dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ZORDIAK

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    5

    Domyślnie układanie bruku z kamienia polnego

    Witam serdecznie

    Czy ktoś z szanownych forumowiczów układał już parking lub podjazd dla samochodów z kamienia polnego? Jeśli tak bardzo proszę o informację w jaki sposób się do tego zabraliście. Wiem, że pierwszy etap to wybranie humusu, później podsypka żwirowa lub piaskowa i dalej co??? Wylewamy beton i wciskamy w niego kamienie, czy raczej układamy kamienie na piasku wymieszanym z cementem i po ułozeniu poleewamy wszystko wodą?
    Jeśli ktoś wykonywał taką pracę proszę o opisanie jej kolejnych etapów.


    Dzięki, pozdrawiam wszystkich
    pozdro dla starej jareckiej...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Najpierw wybranie na 30-50cm ziemi, potem piach/ żwirek i zagęszczenie go, tak aby od góry, do lica projektowanego poziomu nawierzchni pozostało ok.20 cm- dokładnie tyle , ile ma Twój największy kamień.
    Potem luźny, ostry pach i osadzanie kamieni pod łatę. Dobite 10 kg młotkiem przez deszczółkę. Wypełnić możesz paiachem lub piachem z odrobiną ( max. 30%) cementu. Ale na samym piachu też doskonale się trzyma. Wypełnienie zagęszczasz wodą - wąż z sitkiem i na tym etapie podlewania jeszcze raz dokładnie dobijasz kamienie, które nie trzymają poziomu.
    Pamiętaj o spadku z jednej strony! , a by zapewnić odpływ deszczówki.
    Kawałek efektu- tu:

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...highlight=bruk

  3. #3

    Domyślnie

    Mam taki sam pomysł na podjazd. Nazbierałem już furę kamieni - od sporych po duże... . Z waszych postów jednak rozumiem, że mówicie o układaniu całych kamieni - ja planowałem je pociąć i układać płaską powierzchnią do góry, by tak z jednego kamienia mieć prawie metr kwadratowy.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Cytat Napisał Staszkis
    Mam taki sam pomysł na podjazd. Nazbierałem już furę kamieni - od sporych po duże... . Z waszych postów jednak rozumiem, że mówicie o układaniu całych kamieni - ja planowałem je pociąć i układać płaską powierzchnią do góry, by tak z jednego kamienia mieć prawie metr kwadratowy.
    Ba! To najlepszy pomysł, ale... czy masz aż tak dobry sprzęt, by poradzić sobie z twardym kamieniem? Część to pewnie twarde otoczaki z głazów narzutowych...

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    podciągam temat - też chciałabym podjazd z łupanych kamieni polnych.. jak i za ile to zrobić?

  6. #6

    Domyślnie

    Przyłączam się. Mam ponad 120m kw podjazdu do zrobienia i generalnie każdą opcję rozważam . Szczególnie jeśli nie jest to beton i wszelkie jego odmiany (kostka, płyty itp).
    Swoją drogą - skąd bierzecie kamień polny? Kupujecie, sami zbieracie z pól czy może jakieś układy z rolnikami macie?
    Wykańczam wykończeniówkę i z wzajemnością.
    Tak czy inaczej grunt to spokój

  7. #7

    Domyślnie

    barzuc i 1kinia1
    jesteście jeszcze zainteresowani tymi kamieniami polnymi i ich ułożeniem??

  8. #8

    Domyślnie

    Ja nadal podjazdu nie mam - najpóźniej na wiosnę do tematu będę wracał... więc jestem jak najbardziej zainteresowany
    Wykańczam wykończeniówkę i z wzajemnością.
    Tak czy inaczej grunt to spokój

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    zainteresowani zawsze też jeszcze podjazdu nie mam. czekam na propozycje...

  10. #10

    Domyślnie

    witam, u nas na razie ścieżki dla psów wyłożone otoczakami, kamień zbieramy na wiosnę,po naszym polu, wykopujemy przy sadzeniu drzewek, czasem dostajemy od sąsiadów rolników z pól. każdy sposób jest dobry
    ciekawe jak tnie się otoczaki i czym, czy trzeba je polewać podczas cięcia?łupane nie mają równych powierzchni.
    Dopóki serce bije wszystko jest możliwe.

  11. #11

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o bruk z kamienia polnego to mam bardzo ciekawą, alternatywną propozycje - kostka z kamienia. Efekt podobny do bruku z kamieni polnych, a w użytkowaniu znacznie wygodniejsza:




    Więcej info na priv

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    to ja poproszę o więcej informacji. głównie ceny...

  13. #13

    Domyślnie

    no właśnie ciekawe jaka cena, bo kamienie ziemia rodzi za darmo
    Dopóki serce bije wszystko jest możliwe.

  14. #14

    Domyślnie

    rośliny, zborze, i inne też rodzi za darmo, a za drzewo, mąkę i przyprawy trzeba płacić

    A zrobienie z owalnego kamienia sześciennych kostek, nie jest wcale takie proste i swoją cenę ma, bo kamień twardy jest, to nie glina.

    Cena takiej kostki 8/10 - 650 zł tona; 4/6 - 750 zł tona
    ewentualnie kamienie łupane "na pół" - 190 zł tona

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    na ile m2 wystarczy mi tona kamienia przełupanego na pół?

  16. #16

    Domyślnie

    połówki 4-5 metrów z tony
    kostka 8/10 około 5 metrów
    kostka 4/6 9-10 metrów

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    a jest sposób żeby samemu połupać własne polne kamienie na pół?

  18. #18

    Domyślnie

    |Można duzy młotek 5 kg i nalezy uderzac w odpowiedznie miejsce kamienia. Cała rzecz w tym że trzeba wiedziec gdzie.A tą wiedza nie chca się chwalic.Widziałem jak robił to facet u sąsiada.Pytałem ale odpowiedż była mglista.
    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Witam
    my z mężem jesteśmy już "zarażeni" zbieraniem kamieni Od dwóch lat zbieramy kamienie do naszego ogrodu. Najważniejsze, żeby były z jednej strony płaskie, no i jest trochę zabawy przy ich dopasowywaniu. Ale efekt końcowy tę pracę wynagradza. Na równo ułożonym podjeździe nasz syn nie ma nawet problemu z grą w kosza.
    Pozdrawiam

    A^propos
    Wiecie jakie piękne i równe są kamienie na szlakach w Tatrach. Z takich to dopiero ładny podjeździk by był.
    JOAZ

  20. #20

    Domyślnie

    Joaz
    Bardzo Ci zazdroszczę tych kamieni. Zawsze tak chciałam ale mój leniwy mąż wybił mi to z głowy i mam niestety dróżki z kostki i to betonowej brr.I tak mam zadowolonego męża i beton, coś za coś

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony