dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 158
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol74
    Planujem z mężem budowe do mu 150m2 czy możesz powiedziec jak duzy byl Twoj dom i lie trawa budowa z keramzytu?

    Jak się mieszka jest ciepły?

    Zacznę od tego że na razie dom się wykańcza tj. okna instalację itp, więc o mieszkaniu w nim nic nie wiem.

    Natomiast postawienie ścian nośnych działowych łącznie ze stropem mojej ekipie zajęło niecały miesiąc. Dom o podobnej powierzchni urzytkowej. Fundamenty i piwnica była zrobiona rok wcześniej.

  2. #22

    Domyślnie

    Witajcie serdecznie
    Cieszę sie, ze wreszcie powstała grupka entuzjastów keramzytu, ja również planuje adaptowac swój projekt do tego materiału, ale mam jedno pytanie:

    1. czy nie ma problemów z instalacjami....mam na mysli kruchośc tego materiału ?
    pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    Witam !

    Do " Barbossa " oraz " Wciornastek "

    Dziękuję za odpowiedzi - pozdrawiam - " Gołąb ".

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał siemka
    Witajcie serdecznie
    Cieszę sie, ze wreszcie powstała grupka entuzjastów keramzytu, ja również planuje adaptowac swój projekt do tego materiału, ale mam jedno pytanie:

    1. czy nie ma problemów z instalacjami....mam na mysli kruchośc tego materiału ?
    pozdrawiam
    Okna wstawione be problemu. Z instalacjami ruszą za tydzień to odpowiem. Na dzień dzisiejszy mogę powtórzyć jedynie opinię mojej ekipy że był to materiał twardszy od porothermu.

  5. #25

    Domyślnie

    Hej
    Czamaninek to porządna firma. Kilka dni temu przywieźli mi strop. Bardzo miła obsługa. Polecam!!!

  6. #26

    Domyślnie

    witam ponownie zapomnialam zapytać czy te zbrojenie w scianie z keramzytu daje sie także w scianie trójwarstwowej bo taka mam zamiar budować?

  7. #27

    Domyślnie

    My również dołaczamy sei do grupy budujących z keramzytu. Zakupilismy juz materiła na sciany o takze strop (równiez keramzytowy) z tego co widze cena jego idzie bardzo sybko do góry wzrasta faktycznie zainteresowanie tym materiałem a dziwi mnie tylko fakt ze tak mało osób sie na niego decyduje. Tak jak napisał przedmówca jest to materiał który nie ma wad wiec czego szukać...? My kupilsmy materiał w Betardzie cena za bloczek w systemie optiroc to 9,15 wym.24x50x24 jak tylko beda stawaine scianki wzuce kilka fotek, pozdrawiam keramzytowców

  8. #28

    Domyślnie

    A co sądzicie o bloczkach Fortis z firmy Sukiennik w Łodzi ????????

  9. #29

    Domyślnie

    wczoraj rozmawialam z architektem adaptujacym moj projekt. powiedzial mi ze on by nigdy nie budowal z keramzytu zapytalam a jakie sa jego doświadczenia z keramzytem odpowiedzial zadne więc pytam o co chodzi tak na serio moga się wypowiadac te osoby ktore wybudowaly taki dom i w nim mieszkaja a pozostalym wara od keramzytu ja zaryzykuje i o dziwo wcale się tego nie boję bo w głębiu duszy wiem ze to trafna decyzja

  10. #30

    Domyślnie

    Jeszcze raz kermazyt. Mówiłam ze architekt odradzal budowanie z tego materiału. Powiedziałam o tym mojemu murarzowi tez mnie uspokajal a juz z niejednego budowal postawił sam pół miasta. przypomniał mi ze ten materiał ludzie sami sobie robili domowymi sposobami w czasach komunizmu.pobudowali się i jak sam mówi domy stoją do dzisiaj.
    choc kermazyt ma tylko 5,0 Mpa wytrzymałości to na rynek wchodzi nowy 18 cm opitroca o wytrzymałości 9,5 Mpa i można z niego budować ściany nośne

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    Witam,
    My również zakupiliśmy pustaki keramzytobetonowe na ściany zawnętrzne - trzykomorowe pustaki Leiera w cenie 6,72 za bloczek o wymiarach 25/22/50.
    Chciałabym zapytać o inną sprawę związana z zastosowaniami keramzytu...
    Zastanawiamy się nad wykorzystaniem w izolacji poziomej fundamentów kruszywa keramzytowego. Wykonując dodatkowe zabezpieczenia otrzymalibyśmy ochronę przed promieniowaniem cieków wodych. Ciekawe czy ktoś wykonywał już podobny ekran. Poniżej zamieszczam opis wykonania jaki otrzymałam od konsultanta firmy Maxit:

    "Keramzyt Optiroc przeciwdziała ciekom wodnym"

    Kolejne fazy wykonania izolacji radiestezyjnej
    1. Usunąć humus
    2. Ułożyć folię
    3. Wysypać skorupki od jajek ok. 0,4-0,5 dm3 na 1 m2 powierzchni . Skorupki powinny być rozrzucone równomiernie i przypominać luźne płatki śniegu.
    4. Ułożyć i zagęścić izolacyjny keramzyt Optiroc frakcji 10-20 mm o grubości warstwy 20-30 cm. Keramzyt na mniejszych powierzchniach zagęszczać można ręcznymi ubijarkami (płyta 50x50cm z trzonem z krawędziaka i uchwytem) lub na większych powierzchniach zagęszczarkami płytowymi.
    Na skutek zagęszczenia zmniejsza się grubość warstwy o 10 %. Aby łatwiej poruszać się po keramzytowym podłożu pod buty warto podwiązać deseczki powiększające powierzchnię podeszwy.
    Po zagęszczonym keramzycie można delikatnie chodzić a stopa nie powinna zapadać się w keramzyt.
    5. Na wierzchu zagęszczonej warstwy keramzytu warto wykonać szpryc cementowy o gr ok. 1 cm, który połączy ze sobą górne granulki i stanowić będzie podłoże pod izolację .
    6. Wykonać izolację p-wilgociową ( np. 2x folia , folia i papa lub 2x papa)
    7. Ułożyć podłoże z trocinobetonu o gr. 6-10 cm . Podłoże należy dylatować od ścian. Aby wyeliminować spękania podłoża warto je dozbroić siatka z pręta.
    8. Na wyschniętym podłożu można układać wszelkiego typu posadzki (terakotę , panele , parkiet itp.)

    Wykonanie tego typu izolacji sprawdziło się na bardzo wielu budynkach. Powyższy sposób wykonania ekranu z keramzytu zaczerpnięto z książki Stefana Jerzego Siudalskiego „Radiestezja w budownictwie” . Na podstawie kilkunastu lat badań autor dowodzi, że taki zestaw materiałów tworzy strukturę z bardzo dużą ilością powierzchni usytuowanych pod różnym kątem do powierzchni Ziemi, co w efekcie wielokrotnie odbija i tłumi niekorzystne promieniowanie - koniec cytatu.
    Ciekawa jestem co sądzicie o podobnym rozwiązaniu, najbardziej zastanawiają mnie skorupki jaj, sic!

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    w sprawie skorupek napisz bezposrednio do autora
    na forum pisze pod nickiem SS
    http://forum.muratordom.pl/profile.p...rofile&u=12405

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    Dzięki Brzoza, nie omieszkam

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    w sprawie skorupek napisz bezposrednio do autora
    na forum pisze pod nickiem SS
    http://forum.muratordom.pl/profile.p...rofile&u=12405
    na szczęście strona ex perta nie istnieje

    te skorupki to stara metoda
    teraz można wykorzystać płyty cd (najlepiej pirackie - wychodzą tanio)
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    A ty zrealizowałes coś takiego u siebie, czy nie dajesz wiary w szkodliwe promieniowanie cieków wodnych?
    Dopytauje się bo chcę sobie wyrobić pogląd na ten temat i musze troche poczytać...

  16. #36

    Domyślnie

    Witam !

    Do " ecicha "

    Masz wiadomość na priv / P.W. /

    Pozdrawiam - " Gołąb "

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renka Grabow
    A ty zrealizowałes coś takiego u siebie, czy nie dajesz wiary w szkodliwe promieniowanie cieków wodnych?
    Dopytauje się bo chcę sobie wyrobić pogląd na ten temat i musze troche poczytać...
    ja dałem płyty cd rozłożone pod róznymi kątami, tak aby odbijało w róznych kierunkach - rozprasza to promieniowanie na podobnej zasadzie co zawieszone płyty cd w samochodzie odbijają promienie radarów

    zastanawiałem się tylko czy nie dać gęstszych płyt, tzn DVD czylko czy z "+" cz z "-", nie wiem które co odbijają
    a DL są jeszcze za drogie
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    Dzięki Barbossa za ferie twojego poczucia humoru, które nie od dzisiaj obserwuję na forum . Łączę się z tobą w bólu z powodu tych DL, ale może kiedyś zbudujesz następny dom... zbieraj płyty już dzisiaj, nigdy nie wiadomo
    Ja jednak pozostanę przy ekologicznych skorupkach jajek - Wielkanoc za pasem, więc nazbiera się trochę surowca po rodzinie

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aneta&Arek

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    1

    Domyślnie sciany z keramzytu

    Witam wszystkich, nie moge spać przez tem keramzyt. Jutro do 8 rano muszę podjąć decyzję czy budujemy z Keramzytu czy nie.
    Słyszałam o tym keramzycie dużo dobrego. To materiał trochę zapomniany w dobie szału na porotherm. Materiałem na ściany intensywnie interesuję się od 4 dni. Najpierw był pomysł aby budować z betonu komórkowego ale nie ma go i jest drogi (ok. 14 zł/ sztuka), porotherm 24 po 9-13 zł. Gazobeton H+H jest obecnie po ok. 10 zł. Ceramika Hadykówka po 5.5 ale potrzeba jej 23 sztuki na m2. Drogą eliminacji został keramzyt. Rano rozmawiałam z koleżanką która mieszka w domu z keramzytu już 5 lat (dociepalny wełną) i jest zadowolona.

    Jeśli chodzi o producentów to najbardziej znany jest Optiroc/Gniew ale 25/22/50 kosztuje ok. 10 zł. trochę tańszy jest mszczonów (ale dużo cięższy).
    Jutro o 8 rano bedę wiedziała czy uda mi się kupić z Lejera po 6,72 brutto za 25/22/50. To najlepsza cena na rynku ale od poniedziałku jest podwyżka na ok. 8 zł.

    Trafiłam jeszcze na taką rodzinną firmę w Kościukach (pod Białymstokiem) http://www.pustaki.com/index.php?opt...id=5&Itemid=72
    mają "25" po 6,70 netto. Są bardzo sympatyczni i gdyby nie ta oferta Leiera pewnie kupiłabym u nich.

    Myślę nad ścianą 2 warstwową, rozmawiałam z tymi wszystkimi producentami i zdecydowanie sugerują docieplenie wełną.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    Tak Kościuki mają najlepsze ceny, ale jak policzyłam sobie transport z Białegostoku do Warszawy to nie jest już tak tanio...
    My kupiliśmy właśnie pustaki Leiera od przedstawiciela w Zakroczymiu i rzeczywiście ostrzegali, że od kwietnia juz będą inne ceny... Ale sie porobiło - materiał, który 4 lata temu był najdroższy i ekskluzywny teraz prosze najbardziej ekonomiczne rozwiązanie...
    Mam nadzieję, że uda się wam zamówić Leiera... powodzenia w budowaniu

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony