dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 109 z 141
Pokaż wyniki od 2.161 do 2.180 z 2801
  1. #2161

    Domyślnie

    Hej!
    Zastanawiamy się nad ogrzewaniem salonu i jak myślicie wystarczyłyby same grzejniki? Gdzie najlepiej byłoby je umieścić? Jeden pewnie w salonie pod oknem, wykusz? -ale trochę by go "spłyciło", pod schodami?
    Macie jakieś pomysły, a może już ktoś ma takie roziązanie? Wystarczają czy trochę trudno dogrzać?
    Chciałabym mieć w salonie panele, albo coś w tym stylu i obawiam się, że słabo wtedy wypada ogrzewanie podłogowe.

    Odnośnie schodów - też podobają mi się te w kształcie L, a nie U, ale chłopaki stwierdzili, że będą zbyt strome... Czy faktycznie tak jest?
    Jaką macie wysokość na dole, bo my 2,9? Pewnie od tego trzeba zacząć
    sympatyk forum

  2. #2162

    Domyślnie

    [QUOTE=fas-olka;4257907]Hej!
    Zastanawiamy się nad ogrzewaniem salonu i jak myślicie wystarczyłyby same grzejniki? Gdzie najlepiej byłoby je umieścić? Jeden pewnie w salonie pod oknem, wykusz? -ale trochę by go "spłyciło", pod schodami?
    Macie jakieś pomysły, a może już ktoś ma takie roziązanie? Wystarczają czy trochę trudno dogrzać?
    Chciałabym mieć w salonie panele, albo coś w tym stylu i obawiam się, że słabo wtedy wypada ogrzewanie podłogowe.

    Droga fas-olko ja również mam zamiar mieć na dole tylko grzejniki.I to nawet nie ze względu na rodzaj podłogi ale ze względu na to, że słyszałam że takie podłogowe ogrzewanie strasznie ściąga kurz, może i jest fajne ale nie najzdrowsze, a zwłaszcza dla alergików i dzieciaków.W łazience oczywiście tak oraz w przedsionku.
    Grzejniki mogą być w wykuszu, pod schodami oraz np. pod oknem w salonie. Nie znam się za dobrze ale wydaje mi się że to powinno wystarczyć,może być jeszcze grzejnik na tej ściance co kominek, widziałam tak u kogoś na forum.

  3. #2163
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agatka020

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mam pytanie...ile płaciliście za projekt + adaptacje + zmiany w projekcie(typu powiększenie okna, przesuniecie okna w salonie,podniesienie ścianki kolankowej itp.)? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz.

  4. #2164

    Domyślnie Witam

    Nam właśnie dziś podał cene projektant 4,700 zl , ze wszystkim !!! Pozdrawiam

  5. #2165

    Domyślnie

    A Madia i Margola_g pewnie są bardzo pochłonięte przeprowadzką, bo nawet nie mają czasu wrzucić zdjęć, na które wszyscy z niecierpliwością czekamy!!!
    Do przeprowadzki jeszcze niestety dużo brakuje, bo musieliśmy czekać na panów, którzy robili nam instalację gazową i podłączali piec ( miesiąc opóźnienia). Dlatego dopiero niedawno uruchomiliśmy ogrzewanie podłogowe. Przez to pan od płytek położył płytki tylko na ścianach i balkonach, bo podłogi nie były wygrzane. Ma wrócić do nas za 2 tygodnie i skończyć = położyć płytki na podłodze w łazience, wiatrołapie i kuchni. Wtedy też mają pojawić się nasze meble kuchenne.My póki co męczymy się malowaniem i masą innych "drobiazgów" wykończeniowych a od jutra zaczynają ocieplać dom. Co do zdjęć to wrzuciłam kilka, ale jak widać jest jeszcze masa rzeczy do zrobienia i kupienia, więc nie robią one dobrego wrażenia . Wykańczamy tylko parter, a poddasze zostawiamy na przyszłość dlatego pojawiła się pewna "zabudowa" schodów, którą chyba będę musiała okleić tapetą, bo sklejka wygląda nieciekawie. Jeeej, męczący ten ostatni etap, ale trzeba to dopchać do końca. A i z ciekawostek, nadal nie mamy doprowadzonego prądu do działki, cóż w XXI wieku nawet rok czasu to za mało na wkopanie kabla w ziemię.

    Co do podłogówki, to my właśnie mamy ją na całym parterze, ale i tak położymy na niej panele (salon, jadalnia i pokój). Po sezonie grzewczym dam znać jak się sprawdza. Jakby było bardzo źle, to zawsze możemy je wywalić i położyć płytki...ale mam nadzieję, że nigdy tak się nie stanie. A kwestia alergii jest mi obca, więc nawet nie biorę tego pod uwagę.

  6. #2166

    Domyślnie

    Mam prośbę, napiszcie ile ma wysokości stryszek , czy jaką ma wysokość, czy jakoś tak Pozdrawiam serdecznie !!!

  7. #2167

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatka020 Zobacz post
    Mam pytanie...ile płaciliście za projekt + adaptacje + zmiany w projekcie(typu powiększenie okna, przesuniecie okna w salonie,podniesienie ścianki kolankowej itp.)? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz.
    Nas projekt ze wszystkimi przyłączami (gaz, prąd) plus projekt zjazdu kosztował 3700 zł

  8. #2168

    Domyślnie

    Moi teściowie mają podłogówkę i ogólnie uważam, że to fajny bajer, ale mam kilka zastrzeżeń:
    1. jest mało elastyczne, tzn. jeśli są na podłodze panele (oni tak mają) to bardzo długo się nagrzewa (ok. 6 godz), a ja chcę mieć szybko w domu ciepło
    2. najgorzej jest jesienią lub wiosną, gdy nie ma jeszcze mrozów, bo jak się uruchomi ogrzewanie to jest za gorąco, a jeśli nie, to wiadomo, zimno
    3. chcemy ogrzewać dom piecem na eko-groszek czy coś w tym stylu i wydaje mi się, że będzie jeszcze trudniej utrzymać stałą temperaturę niż przy ogrzewaniu gazem
    Wydaje mi się, że grzejniki bardziej się sprawdzają właśnie w tych przejściowych porach roku. Myślałam, żeby połączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikami, tzn. podłogówka w kuchni, łazience, wiatrołapie i wszędzie tam gdzie płytki + grzejniki w salonie i pod schodami.
    Ktoś może powiedzieć, że mogę dogrzewać dom kominkiem, ale wiem już z doświadczenia, że ciepło jest tylko przy kominku, a do tego nikomu nie chce się ciągle pilnować ognia. Bo przecież wrzuca się tylko kilka kłód, a to szybko się wypala…
    To tyle z moich dygresji…
    sympatyk forum

  9. #2169

    Domyślnie

    fas-olka, co do schodów, to u nas wysokość na parterze to 2.83 i budowlańcy powiedzieli, że stopnie na gotowo będą miały 18 cm, a wyszło ich chyba 14,,,ale nie jestem pewna. no i schody w kształcie litery L. co do ogrzewania podłogowego to my będziemy mieć tylko w łazienkach i chyba w wiatrołapie, w salonie na podłodze będą kafelki, ale myślę, że grzejniki w wykuszu i pod oknem wystarczą, a wydaje mi się, że jeden mały grzejnik w projekcie jest na tej malutkiej ściance przy schodach.więc myślę, że będzie ok pozdrawiam

  10. #2170

    Domyślnie

    do agatka020- my z mężem za adaptację projektu zapłaciliśmy 2000 bez nadzoru budowlanego i bez projektu przyłącza wody. Pokazałam jej projekt w internecie i na wzór tego powstał nasz domek. Różni się tylko rozmieszczenie pokoi na górze, inaczej są zaprojektowane. Są bardziej kształtne i nie ma garderoby. Mam 4 pokoje na górze i ciut mniejszą łazienkę. Ale i tak jest fantastycznie.

  11. #2171

    Domyślnie

    Witam! Mam takie pytanie do tych którzy już postawili swoje Protonki z czego robili kominy do kotłowni i kominka i jaki jest koszt takich kominów?

  12. #2172

    Domyślnie

    margola_g Witam
    Jaką macie dachówkę na domku i kolor okien czy jest to orzech. Jeżeli możecie podac cenę za jaką zrobiono wam dach i osobno mteriały. Z góry dziękuję

  13. #2173

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatka020 Zobacz post
    Czy ktoś może buduje Protonka w Małopolsce....okolice Krakowa, Nowego Sączą, Tarnowa? i byłby tak życzliwy pozwolić nam go obejrzeć:
    Witam Wszystkich My budujemy Protonka w Dębicy koło Tarnowa. Jeśli ktoś byłby zainteresowany obejrzeniem w realu to zapraszam

  14. #2174

    Domyślnie

    Asia i Tomek a na jakim etapie jesteście? może wrzucicie parę zdjęć? U nas dziś miało być zalewanie deki, ale niestety w betoniarni mieli jakąś awarie i wszystko przesunęło się na poniedziałek. A tak ze spraw poza budowlanych to muszę się pochwalić, że dziś zostałam ciocią pozdrowienia dla wszystkich

  15. #2175

    Domyślnie

    Cześć!
    do Biedronki: kominy mamy z cegły pełnej (koszt 1 zł za cegłę brutto, poszło chyba ok 1000szt.) i ponad dach klinkier (ok 3 zł b. - 600 szt.)
    wewnątrz komina były wkładane jakieś wkłady kominowe, otulone wełną mineralną i dopiero obłożone cegłą. Koszt wychodzi na ok 3300 zł
    sympatyk forum

  16. #2176

    Domyślnie Proton II w Niepołomicach

    Witam wszystkich forumowiczów

    Razem z mężem też będziemy budować Protonka. Jak wszystko dobrze pójdzie zaczynamy za jakieś 3 tygodnie Budowa w Niepołomicach k Krakowa.
    Projekt z dwustanowiskowym garażem. Murarka + konstrukcja dachu 25000. Kryjemy sami- tata jest dekarzem. Raczej blacho dachówką Mury z ceramiki.
    Fas-olka- proszę badzo, jeśli można o kosztorys. Mój mail to: [email protected] Z góry wielkie dzięki

  17. #2177

    Domyślnie

    [QUOTE=Magdalena Strok;4263968]Asia i Tomek a na jakim etapie jesteście? może wrzucicie parę zdjęć?

    Można powiedzieć, że zbliżamy się ku końcowi. Właśnie robimy elewację, łazienki gotowe, pokoje do malowania. Brakuje jeszcze podłóg i schodów wewnętrznych. Postaramy się wrzucić jakieś zdjęcia ale musimy zrobić aktualne.

  18. #2178

    Domyślnie

    Proszę o pomoc jak mam udostępnić zdjęcia jeżeli mam album na Pisasaweb??
    Album udało mi się założyć tylko nie wiem jak to zrobić aby inni mogli go oglądać

  19. #2179
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Karolina85

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Do fasolki.
    Ja tez poprosze wasz kosztorys. Podaje maila: [email protected]. Wielkie dzieki.

  20. #2180
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Karolina85

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witajcie!

    Jak juz pisałam ja tez jestem juz prawie zdecydowanan na realizacje projektu Proton II. Jednak zanim to nastąpi bardzo zalezy mi na tym aby zobaczyc go na żywo. Czy byłby ktoś z forumowiczów tak łaskawy i pozwolił mi obejżec swój domek byłabym bardzo wdzieczna. Ja buduje w lubuskim, więc najlepiej aby znalazł się ktoś z zachodniej Polski. Dzięuje z góry.

Strona 109 z 141