dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 82
  1. #21

    Domyślnie

    Zrobiłem rozpoznanie cenowe:
    tynk mineralny firmy CAPAROL - Capatect 139 - 2,65zł/kg
    farba silikatowa Amphicil - 14zł/l
    grunt - Putzgrunt 610 - 6,80zł/kg

    tynk mineralny Ceresit - CT-36 - 45zł/25kg (1,80zł/kg)
    farba silikatowa CT-54 - 40zł/15l
    grunt - CT-16 - 100zł/10l

    Przy elewacji 200m kw. Cerapol kosztuje 2770zł, Ceresit - 1880zł.

    Cerapol jest droższy ale podobno jakościowo bezkonkurencyjny. Różnica 890 zł, może warto ponieść ten wydatek?
    A ktoś jescze robił porównania innych firmowych produktów (dla pow. 200m kw.)?
    Spełniłem marzenie - wybudowałem dom.

  2. #22

    Domyślnie

    Oczywiście w poście pow. powinno być CAPAROL. Sorry
    Spełniłem marzenie - wybudowałem dom.

  3. #23

    Domyślnie

    Nie mam siły zabrać się za porównywanie cen. Wszyscy mnie dziś wk... I jeszcze straszą, że znowu podrożeje wszystko albo prawie wszystko (mowię o budowlance)
    Dajcie znać jak ktoś ma ceny tynkow, aktualne

  4. #24

    Domyślnie

    Anisia3 - nie denerwuj się i spójrz na to z innej strony: ile procent wszystkich kosztów związanych z budową domu stanowi materiał na wykonanie tynku? 0,05, 0,1, 0,5?
    Bierz tynk dobry jakościowo i rozglądaj się za dobrym wykonawcą bo szybko stąd uciekają.
    Z drugiej strony czy masz jakikolwiek wpływ na dzisiejszy poziom cen w budowlance? Chyba nie - jest to poza Tobą a więc tym bardziej się tym nie przejmuj!
    pzdr.
    -romwis

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Cytat Napisał romwis
    Anisia3 - nie denerwuj się i spójrz na to z innej strony: ile procent wszystkich kosztów związanych z budową domu stanowi materiał na wykonanie tynku? 0,05, 0,1, 0,5?
    Bierz tynk dobry jakościowo i rozglądaj się za dobrym wykonawcą bo szybko stąd uciekają.
    Z drugiej strony czy masz jakikolwiek wpływ na dzisiejszy poziom cen w budowlance? Chyba nie - jest to poza Tobą a więc tym bardziej się tym nie przejmuj!
    pzdr.
    -romwis
    To podejście jest właściwe, nie masz wpływu, to się nie denerwuj, masz wpływ
    to tym bardziej się nie denerwuj, bo nerwy nic tu nie zmienią....chyba że na minus.
    beton wiąże ludzi...

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    A ktoś może słyszał o czeskich tynkach STOMIX?
    Przedstawiciel zachwala, że porównywalne do STO i Caparola (podobno nie maja wapna i w związku z tym nie nie ma karbonizacji i wykwitów w następstwie). Coś ktoś wie? Nie można ich kupić w hurtowniach bo wykonawcy biorą od nich bezpośrednio.
    Tynk silikonowy wyszedł mi po ok. 19złm2.

  7. #27

    Domyślnie

    Oj łatwo wam mówić: nie denerwuj się. Jak bym miala worek pieniędzy to może.... Ale póki co frank stoi nisko, a przed nami ostatnia transza. Niestety, już mało zostało do wzięcia. Będziemy mieszkać chyba na budowie.

  8. #28

    Domyślnie

    Anisia3, nie marudz i nie panikuj, domek bardzo ladnie wyglada Ze tak powiem, moglbym sie w nim (teraz) nawet zakochac

    I jak wybierzesz jakis tynk - daj znac, bo przede mna tez taki wybor.

    Przy okazji: Budohurt wyprzedaje tynk przeterminowany (pol roku). Przez chwile sie nawet zastanawialem...

  9. #29

    Domyślnie

    To ty chłopie jednak zaglądasz i na forum Nie kupuj przeterminowanego. Nie znam się na tym, Sp5es pewnie mógłby coś powiedzieć, ale słyszałam, że są potem kłopoty.

  10. #30

    Domyślnie

    Jak to "zagladam"? Ja tu caly czas jestem
    Tym tynkiem przeterminowanym sie zainteresowalem, bo jesli chodzi o kredyt, to ja juz tylko splacam...

    A tak po cichu licze, ze np. [b]Sp5es[\b] napisze "nie kupuj, bo Ci odpadnie" albo cos w tym stylu. Bo to, ze sa grudki lub slabiej sie klei jakos mnie specjalnie nie rusza... Albo, ze napisze "jak za 20% wartosci" to gra warta ryzyka

    Od razu przyznam, ze tez chcialbym jezdzic Mercedesem i przyjrze sie tynkom polecanych producentow.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał dabell
    A ktoś może słyszał o czeskich tynkach STOMIX?
    Przedstawiciel zachwala, że porównywalne do STO i Caparola (podobno nie maja wapna i w związku z tym nie nie ma karbonizacji i wykwitów w następstwie). Coś ktoś wie? Nie można ich kupić w hurtowniach bo wykonawcy biorą od nich bezpośrednio.
    Tynk silikonowy wyszedł mi po ok. 19złm2.
    Jak takie porónywalne, to musi miec dane , aby tak twierdzić.
    Niech poda zawartość spoiwa, zawartość substancji organicznych zawartość żywicy silikonowej, współczynnik oporu dyfuzyjnego i i nasiąkliwość.

    Zapewne usłyszysz .............eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee... ale lepsze od Sto.

  12. #32

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam czy mając ściany już zagruntowane Atlasowskim Cerplastem - skazałem się juz na tynk tej firmy ??

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmad
    Jak to "zagladam"? Ja tu caly czas jestem
    Ale jakoś się ukrywasz
    Wracając do tynków, to może lepiej zainwestować w akrylowy? I tu też pytanie: kolorowy czy biały plus farba?

  14. #34

    Domyślnie

    Rowniez mielismy dylemat jaki tynk wybrac. Zdecydowalismy sie na akrylowy z Ceresitu. Trudno mi powiedziec, czy jest ok czy nie. Dopiero pol domu mamy otynkowane
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  15. #35

    Domyślnie

    Sp5es
    w watku nie pojawia sie nazwa Weber-terranowa. Czy sa jakies przeciwskazania?

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anisia3
    Cytat Napisał mmmad
    Jak to "zagladam"? Ja tu caly czas jestem
    Ale jakoś się ukrywasz
    Wracając do tynków, to może lepiej zainwestować w akrylowy? I tu też pytanie: kolorowy czy biały plus farba?
    Zrób biały i pomaluj farbą STO - Lotusan.
    Ona się po prostu nie brudzi. Nasz dom jest otynkowany już trzeci rok i zero brudu na tynku.
    Farba nie jest najtańsza, ale warto zainwestować.

  17. #37

    Domyślnie

    Sonika napisz proszę jakiej firmy masz tynk akrylowy i jaką fakturę?

  18. #38

    Domyślnie

    Witam!
    Może ktoś właśnie się wypowie na temat tynków akrylowych "ceresit" . Posiadam je od roku i ciekawi mnie co się będzie z nimi działo w niedalekiej przyszłości . Czy kto próbował je myć ( jak i czym ). Czy porastają jakimiś glonami

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajja
    Sonika napisz proszę jakiej firmy masz tynk akrylowy i jaką fakturę?
    Tynk mam też ze STO, ale chyba nie jest to koniecznością - baranek, 2 mm.
    Z moich obserwacji okolicznych domów wynika, że kornik jakoś szybciej się brudzi - nie wiem dlaczego tak jest , ale fakt.

  20. #40

    Domyślnie

    Sonika, bardzo dziękuję za odpowiedź. A pamiętasz może jaki był koszt 1 m2 tynku+farby?

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony