dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 86
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    hmm, znów wywolany
    chyba wiecej mogliby powiedziec moi klienci, ale oni forumowiczami nie są.
    plusy:
    - ciekawie wizualnie i przestrzennie, spaja całą przestrzen wewnatrz domu
    minusy:
    - dodatkowa kubatura do ogrzania

  2. #22

    Domyślnie

    OK, a jakie zaproponowałeś ogrzewanie w salonie, nad którym nie ma sufitu?

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    robilem anresole w dwoch projektach:
    - jeden to dosc duzy dom, gdzie w parterze jest ogrzewanie podlogowe, na gorze przy korytarzu wychodzacym na antresole byl grzejnik scienny.
    projekt liczony przez branzyste
    - druga to adaptacja strychu pod skosami - tam klient dal jedynie grzejniki scienne pod oknami, w tym wypadku antresolka tylko lekko nachodzi na pokoj dzienny, nie slyszalem o zadnych problemach typu za zimno czy cieplo

  4. #24

    Domyślnie

    Jasne. Dzięki za info!

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    nie ma za co. antresolka fajna rzecz

  6. #26

    Domyślnie

    Fajna, fajna. I warta chyba "zachodu".
    Widziałem kilka i zawsze robiły na mnie DOBRE wrażenie. Ale to było z 10 lat temu i nie przyszło mi wtedy do głowy, aby właścicieli domów pytać o komfort mieszkania z salonem "bez dachu".

    Osobiście jestem gotów poświęcić strop, aby "spiąć przestrzeń wewnatrz domu " i... "mieć czym oddychać". Zobaczymy, jak to wyjdzie.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    jesli ktos lubi otwartą przestrzen w domu i przenikające sie wzajemnie przestrzenie dolu i gory to jest to swietne rozwiazanie.
    Ale to troche wyzsza "szkola jazdy"
    W projektach typowych antresole nie pojawiaja sie z oczywistych wzgledow:
    w zalozeniu maja to byc domy tanie przystosowane do najbardziej typowych gustow, wiec i rozwiazania najbardziej tradycyjne

  8. #28

    Domyślnie

    Co rozumiesz dokładnie pod pojęciem wyższej "szkoły jazdy"?.

    Wydawało mi się, że jak pozbędę się stropu, to będzie (może nie tak prościej technicznie, ale) nawet taniej...

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    mialem na mysli tylko i wylacznie efekty przestrzenne we wnetrzach

  10. #30

    Domyślnie

    Jasne...

    A drugie zdanie mojej wypowiedzi?

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    na pewno wieksza kubatura do ogrzania, z pokoi ktore chcesz miec i tak nie zrezygnujesz, wiec.. drozej

  12. #32

    Domyślnie

    Rozumiem. Czy konieczne jest jakieś specyficzne wzmocnienie wieńca na odcinku, gdzie nie ma stropu? Czy wieniec przejmie obciążenia jakie wnosi więźba (+ blachodachówka)?

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    wszystko zalezy od konkretnego przypadku - ukladu wiezby, rozpietosci itd, ale w wiekszosci przypadkow pod wzgledem obciazenia sam wieniec sobie poradzi - stropy zwykle tylko usztywniają budynek, nie niosą obciazen dachu (choc czasem sie zdarza)

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Odświeżam wątek i mam jednocześnie pytanie do Roberta Skitka:

    upatrzyłem sobie projekt d08 przestronny http://www.projekty.murator.pl/preze...?IdProjektu=23
    i chodzi mi po głowie podwyższenie salonu + antresola.

    Wyobrażam sobie, że antresola mogła by być nad holem [2] (od drzwi do korytarza [8] do drzwi na taras [16] - dot. wersji podstawowej d08.
    Dodam, że nie jestem konstruktorem, więc moje wyobrażenia nie znajdują poparcia w teorii.
    Obawiam się też, że przy pozostawieniu kąta nachylenia dachu 25 stopni na antresoli nie będzie za wysoko, nie mam pojęcia gdzie można wcisnąć schody.
    Mam całe mnóstwo innych pytań z tym związanych:
    - czy trzeba będzie zastosować więźbę "tradycyjną" zamiast wiązarów i zmienić strop (ściany,fundamenty)?
    - czy salon nie jest zbyt mały (proporcje)?
    - jak będzie wyglądał taki "połamany dach" nad otwartą częścią salonu?
    - jak koszt takiego rozwiązania ma się do kosztów budowy zwykłego d08?

    Oczywiście nie oczekuję od Ciebie "gotowca" - ale liczę na cenne uwagi.
    Co o tym myślisz?

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    ciezko tu bedzie z antresolą - niestety nie ma załączonego rysunku więźby ani tez zadnego przekroju. obawiam się ,że będzie za nisko.
    Antresola o szerokosci 120cm to tez kiepski pomysł - nic się tam nie zmiesci.
    Z zamianą wiązarów musisz sie liczyc - nie widze innego rozwiązania - problemem tez moze byc oparcie tej antresoli. zeby poprowadzic schody trzeba przearanzowac pokoj dzienny - moze jadalnie zmniejszyc. słowem chyba to nie jest najlepszy pomysł w tym przypadku. Ale zaznaczam ze to tylko moje uwagi po szybkim spojrzeniu - trzebaby zobaczyc dokladne rysunki
    salon zawsze mozesz przearanzowac - raczej nie jest za mały
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  16. #36

    Domyślnie

    Witam,

    chciałbym zwrócić uwagę na akustykę w domu z antresolą. Dzwięki z salonu rozchodzą się po całej chałupie, przynajmniej u mnie...


    Pozdrawiam
    Gazobeton

  17. #37

    Domyślnie

    Od niedawna mieszkamy w domku z antresolą hol na poddaszu jest otwarty na część wypoczynkową salonu
    Moje spostrzeżenia:
    -wizualnie - rewelacja
    -faktycznie wszystko słychać w całym domu, ale zawsze można na poddaszu zamknąć drzwi do pokoju, a zaletą jest, że można się porozumieć będąc w odległych miejscach domu (salon jest połączony z jadalnią i kuchnią) - wrażenie przestrzeni, ale takiej wspólnej, rodzinnej
    - strasznie ucieka do góry ciepło, widziałam kiedyś rozwiązanie tego problemu przy pomocy wiatraka spychającego powietrze w dół - niestety u nas jest nad antresolą skos, więc nie da rady...
    - salon pod pustką jest rewelacyjnym miejscem do słuchania muzyki - akustyka jest super

    Generalnie, ze względu na efekty wizualne i muzyczne nie zmienilibyśmy absolutnie tego rozwiązania, natomiast może zastanowilibyśmy się nad zmianą usytuowania kominka, który obecnie jest poniżej pustki...

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Robert - dzięki za szybką odpowiedź
    niestety tylko "podrażniłeś" mój apetyt

    fidelis, 2004, GAZOBETON, Kingaa
    napiszcie coś więcej o waszych antresolach,
    jeśli możecie to zapodajcie linki do Waszych projektów,
    może pokusicie się o fotki

    może ktoś zapoda jakieś kinki do projektów z antresolą
    oglądałem kilka na stronie http://www.linearte.pl/ ale jakoś mi nie podchodzą, murator też ma d39 z antresolą http://www.projekty.murator.pl/preze...?IdProjektu=83 (może jeszcze jakiś?)

    jest jeszcze opcja z projektem indywidualnym...

    i jeszcze jedno
    nie chciał bym aby ten wątek zapełniał się wypowiedziami w stylu "po co ci antresola" "czy wiesz ile kosztuje ogrzanie takiej kubatury" itp

    oczywiście wszystkie konkrety mile widziane
    zapraszam do dzielenia się wiedzą i doświadczeniami

    pozdrawiam wszystkich budujących

  19. #39

    Domyślnie

    Muzykant - jeśli chodzi o fotki, to zobacz na mojej stronce - link w stopce, w dziele "już mieszkamy", więcej chwilowo nie mam, niestety...
    Powierzchnia "dziury" w stropie u nas jest nieduża - 10m^2, mniej więcej w kwadracie - po jednej stronie skos dachu, naprzeciw barierka (którą widać na zdjęciu) a po bokach ściany do samej góry. Baliśmy się trochę, że będzie "kominowate" wrażenie, ale jest naprawdę super
    Jeśli chodzi o projekt, to nie jest to ani typowy, ani indywidualny był robiony przez firmę deweloperską na potrzeby osiedla... jeśli chcesz, to mogę Ci mailem przesłać rzuty, może Cię coś zainspiruje?
    A jak będziesz w okolicach Gdańska to zapraszam na oglądanie "na żywo"

  20. #40

    Domyślnie

    Wizualnie rzeczywiście antrosola to ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza, jeśli salon jest przestrony. Ale wydaje mi się, że dość niepraktyczne: uciekające w próżnię ciepło, akustyczność i w pewnym sensie brak intymności w salonie...
    My się nie zdecydowaliśmy
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony