dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie 6,5 cm na izolację termiczną, wylewką i płytki

    Witam,
    Mam taka lekko nietypową sytuację. W garażu częśc przestrzeni adaptuję na łazienkę.
    Stropo-podłoga jest na wysokości 50 cm (bo dom jest na podpiwniczeniu, garaż poziom 'zero')
    Garaz jest nieogrzewany.
    Na wysokości 6,5 cm muszę zrobić wylewke i płytki.
    NO i waham sie..
    Czy dac 1cm styropianiu, 4cm wylewki zbrojonej i 1.5 na płytki
    czy 2cm styropianu, 3cm wylewki i 1.5 na plytki z klejem.
    Drugie rozwiazanie w teorii jest lepsze.. ALE.. pytanie.. czy 3cm.. na wylewke to nie za malo??
    Albo jak ją dobrze uzbroić i jaką dobrą wylewkę polecacie.. ?
    Pozdrawiam.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Centymetr styropianu to tak, jakby go nie było wcale. Teoretycznie zamiast styro można tam rzucić jakiś wynalazek z dużo lepszą izolacyjnością, ale 4cm wylewki to już mało, 3cm to nieporozumienie. Nie możesz tego ocieplić od drugiej strony? O ile dobrze rozumiem, pod tą łazienką jest piwnica? Jeśli tak, to po prostu rzuć tam na sufit choćby i 10cm styropianu i normalnie zaciągnij klejem na siatce. A w tej łazience zrób wylewkę jedynie na jakiejś minimalnej warstwie rozdzielającej, choćby z papy.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3

    Domyślnie

    Hmm.
    Dlaczego 4cm to za mało.. ?
    Chcę to uzbroić kratką stalową o oczku 10x10cm ?
    jest ryzyko pęknięcia ? a jak zastosuję styropian FS150 ? ewentualnie inny izolator ?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Chodzi mi o to, że 4cm wylewka to już granica ryzyka (tak, chodzi o ryzyko pękania), a dochodzisz do tej granicy otrzymując w zamian 1cm styropianu, czyli coś, co nie daje Ci kompletnie nic.
    Oczywiście, możesz się ratować: wylewkę zazbroić, może pomogłoby też zrobić ją ciut mocniejszą, może jakiegos plastyfikatora do niej dodać (nie wiem, czy tu głupot nie gadam, nie jestem fachowcem od wylewek, więc może niech ktoś lepiej znający temat to ewentualnie skomentuje jeszcze), ale tego, że 1cm warstwa styro da tyle co nic, nie przeskoczysz. Tak więc, jeśli ta podłoga ma być docieplona naprawdę, a nie jedynie symbolicznie, może jednak zastanów się nad tym styropianem na suficie w piwnicy? Robota niewielka, a ocieplisz tak, jak trzeba.

    Inny pomysł, to zastosowanie wylewki perlitowej. Tanie toto nie jest, ale w końcu tej łazienki pewnie też nie masz o wymiarach lotniska, więc może warto rozpatrzeć? Za jednym zamachem masz i wylewkę i izolator w jednej warstwie.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5

    Domyślnie

    Hmm..
    No ja sie spotykam z opiniami ze wylewka powinna miec min. 3.5cm i byc zbrojona.
    Druga rzecz. Przewodność cieplna betonu to 1.5 styropianu to 0.03 co daje średnio różnicę 50.. czyli
    1cm izolacji ze styropianu to tak samo jakbyś musiał wylać 50cm betonu... stąd też uważam ze ten 1cm bardzo dużo daje.

    Jezeli nie doczekam się jakieś fachowej opinii to robię tak:

    1 cm twardego styropianu FS150 lub 200
    4cm wylewki zbrojonej drutem o oczku 10x10cm z małym żwirem
    a potem 1,5 cm na klej i plytki.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Oczywiście, że 1cm styro da ci lepszą izolację niż brak styro, pytanie tylko jak ta izolacja będzie się miała do wymaganej.
    Nie bez powodu typowa grubość izolacji podłogi na gruncie/piwnicy to 10cm styropianu, nikt nie robi centymetra.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony