dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 151 z 151

Domyślnie

Witam,
    8 zł to nie jest szał cenowy...mam ofertę 6,64/szt. za pustak 24x24x49cm.
    Namiary mogę podać na prv, ale jak firma okaże się solidna...tzn. czekam na dostawę materiałów na budowe.
    Nie chce robić reklamy za wcześnie
    Pozdrwaiam
    Budowa - przygoda życia

Domyślnie

przeczytalem ten temat od deski do deski i ciagle nie znalazlem odpowiezi na jedno pytanie:

Jaka wyglada sytaucja z kladzeniem instalacji w keramzytobetonie?
    Jak sie robi rowki na kable?
    Jezeli robimy przewiert na druga strone to czy bloczki nie pekaja?

Mysle nad budowa sciany 2W bloczek Hotblok (leier) 24cm + 15 cm styropianu ale mam obiekcje co do pozniejszej eksploatacji

Domyślnie

przepraszam za pomylke

Nie bloczki hotblok tylko MONOLIT25 z firmy leier

ktos to stosowal?
    jak wrazenia?

Domyślnie

Cytat Napisał szado1
    przeczytalem ten temat od deski do deski i ciagle nie znalazlem odpowiezi na jedno pytanie:

Jaka wyglada sytaucja z kladzeniem instalacji w keramzytobetonie?
    Jak sie robi rowki na kable?
    Jezeli robimy przewiert na druga strone to czy bloczki nie pekaja?

Mysle nad budowa sciany 2W bloczek Hotblok (leier) 24cm + 15 cm styropianu ale mam obiekcje co do pozniejszej eksploatacji

Zbudowałem z pustaków z czamaninka i właśnie jestem na etapie wod-kan i co. Żadnych problemów. Ekipa jest wyposażone w odpowiednie narzędzia i pięknie ryją w świeżo postawionych ścianach. Aż mnie serce boli... Ale idzie im gładko.

Co do samego materiału - murarze byli zadowoleni, bo pustaki bardzo równe i trzymające wymiar. Żadnych problemów. Ociepliłem 16 cm styropianu. Mam nadzieję, że będzie ciepło zimą i przyjemnie chłodno latem...

pzdr
    pt
    nie myli się ten, kto nic nie robi

Domyślnie

Czy ktos z budujacych moze potwierdzic czy sciany pod oknami dozbrojone siatka z drutow nie pekaja ? Chodzi mi o pustaki Optiroc 24 - troche mnie te 2,5MPa martwi.. Czy ktos moze buduje z Leiera 25 bis ? Te pustaki sa mocniejsze (+5MPa). Czy tez dozbrajacie pod oknami ? Wiekszosc budowlancow mowi ze pustaki z keramzytu moga popekac gdy dom bedzie osiadal, ze tutaj ceramika porowata ma przewage, bo jak nawet sciana peknie to raczej na spoinie, gdyz pustaki sa mocniejsze.. Peknieta spoine mozna poprawic, a pustaka nie wymienie..

Domyślnie

Przepraszam, że trochę odkopuje stary wątek. Jestem ciekaw jak to teraz wygląda jeżeli chodzi o keramzybetonowe bloczki. Czy po dłuższym użytkowaniu jakieś wady wystąpiły? Czy ten materiał nadaje się do postawienia ścian nośnych w budynku parterowym z lekkim dachem (konstrukcja drewniana + blachodachówka + sufit też drewniany)?
    Ktoś ma doświadczenie w budowie z materiałów z firmy Konbet? Na swojej stronie nie podają żadnych informacji poza wymiarami a jestem ciekaw jakie mają parametry.

Domyślnie

Cytat Napisał gkeb Zobacz post
    Przepraszam, że trochę odkopuje stary wątek. Jestem ciekaw jak to teraz wygląda jeżeli chodzi o keramzybetonowe bloczki. Czy po dłuższym użytkowaniu jakieś wady wystąpiły? Czy ten materiał nadaje się do postawienia ścian nośnych w budynku parterowym z lekkim dachem (konstrukcja drewniana + blachodachówka + sufit też drewniany)?
    Ktoś ma doświadczenie w budowie z materiałów z firmy Konbet? Na swojej stronie nie podają żadnych informacji poza wymiarami a jestem ciekaw jakie mają parametry.
    Ja w zasadzie też byłbym zainteresowany odnowieniem wątku. Dostałem wstępną ofertę budowy z keramzytu. Więcej pytań niż odpowiedzi

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

Domyślnie

Ja też zaczynam myśleć na keramzytem, może ktoś mający doświadczenie się wypowie?

Domyślnie

witam,
    do dyskusji nad zaletami keramzytobetonu chcę dodać, że bardzo szybko wysycha na nim tynk cem-wap. Poniżej znajduje się fotka przedstawiająca ścianę klatki schodowej wymurowana w jej górnej części z porothermu. Widać różnicę w schnięciu tynków. Ciemne miejsca to porotherm. Tynki wykonane dwa-trzy tygodnie temu - na keramzycie są już suche jak pieprz a na porothermie jeszcze mocno wilgotne.

Na pojawiające się pytania odnośnie zbrojenia pod oknami w ścianach z kearamzytu odpowiem jednoznacznie: dozbroić. Ja tego nie zrobiłem i rzeczywiście pod dwoma oknami pojawiły się rysy, od dolnego narożnika do posadzki. Zaradziłem temu wycinając spoiny poziome najpierw z wewnętrznej strony ściany i wsadzając w nie pręty szóstki w świeżą zaprawę. Po wyschnięciu zaprawy tak samo postąpiłem na zewnątrz budynku. Poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń do tego materiału.
    Ostatnio edytowane przez sonar ; 18-09-2010 o 10:31 Powód: Uzupełnienie odpowiedzi

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bocian_s

Kod pocztowy
    08-110

Domyślnie

Jako że teraz w modzie ekshumacje to wykopałem ten temat z zapytaniem jak wygląda sytuacja keramzytu po dobrych 7 latach od ostatniego szału na ten materiał.

Szczególnie interesuje mnie opinia osób które wybudowały i mieszkają.

Najważniejsze pytanie jeśli mieli by budować ponownie to czy z keramzytu/. Tak lub nie z uzasadnieniem.

Sam zastanawiam się nad wyrobami z firmy CZAMANINEK. Już dawno temu mieli pochlebne opinie na forum.

Domyślnie

Jako, że tylko dureń żartuje z czyjejś tragedii, a z durniami nie rozmawiam - nic nie powiem. Zajrzyj do wybiórczej albo posłuchaj TokFM - może się czegoś dowiesz

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia