dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie ile za podciagniecie wody?

    Witam! Ile zaplace za podciagniecie wody do mojej dzialki? Ostatni dom ?z woda" znajduje sie jakies 150 metrow od mojej dzialki. W gminie powiedzieli, ze musze ciagnac na swoj koszt mimo, ze teren objety jest planem zagospodarowania przestrzennego.
    Czy cena ok. 150 za metr jest cena pradziwa? Czy do tego trzeba potem doliczyc jeszcze koszt przylaczenia sie (wpinki)? Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Re: ile za podciagniecie wody?

    Cytat Napisał on33
    Witam! Ile zaplace za podciagniecie wody do mojej dzialki? Ostatni dom ?z woda" znajduje sie jakies 150 metrow od mojej dzialki. W gminie powiedzieli, ze musze ciagnac na swoj koszt mimo, ze teren objety jest planem zagospodarowania przestrzennego.
    Czy cena ok. 150 za metr jest cena pradziwa? Czy do tego trzeba potem doliczyc jeszcze koszt przylaczenia sie (wpinki)? Pozdrawiam
    W najbliższych dniach będziemy robić rozbudowę sieci wodnej (i przyłącze do domu) na odcinku 70m. Koszt robocizny wraz z materiałami 80zł/m bez dokumentacji.

  3. #3

    Domyślnie Re: ile za podciagniecie wody?

    Cytat Napisał on33
    Witam! Ile zaplace za podciagniecie wody do mojej dzialki? Ostatni dom ?z woda" znajduje sie jakies 150 metrow od mojej dzialki. W gminie powiedzieli, ze musze ciagnac na swoj koszt mimo, ze teren objety jest planem zagospodarowania przestrzennego.
    Czy cena ok. 150 za metr jest cena pradziwa? Czy do tego trzeba potem doliczyc jeszcze koszt przylaczenia sie (wpinki)? Pozdrawiam
    Koszt zależy od drogi po której jest prowadzony wodociąg (zwłaszcza od nawierzchni) i ciężko określić czy 150 to dużo czy mało. Ale kształtuje się raczej w tych górnych granicach. Co do ceny przyłączenia gmina nie ma prawa pobierać pieniędzy według prawa.
    Jak by chcieli kase to się odezwij do mnie i podam Ci podstawę prawną na którą możesz się powołać (bo teraz nie chce mi się szukać)
    moje gg 1491833
    Są wykonawcy, których sam wysłał bym na stałe do Anglii żeby nic nie mieć z nimi wspólnego

  4. #4

    Domyślnie

    ok, a czy my wobec tego jako właściciele działek mamy prawo sobie tą sieć budować na własny koszt nie występując do gminy z roszczeniami, tak jak to opisują forumowicze powyżej??? Bo ja na przykład bardzo pragnę wybudować sobie odcinek 70 mb wodociągu a gmina mi nie pozwala!!! Nie dali mi warunków przyłączenia bo daleko a jak chce ich odciążyć kosztami to też jest zle, gdzie mogę znaleźć przepisy regulujące te sprawy???

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony