dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 86
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Kingaa
    dzięki za zaproszenie
    10m^2 - sam nie wiem co myśleć, wydaje się nie za dużo ale skoro piszesz, że nie jest kominowate

    oczywiście proszę o rzuty - mail w stopce

    do wszystkich:
    podrzucajcie linki jeśli coś macie
    - do projektów
    - inne jak w temacie

  2. #42

    Domyślnie Re: projekt z antresolą

    Też rozważam projekt, w którym jest antresola i mam podobne obawy jesli chodzi o ogrzewanie, za to podoba się przestrzeń nad głową i spójność z podaszem i taki fajny kącik na górze .
    Oto link do projektu, z tym że rozważam wersję z podwójnym garażem.


    http://www.archon.pl/index.php?act=3...d7570a&lang=pl

    Pozdrawiam
    Piotr
    Mieszkam w domu!

  3. #43

  4. #44

    Domyślnie

    Mieszkam od roku w nowym domu z antresolą (proj. WIERA - pracownia Dom na horyzonciez Wrocławia - www.domnahoryzoncie.pl) i poniżej na gorąco kilka uwag.
    - w salonie (37 m2) jest pod schodami umieszczony kominek kaflowy (wkład Jotul - Panorama) i założyłem że nie muszę rozprowadzać rurami ciepłego powietrza z kominka bo samo konwekcyjnie uniesie się w górę i ogrzeje pomieszczenia na poddaszu i salon - i to jest fakt !!! na poddaszu wręcz przeciwnie trzeba zamykać drzwi by nie było za ciepło.
    - akustyka !!!!! - super
    - w upalne lato nie ma duchoty w pomieszczeniu ze wzglęgu na dużą kubaturę jednego pomieszczenia
    Ogólnie POLECAM.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał muzykant
    ....może ktoś zapoda jakieś linki do projektów z antresolą oglądałem kilka na stronie http://www.linearte.pl/ ale jakoś mi nie podchodzą
    Mój domek ma antresolę (Trawertyn z tej pracowni) i z całego układu jesteśmy bardzo zadowoleni. Naprawdę daje efekt większej przestrzeni, niż jest faktycznie. Słuchanie muzyki na full to wielka przyjemność, ale..... ściszonego telewizora nie da się posłuchać, bo głos się niestety rozmywa i na górze słychać o wiele głośniej niż na dole. Szczerze mówiąc, nie bardzo sobie potrafimy z tą akustyką poradzić.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luśka
    Mój domek ma antresolę (Trawertyn z tej pracowni) i z całego układu jesteśmy bardzo zadowoleni. Naprawdę daje efekt większej przestrzeni, niż jest faktycznie.
    Moje gratulacje obejrzalem Wasz projekt na stronie Linearte - bardzo ciekawe rozwiazania, strasznie mi sie podoba. No cóż ja z oczywistych względów wybrałem coś prostszego.

    Pozdrawiam KaiM
    Inwestor to brzmi dumnie....

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muzykant
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kingaa
    Muzykant dostałeś maila?
    dostałem, dzięki

    KaiM
    budujesz z antresolą??

    Luśka
    Trawertyn też mi się podoba...
    ...ale jak by tu napisać, jak dla mnie trochę...
    za duży

    co masz na myśli pisząc, że ściszonego telewizora nie da się posłuchać, bo głos się rozmywa?
    jak będę chciał normalnie cos posłuchać to muszę iść na górę
    jak jest u innych? możecie coś napisać

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał muzykant
    KaiM
    budujesz z antresolą??
    nie bylo jej ale zrezygnowalismy z duzej sypialni nad salonem zeby ja miec no i automatycznie zrobila sie antresola ze schodami - na razie widze to tylko w wizualizacji bo sciany staną dopiero w maju

    ale czytam te Wasze glosy i wydaje mi sie ze plusy przeważają nad minusami
    Inwestor to brzmi dumnie....

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafgam

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    179

    Domyślnie

    • nie chciał bym aby ten wątek zapełniał się wypowiedziami w stylu "po co ci antresola" "czy wiesz ile kosztuje ogrzanie takiej kubatury" itp

      oczywiście wszystkie konkrety mile widziane
      zapraszam do dzielenia się wiedzą i doświadczeniami

      pozdrawiam wszystkich budujących [/quote]

    Witam, mieszkam od roku - mam salon którego strop jest skośny (dół połaci dachowej) i otwarty na antresolę na poddaszu użytkowym. Oto moje spostrzeżenia:
    1) wygląd i związane z tym poczucie przestrzeni - dla mnie całkowicie rekompensuje ew. problemy
    2) ogrzewanie - w moim układzie sprawdza się rewelacyjnie podłogowe z wentylacją mechaniczną z rekuperatorem - idealny rozkład temperatur tj. pełen komfort na dole, bez nadmiernej konwekcji i przeciągów co nie generuje jakichś wielkich kosztów z powodu "uciekania " ciepła
    3) wielka zaleta - nawet przy większej ilości palących gości (sami nie palimy) nie czuje się "smogu" w salonie - nawet jeśli nie właczę od razu wentylacji na 3 bieg
    4) uważam, że ze względu na akustykę i utrzymanie intymności konieczne jest w domu z antresolą wydzielenie w innym miejscu (skrzydle)
    części "prywatnej" z sypialniami itp. - raczej nie moga one wychodzić bezpośrednio na nią.
    Pozdrawiam
    rafgam

  10. #50

    Domyślnie



    u mnie antresola jest dodatkowym poziomem do zabawy w pokoju dziecka...Za zdjęciu jeszcze z bałaganem "wykończeniowym"

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaltam
    Mieszkam od roku w nowym domu z antresolą (proj. WIERA - pracownia Dom na horyzonciez Wrocławia - www.domnahoryzoncie.pl) i poniżej na gorąco kilka uwag.
    Ogólnie POLECAM.
    czy byłby Pan tak miły i udostępnił mi kilka zdjęć tego domku?
    Niedługo zaczniemy budowę Wiery.

  12. #52

    Domyślnie Domy z antresolą??

    Podobają mi się bardzo antresole w domu-czy jest ktoś kto ma antresole w domu bo chciałam się dowiedzieć jaki macie projekt i jak to w rzeczywistości się sprawdza, ogrzewa itp.??
    A może ma ktoś domek z antesolą z Horyzontu?? bo oni chyba mają takich domów najwięcej??
    Agula

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacektr

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jestem w fazie projektu i bede mial dom z antresola, ale robie projekt indywidualny. Po niedzieli bede mial wizualizacje wiec moge ja podeslac. Poczatkowo nie myslalem o antresoli, ale zaproponowal ja archiekt aby zwiekszyc powierzchnie parteru, pomysl baaardzo mi sie spodobal .

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kulczasy

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    20

    Domyślnie Projekt JASPIS C98 L - wasze opinie i sugestie

    Witamy

    Zainteresował nas projekt Jaspis:
    http://projekty.muratordom.pl/projek...78&IdKolekcji=

    Jest nie duży przez co wydaje się być nie drogi, i pasuje na naszą wąską działkę.

    Czy ktoś z was budował ten domek? Co sądzicie o projekcie, jakie zmiany dokonaliście?

    Prosimy o jakiekolwiek informacje ponieważ nie znaleźliśmy na forum prawie żadnych informacji o tym projekcie - być może jest źle zaprojektowany lub sprawia problemy w budowie.

    Pozdrawiamy
    Aga i Łukasz

  15. #55

    Domyślnie

    jesteśmy w trakcie budowy domu z salonem z pustką. Ciekawe jak się bedzie mieszkać.

  16. #56

    Domyślnie

    A jaki ? Jeśli można zagadnąć
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  17. #57

    Domyślnie

    http://www.archdesign.pl/projekty/do...155,r513690995

    Na tej stronie jest sporo domów z pustką. Jestem na etapie wykańczania, ale już widać jak to wygląda. Jutro mogę zrobić parę fotek pustki

  18. #58

    Domyślnie

    Wdzięczni będziemy, wielce.
    Tą jadalnie robisz w tym wykuszu ?
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  19. #59

    Domyślnie

    My także budujemy dom z antresolą. Na pewno nie jest to najbardziej ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie, ale ta przestrzeń...bezcenna. Nasze poprzednie mieszkanie też miało antresolę i teraz nie wyobrażamy sobie "niskiego salonu". Skutecznie można ogrzać takie pomieszczenie podłogówką, choć w poprzednim mieszkaniu mieliśmy tradycyjne kaloryfery i tez było ok. Budujemy dom w melisie archonu.

  20. #60

    Domyślnie

    tak, jadalnia jest w tym okrągłym połączona z kuchnią i salonem, cały parter podłogówka. Jutro wkleję zdjęcia, nie jest to wykończone, ale posadzki i ocieplenie dachu już są. Też się zastanawialiśmy czy ma być z pustką czy bez. Wybraliśmy z pustką bo i pokoi jest sporo, a antresola daje fajny efekt.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony