dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 158
  1. #121

    Domyślnie Re: Keramzytobeton

    Cytat Napisał sli
    Cytat Napisał mu77
    Właśnie wykańczam dom z fortisa 36 cm z wkładką styropianową. Ściana jednowarstwowa na zaprawie ciepłochronnej. Newralgiczne miejsca takie jak wieniec docieplone styropianem.
    Możesz napisać coś więcej na ten temat? Mam kilka pytań:
    1) jeśli FORTIS ma 36 cm grubości, a wieniec ma np. 24 cm, to wtedy na zewnątrz budynku (na wysokości wieńca) dałeś 12 cm styropianu?
    2) czy ściany powyżej wieńca nadwieszałeś właśnie te 12 cm? bo styropian, którym ociepliłeś wieniec oczywiście nie jest konstrukcyjny
    3) czy wszystkie nadproża miałeś z FORTISA? a co z ociepleniem nadproża nad bramą garażową?
    4) jeśli na powyższe pytania odpowiedzią jest styropian - ta jak zamierzasz otynkować budynek z zewnątrz? czy tradycyjny tynk cementowy czy inaczej? a jeśli tynk cementowy, to jak on ma się utrzymać (jest dość ciężki) wszędzie tam gdzie jest styropian?

    Dodam, że ja też buduję z FORTISA i generalnie jest ok, ale mam jeszcze pewne wątpliwości wykonawcze. Mam też pomysły na ich rozwiązanie, ale może są jakieś inne banalnie proste rozwiązania...
    Ad. 1 - Dokładnie wieniec dociepliłem styropianem 12 cm
    Ad. 2 Powyżej wieńca nie mam ścian - poddasze użytkowe.
    Ad. 3 Wszystkie nadproża miałem właśnie z Fortisa bo to gwarantowało mi parametry cieplne.
    Ad. 4 Nie myślałem jeszcze o tym - raczej to będzie tradycyjny tynk cementowy.

  2. #122
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawelkot6

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie keramzyt

    Witam. moich trzech kolegów postawiło domy z keramzytu z wkładką styropianową (sukiennik). Bloczek ma 36 cm do tego jeden dał 12 cm styropianu a pozostali wyrównali do 40cm (więc 4cm styropianu- to dla rozkojarzonych).
    No i ja też będę z tego budował, bo sprawdza się doskonale. W domu jest bardzo ciepło. A tylko nie na zaprawę ale na klej radzę
    pawelkot6

  3. #123
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomeckianin83
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    pytanie do osób które juz wybudowały z keramzytobetonu!!!!
    Jakie zbrojenie i co ile warstw dawliscie???
    Tom buduje dom
    www.tomdom.albumik.pl
    hasło: domek

  4. #124

    Domyślnie

    Moimi mili Ci co mieli zamiar budować...jak postępy..chwalcie się, piszcie uwagi
    Wszystko wydaje się niemożliwe, tym którzy niczego nie próbują.

  5. #125

    Domyślnie

    Witam wszytkich, czy ktos buduje lub moglby cos powiedziec na temat systemu hotblok-a ? To tez bloczek z wkladka styropianowa ale o wiekszych rozmiarach 600x420x240.. sa tez dosc drogie.. Producent podaje U=0,15 W/m2K !?

  6. #126

    Domyślnie

    Masz racje drogie niebywale, ale moze nie taki diabel straszny.. rozmawialem z ich marketingowcem i wyjasnil, ze najtanszy biarac pod uwage osiagniete U=0,15 oraz koszty budowy - bloczki sa spore, mniej zaprawy, w teorii tez mniej mostkow i sciana jednowarstwowa, nadproza i inne elementy (weglarek,narozna,ocieplenie wienca) gotowe, robota powinna isc szybko - fakt trzeba troche poglowkowac podczas budowy, dlatego tez firma oferuje szkolenie w cenie.. Oczywiscie mozna zejsc do poziomu U=0,15 przy 2W i 20cm styropianu, ale nie osiagnal bys takiej paroprzepuszczalnosci.. Niemniej jednak wychodzi drogo.. Widzialem na stronie producenta w galerii zdjecia z placu budowy, nie wyglada to az tak skaplikowanie.. ale ekipa musi byc dokladna. A co wogole myslisz o keramzycie z wkaldka styropianowa ?

  7. #127

    Domyślnie

    Dzieki za link, jak widzisz jestem tu swierzy i musze jeszcze sie sporo nauczyc :') Pierwszy wniosek jaki mi sie nasuwa to, ze nie ma jednoznacznej odpowiedzi i najlepszej drogi i ze jak zwykle kazdy zachwala wlasne rozwiazanie - to jest akurat oczywiste Nie sposob zaprzeczyc, ze wentylacja z rekuperacja bedzie lepsza (zdrowsza dla nas i domu) od sciany nawet z najnizszym oporem dyfuzyjnym, ale instalacja i co gorsza pozniejsza ekspluatacja wentylacji kosztuje - a raz postawiona sciana 1W o U=0,15 stoi i nie jest konieczna wentylacja mechaniczna przy odpowiednich tynkach.. choc mozna by sie upierac przy wynikach tych badan, z tym, ze artykol ukazal sie 4 lata temu i nie bylo w nim mowy o ceramice poryzowanej, czy keramzycie.. Na pewno wiesz jak szybko schnie keramzytobetonowy bloczek na ktory wylejesz wiadro wody ? Rowniez niewiele wnioskow co do kondensacji pary wodnej wewnatrz sciany 1W - raczej to dywagacje czy lepszy styropian czy welna dla scian 2 i 3W. A mnie chodzi o keramzyt z wkladka ze wzmocnionego styro, a moze 24 keramzytu + 12 welny ? Wełna ma zdecydowanie mniejszy opór dyfuzyjny niż styropian, dlatego jest lepszym materiałem izolacyjnym, moim zdaniem - ale duzo drozszym - wiecznie bilans zyskow i strat. Znana jest obecna tendencje w budownictwie zmierzajaca ku domom pasywnym, niemal calkowicie szczelnym, najczesciej z BK i izolowanymi wlasnie styropianem - ale koniecznie wentylowanym mechanicznie, ja natomiast sklaniam sie ku scianie 1W bez docieplenia i bez rekuperacji, a najlepsze parametry prezentuje wlasnie chyba hotblok.. oczywiscie nie patrzac na cene

    Zaprawa drozsza to fakt - potrzeba 20kg/m2 i kg=1zl. Zrobilem sobie male porownanie dla 120m2 muru (dom ok. 160m2 pow.uz). Porownalem PH 44Si i HB, liczylem same bloczki (bez nadprozy itp), robocizne oraz zaprawe. HB wyszedl 11tys drozej, ale teoretycznie roznica jest U=0,12 czyli oszczednosc ogrzewania w granicach 1500-2000zl rocznie. Wychodzi ze po 5-6 latach HB zacznie przynasic oszczednosci..

    Co do zdjecia to widac, ze najwiecej ciepla ucieka poprzez izolacje wienca.. nie jest to chyba do konca adekwatne do systemu HB, poniewaz sa tam uzywane gotowe elementy do ocieplenia wienca, nadprozy itd, ktore teoretycznie maja niwelowac mostki cieplne. A najbardziej zagrożone występowaniem mostków termicznych są wlasnie węzły konstrukcyjne, gdzie łączą się różne elementy przegród zewnętrznych budynku..

    Co do mojego projektu, to nie podjalem jeszcze decyzji, czkam na opinie konstruktora..

  8. #128

    Domyślnie

    Nie chce sie upierac, po prostu biore pod uwage takie rozwiazanie, uwazam ze jest ciekawe, dlatego draze temat.. Co do struktury hotbloka - to a pewno nie 90% i nie jest to blokada dla pary, gdyz przestrzen nie jest zamknieta styropianem tylko jest to siatka keramzytu w ktorej jest styropian.. i tak mam nadzieje ze styropian w takim rozwiazaniu nie bedzie przeszkoda dla pary czy tlenu, jak sugeruje producent..

  9. #129

    Domyślnie

    Wełna ma zdecydowanie mniejszy opór dyfuzyjny niż styropian, dlatego jest lepszym materiałem izolacyjnym, moim zdaniem - ale duzo drozszym - wiecznie bilans zyskow i strat. Znana jest obecna tendencje w budownictwie zmierzajaca ku domom pasywnym, niemal calkowicie szczelnym, najczesciej z BK i izolowanymi wlasnie styropianem - ale koniecznie wentylowanym mechanicznie, ja natomiast sklaniam sie ku scianie 1W bez docieplenia i bez rekuperacji, a najlepsze parametry prezentuje wlasnie chyba hotblok.. oczywiscie nie patrzac na cene
    Z ciekawości zapytam............czy Twoim celem jest wentylacja bezpośrednio przez ściany ?

  10. #130

    Domyślnie

    Zaraz powiecie, ze co rusz sie pojawia jakis nowy dziwak wierzacy w brednie o "oddychaniu scian".. co do Twojego pytania to nie sadze zeby to bylo mozliwe.. Nie jestem w stanie "na razie" oprzec sie zarzutom przeciwnikow "oddychajacych scian", ale uwazam ze calkowicie szczelne sciany nie sa zdrowe, jezeli w domu nie ma wentylacji mechanicznej o ktora sie dba.. choc zawsze w scianach cosik sie skropli, wiec wentylacja wszystkiego nie rozwiazuje. Nawet jezeli wigoc wykrapla sie z pomieszczen tylko w 1-3% (co to tez jest wzgledne), to zawsze to wiecej niz nic Chodzi o to zeby pomoc tej skroplonej parze wewnatrz muru wydostac sie na zewnatrz a nie ja blokowac, dzieje sie to za sprawa roznicy cisnien.. Nie chce robic w domu akwarium.. ma byc cieply a nie hermetyczny..

    Co do "wentylacji" w domu to nie wszystkich stac na wentylacji mechaniczna.. przeciez okna tez trzeba czasem otworzyc, nawet czesciej niez czasem.. dodatkowo czesc okien moze byc np. ze szczelinami infiltracyjnymi..

    Jak juz pisalem nie chce sie upierac - Licze na wasza porade i doswiadczenie.. Jeszcze apropos "oddychania" jest inny watek - choc starszy: http://forum.muratordom.pl/viewtopic...705&highlight=

    A co z keramzytem w tej kwestii ? Czy moze ktos kto budowal z Fortisa albo Monolitu moglby sie wypowiedziec jak wentyluja wlasne domy ?

  11. #131

    Domyślnie

    spoko poco otwierać drzwi do lasu

  12. #132

    Domyślnie

    Masz racje to niepotrzebne..

  13. #133

    Domyślnie

    wlasnie o to mi chodzilo - dzieki Higrosterowana wentylacja grawitacyjna!

    "Idea higrosterowania polega na wykorzystaniu poziomu wilgotności jako czynnika najlepiej obrazującego stan zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu. Dzięki przyjęciu takiego odniesienia, systemy wentylacji higrosterowanej działają tylko wówczas, gdy jest to konieczne, dostosowując ilość powietrza wentylacyjnego do aktualnych potrzeb użytkowników.
    Dopływ powietrza do pomieszczenia jest zapewniony dzięki higrosterowanym nawiewnikom. Zapewnia to redukcję strat energetycznych w pomieszczeniach nie użytkowanych oraz zwiększenie wymiany powietrza w pomieszczeniach gdzie przebywają ludzie."


    Pozwole sobie jeszcze wrocic do HB..
    przyjemnością postawię ci taką ścianę w cenie hotbloka 400-500zł/m2
    Dlaczego az tyle napisales ? Obecnie bylo by to jakies 280 + 20 zaprawa = 300 + max 1-2 roboczogodziny (choc nie jestem tego taki pewien) - co oczywiscie jest ciagle srednio 2-2,5x drozsze dla innych rozwiazan 1W.

  14. #134

    Domyślnie

    Ja ze swojej strony radzę każdemu aby budował ściany 2W lub 3W.
    Bardzo ciężko zbudować ściany 1W bez mostków.
    Sama ściana to pikuś, ale gdy dochodzą elementy murowane np. nadproża, strop, balkony. Wtedy sprawa staje się bardzo trudna, ponieważ te elementy muszą mieć odpowiednio duży punkt podparcia a jednocześnie być zaizolowane. Na izolację styropianem pozostaje zwykle kilka centymetrów.

    A sam keramzyt polecam jako materiał budowlany. Jest ciepły i suchy. Ja kupowałem z Czamaninka bez żadnych styropianowych wkładek. Polecam

  15. #135

    Domyślnie

    Hej bazgrus, no dobrze 2W - to czym ocieplales bloczki keramzytowe i jakich sa rozmiarow ? Jeszcze powiec jak z wentylacja u Ciebie, masz reku ? Mostkow oczywiscie sie boje, nawet w spoinie poziomej moga sie zrobic jak nie rowna.. Pozdrawiam

  16. #136

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcbe
    ...Chodzi o to zeby pomoc tej skroplonej parze wewnatrz muru wydostac sie na zewnatrz a nie ja blokowac, dzieje sie to za sprawa roznicy cisnien.. Nie chce robic w domu akwarium.. ma byc cieply a nie hermetyczny..
    Widze że temat oddychania ścian jest cały czas dość popularny. Sam rozpocząłem podobny wątek gdzie dyskusja toczy się nadal. Tutaj tylko się troszkę wtrące i pozwolę sobie wprowadzić korektę, że przenikanie wilgoci przez ściany odbywa się nie dzięki różnicy ciśnień (a właściwie zależy jakie ciśnienie miałeś na myśli) ale raczej dzięki różnicy stężeń wilgoci w powietrzu pomiędzy dwiema stronami przegrody jaką w tym przypadku jest ściana. Ot tak drobna uwaga. A co do samego zjawiska to jestm podobnego zdania jak Ty.

    Pozdrawiam

  17. #137
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mucia
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Rybnik - Raszowiec
    Posty
    112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Już jakiś czas czytam to forum i szukam dobrego rozwiązania na ściany zewnętrzne.
    I chyba znalazłem pustaki keramzytowe.

    Tylko jeszcze nie wiem jaka ściana jedno czy dwu warstwowa.
    Mam ofertę z Betard Muru na ścianę jednowarstwową 38cm 105zł m2, na dwu 30cm Betard Max 72zł m2 + docieplenie, i jeszcze 24cm 59zł m2 + docieplenie.

    Proszę szanownych forumowiczów o pomoc

    pozdrawiam

    mucia

  18. #138

    Domyślnie

    Hej mucia, nie ma zbyt wiele informacji na temat bloczka Betard Max, oprucz wymiarow.. Wymiary [cm] - 33x22x30, Waga elementu [kg] - 19. Czy masz moze info o parametrach ? A co do ocieplenia to czym ? styropian czy welna ? i ile cm tej izolacji - mysle ze jak juz to 12-15cm ? Widze ze maja tez w ofercie system TERMO OPTIROC z pustka powietrzna..

    Czy ktos moze budowal z bloczow keramzytowych Betard-a i moze cos powiedziec o wymiarowosci czy kruchosci tych elementow ?

  19. #139
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mucia
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Rybnik - Raszowiec
    Posty
    112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Myślę że styropian bo tańszy
    No właśnie nie mam więcej info o tym Betard Max ale myślę ze to by było to + 12 styro.
    Może już ktoś budował z tego i się z nami podzieli informacjami

  20. #140
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    mam oferte -bloczki keramzytobetonowe Alfa keramzyt 49x24x24 po 8 zł za szt - czy to dobra cena?

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony