dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 82
  1. #1

    Domyślnie tynk zewnetrzny - jaki?

    Musze szybko zdecydować jaki tynk zewnetrzny będziemy robić. Ze względu na cenę raczej będzie to mineralny.
    Doradźcie jakiej firmy wybrać i czy lepszy biały plus farba czy barwwiony w masie? Aha, nie wiem, czy to ma znaczenie, ale chciałabym, aby był gładki lub co najwyżej kornik.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Biały malowany farbą silikonową .
    Jedyna wada przy uderzeniu i uszkodzeniu - odłazi farba, wychodzi białe. Pomaga wtedy pędzelek.

    Tynk mineralny barwiony w masie tego nie ma, za to może być źródłem kłopotów (wykwit wapienny). Generalnie lepiej opcja 1.

    Tynki mineralne - tylko dobrych producentów Relius, Sto, Caparoll.
    Są istotne różnice w jakości, większe niż przy np. akrylowych.

  3. #3

    Domyślnie

    Z tynków mineralnych to jak napisał przedmówca STO, Caparol, ale można też "nasze krajowe" Kreisel, Stabill. Na to dobra farba silikonowa(tylko nie silikonowana ani tym bardziej akrylowa) i napewno będziesz zadowolona. Mimo wszystko jestem zwolennikiem baranka, kornik "łatwiej łapie brud"...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Według mnie krajowych mineralnych - raczej nie można. Jakośc jest niedostaeczna.
    Gorzej się brudzi rowkowany, ale zatarty poziomo. Tak- są porównywalne. Przy malowaniu farbą silikonową i tak jest to bez znaczenia, bo silikon ulega samooczyszczeniu.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o tynki mineralne Kreisla czy Stabilla to uważam, że są w zupełności wystarczającej jakości. Farba silikonowa jest farbą, której główną zaletą jest "samoczyszczenie', ale kornik nawet położony pionowo jest "gorszy w utrzymaniu czystości" niż baranek... pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    Cytat Napisał mpkg
    Z tynków mineralnych to jak napisał przedmówca STO, Caparol, ale można też "nasze krajowe" Kreisel, Stabill. Na to dobra farba silikonowa(tylko nie silikonowana ani tym bardziej akrylowa) i napewno będziesz zadowolona. Mimo wszystko jestem zwolennikiem baranka, kornik "łatwiej łapie brud"...
    A o tym, że kornik łatwiej łąpie brud, to pierwszy raz słyszę. Zawsze ostrzegano mnie, że baranek szybciej się brudzi. Poza tym akurat baranek nie jest za piękny, moim zdaniem.
    A co sądzicie o Kerakollu? Też ostatnio mi polecano.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeżeli mineralny to proponuję Bolix. Bolix tynk mineralny biały + farba silikatowa.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Ja gorąco odradzam tynki mineralne najtańszych producentów.
    Przy tych cenach nie może w nich być nic co stanowi jakośc oprócz cementu i dolomitu.

    Wątpiącym radzę wziąć lupę i zobaczyć z bliska jak się to zachowuje.
    Inne cechy fachowiec widzi na odległość (np. wysoką nasiąkliwość). Szczególnie ostrożny byłbym przed Kreislem.
    Poczytajcie forum, jak załatwiają reklamacje - a reklamacji im nie brakuje.

  9. #9

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Tak samo niska półka.

  11. #11

    Domyślnie

    To jeszcze jedno pytanko do ciebie
    Jak duże są różnice cenowe miedzy tymi polecanymi przez ciebie a krajowymi? Tzn. dwa razy, trzy razy więcej, czy jak? Chodzi mi o proporcje.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    2-3 razy, zależy kto i za jaki typ tynku za materiały mineralne, na tynkach zywicznych mniej.
    W kosztach inwestycji ociepleniowej w zależności od klasy materiału wychodzi 5- 12% drożej w zamian za jakość - według mnie nie warto eksperymentować. Potem za te pare procent oszczędności musi patrzeć całe życie na fasadę, która jest jak szmata. Codziennie.

    Na farbach silikonowych różnice sa minimalne lub te tanie efektywnie wychodzą drożej, bo mają wyższe normy zużycia stąd cena 1 m2 jest wyższa niż materiału o wysokich cenach jednostkowych.

    Jedyny "Myk", aby oszwabić klienta - jaki robi np. Caparol - sprzedaje farby na kilogramy, kiedy wszyscy się cenią w litrach. Jak ktoś nie zauważy może się przesrzelić o jakieś 30-40% w rachunkach. Gęstośc dobrych farb elewacyjnych to 1,3- do nawet 1,7( g/cm3= kg/ l)

    Trzeba zawsze liczyć lokalnie, według cen miejscowych, inaczej rachunki moga być przekłamane.

  13. #13

    Domyślnie

    Sp5es

    Wypowiadałeś się kiedyś negatywnie o produktach firmy Baumit. Czego z oferty Baumita unikać a co mają dobrego? Planuje większość materiałów w proszku kupić w tej firmie.
    Pozdrawiam Jedr

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szachista

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    9

    Domyślnie Baumit i Dublet

    Pozwólnie, że dołączę się do tematu - choć myślę o tynkach wewnętrznych maszynowych.

    A co sądzicie o tynkach firmy DUBLET ?
    http://www.dublet.ig.pl/main.php-o=info&p=2.htm

    Natrafiłem na BAUMIT i DUBLET. Nie wiem co wybrać, jeśli więc ktoś ma doświadczenie z tymi produktami, to proszę o opinie.

    Pozdrawiam.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedr
    Sp5es

    Wypowiadałeś się kiedyś negatywnie o produktach firmy Baumit. Czego z oferty Baumita unikać a co mają dobrego? Planuje większość materiałów w proszku kupić w tej firmie.
    Pozdrawiam Jedr
    Tynki akrylowe Baumit porastają glonami z racji oszczędności na środkach konserwujących. Sztandarowe porośnięte fasady są w Elblągu.
    Spróbuj załątwić w Baumicie reklamację takiego cudu...

    Ponadto technologia pigmentacji tynków żywicznych (pastowatych) robiona jest w przestarzałej metodzie pigmentowania wagowego -za to taniej dla producenta. Nadaje się wyłącznie do barwienia duzych ilości materiału. Nikomu nie życzę "domawiać" jednego lub dwóch wiader - kolor napewno nie będzie powtarzalny.

    Poprawny jest tynk silikatowy, ale obarczony jest tymi samymi wadami pigmentacji.

    Tynk mineralny - w zależności z której instalacji schodzi. Przynajmniej przejściowo był koszmarnej jakości i się sypał. Robili na starych instalacjach Bayosana w byłym DDR produkcję "specjalną" pod tani , polski rynek. Nie wiem jak jest teraz, ale jak raz zobaczy osypujące się pół ściany przechodzi ochota na nowe eksperymenty.

    Słabe są tynki gipsowe, szczególnie typu lekkiego, niepowtarzalne z racji zasysania wilgoci do instalacji silosów w zależności od wilgotności zewnętrznej - stąd inna charakterystyka wiązania tynku.

    Lepszy materiał - to zwykły tynk cementowo wapienny oparty na białym cemencie.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie Re: Baumit i Dublet

    Cytat Napisał szachista
    Pozwólnie, że dołączę się do tematu - choć myślę o tynkach wewnętrznych maszynowych.

    A co sądzicie o tynkach firmy DUBLET ?
    http://www.dublet.ig.pl/main.php-o=info&p=2.htm

    Natrafiłem na BAUMIT i DUBLET. Nie wiem co wybrać, jeśli więc ktoś ma doświadczenie z tymi produktami, to proszę o opinie.

    Pozdrawiam.
    Maszynowy tynk wewnętrzny gipsowy - trzeba wziąć Knaufa MP75 - to b.dobry produkt , (ale nie MP75L - bo jest za słaby).

    Przyzwoity tynk CW robi Alpol.

  17. #17

    Domyślnie

    Ja jeszcze nie podjąłem decyzji na 100 % (może ktoś mnie przekona do czegoś innego) ale polecam firmę farby-kabe http://www.farbykabe.pl . Robiłem już sobie kilka lat temu tynki wewnętrzne i jestem niezmiernie zadowolony. Nieporównywałem cen, sądze że są tańsze.
    Pozdrawiam[/i]
    jak coś wymyśle to coś napisze

  18. #18

    Domyślnie

    Dzięki za informacje.
    A Nanopor? Masz jakieś doświadczenia?
    Jedr

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Nie znam produktu.
    Opis w katalogu niezwykle enigmatyczny - mineralna zaprawa, ale sprzedawana w wiadrze (?!), i 10,50 pln/ kg to porażająca cena.
    Trzeba by się dowiedzieć coś więcej. - z katalogu ogólnego wynika tyle, że opatentowana. Może to rzeczywiście jakaś nowość.

  20. #20

    Domyślnie

    Dobre ceny na tynki daje Haering,( np .siloksan za 6 zł brutto za kg ),ale co to za firma i jakość? ktoś ma doświadczenie albo wiedzę ?
    pzdr
    Radeq

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony