dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 86 z 86
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a jakie to ma znaczenie czy się liczy? Budujecie z programu rządowego?
    Z kredytu

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Myślisz, że jak nie policzysz piwnicy to ona się wybuduje za darmo?

    tu masz temat o antresolach. Więcej tematów znajdziesz wyszukiwarką.

  3. #83

    Domyślnie

    Mam taki salon z antresolą od podłogi do sufitu 6,2m. (projekt AGROBISP BM51 z poddaszem użytkowym którego w projekcie nie było) http://www.projekty24.com.pl/projekt...,rid,3860.html
    Wygląda super, ale z ekonomia ogrzewania nie wiele ma wspólnego.
    Celowo daliśmy małe grzejniki i głównym źródłem ciepła jest kominek. Jak bym budował dziś dał bym podłogówkę.
    Olbrzymia zaleta Możesz wstawić praktycznie każą choinke na święta u nas jest zawsze taka 4-5 m wyskości

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał dryblasy Zobacz post
    Mam taki salon z antresolą od podłogi do sufitu 6,2m. (projekt AGROBISP BM51 z poddaszem użytkowym którego w projekcie nie było) http://www.projekty24.com.pl/projekt...,rid,3860.html
    Wygląda super, ale z ekonomia ogrzewania nie wiele ma wspólnego.
    Celowo daliśmy małe grzejniki i głównym źródłem ciepła jest kominek. Jak bym budował dziś dał bym podłogówkę.
    Olbrzymia zaleta Możesz wstawić praktycznie każą choinke na święta u nas jest zawsze taka 4-5 m wyskości
    Czy antresola czy nie, to nie ma nic do rzeczy ekonomia ogrzewania. Ekonomia zależy przede wszystkim od strat ciepła przez budynek, czyli od izolacji. W salonie z antresolą (jak zresztą w całym domu) mam ogrzewanie podłogowe, bez grzejników. Mimo ogromnego okna na 2 kondygnacje utrzymujemy zadaną temperaturę 23-23,5oC bez żadnego kłopotu i bez jakichś wielkich rachunków. Ciepło równomiernie utrzymuje się od podłogi aż po strop, a nawet przy niżej chyba nieco cieplej. Kluczem było oddzielenie tarasu od salonu 10cm twardym styro i 10 cm styrodur pod oknem tarasowym.
    A z choinką prawda, zwracamy tylko uwagę by nie była niższa niż 3mtr, inaczej się gubi. No właśnie, jeszcze stoi, a miałem rozebrać w mijającym tygodniu. Jakoś mimowolnie odkłada się likwidację, skoro tak przyjemnie się prezentuje.

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  6. #86

    Domyślnie

    Mieszkamy w domu z antresolą od kilku miesięcy. Rachunki za ogrzewanie mamy niskie. Przy ogrzewaniu podłogowym nie pojawia się problem przegrzewania góry. Przy kominku faktycznie całe ciepłe powietrze zgromadzi się na górze. Polecam i zachęcam. Ostrzegam tylko ze zbyt dużą choinką a przynajmniej za małym stojakiem Nasza 5 metrowa się położyła po odwiązaniu linki przez syna. Minę miał ala Kevin sam w domu ze zdziwienia z reakcji na "tylko" rozwiązanie małego supełka.
    Problemem jest za to sprzątanie. np. odkurzanie pajęczyn na 6 metrach. Znajomi którzy chcą się budować też chcieli antresolę, ale po wizycie u nas i poruszeni kwestii sprzątania zainteresowali się jednak parterówkami Kilka zdjęć antresoli i wysokich pomieszczeń wrzuciłem w dzienniku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15626349_1089417987834893_801315707029796716_o.jpg
Wyświetleń:	928
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	380941
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony