dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 86
  1. #1

    Domyślnie ANTRESOLA, dom z antresolą - dyskusja o zaletach i wadach

    Buduje D12, chce nad salonem nie ukladac stropu i pozostawic antresole. Przy ociepleniu domu tzn. poddasze Iso Mata (Isover) 15cm + 5cm Uni Maty (Isover), paroizolacja i k-g; izolacja fasady 15cm welna mineralna. Dom ogrzewany gazem + wspomaganie kominkiem. Moze odwrotnie Zdaje sobie sprawe ze ogrzanie wiekszej kubatury bedzie drozsze, pytanie tylko o ile. Czy ktos ma rozeznanie w tej kwestii. Czy utrata powierzchni poddasza i rachunki sa warte poczucia przestrzeni i wrazen estetycznych?

  2. #2

    Domyślnie

    Mam taki sam pomysł z przestrzenią i też byłabym ciekawa, jakie są koszty tej przyjemności. Pewno częściej zaglądają tu jednak ci, co dopiero budują, ale może są też bardziej doświadczeni. Pozdrawiam

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Jest na to pewien sposób - podłogówka. Ciepło będzie trzymało się bliżej podłogi, więc różnica nie będzie wielka. Zastanowiliście się nad innym aspektem - ile kosztuje wybudowanie czegoś takiego? Ja uważam, że antresola wygląda super, ale to stracona przestrzeń - choćby stryszek na graty, o ile nie jest to pełnoprawna kondygnacja. Ostrzegam - znam ludzi, co narzekają na antresolę, bo mają normalne ogrzewanie i chcąc mieć ciepło na dole, grzeją tak, że na antresoli się nie wysiedzi (ratunek j.w. - podłogówka).

  4. #4

    Domyślnie

    Mamy (dom kilkunastoletni, kupiony przez nas niedawno) antresolę sporych rozmiarów w salonie. Optycznie - działa na gości zniewalająco, jest naprawdę efektowna (drewniana, do tego mamy duzo boazerii). Nie pełni funkcji lamusa, lecz jakby osobnego pokoju (ma pewnie kilkanascie m kw.). No i jest to chyba najcieplejsze miejsce w naszym domu - ale dlatego, że pod nią jest kominek z wkładem.

  5. #5

    Domyślnie ANTRESOLA

    WYPOWIEDZCIE SIE CZY WARTO MIEC W DOMU ANTRESOLE
    wlasnie staję przed takim dylematem
    i chcialbym poznac wasze opinie
    j23

  6. #6

    Domyślnie

    Mala antresola, pasujaca do pomieszczenia, urozmaicajaca i fajnie wkomponowana to jest to. Antresola nie powinna zastepowac normalnego poziomu mieszkalnego, np pietra, powinna byc czyms szczegolnym, wlasnie ANTRESOLA ...

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Ryszard1,
    rozumiem, że masz u siebie taką antresolę, wg jakiego projektu budowałeś?
    do tej pory antresole jakie widziaem stanowiły element hollu dla poddasza, z którego spokojnie mozna było obserwować co się dzieje w salonie - a taki układ mi nie odpowiada

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    zwykle antresola stanowi wlasnie komunikację na górze otwartš na pokój dzienny - to najczęœciej spotykane rozwišzanie. Można też - co oczywiœcie większoœci nie będzie pasowało - zrobić tam jedno z pomieszczeń mieszkalnych - niezamknięte 4 scianami. W linku masz taka próbkę - jest to otwarta sypialnia nieco cofnięta, ale częœć wychodzi na strefę pokoju dziennego :
    http://rsplus.com.pl/projekty/strych/st01.jpg
    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    robert,
    ciekawe rozwiązanie,
    czy możesz podac adres gdzie można zobaczyć to rozwiązanie z innych stron?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    http://rsplus.com.pl/projekty/strych/strych.html
    ale duzo więcej zdjęć tam nie ma

  12. #12

    Domyślnie

    robert,
    dzięki za adres - gratuluję architektonicznego rozwiązania,
    czy masz w swoim dorobku jakies iekawe projekty domów jednorodzinnych?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    dziękuję, znajdziesz kilka domów na stronie, a czy ciekawe? klientom, a przecież oni tam mieszkają odpowiadają... robię tylko projekty indywidualne, ze względu na to, że każda działka czymś się różni a i potrzeby są bardzo zróżnicowane... pozdrawiam
    http://rsplus.com.pl/

  14. #14

    Domyślnie

    robert
    odważne są Twoje projekty i wcale niełatwe w realizacji, ale natym polega urok niekonwencjonalnych rozwiązań

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    no nie jest to typówka, zgadza się - ale trudne znów w realizacji nie są - projekt wiele przewiduje i rozwiązuje - nie mam klientow, ktorzy nie maja co robić z pieniędzmi - zwykle projekt zmienia się ze skromnego do dość rozbudowanego juz w trakcie pracy z klientem

  16. #16

    Domyślnie

    wiem coś na ten temat, nasz dom ten się rozrósł w trakcie współpracy z architektem

  17. #17

    Domyślnie projekt z antresolą

    Witam,

    nad salonem swojego domu przewiduję tzw. "pustkę" (czyli antresolę powyżej salonu).
    Moje pytanie wiąże się z komfortem takiego rozwiązania;
    Czy na antresoli latem nie jest za ciepło a zimą zbyt zimno?
    Jak sobie poradziliście z ogrzewaniem salonu a jak z ogrzaniem antresoli?
    Czy jest coś, na co powinienem zwrócić szczególną uwagę?

  18. #18

    Domyślnie

    Z doświadczenia: Mieszkam w domu z antresolą i buduję właśnie drugi dom. Mimo, ze w projekcie była antrsola zrezygnowalismu z niej. Po prostu ze względu na przeciągi. To jest "komin" w domu. Ja osobiście nie polecam.
    _____________________________

    Pozdrawiam
    DF

  19. #19

    Domyślnie

    Rozumiem Twoje obawy. Ale czy nie przesadzasz z tym "kominem" i przeciągami....
    Sama antresola, konstrukcyjnie, ma się chyba nijak do przeciągów.

  20. #20

    Domyślnie

    Ja też chcę mieć w domu antresolę, połączy mi optycznie parter z piętrem, doda wizualnie metrów kwadratowych. Będzie miejsce na wyyyyyyssoooką choinkę na dwie kondygnacje i na okazałe kwiaty doniczkowe. Może Robert Skitek powie coś o wadach i zaletach antresoli ?

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony