dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 82
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    a jaki tynk silikonowy/silikatowy polecacie?
    i jaka jest wlasciwie roznica?
    czy to mozna i jest sens klasc na styropian?
    nie cierpię oszustów

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kajja - niestety nie pamiętam .

  3. #43

    Domyślnie

    Nawet rzędu wielkości?
    Chociaż ponoc STO jest sporo droższe od Caparola.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Właśnie przepatruję swój wątek, bo coś mi się wydaje, że tam kiedyś napisałam, ale jak do tej pory znalazłam tylko cenę parkietu z akacji .
    Idę szukać dalej.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie ma szans - nie znajdę, ale REZI ma to samo i może pamięta.
    Pozdrawiam

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anisia3
    To ty chłopie jednak zaglądasz i na forum Nie kupuj przeterminowanego. Nie znam się na tym, Sp5es pewnie mógłby coś powiedzieć, ale słyszałam, że są potem kłopoty.
    Tynk mineralny , przeterminowany - to może być gorąca sprawa. Krytyczne są warunki składowania, a nie okres składowania.

    Rekord - przeterminowanego tynku , jaki działał to 6 lat (dobry producent). NIektorym, składowanym na wilgotno - nie wystarczają 3 miesiące.

    Tynki zywiczne - te z wiaderek , ryzyko ewidentnie mniejsze, byle nie były w zimie przemrożone. Wtedy może nie udać się wyciągnięcie z wiadra - w skrajnym wypadku - zrobi się kit.

    Najlepiej zrobić próbę.

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Cytat Napisał Anisia3
    Cytat Napisał mmmad
    Jak to "zagladam"? Ja tu caly czas jestem
    Ale jakoś się ukrywasz
    Wracając do tynków, to może lepiej zainwestować w akrylowy? I tu też pytanie: kolorowy czy biały plus farba?
    Zrób biały i pomaluj farbą STO - Lotusan.
    Ona się po prostu nie brudzi. Nasz dom jest otynkowany już trzeci rok i zero brudu na tynku.
    Farba nie jest najtańsza, ale warto zainwestować.
    Lotusan zachowuje się zasadniczo dobrze - ale są też i domy koszmarki.
    Farba działa o ile nie dotknie się jej ręką, przetrze szmatą itp. Wtedy mit lotosa pryska.ale oczywiście generalnie zachowuje się jak dobra farba silikonowa o niskiej zawartości spoiwa.

  8. #48

    Domyślnie

    Dokonałam wyboru. Tynk i farba Caparolla. Róznica w cenie między nim a Kerakollem wcale nieduża. 400 zł łącznie tynk i farba.

  9. #49

    Domyślnie

    Sp5es (i inni) - czy masz jakieś zdanie nt tynków LAKMA?
    Waham się pomiędzy akrylowym i silikonowo-silitakowym (ocieplenie styropianem, ale to inna sprawa) wykonawca poleca mi tynki LAKMA - dobrze się robi, otynkowali sporo domów, klienci zadowoleni, dają referencje, itp. Byłem pytać o ceny w składzie fabrycznym - ceny interesujące. Czy tynk wart zainteresowania?
    Proszę o info.

    Pozdrawiam
    Wanios

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Ja jestem uparty . Mam swoich faworytów i raczej nie zmieniam zdania.
    Tynk silikonowo-silikatowy to dla mnie paranoja. jaka jest koncepcja wyrobu ?
    SIlikatowy zły? Trzeba go poprawiac silikonem? A jak dobry to po co go sznytować?
    Czy sam silikon nie wystarczy? A może to taki silikon?

    Według mnie chodzi o jakieś egzotyczne rozwiązania, aby się odciąć od konkurencji, że się jest innym, niekoniecznie należy to rozumieć jako lepszy.

    W szczególności nie eksperymentowałbym materiałem, który jest od roku na rynku. Po co być króliczkiem doświadczalnym na własnej fasadzie. Dotyczy to każdego systemu.

    Znaczących budynków zrobionych w Lakmie nie widziałem - jakś hurtownia w pałacyku na wlocie do Białegostoku na drodze z Warszawy. Wtedy to było dośc nowe.

  11. #51

    Domyślnie

    Dziękuję za odzew!

    Dlaczego silikonowo-silikatowy? - odpowiedź banalna: planowałem akrylowy, dostałem w pobliskiej hurowni 'super cenę' na ten silkonowo-silikatowy i stąd ten dylematAle ten tynk to KRESIEL - bardzo 'nie_polecany' tutaj na forum...

    Sąsiad tynkował dom tynkiem akrylowym KABE i poleca tego producenta. Ceny trochę wyższe niż LAKMA, ale do zaakceptowania. Mają też ciekawą cenę na tynk silikonowy - ok 30% drożej niż akrylowy, ale okazało się że to cena białego, nie wiem ile więcej kosztowałby silikonowy barwiony.
    Co powiesz na tego producenta?

    Pozdrawiam
    Wanios

  12. #52

    Domyślnie

    ponowię swoje pytanie. Mam dom docieplony i zagruntowany Cerplastem Atlasu.... czu ktoś (Sp5es) może mi powiedzieć czy się tym gruntem skazałem na tynk Atlasu ?? czy może grunt jest materiałem uniwersalnym....

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kkk2

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    1

    Domyślnie KABE, który tynk lepszy

    Jaki tynk jest lepszy na styropian
    mineralny
    silikatowy
    silikonowy
    akrylowy ?

    Co sądzicie o tynkach Kabe ?

    Co zrobić aby tynk się nie niszczył przy ziemi ?

  14. #54

    Domyślnie

    tak jak pisałem wcześniej, znam firmę tylko z jednego produktu MARMURIT - dla mnie rewelacja. Choć jak ktoś zauważył - nie jest to firma tania.
    Pozdrawiam
    jak coś wymyśle to coś napisze

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek&Gosia

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam!

    I. Wycena z dnia 1 kwietnia przez jedną z okolicznych hurtownii (mam nadzieję, że to nie żart

    3 wersje wykończenia

    Tynk mineralny i malowany farbą:

    1.) Caparol:
    grunt CT17 - 10l - 71,30 zł + 22% ( grunt głębokopenetrujący ) zużycie ok. 0,3l/m
    Capatect 610 - 25kg - 150,00 zł + 22% zużycie ok. 0,25kg/m
    Tynk Capatect 139 2mm - 25kg - 54,50 zł + 22% zużycie ok. 2,7kg/m

    Farby krzemianowe:
    - Sylitol - Finish - 16,90 zł + 22% zużycie ok. 0,35l/m przy malowaniu tynku 2,mm
    - SI 130 Fassadenfinish - 16,50 zł + 22% zużycie ok.0,35l/m przy malowaniu tynku 2,mm

    Farby silikonowe:
    - Amphisilan Plus - 23,20 zł + 22% zużycie ok.0,35l/m przy malowaniu tynku 2,mm
    - Muresko Premium - 20,00 zł + 22% zużycie ok.0,35l/m przy malowaniu tynku 2,mm


    2.) Henkel:
    grunt CT17 - 10l - 71,30 zł + 22% ( grunt głębokopenetrujący ) zużycie ok. 0,3l/m
    CT 16 - 10l -63,00 zł + 22% zużycie ok. 0,25l/m
    Tynk CT 137 2mm 25kg - 46,00 zł + 22% zużycie ok. 3,0kg/m

    Farby krzemianowe:
    - Sylitol - Finish - 16,90 zł + 22% zużycie ok. 0,35l/m przy malowaniu tynku 2,mm
    - SI 130 Fassadenfinish - 16,50 zł + 22% zużycie ok.0,35l/m przy malowaniu tynku 2,mm
    Farby silikonowe:
    - Amphisilan Plus - 23,20 zł + 22% zużycie ok.0,35l/m przy malowaniu tynku 2,mm
    - Muresko Premium - 20,00 zł + 22% zużycie ok.0,35l/m przy malowaniu tynku 2,mm

    3.) Maxit
    grunt CT17 - 10l - 71,30 zł + 22% ( grunt głębokopenetrujący ) zużycie ok. 0,3l/m
    maxit prim 1050 - 15l - 85,00 zł + 22% zużycie ok. 0,25l/m
    Tynk maxit kolor plus 2mm 25kg - 47,50 zł + 22% zużycie ok. 3,0kg/m

    Farby krzemianowe:
    - Sylitol - Finish - 16,90 zł + 22% zużycie ok. 0,35l/m przy malowaniu tynku 2,mm
    - SI 130 Fassadenfinish - 16,50 zł + 22% zużycie ok.0,35l/m przy malowaniu tynku 2,mm
    Farby silikonowe:
    - Amphisilan Plus - 23,20 zł + 22% zużycie ok.0,35l/m przy malowaniu tynku 2,mm
    - Muresko Premium - 20,00 zł + 22% zużycie ok.0,35l/m przy malowaniu tynku 2,mm

    Ceny bez specjalnego targowania więc śmiem twierdzić, że bez 10% się nie obejdzie


    II. Wycena z innej hurtownii

    Farby:
    Ceresit CT48 - 350zł/15l - silikonowa
    Ceresit CT54 -252zł/15l - silikatowa

    siatka 1,45zł/m2
    grunt atlas 2,40zł/m2

    kleje do siatki:
    Prefix - 19zł/25kg
    Ceresit - 22zł/25kg

    tynk mineralny CT137 1,5mm baranek - 42,30zł/25kg
    barwiony - 52,70zł/25kg

    Na powyższe 10% rabatu.

    III. Trzecia hurtownia:

    tynki i farby Kabe cennik oficjalny - 20%
    Pozdrawiam Wojtek
    NASZA GALERIA -----

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał dabell
    Przedstawiciel zachwala, że porównywalne do STO i Caparola (podobno nie maja wapna i w związku z tym nie nie ma karbonizacji i wykwitów w następstwie).

    Nie znam szczegółów tematu.
    Nigdy nie kupiłbym mineralnego tynku bez wapna na ocieplenie. Pewnie by się go kładło jak kit lub glina. Poza tym tynk bez wapna - wiązałby wyłącznie cement - dałby zbyt sztywną i mocną skorupę, jak na ocieplenie. TO JEDNOZNACZNY I POWAŻNY BŁĄD!

    Poza tym myśłę, że ten sprzedawca to nie ma pojęcia, bo to prawie nie prawdopodobne. Chce metodą spłoszenia przyciągnąć klienta.

    Jakby ten rewelacyjny Stomix był taki wspaniały, to myślę że używałoby go pół Europy. Zaznaczam - towaru nie znam. Znam za to takie wypowiedzi z magla.

  17. #57

    Domyślnie

    [Sp5es] - co sądzisz o tynkach Weber - Terranova?

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba22
    [Sp5es] - co sądzisz o tynkach Weber - Terranova?
    Poprawny w klasie ceny. Ale z g.. bata nie ukręcisz.

    Tynki silikatowo- silikonowe to pic, dla mydlenia oczu rynkowi - to zwykły silikat podlany hydrofobem, aby zredukować wady nasiąkliwości.

    Stosowanie takiego układu jest technicznie bezsensem, o ile towar jest w porządku.
    Jak nie jest w porządku, że trzeba go "poprawiać' silikonem, to lepiej przejśc od razu na silikon. Tylko smutek - trzeba za to zapłacić.

    Moje preferencje są chyba znane - polecam archiwum. Na wskazanych producentach nie widziałem większych wpadek. Obecnie dołączam jeszcze firmę Relius.

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek&Gosia

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam!

    Jako, że jestem na etapie wykonania elewacji i interesuję się intensywnie tematem co widać kilka postów wyżej chciałbym zapytać szanownych fachowców w kilku tematach.

    Dzisiaj byłem w jednej z hurtownii zajmującej się m.in. systemami dociepleń KABE i CAPAROL. Powiedziałem sprzedawcyo mojej koncepcji sposobu wykonania elewacji:
    a) grunt CT17
    b) grunt Capatect 610 lub Ceresit CT16
    c) tynk mineralny Capatect 139 lub tynk Ceresit CT 137
    d) farba silikatowa lub silikonowa jedna z: Sylitol Finish, SI 130 Fassadenfinish, AmphisilanPlus, Muresko Premium.

    Jak to sprzedawca usłyszał, to na początku zrobił wielce niezadowoloną minę a potem strzelił mi wykład na temat gwarancji i nie stosowania razem materiałów różnych firm.

    Dlatego chciałbym zadać podstawowe pytanie. Czy można np. dać tynk Ceresita a no to farbę Caparola lub np. Kabe czy może się to w jakiś sposób ze sobą "gryźć" jak to często powtarzał sprzedawca?

    Z tego co się też dowiedziałem, to producenci nie dają gwarancji na swoje wyroby jeśli nie stosujemy całego systemu ich produkcji.

    Proszę o odpowiedź w tej sprawie.
    Pozdrawiam Wojtek
    NASZA GALERIA -----

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Jest taka metoda (raczej skuteczna) uchylenia się od odpowiedzialności gwarancyjnej - jak zwalił się tynk to zawinił tynk czy grunt?

    Fakt, lepiej nie mieszać. Oszczędności mogą wyjść na gruntach po 20-30 gr/m2.
    Warto kruszyć kopie?

    Z konfrontacji z Ceresitem wybrałbym zdecydowanie Caparol (lepsze tynki mineralne) i farbę Amphisilan - to zdecydowanie dobra farba, warta ceny.
    Żadne Sylitole, ani Muresco - to trochę podliftowana akrylówka

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony