. Może nie trwaci swoich właściwości ale blaknie.
    Ale powtarzam - to nie jest moje zdanie, tylko opinia mojego majstra.
    m.

  3. #43

    Domyślnie

    A ja mam Prószyńskiego. Składała się idealnie, żadnych problemów na długich modułach również. Leży 2 rok. Zobaczymy za kilka lat. Z tego co wiem to większość producentów robi z tej samej blachy od tych samych szwedzkich dostawców więc nie przesadzajmy. Problemem może być tylko z jakością matryc, ale te niby oryginalne ze Szwecji jak już pisano na Forum składają się często znacznie gorzej niż nasze rodzime. Poszukaj wątków na forum. Jeżeli chodzi o Planije to też sie nad nią zastanawiałem ale ostatecznie była znacznie droższa i zielony kolor który mnie interesował był za jasny.

  4. #44

    Domyślnie

    Ja mam Qmac- była tania (20zł/m2) WYGLADA PORZĄDNIE. 8- warstwowa, z blach szwedzkich (produkcja rodzima, Nowy Sącz). Bardzo ładny, wiśniowy kolor- żywy i intensywny. Niestety, na długich pasach nie leży idealnie- z jednej strony widać miejsca łączeń (nie odstaje, jednak miejsca łączeń są widoczne). Ale mój majster powiedział, że dobije więcej wkrętów i dociśnie na gładko
    boze

  5. #45

    Domyślnie

    ja slyszalem od dekarzy, z ktorymi pertraktowalem w sprawie mojego dachu, wiecej zlego o Planiji niz o Pruszynskim. Pruszynski to podobno dobra blacha - nam jednak nie odpowiadaja wzory/kolory. I w ten sposob wybralismy Rautaruukki.

  6. #46

    Domyślnie

    Kwestia zakładania blach na dachu i ich dopasowania może leżeć gdzie indziej. Sam układałem blachę i przenosiłem ją tak jak widziałem na zdjęciach np. w Muratorze. Przenoszą dwie osoby na leżaka - poziomo. Mam Borgę i pierwsze 2 arkusze ukladały się paskudnie. Dopiero jak zaczeliśmy je przenosić w pionie /tak jak płyty KG/ wszystko było ok. To jest bardzo istotne, gdyż precyzyjne wymiary blach podczas nie umięjętnego przenoszenia tracą swoje dokłądne parametry.

    Pozdrawiam

  7. #47

    Domyślnie

    Dzięki Kodi TO BYO TO! Druga strona leży już zupełnie dobrze bez dobijania wkrętów
    boze

  8. #48

    Domyślnie

    Witam.

    Cytat Napisał W-waBiker
    Witam.Będe niedługo robił dach i właśnie zastanawiam się nad blachodachówką Planji, ale jeszcze nie orientowałem się u innych producentów blach(tylko w Planji), poprostu nie mam jeszcze rozeznania w tym temacie, dlatego chciałem was zapytać jak Planja wypada na tle innych producentów blachodachówek dostępnych na naszym rynku(jakościowo i cenowo)???
    Pozdrawiam.
    Własnie pisałem o tym w innym wątku...
    Plannja Royal wypada fatalnie.
    Droga, bardzo nieprecyzyjnie wykonana (beznadziejnie się składa), wszystkie skrajne przetłoczenia niższe o 1cm niż wewnętrzne, tak, że na dachu powstają widoczne z daleka "pasy" na łączeniach.
    Na szczęście wyjątkowo ładny profil. I tylko to rekompensuje niedokładnośc wykonania.
    Szczegoły na moich stronkach w dziale "Budowa" (adres w stopce).
    Sara lub Q-mac jest znacznie precyzyjniej wykonany. W porównaniu do Plannji to wręcz idealnie.

    Sebastian

  9. #49

    Domyślnie Blachodachówka "Prószyński"

    Mam grafitową i jak poatrz z prawej strony widać łączenia arkuszy!!!!!!!!!!
    A jak u was??????
    mafu2 (NIE MA DOBRYCH FACHOWCÓW)

  10. #50

    Domyślnie

    Ja mam blachodachówke pruszyńskiego kron mat i jestem zadowolony.Tą przyczyną może być ;wada montażu lub zły rozładunek długich arkuszy ok.6mpowinno uczestniczyć 6 osób po 3 z każdej strony w przeciwnym razie blacha się odkształci i nie będzie pasowała w zamkia dświadczenie dekarzy swoją drogą.Pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie Blacha Pruszyński

    Witam Was!
    Czy ma ktos dach pokryty blachodachówką Pruszyńskiego? Interesuje mnie to jak wygląda blacha po kilku latach uzytkowania, czy pojawiają się (i kiedy) ogniska korozji.
    A może ktoś posiada zdjęcia swojej blachy po latach

    A poniżej przedstawiam model Kron, który mnie interesuje. Calkiem nieźle wygląda, prawda?
    Pzdr
    Amor






  12. #52

    Domyślnie Blacha Pruszyński

    Witam Was!
    Czy ma ktos dach pokryty blachodachówką Pruszyńskiego? Interesuje mnie to jak wygląda blacha po kilku latach uzytkowania, czy pojawiają się (i kiedy) ogniska korozji.
    A może ktoś posiada zdjęcia swojej blachy po latach

    A poniżej przedstawiam model Kron, który mnie interesuje. Calkiem nieźle wygląda, prawda?
    Pzdr
    Amor






  13. #53

    Domyślnie

    Ja mam Krona. Co prawda leży na razie rok z hakiem, ponieważ pokrycie zostało wykonane w czerwcu 2005. Mieszkam od początku grudnia 2005.
    Na razie dach wygląda jak nowy. Jestem bardzo zadowolony.
    Zobaczymy jak będzie po 10-ciu czy 20-stu latach...
    Pozdrawiam
    Rav

  14. #54

    Domyślnie

    ładna,domek też ładny, ale długiego żywota temu balkonowi nie wróżę-mróz załatwi go w 2 lata-tam nie ma odpowiedniego odprowadzenia wody i kapinosa.
    Generalnie blacha Prószyńskiego nie jest zazwyczaj wychwalana przez fachowców, ale jeśli znają się na robocie to każdy dach będzie wyglądał ładnie.
    Co do trwałości- nic nie jest wieczne, ale zapewne 25lat wytrzma.

  15. #55

    Domyślnie

    Pruszyński ma w ofercie blachy z powłoką lakieru z poliuretanem.
    W ich ofercie to PURLAK i PURMAT, z 30 letnią gwarancją.
    Niedawno ofertę uzpełniły ciekawe produkty blachodachówek panelowych, jak np. IRYD blachodachówka płaska ...

  16. #56

    Domyślnie

    Polecam blachy od Pruszyńskiego.
    Teraz TIGRA to jest coś co mi się bardzo podoba, no ale, jak kupowałam Szafir, to Tigry jeszcze nie było

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony