dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 113 z 141
Pokaż wyniki od 2.241 do 2.260 z 2801
  1. #2241

    Domyślnie

    Do: RobGoś Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie Małgorzata

  2. #2242

    Domyślnie

    U nas wylali już wieniec, więźba jest przywieziona.Teraz czekamy na dachówkę. Jeśli pogoda się utrzyma to mamy realną szansę przykryć dom przed zimą.

  3. #2243

    Domyślnie

    Witam wszystkich Protonowców
    Czy robił ktoś z was tynki wew cement-wapienne kt nie gładziliście , tylko takie zostawialiście, jeżeli tak to jak to się sprawouje i czy dobrze wygląda. a jak z tynkiami gipsowymi czy po głądzi czy bardzo widać dziecięce paluszki Dzięki za odpoweidź i życzę powodzenia wszystkim budowniczym. Jak na razie pogoda nam dopisuje wspaniała przynajmniej w małoposlce

  4. #2244
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marmaros1983

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    SZUFNAROWA
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam wszystkich Protonowców!!!
    Jestem dosłownie zauroczony tym projektem, jestem na etapie wyboru projektu ale chyba zdecydujemy się na Proton I. Jak przeglądam zdjęcia z realizacji to wprost jestem zachwycony. Pytanie do tych którzy już mieszkają w Protonie czy na 5-cio osobową rodzinę ten dom jest wystarczający? Tak narazie to w tym projekcie inaczej rozmieściłbym pokoje na poddaszu tak aby w miare możliwości wyszły 4 pokoje i 1 łazienka. Może ktoś tak zaadaptował ten projekt to prosze o radę jak by to wyglądało? Na parterze w projekcie zaprojektowany jest gabinet czy jest on na tyle duży że można by tam też zrobić pokój dla dziecka lub małą sypialnię? Proszę o radę zaawansowanych Protonowców!!! A jak wyglda sprawa kosztowa, może któs posiada kosztorys i mógłby sie nim podzielić?

    Asia i Tomek jesteście z Dębicy a ja mam do Dębicy dosłownie 40 km może jakiś byśmy mogli sie spotkać i oglądnąć dom na żywo??

    pozdrawiam wszystkich

  5. #2245
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawelw76

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    Też jestem jak marmaros1983 na etapie wyboru rpojektu.
    Początkowo miał to być Orion 1 ale teraz jestem zdecydowany już na 99 % na Proton 1.
    Mam prośbę czy ktoś z forumowiczów byłby tak dobry i przesłał mi koszt budowy na priv.
    Najlepiej w podziale na fazy budowy, byłbym bardzo wdzięczny.
    W Dębicy też bywam często a przez Szufnarową często przejeżdżam jeżdżąc z krosna do Ropczyc.

    Pozdrawiam wszystkich Protonowców obecnych i przyszłych.

  6. #2246

    Domyślnie

    witam
    po długim czasie oczekiwania i szukania ekipy ruszyła budowa naszego PROTONKA II
    jak na razie fundamenty
    nie długo dodam zdjęcia
    pozdrawiam

  7. #2247

    Domyślnie

    Kochani protonowicze, zachodzę w głowę i nieustannie kombinuję w związku z kosztorysem proton II. Dodam że to kosztorys do banku. Jeśli państwo taki posiadają i chcą się z nim podzielić to będę bardzo wdzięczna. mail: [email protected]

  8. #2248
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marmaros1983

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    SZUFNAROWA
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    14

    Domyślnie

    przeglądam te wszystkie realizacje tego projektu i tak się zastanawiam czy nie można by było w tym projekcie podwyższyć nieco ściany na poddaszu tak np o 2 pustaki gdyż wydaje mi się że wysokość ściany od podłogi do skosu na poddaszu jest dosyć niska. zaledwie mieści się tam kaloryfer. a gdyby tak podnieśc o te 2 pustaki zrobiłoby się więcej miejsca i przestrzeni. może ktoś myślał nad takim rozwiązaniem i czy wogóle taka zmiana w projektcie jest możliwa? jak się ktoś orientuje w temacie to proszę o info.
    chciałbym zapytać również w jaki sposób robiliscie ścianki na poddaszu z karton gipsu czy może pustak 12-tka? co wychodzi taniej?
    pozdrawiam

  9. #2249

    Domyślnie

    śmiało można podwyższyć ściankę na poddaszu o dwa pustaki, my podnieśliśmy i nie było większych problemów, a faktycznie miejsca i przestronności jest dużo więcej.Ścianki na poddaszu robiliśmy z pustaka 12-ki, nie było to wygórowane w kosztach.Pozdrawiam.
    Anetka i Bogdan

  10. #2250
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marmaros1983

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    SZUFNAROWA
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    14

    Domyślnie

    a zmiana ta wymaga adaptacji przez projektanta? i czy konstrukcja dachu się nie zmieniła? nie pociąga to za sobą innych zmian w projekcie?

  11. #2251

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmaros1983 Zobacz post
    Witam wszystkich Protonowców!!!
    Jestem dosłownie zauroczony tym projektem, jestem na etapie wyboru projektu ale chyba zdecydujemy się na Proton I. Jak przeglądam zdjęcia z realizacji to wprost jestem zachwycony. Pytanie do tych którzy już mieszkają w Protonie czy na 5-cio osobową rodzinę ten dom jest wystarczający? Tak narazie to w tym projekcie inaczej rozmieściłbym pokoje na poddaszu tak aby w miare możliwości wyszły 4 pokoje i 1 łazienka. Może ktoś tak zaadaptował ten projekt to prosze o radę jak by to wyglądało? Na parterze w projekcie zaprojektowany jest gabinet czy jest on na tyle duży że można by tam też zrobić pokój dla dziecka lub małą sypialnię? Proszę o radę zaawansowanych Protonowców!!! A jak wyglda sprawa kosztowa, może któs posiada kosztorys i mógłby sie nim podzielić?

    Asia i Tomek jesteście z Dębicy a ja mam do Dębicy dosłownie 40 km może jakiś byśmy mogli sie spotkać i oglądnąć dom na żywo??

    pozdrawiam wszystkich
    Witam wszystkich po dłuższej przerwie!

    Pokoik na dole, moim zdaniem jest wystarczająco duży, by zrobić z niego pokój dla dziecka. My planujemy na początek wykończyć tylko parter domu, a później, gdy środki na to pozwolą, robić poddasze. Pokoik na dole będzie więc naszą pierwszą sypialnią.
    Myślę, że na poddaszu udałoby się zrobić 4 pokoje, zwłaszcza po podniesieniu ścianki kolankowej, ale nam akurat ten układ się podoba i nie chcielibyśmy rezygnować z garderoby czy pralni.
    Ten projekt przypadł nam do gustu, bo zawierał właśnie pralnię, garderobę i nieocenioną skrytkę obok kuchni
    Dlatego właśnie ten domek jest taki funkcjonalny.

    Pawelw76 - podaj mi swój adres e-mail to mogę się podzielić kosztorysem z budowy.

    Gosiu148010- my dopiero co robiliśmy kosztorys dla banku, więc jak mogę coś doradzić to najlepiej pójść z projektem do sklepu budowlanego /hydraulika / elektryka itd. i poprosić o wycenę poszczególnych elementów - da to jakiś ogólny pogląd co jest potrzebne i jakie są koszty. Tak zrobiliśmy np. z hydrauliką, oknami, wybraliśmy drzwi, które nam się podobały i policzyliśmy ile czego i po ile. Trudniej jest z tynkami, ale podobno najlepiej policzyć ilość metrów x 26 zł/m.
    Jeśli macie już wybraną ekipę budowlaną to poproście by policzyli wam ile będzie potrzebnych cegieł, stali - dobry murarz bez problemu powinien to zrobić. Może trudniej trochę policzyć cement, wapno, piach, ale mniej więcej też powinni coś wam powiedzieć ile. Z tą informacją do sklepu.. i macie kosztorys. Oczywiście trzeba doliczyć ok 20% ekstra, bo zawsze się czegoś nie doszcuje ;/
    Oczywiście jak już zaczniecie budowę to koniecznie negocjujcie te ceny, które wam sklep proponował lub sprawdźcie w innych punktach. Jak robi się duże zakupy w jednym miejscu to można czasami naprawdę fajne rabaty dostać.
    Powodzenia!

    pozdrawiam
    sympatyk forum

  12. #2252

    Domyślnie

    Podniesienie scianki kolankowej o dwa pustaki nie wymaga zmiany w projekcie , a jeśli chodzi o konstrukcje dachu to juz nie pamiętam jak to było w 100 %, ale na pewno robiliśmy troszke dłuzsze krokwie, z pewnościa ten temat wyjaśni Wam cieśla, powinien bez problemu określic ile powinny być dłuższe niż w projekcie, bo u nas właśnie tak było.Pozdrawiam.
    Anetka i Bogdan

  13. #2253

    Domyślnie

    Do fas-olka: Dziękuję bardzo za podpowiedź.. Akurat udało się, ponieważ zrobi nam to pan z nadzoru budowlanego. Musimy mu parę groszy zapłacić za to ale ma nie lada robotę ponieważ musi rozpisać sporą sumę pieniążków. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

  14. #2254

    Domyślnie

    czy ktoś z Was orientuje się jaka jest powierzchnia ścian nośnych w protonie II ? pilnie musimy zamówić porotherm a wszystkie plany mamy u architekta :/ a są takie rozpiętości cenowe że trzeba się nieźle najeździć i nadzwonić żeby kupić jak najtaniej ;p
    chcemy j w tym roku kupić jak najwięcej materiałów żeby zdążyć przed podwyżką Vat

  15. #2255

    Domyślnie

    czy ktoś może napisać ile go kosztowała więźba w protonie 1?

  16. #2256

    Domyślnie

    Witam Wszystkich po przerwie Dawno tu nie zaglądałam, bo wpadliśmy w wir urządzania domku. Na dzień dzisiejszy brakuje tylko ( albo aż) schodów . Niestety nasz wykonawca bardzo się spóźnia. Tak naprawdę gdyby nie to ,moglibyśmy się już wprowadzać.
    marmaros1983 oczywiście możemy wam pokazać naszego Protonka jeśli jeszcze jesteście zainteresowani. My podnosiliśmy ściankę kolankową o 1,5 pustaka. Pozdrawiam wszystkich budowniczych i gratuluję pięknych wnętrz

  17. #2257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdalena Strok Zobacz post
    czy ktoś może napisać ile go kosztowała więźba w protonie 1?
    700 zł za m3 u mnie wyszło 11,56 m3 to wyszło 8092zł

  18. #2258

    Domyślnie

    Eliza i Radek bardzo dziękuję za odpowiedź
    Asia i Tomek- może wstawicie jakieś zdjęcia, cobyśmy mogli oczy nacieszyć?
    pozdrawiamy wszystkich budujących

  19. #2259

    Domyślnie

    Hej Wszystkim!
    Widzę, że każdy działa jak może U nas może w tym tygodniu zaleją górną płytę. Marzy nam się, aby przykryć domek przed zimą, trochę nam to schodzi bo robimy górną płytę laną razem ze skosami. A tak poza tym to drzewo na dach już jest ,jeszcze tylko blachę trzeba kupić i stan surowy otwarty będzie
    Pozdrawiam i życzę pogody oraz możliwości realizowania budowlanych planów

  20. #2260

    Domyślnie

    Hej!
    U nas po baaardzo dlugim czasie oczekiwania na powrót naszych budowlancow (ponad 2 miesiace)budowa wreszcie ruszyła i zaczęly się podmurówki pod dach. pozdrawiamy wszystkich serdecznie!

Strona 113 z 141